1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Namaza Nasıl Alışabiliriz

Konusu 'Namazlar' forumundadır ve wien06 tarafından 15 Kasım 2008 başlatılmıştır.

1. wien06

wien06 V.I.P V.I.P

Beğenileri:
    148
    Ödül Puanları:
    4.480
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Viyana
    Banka:
    292 ÇTL
    Namaza nasıl alışabiliriz

1-Namazın hayatımızın bir parçası olduğuna şartlanalım.

2-Namazı kaçırdığımız zaman sanki cennet kapılarının yüzümüze çarpıldığını tahyyül edelim.

3-Hemen şimdi başlamaya karar verip en yakınlarımızdan destek almaya başlayalım.

4-sadece bulundugumuz vaktin namazını düşünerek önümüzde tek bir namaz var ve bu namaz benim son namazın olabilir diye düşünelim.

5-Namaz öncesi beş dakika niçin namaz kılmamız gerektiğini düşünelim.

6-Namazda okuyacağımız ayetlerin anlamını bilelim.

7-Namaz kılmayanların mahşer gününde gireceği sıkıntıları düşünelim.

8-Müslümanım diyorsak namaz kılmalıyım diye şartlanalım.

9-Her an ölebileceğimizi düşünelim.

10-Kılmdığımız vakit namazlarını gözümüzde büyütmeyelim

[ALINTI]

2. KıRMıZı
    Aşık

KıRMıZı TeK BaşıNa CUMHURİYET V.I.P

Beğenileri:
    4.778
    Ödül Puanları:
    11.580
    Meslek:
    Karmaşıkkk
    Yer:
    TÜRKİYE
    Banka:
    375 ÇTL
    sadece bulundugumuz vaktin namazını düşünerek önümüzde tek bir namaz var ve bu namaz benim son namazın olabilir diye düşünelim.

Bi sonraki namaza yetişebilceğimizin garantisi yok...

Yüce Rabbim kullarını yolundan ayırmasın...

3. dağcı

dağcı Üstat

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    1.130
    Banka:
    4 ÇTL
    şöle bir örnek vereyim sizlere sigarayı bırakacam demekle bırakılıyormu bu da öle işte şimdi başlıyorum deyip başlamak lazım inanın bana başladıkktan sonra bağımlılık yapıyyo kılmadığınız zamanlarda hıuzursuz oluyorsunuz birde şöle düşünün Allan size 24 saat vermiş bunun 1 saati ile bütün namazlarınızı kılabilirsiniz 24 saatte bir saatinizi sizi yaradana ayıramazmısınız ?

4. LoSt_LoVe

LoSt_LoVe Forum Onuru

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    2.880
    Yer:
    En sevdiğimin yanından :=)
    Banka:
    119 ÇTL
    Arkadaşlar namaza nasıl alışılır demek bana biraz garip geldi açıkçası.Bunlardan önce Allah'u tealanın bizlere herşeyi sınırsız vermesi karşılıksız vermesi ve bunu karşılında günümüzden toplam bir saat ona ayıramıyo olmamızı düşünmek yeterde artar bence.Vijdanın sızlıyorsa bilki sen zaten namaz kılmayı istiyosundur.Bir gününden sadece bir saatini rabbine ayırabiliyosan amenna.

Sayfayı Paylaş