1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Ne derdine dermene geldim, ne de inandım!

Konusu 'Mustafa CİLASUN' forumundadır ve MustafaCİLASUN tarafından 22 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

1. MustafaCİLASUN

MustafaCİLASUN Twitter:@mustafacilasun Özel üye

Beğenileri:
    729
    Ödül Puanları:
    3.830
    Meslek:
    Kamuda yönetici- http//www.facebook.com/mcilasun
    Yer:
    Kayseri
    Banka:
    0 ÇTL
    Bilmeliydim kul olmayı
    Tashih etmeliydim, inandım dediğim herşeyi, tahkikiyle yol bulmayı
    Sokaklarda sabahlayanları, aç ve susuz kalan canları merak edip bulmalıydım
    Nedenleri için sancı çekmedikçe, nefsimi ihya etmek için serildikçe kurumalıydım

Hissiyatlı insan nardır
    Bin bir türlü derdin derman bulması için canhıraş çalışan ihsandır
    Ruhunun dilidir, kalbinin vecdidir, kalıbının emanetçisi olarak hep gizlenendir
    Aşkın şevkine eren bir dirliktir,her lahzasını vakfeden engin mürebbiye nişanesidir

Sabrın çehresidir
    Kanaatin meftun eden payesidir, asla bir asabiyet içinde değildir
    Şer'i hudutlar için çok azimlidir, bahanelere sığınmayan çaredir, nas numunesidir
    Ahiri için ayna misalidir,cennet ve cehennemi dillendirmeyen bir dervişin nefesidir

Bir müşkilat varsa
    Kapısı tıklanan cansa, feda olmak adına palazlanan nidadır
    Aşk adına yok olmayı bilen bir nazardır, hakikatin takatine erişen bir fırsattır
    Ruhun insicamını anlayan, kalbinin nazargah olduğuna kanan bir nam-ı cenahtır

Derdin sahibi haktır
    Kul ona layık olmaya azmeden bir candır, sabırda aşk vardır
    Tahkikin niteliğin içindir, anlaşılmayan bir iman nasıl ahvalini kurtaracaktır
    Şefaat adına sıvazlanmak hakkıyla anlaşılmamaktadır, güle yabancı olan ne acıdır

Bir ateşin yükselse
    Tansiyonun alıp götürse, yoğun bakımda halin niye biçaredir
    En yakınların yanındadır, gözyaşları akmaktadır, ah u zarın hiç durmamaktadır
    Seni yaratan kalbine ne kadar yakındır, ruhun için bir çaren varmıdır,umut ardır

Utanmak edebindir
    Pişkinlik nefsin ta kendisidir, akıl ve izan kim için ve niyedir
    Hesabını bilmeyen tüccar neden sefildir, o vakit bir sual et, kim kime kefildir
    En yakınların dahi panik içindedir, bahaneler hüzünle içinde önüne serilmektedir

Güvenme hiç yarına
    İmtihan sudur etmedikçe feryadına, çare olmayacaktır arına
    Seni yoktan var edeni sakın unutma, ruhunun ve kalbinin sahibi odur, anlasana
    Bugünden yarına ne kalacak, tahmin ederim kefenin dahi bedediyece karşılanacak

Varsa kabrin açılacak
    Yalan denen dünya seni yutacak, toprak libasın sanılacak
    Hiçbir caziben kalmayacak, yakın bir vakitte en yakınların dahi uğramayacak
    Geriye ne kaldı, şahitler sana dünyadan yakındı, varlığın ruhuna adanan fırsattı

Mustafa CİLASUN

Sayfayı Paylaş