Narkotik Köpeği 'Marko' Kokudan Çıldırdı

Papatya

Men sebete nebete...
Süper Moderatör
Katılım
6 Ags 2012
Mesajlar
22,809
Beğeniler
6,477
Şehir
Seattle.
#1

Adana'da özel harekat ve çevik kuvvet polisinin de yer aldığı bin polisin katılımıyla hava destekli düzenlenen uyuşturucu operasyonunda 22 kişi gözaltına alındı.
Operasyonda Narkotik köpeği "Marco" girdiği evlerde uyuşturucu kokusu alınca çılgına döndü. Adana Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Şube Müdürlüğü ekipleri yapılan takip sonucunda yaklaşık 10 mahallede operasyon hazırlığı yapıldı.

Adana Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek'in talimatıyla Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nden sorumlu İl Emniyet Müdür Yardımcısı Kaya Darende, Asayiş Şube Müdürlüğü'nden sorumlu İl Emniyet Müdür Yardımcısı Mehmet Türkoğlu ve şube müdürlerinin koordinasyonunda harekete geçildi.

Darende ve Türkoğlu'nun bizzat katıldığı operasyonda özel harekat ve çevik kuvvet polisinin de aralarında bulunduğu bin polis Sabah saat 05:30'da belirlenen 32 adrese girdi. Polise karşı konulacağı düşünülen adreslere özel harekat polisleri koç başlarıyla kapıları kırarak girdi.

"BEN İÇİCİYİM SATICILARI ALIN"

Yapılan operasyonda 22 kişi gözaltına alındı. Hürriyet Mahallesi'nde gözaltına alınan bir kişi polis tarafından götürülürken basın mensuplarını görünce "Ben satıcı değil içiciyim. Polis satıcıları yakalasın bizi niye yakalıyor" diyerek tepki gösterdi. Yapılan aramalarda bir evde ruhsatsız iki tabanca çıktı. Polis bir de çalıntı motosiklet buldu. Polis gözaltına alınan şahıslarla birlikte malzemeleri emniyete götürdü.


"MARCO ÇILDIRDI"


Narkotik köpekleri torbacı diye tabir edilen uyuşturucu tacirlerinin evinde yaptıkları aramada uyuşturucu bulamadı. Bunun üzerine Narkotik köpekleri de evlerde arama yaptı. Ancak köpekler de evlerde uyuşturucu bulamadı. Bunun üzerine polis torbacıların uyuşturucuları mahalledeki metruk evlere saklayabileceği ihtimali üzerinde durarak buralarda arama başlattı. Hürriyet Mahallesi'nde aramaya katılması için "Marco" adlı Narkotik köpeği getirildi. Köpek araçtan indirildikten sonra yerinde duramayarak bir oraya bir buraya saldırdı. Metruk evlere götürülen Marco burada ise tam anlamıyla esrar ve eroin kokusu alarak çılgına döndü. Sürekli hareket eden ve yerinde duramayan Marco, 3 metruk evde poşet içinde saklanmış halde esrar, eroin ve Hint keneviri buldu.

Polis ise uyuşturucu bulan Marco'yu yapay kemik vererek ödüllendirdi.


Alıntıdır.

 

Benzer konular

Top