neden cok sinirleniyorum

Hazangülü

Forum Onuru
Katılım
7 Hzr 2006
Mesajlar
10,245
Beğeniler
126
#1
benim sorum cok farkli ama . Eskiden cok sakin biri iken neden cok sinirlenmiye basladim bu dogalmi ?? yoksa yasin verdigi birsey mi ?
 

Dr_M

Özel Üye
Özel üye
Katılım
14 Eyl 2008
Mesajlar
101
Beğeniler
6
#3
Ne olduysa yaşam ısrarla doğallıktan uzaklaştırıldıktan sonra oldu.Kalabalık yaşam en büyük stres ve sinir nedeni.İnsanlar kendi yetenek ve çabalarıyla artık hiçbirşey yapamaz hale geldi.Artık doğuştan itibaren maddi güce sahip, bir çoğu bu gücü yanlış kullanan insanların ve kaybedecek birşeyi olmayan insanların egemen olduğu bir dünyada yaşıyoruz.Düşünen, herşeyini kendi çabalarıyla kazananlar ise sürekli olarak temkinli olmak zorunda kalıyor.Zamanla düşünen insan'ın beklentisi toplumun kendisine bir faydası olmayı boşver sadce zarar vermemesi için çaba harcamaya başlıyor.Tek çözüm akıllı, dürüst, çağdaş, iyi insanların da bireysellikten kurtulması ve ortak irade gösterebilmesi.Bu iradeyi de yaşamın tüm birimlerine yansıtabilirsek belki daha az gerilir daha az sinirlenir daha az utanç duyarız(hayvanlar için)...Tüm bu şartlarda sinirlenmemek anormal olmazmı?..Bizimki artık doktorluk problem değil.....hocalık....
 
Katılım
22 Ekm 2008
Mesajlar
278
Beğeniler
8
#4
Nedenini bilemicem ama meditasyonu öneririm Yeşim. Ben de çok sinirli ve stresli bir dönem geçirmiştim, bir arkadaşımın tavsiyesiyle bir süre bir meditasyon klübüne üye oldum ve 1 ay kadar meditasyon yaptım. İnan bana kendini daha dingin ve daha huzurlu hissedeceksin. Öğrendikten sonra günün herhangi bir saatinde kendi başına yapabilirsin. Güncel sorunlardan,fiziksel veya zihinsel yorgunluklardan bu şekilde arınınca, insan kendisiyle ve cevresiyle daha uyumlu biri olabiliyor, tabi bu konuda ne yapılacağını doktorumuz daha iyi bilecektir.
 

Hazangülü

Forum Onuru
Katılım
7 Hzr 2006
Mesajlar
10,245
Beğeniler
126
#8
Benim oglanlarin ikisi dislerini usten cikardi komsular ugursuzluk diye birseyler söyldi ler ben pek inanmam ama bir italyan arkadas bugun oda dedi benim cocugun disleri üsten cikti diye. ve ben ekimde Tr ye geldigimde 1 tane dr hanim öyle birseyin olmuyacagini söyledi ve cok sasirdi
 

Dr_M

Özel Üye
Özel üye
Katılım
14 Eyl 2008
Mesajlar
101
Beğeniler
6
#9
problem yok.ilk diş çıkarma çok değişken.Normalde 6.aydan sonra alttan başlar ama dediğim gibi doğuştan dişli bebekler var ve normal yaşamlarını sürdürüyorlar.Birde ilk dişini 8-9 . aylardan sonra çıkaran bebekler var.Onlarda normal yaşamlarını sürdürüyor..
 

Benzer konular

Top