1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Neden hep erkekler?

Konusu 'Tartışma' forumundadır ve Hazangülü tarafından 15 Ağustos 2007 başlatılmıştır.

1. Hazangülü

Hazangülü Forum Onuru

Beğenileri:
    117
    Ödül Puanları:
    4.480
    Banka:
    991 ÇTL
    Neden aklımda, kalbimde yer etmiş tüm aşk şiirlerini, sevda şiirlerini veya ayrılık şiirlerini erkekler yazmış? Yoksa ben mi bilmiyorum?... şimdi "kadınlar erkekler kadar öne çıkmıyorlar sadece, yoksa en az onlar kadar şiir yazarlar hemde nasıl yazarlar" diyenleriniz var mı?

2. __nUrAy__

__nUrAy__ Usta

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    630
    Yer:
    Dünyanın Merkezindeyim...
    Banka:
    28 ÇTL
    Erkekler daha çok acı çekiyolar dmekki we içlerini kağıda döküyolar olabilir

3. TeBeSSüm

TeBeSSüm Pamuk Prenses ツ Özel üye

Beğenileri:
    1.241
    Ödül Puanları:
    4.830
    Banka:
    847 ÇTL
    Erkeklerin hiç canı acır mı? Bence duygularını gizledikleri için sadece kağıda yansıtabiliyorlar

4. Kassandra

Kassandra Usta

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    620
    Meslek:
    sıfatsız zamirsiz zarfsız....
    Yer:
    kendimi arıyorken olmaktan korktuğum yerdeyim evde
    Banka:
    25 ÇTL
    ewet katılıorum nargazeliye... Erkekler hep ağlamaz yenilmez yetiştiriliyorlar taa çocuklularından itibaren minnacık çocuğa erkek adam ağlar mı die dayatıyoruz.

Ama unutmamak gerek biz olmasak kimden esinlencekler ;);)

5. KıRMıZı
    Aşık

KıRMıZı TeK BaşıNa CUMHURİYET V.I.P

Beğenileri:
    4.782
    Ödül Puanları:
    11.580
    Meslek:
    Karmaşıkkk
    Yer:
    TÜRKİYE
    Banka:
    384 ÇTL
    bunu en iyi bu yazı özetliyor sanırım.

Bir Tek Seni Sevdim

Sabah uyandiginda midesinde bir yanma hissetti. Yanmanin nedeni aksam yedikleri degil,uyanir uyanmaz bugün yapacaklarinin aklina gelmesiydi. Bugün 2 yildir götürmeye çalistigi bir birliktelgi bitirecekti. Aslinda bunu yapmakta gec bile kalmisti. Bitmeli dedi icinden, her gün bu tatsiz uyanis bitmeli.'

Genc adam bunlari düsünürken surati sekilden sekile giriyordu. Süratle giyinerek disari cikti. Bugüne kadar hiç bekletmemisti onu, simdi de bekletmemeliydi. Istanbul, soguk ve yagmurlu bir Nisan ayi yasiyordu. Genc adam gökyüzüne bakarak ic gecirdi; 'Bulutlar bizim yasayacaklarimizi biliyor. Onlar bile agliyor halimize...'

BULUSMA VAKTI...

Artik Kadiköy iskelesindeydi. Birkac dakikalik beklemeden sonra karsidan kiz arkadasinin geldigini gördü. Simdi midesindeki agri daha da artmisti. Besiktas'a geçtiler. Yolculuk sirasinda hic konusmadilar. Genc kiz, sevgilisinin bu durgunluguna anlam verememisti. Nereden bilecekti bugün ayrilik çanlarinin çalacagini...

Besiktas'a geldiklerinde bir cafede oturdular. Genc kiz anlamisti sevgilisinin kendisine bir sey söylemek istedigini. 'Bana bir sey mi söylemek istiyorsun' diye sordu. Genç adam, gözlerini kaçirarak
    `Evet' dedi.
    Genc kiz heyecanlanmisti, biraz da sinirlenerek 'Söylesene,ne diye bekliyorsun' dedi. Genç adam içini cektikten sonra 'Sence biz nereye kadar gidecegiz?' diye sordu. Genc kiz, 'Bunu sorma geregini niye duydun?' diye yanit verdi. Genç adam söze basladi... ''Birkac ay önce aksam 23:00 civarinda sana telefon acip senin icin yazdigim siiri okumak istemistim.
    Sen bana 'Sirasi mi simdi canim yaa, isin gücün yok mu?' demistin. Biliyormusun o an nakavt olan bir boksör gibi hissettim kendimi. Özür dileyip telefonu kapatmistim. Daha sonra da bu siiri benden hiç istememistin. Gecenlerde hasta olup yataklara düstüsümde arkadaslarimla birlikte sen de gelmis, Meral in 'Sen sanslisin, sevgilin sana bakar' sözüne 'Isim yok da sana mi bakacagim, annen baksin' demistin. Hatirladin mi?''

DUYGUSALLIGI SEVMEM...

Genc kiz, 'Biliyorsun ben duygusalligi sevmiyorum. Hem hasta bakici gibi göründügümü de kimse söyleyemez' diye yanitladi. Genc adam güldü, 'Evet canim haklisin. Zaten olmak istesen de bu kalbi tasidigin sürece hasta bakici, hemsire falan olamazsin.' Genç adam devam etti... 'Bana simdiye kadar kac kere sabahin erken saatlerinde güzel sözcüklerden olusan bir mesaj cektin?
    Hic...
    Hatta günün hiçbir saatinde cekmedin. Duygusalligi sevmeyebilirsin. Ama sen seni seven insanlari da mutlu etmeyi sevmiyorsun. Halbuki ben senin tam tersine kendimden çok insanlari mutlu etmeyi seviyorum. Seni tanidigimdan beri her sabah, her aksam, her gece yani seni andigim her saat tatli bir mesajim vardi senin için biliyormusun? Seninle ben AKLA KARA gibiyiz.' Genc kiz anlamisti, 'Yani ne istiyorsun benden sair olmami mi?' Genc adam tekrar gülümsedi icinden. Dün gece verdigi ayrilik kararinin ne kadar dogru oldugunu düsündü. 'Hayir' dedi, 'sair olmani istemiyorum. Olamazsin da... BIZ AYRILMALIYIZ. Ayrilirsak ikimiz icin de en hayirlisi olacak.' Genc kiz sasirmisti, 'Neden ama? Ben seni seviyorum. Senin de sevdigini saniyordum.' Genc adam iç çekerek 'Hayir canim, sen beni sevdigini saniyorsun. Eger beni sevseydin simdi baska seyler konusuyor olurduk' dedi. Genc kizin gözleri yasarmisti. Genc adam cebinden cikarttigi mendili uzatti, genc kiz gözyaslarini silerek 'Sen bilirsin, umarim beni bir baskasi icin birakmiyorsundur...' dedi.

Genc adam 'Nasil böyle bir sey düsünürsün, senden baska kimse olmadi ve uzun zaman da olacagini sanmiyorum' yanitini verdi. Genc adam ve genc kiz iki sevgili olarak oturduklari masada artik iki yabanciydilar. Birkac dakika sessizce oturduktan sonra Genc kiz, 'Kalkalim istersen' dedi. Genc adam 'Ben biraz daha burada kalmak istiyorum, istersen sen kalkabilirsin' diye yanitladi. Genc kiz 'Tamam o zaman sana mutluluklar dilerim' diyerek elini uzatti. Genc kizin sesi ve eli titriyordu. Genç adam, 'Istersen arkadas kalabiliriz' dedi ve birbirlerine son ke sarildilar.

"BEN DOGRU YAPTIM..."

Genc adam dogru yaptigina inaniyordu. Eve döndügünde yürümekten bitap bir haldeydi. Odasina girdi. Gece bitmek bilmiyordu. Sabah erken kalkip ise gidecekti, uyumaliydi. Birkac saat sonra uykuya dalmayi basardi. Sabah 07'de saatin ziliyle uyandi. Evden cikacagi zaman cep telefonuna bakti, mesaj ve 10 cevapsiz arama vardi. Yorgun oldugu icin duymamisti telefonun sesini. Aramalar ve mesaj sevgilisindendi. Heyecanla mesaji acti,?unlar yaziyordu:

SADECE ONLARI SEVMEYI SEVDIM,
    HEPSINI ONLARSIZ YASADIM DA,
    BIR SENI SENSIZ YASAYAMIYORUM,
    BU ASKI TEK KALPTE TASIYAMIYORUM,
    SANA YEMIN GÜZEL GÖZLÜM, BIR TEK SENI SEVDIM,
    VE SENI SEVEREK ÖLECEGIM, ELVEDA BIRTANEM...

Genc adam sasirmisti. Onu tanidigi günden beri ilk defa siir aliyordu ve üstelik sabahin besinde yazmisti. Heyecanla onu aradi,telefonu yabanci bir ses acti. Genç adam ''Nalan'la görüsebilir miyim?'' dedi.Ama karsisindaki agliyordu, hickira hickira hemde... 'Ben onun annesiyim yavrum,kizim bu sabah intihar etti. Gece sabaha kadar birilerini arayip durdu.
    Sabah odasinin isigini sönmemis görünce girdim. Yavrum kendini asmisti....'

YIGILIP KALDI...

Genc adam beyninden vurulmusa döndü. Bir gün önceki mide agrisinin iki katini cekiyordu simdi. Oldugu yerde yigilip kaldi... Birkac ay sonra iki doktor konusuyordu hastanede. Doktarlardan biri digerine karsidaki hastanin durumunu soruyordu. Doktor yanit verdi... 'Haaa o mu? Üc ay önce getirdiler. Kendisi yüzünden bir kiz intihar etmis. O günden sonra cep telefonunu elinden hic birakmamis. Devamli bir seyler yazip birine yolluyor. Gecenlerde merak ettim.O uyurken gönderdigi numarayi aradim. Numara 3 ay önce iptal edilmis. Gelen mesajlarda bir siir var. Bu adam duygusal mi bilmem ama benim anladigim kadariyla siiri yazan çok duygusal biriymis...

6. merakettim
    Ecinni

merakettim Öpözel Üye :*

Beğenileri:
    323
    Ödül Puanları:
    2.230
    Meslek:
    Ne iş olursa yaparım abi
    Yer:
    leşim ANKARA:)
    Banka:
    1.432 ÇTL
    Kadınlar böyledir işte.Her olayı büyütürler.Bir yazı yazdıklarında kesin kız ölür.Birkere de erkeğin öldüğünü görmedim.Semra'nın yazdığı yazıyı da kız yazmışdır eminim:D(Yahu nekadar duygusuz bi adamım:hey)

7. iLk_NuR

iLk_NuR Üstat

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    1.130
    Yer:
    meLekLerin arasından:)
    Banka:
    93 ÇTL
    kızlar duygularını birileriyle paylaşablr ama erkekler herşei içlernde yaşadığı için şiirlernde yazılarnda anlatıolar ve böle rahtlıolar

8. kelebek

kelebek -ütopik- V.I.P

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    4.730
    Banka:
    573 ÇTL
    Bence basit bir genelleme olur erkekler şiir yazıyor kızlar yazmıyor demek. Çok duygusal şiirlerini de okudum bayan şairlerin ama kadınlar kadar ön plana çıkmıyorlar. Nedenini de bayanlardaki kısmi özgüven eksikliğine bağlıyorum. (Kızlar kızmayın bana )Etrafımda da çok fazla gördüm ki aslında kızlar erkeklerden daha çok şiir yazıyor ama bu işi baskıya dönüştürüp kitaplaştırmaya gelince erkekler kadınlardan hep bir adım önde oluyor.

9. merakettim
    Ecinni

merakettim Öpözel Üye :*

Beğenileri:
    323
    Ödül Puanları:
    2.230
    Meslek:
    Ne iş olursa yaparım abi
    Yer:
    leşim ANKARA:)
    Banka:
    1.432 ÇTL
    Şimdi biraz feminist bir yaklaşım olacak ama erkeklerin neresine şiir yazılsın arkadaş.Kibarlık desen yok,güzel desen değil(yakışıklıyı kastetmiyorum).Şirin tatlı değil.E tutup da "daş gibi adeleli ikaaaam" yiye şiir de yazılmaz.En sağlamı kızlara şiir yazmak.Elma yanaklı,kiraz dudaklı ....;)

10. fLema-_-rocKer

fLema-_-rocKer Katılımcı

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    620
    Meslek:
    Öğrencii
    Yer:
    İstanßuL.![ßağcıLar]
    Banka:
    0 ÇTL
    SADECE ONLARI SEVMEYI SEVDIM,
    HEPSINI ONLARSIZ YASADIM DA,
    BIR SENI SENSIZ YASAYAMIYORUM,
    BU ASKI TEK KALPTE TASIYAMIYORUM,
    SANA YEMIN GÜZEL GÖZLÜM, BIR TEK SENI SEVDIM,
    VE SENI SEVEREK ÖLECEGIM, ELVEDA BIRTANEM...

oOOff yha ak$am ak$am iyice mOraLim bOzuLdu...:(

Sayfayı Paylaş