Nar Ekşisinin Faydaları

Papatya

Men sebete nebete...
Süper Moderatör
Katılım
6 Ags 2012
Mesajlar
22,837
Beğeniler
6,496
Şehir
Seattle.
#1
Yapılan çalışmalara göre; çeşitli mineral, vitamin, enzim ve antioksidanlar içeren nar ekşisi, bağışıklık sistemini güçlendiriyor...

Yediklerinde daha fazla GDO, katkı maddesi ve hormon istemeyenler, artık lezzetin yanında sağlığa fayda konusunu da önemsiyor. Bu hassasiyeti göz ardı etmeyen uzmanlar, salata ve ekşili dolmalara kattığı lezzetle tanınan nar ekşisini de araştırdı.

BAHAR YORGUNLUĞUNA ÇÖZÜM

Yapılan araştırmalara göre; bağışıklık sistemimizi zayıflatan ve kanser gibi hastalıkların önünü açan toksinlerle mücadelede içeriğindeki antioksidan sayesinde nar çok önemli bir yere sahip. Narın en lezzetli hali ve salatalarımızın vazgeçilmezi nar ekşisi de bağışıklık sistemini güçlendirerek hastalıklara karşı korunmada en doğal yardımcılarımızdan.

Enfeksiyonlara karşı vücut direncini koruyan ve artıran nar ekşisi, aynı zamanda enerji veriyor ve yorgunluğu gideriyor.

Doğanay Gıda'nın uzmanların da önerdiği nar ekşisi, baharın yaklaştığı şu günlerde özellikle yoğun çalışanların korkulu rüyası haline gelen “bahar yorgunluğu”na karşı çözüm.

HER DERDE DEVA

Kolesterol ve kan şekerimizi dengeleyerek artmasını engelleyen nar ekşisinin faydaları saymakla bitmiyor. İshali önleyen ve tedavisinde bitkisel destek sağlayan nar ekşisi, bağırsak parazitlerinin de düşmanı.
İdrar söktürücü özelliği ile toksin atılımına yardımcı olan nar ekşisi, cilde esneklik sağlayarak pürüzsüz bir görünüm kazanmasında da etkili oluyor.

 
Top