Ne Zaman Bir Yabancı "Aşkın Anlamı" Haline Gelir?

TeBeSSüm

Pamuk Prenses 🌸
Süper Moderatör
Katılım
19 Eyl 2006
Mesajlar
6,520
Beğeniler
3,581
Yaş
30
Takım
BEŞİKTAŞ
#1
Aşkın Anlamı


Hiç aklınızda yokken bir yerlerden çıkıp geliverir...
Önemsemez, üstünde düşünmez, canınızı sıkmasına izin vermezsiniz. Nerden çıktığını merak bile etmezsiniz ya da kim olduğunu,daha önce nerdeydi, kiminleydi gibi sorular aklınıza gelmez. Önemli olan gösterdiği ilginin sizi ne kadar tatmin ettiğidir, yaralarınızı onunla sarmaya çalışır, sözlerin altında bir anlam aramaz, kendinizi akıntıya bırakırsınız, "hayat her şeye rağmen güzel olabilir ben de tadını çıkartmak istiyorum" diye, düşünürsünüz. Aslına bakarsanız hiç zamanı değildir, acı veren bir ilişkiden yeni çıkmış ya da çıkarılmışsınızdır, aldatılmış ve insanlara olan güveninizi yitirmiş ya da aldatmış ve bunun suçluluğu altında ezilmişsinizdir ama hayat devam etmeli öyle değil mi?

Sizi bu yıkıntıların arasından kurtaracak biri geliyor ve elini uzatıyor sıcak, yumuşak, aşk dolu bir el bu. İşte tam o anda, siz yalnız kalmışken, dostlar tarafından avutulmaya çalışılırken, en sonunda tam da "işte kendime geliyorum" dediğiniz ve kendinize ait bir daha asla kararları vermeye hazırlanmışken uzanan o el. Bir yabancının eli, nereden çıktı?

"Doğru zaman olmadığını" söylersiniz, yabancı için de doğru zaman değildir, sizin yaşadıklarınızın bir benzerini yaşamıştır. Hayatlarınızı yeni bir ilişkiye, yeni bir insana göre sil baştan düzenlemek, yaşantınızda ona bir yer açmak için yorgun, yıpranmış, sersemlemiş ve karşı cins hakkında fazlasıyla düşünmüşsünüzdür çünkü. Yine de bu sizi engellemez, biraz eski ilişkiden intikam alma isteği biraz da şu "yalnızlık korkusu" denilen, şeyle tutuverirsiniz uzatılan eli. Bu ilk görüşte aşk değildir, üzerinde düşünülmüş bir mantık ilişkisi de değil, içgüdüyle belki de sarılırsınız bu yabancıya.

Başlangıçta sizin için yaralarınızı saracak biridir, kendinizi korur aşkı engellersiniz, çıkardığınız bir takım derslerle çevrenize ördüğünüz surları korumaya çalışır, sizi yıkıntının içinden çıkaran ele biraz şüpheyle yaklaşır, ilgisine karşı temkinli olur ve aklınızdan bir gün bitecek ve bana acı verecek fikrini çıkartmazsınız. Diğer taraftan da acılarınızın hafiflediğini görür onun ilgisinin keyfini çıkartırsınız. Ne de olsa kendinizi korumaktasınızdı r bu yabancının size zarar vermesini engelleyecek her türlü önlemi almışsınızdır.

Sizin yanınızda olmadığında ne yaptığı, sizinle ilgili olmadığında ne düşündüğü önemli değildir, bunlar sizin için önemli olduğunda bilirsinizsiniz ki o artık bir yabancı değildir. Onun yabancı kalması sizi acıdan korur bunu da bilirsiniz ve elinizden geleni yaparsınız. Hayat güzeldir, aşka rağmen ve aşk için...
 

Benzer konular

Top