1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Neden

Konusu 'Tartışma' forumundadır ve LoSt_LoVe tarafından 8 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

1. LoSt_LoVe

LoSt_LoVe Forum Onuru

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    2.880
    Yer:
    En sevdiğimin yanından :=)
    Banka:
    119 ÇTL
    Öncelikle konumu asla cemaat tartışması olarak algılamayın lütfen.İslami devlet lafı neden sizleri bu kadar rahatsız ediyor.Çok merak ediyorum.

Lafa gelince müslüman bir ülkeyim diyorsunuzda neden söz islamiyet olunca sinirleriniz ayyuka çıkıyor.Müslüman bir ülkeyiz diyorsunuz ama başörtüsünün yasak olduğu,başörtü takanların gerici sayıldığı bir ülkedeyiz söylermisiniz bu nasıl bir müslümanlıktır.Hiçmi vijdanınız sızlamıyor.Başörtülere gerici,gericileri yerden yere vuranlara medeni diyorsunuz.

Medeniyet açmaksa bedeni ............................

2. k@LpSiz_K@fKéF

k@LpSiz_K@fKéF Forum Onuru

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    2.880
    Yer:
    B!L€C€G!M
    Banka:
    44 ÇTL
    Neden İslami bir rejim istiyorsunuz bende bunu merak ettim :)

3. Mavi Gül
    Avare

Mavi Gül ѕση_¢ıqℓıк Özel üye

Beğenileri:
    375
    Ödül Puanları:
    3.730
    Yer:
    Misafir Sevmez
    Banka:
    677 ÇTL
    Kurulu şeriat üzerine islami ülkere baktınızmı arabistan kanunlarını iran kanunlarını recmi bana kim savunabilir. başörtüsüne gelince ağır konusmak istemem ama son dönem partisi ile suyu çıkmadımı sizcede bu türbanın maksat kapanmakmı yoksa dikkat çekmekmi podyumlarda cıvıl cıvıl dar kıyafetler üzerine türban sahilde bikini mayo üzerine türban rock konserlerinde kendini parçalayan kızların üzerinde türban al işte oralara girebiliyorlarda ne oluyor dinin gereğinimi yapmış oluyorlar :D Türbana karşıyım ben başörütüsü tanırım annemde kullanır 50 yıldır bir şikayetini duymadım hemde adabıyla kullanır türbana karşıyım diye yada şeriat ülkesi olmaya karşıyız diye kimse ne vicdanımı ne dinimi sorgulayamaz bende o hakkı kimselere vermem. Bir kadın tecavüze uğruyor gayri meşru bebek sahibi oluyor kadını recm ediyorlar bumudur islamiyet islamiyet maduru taşlayın madur edeni yükseltinmi emreder en güzel cevabı neyzen bir şiirinde vermiştir. Şimdiki o bahsettiğim türbanlılara ben gerici diyemem bayaaa bir aşmışlar olayı çünkü ceza konserlerinden çıkıp namaz kılan farklı bir kesim

4. aslıhan35

aslıhan35 Katılımcı

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    630
    Banka:
    2 ÇTL
    baş örtüsü serbestliği ve islami devlet aynı şeyler değildir bunu aynı platformda değerlendiremezsiniz.
    demokratik devletlerde fikir,inanç ve davranışlara hoşgörü vardır.kişilerin nasıl yaşayacakları,inançları,ibadetleri kişilerin tercihlerine bırakılır müdahale durumu kendini bilmezler tarafından gelse de pek de umaursanmaz.
    fakat;
    islami devlet dediniz devletin uygun gördüğü ideolojiyi benimsemek zorundasınızdır yine o devletin uygun gördüğü ibadetleri zorla yerine getirmeniz kaçınılmazdır.dayatma son derece fazladır,hoşgörü yoktur,tartışma sözkonusu bile değildir aksini gerçekleştirenlerin cezalarını bu konuya değindiğinize göre biliyor olmalısınz.

5. LoSt_LoVe

LoSt_LoVe Forum Onuru

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    2.880
    Yer:
    Banka:
    119 ÇTL
    Arkadaşlar ben islami bir rejim istemiyorumki gerçek müslümanların haklarının verilmesini istiyorum.Ayrıca her türlü insanlarda ikili oynayanlar vardir.Bunu heryerde görürsünüz.İslamiyettede bunlara münafık denir zaten.Ama gerçek şekliyle uygulayanında hakkı değilmidir serbestçe türbanını takmam.

6. Mavi Gül
    Avare

Mavi Gül ѕση_¢ıqℓıк Özel üye

Beğenileri:
    375
    Ödül Puanları:
    3.730
    Yer:
    Misafir Sevmez
    Banka:
    677 ÇTL
    Gerçek müslümanlığı neye göre değerlendirebiliriz haşa Allah değiliz elimizde terazi olsun örtünmek gerçek müslümanlıksa bahsettiğim örtülülermi gerçek müslüman Soruda İslami devlet lafı neden rahatsız ediyor diye başlamış İslami Devlet islami rejim uygular. İslami devletten sizin kastınız nedir Türkiye Cumhuriyetinde çoğunluk müslüman olabilir ama her kitleden insan yer alır.

7. jeriko

jeriko Özel Üye Özel üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    4.480
    Meslek:
    657
    Yer:
    Anadolu (bu kadar ayrıntı iyi)
    Banka:
    314 ÇTL

Lost Love ben seni anlıyorum ama amacınla konuyu açarken ki yorumun farklı olmuş.Amaç İslam devleti değil şeriatle yönetilmek değil sadece dini özgürlük. Dini ne gerekiyorsa öyle yaşayabilsin herkes ben sadece müslümanlar için demiyorum herkes için diyorum.Din vicdan işidir.Kimsenin dinine inanışına ve bunun gereklerini yapmasına karışılmasın.Çatışmalar olmasın.İkide bir İran örneği veriliyor
    İran şii meshebinde bir ülkedir.Şiilikde müslümanlıkta hak meshep olarak kabul edilen 4 meshebten biri değildir.Suudi arabistan ise vehabilerle doludur oda bozuk mesheplerden biridir.Orada yaşanaların hiçbiri İslamiyetin yüceliğini ulviliğini gölgede bırakamaz.Bikini üzerine türban takanlar yahu ben buna iğrenerek gülerim.Ceza konserinde namaz kılıyorlarmış banane veya başkasına ne?Özgür ülke bir ülekede yaşamıyor muyuz?

8. LoSt_LoVe

LoSt_LoVe Forum Onuru

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    2.880
    Yer:
    Banka:
    119 ÇTL
    beni gerçek manasıyla anlamışsın jeriko sağol asla islami bir rejim istemiyorum yada müslümanmış gibi gözüken ülkeler gibi olmakta istemiyorum sadece inancımı yaşamakta özgür olmak istiyorum saol.

9. e-PaCk

e-PaCk Forum Gururu

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    1.880
    Banka:
    331 ÇTL
    Diğer konu kilitlendi diye hemen buraya üşüşmeyin sakın tüm tartışma bölümünü uçururum yoksa havaya :D

10. LoSt_LoVe

LoSt_LoVe Forum Onuru

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    2.880
    Yer:
    Banka:
    119 ÇTL
    Diğer tartışma konusundan haberim yok fakat biz burada bağaırmadan kavga etmeden fikir alışverişi yapıyoruz korkma.=L

Sayfayı Paylaş