Nasıl Bir Patavatsızsınız?

Papatya

Men sebete nebete...
Süper Moderatör
Katılım
6 Ags 2012
Mesajlar
22,842
Beğeniler
6,505
Şehir
Seattle.
#1


Sözlerinin nereye varacağını düşünmeden saygısızca konuşan, davranışlarına dikkat etmeyen kişiler için kullanılır patavatsız sözcüğü. Cümlesinin önünü arkasını düşünmez insanları üzerler. Nadiren hoşgörüyle karşılandıklarında bile içten içe bir kırgınlığı hazırlar patavatsız konuşmalar… Hepimizde potansiyel olarak bulunur patavatsızlık. Ama elbette onun da kendi türleri var... Elbette bilimle hiçbir ilişkisi olmayan bu testin tüm patavatsızlıkları kendinden menkuldür…

BURAYA TIKLA.


 

Papatya

Men sebete nebete...
Süper Moderatör
Katılım
6 Ags 2012
Mesajlar
22,842
Beğeniler
6,505
Şehir
Seattle.
#2


Bilinçli patavatsız

Gayet bilinçlisiniz patavatsızlık yaparken. Lafınızın nereye, kime gideceğini çok iyi biliyor ve ona göre adımlar atıyorsunuz. Birini sevmiyorsanız, hiç gözünün yaşına bakmadan patavatsızlık kisvesine bürünerek söyleyiveriyorsunuz düşüncelerinizi. Sevdiğiniz insanlara karşı ise her daim dikkatlisiniz. Yine de "dost acı söyler" zamanı geldiğinde patavatsızlığı devreye sokmaktan çekinmiyorsunuz.

 

-araz-

EYVALLAH...
V.I.P
Katılım
24 Arl 2011
Mesajlar
7,659
Beğeniler
1,566
#3
Diplomat
Patavatsızlık etme tehlikesi başgösterdiğinde otokontrol mekanizmalarınız devreye giriyor. Asla söylenmemesi gerekenleri dile getirmiyorsunuz. Bu konuda kendinizi gayet iyi yetiştirmiş görünüyorsunuz. Belki de çocukluğunuzdan itibaren diplomatik koşullarda yetiştirildiğiniz için patavatsızlık yanınızdan bile geçmiyor.
 
Top