1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Nedensiz ne var cihanda, nefes lahzaya muhtaç olunca!

Konusu 'Mustafa CİLASUN' forumundadır ve MustafaCİLASUN tarafından 22 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

1. MustafaCİLASUN

MustafaCİLASUN Twitter:@mustafacilasun Özel üye

Beğenileri:
    729
    Ödül Puanları:
    3.830
    Meslek:
    Kamuda yönetici- http//www.facebook.com/mcilasun
    Yer:
    Kayseri
    Banka:
    0 ÇTL
    İmdat edecek söyle kim var
    Şahit olduğum zan etrafımı neden sarar evet, ruhum bizar
    Emanetine sadık kalan, edebin lahzasında kendini bulan nefes, ne ülfetli bir ar
    Sığındığın yaylalar, temaşa ettiğim suskun dağlar, yüreğimi burkan anılar, ağlatıyor yar

Ne bir gül kopardım, ne de koklamayı başardım
    İçinden çıkılmaz figanları içime attım, bir tebessüm olsun hasretinde yaşadım
    Sinemi kime kapattım, derdi gamımla nefeslenmeyi amaçladım, sancıdan kurtulamadım
    Neden bu halvet üzere karar kıldım, hiç şikâyet etmeden boyun bükmeyi bir çare sandım

Görebilmek için bakıyorum, fakat şaşırıyorum
    Farkı fark ettiren idrakin fukaralığını çok yaşıyorum, kalbi inşirahı anıyorum
    Ruhumun sessiz sancılarından utanıyorum, aklıma gelen sualleri kimselere soramıyorum
    Sessiz ve kuytu köşemde bilmem ki ne kadar anlamlı olacaktır kalbime düşeni yazıyorum

Bazen sıkıntı duyanları, rahatlıkla anlıyorum
    İlgi ve yakınlık adına suçlanıyorum evet, hiç dikkate almamakla kınanıyorum
    Kimi zaman kırılan, kimi vakit ikazıyla çalım satan nefeslere sadece tebessüm ediyorum
    Asla alınmıyorum, tahammül etmekle iktifa ediyorum bekleyen canlara eyv diyorum

Elbette ki bir edip değilim, şair ise hiç değilim
    Gönlüme düşün katreleri hasreden bir aciz nefesim, kendi halimle bedelleşirim
    Hiç tanımadığım, aşina edayla anmadığım, temaşa etmeye fırsat bulamadığıma ne derim
    Vefa adına nasıl bir yola çıkarım, yâd edemediğim o nefeslerin, figanlarını kime söylerim

Her halinde yavaş yavaş öteye giden biriyim
    Hak ve hakikat sevdasıyla ağlamayı ne kadar isterdim, kurak bir gönül sahibiyim
    Edebe muhtaç bir hal içindeyim, zarif olmayı nasıl becerir ve tevazuu ile hasrederim
    Ne gönül zenginiyim ve ne de ehl-i hal zadeyim, her yâdımda niyaz ederek serinlerim

Mustafa CİLASUN

Sayfayı Paylaş