1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Negrolu Pasta

Konusu 'Bugün Ne Pişirsem ? / Yemek Tarifleri' forumundadır ve cemree tarafından 14 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

1. cemree
    Eğlenceli

cemree =)=) Süper Moderatör

Beğenileri:
    3.730
    Ödül Puanları:
    11.080
    Yer:
    Ankara
    Banka:
    1.170 ÇTL
    Negrolu Pasta

Alt taban:

24 tane negroyu robotta çek. 4 yemek kasıgı tereyagını erit. İkisini karıstır. Yuvarlak tepsiye bas fırında 6 7 dakika pişir.

Pudingi:

3 bardagı süt
    yarım su bardagı nişasta
    bir çay kaşığından az tuz
    yarım su bardagı şeker hepsini karıstır ve kaynat . 2 büyük bitter çikolata erit ve içine kat karışıtır.

Krema:

1/2 poset krem santi veya pasta kreması (vanilyalı), 5 negroyu robotta çek. Kremayı hazırla ve negroları kat.

Son Hazırlık Aşaması:

Fırından cıkan alt tabanı yuvarlak borcama al. Muz dilimleri koyup üzerine pudingi dök biraz buzlukta beklet. Soğuk kremayı üzerine bula. Üzerine yarım yarım kesılen negroları koy. (1 gece dolapta üzeri kapalı beklettikten sonra tüketilmeli)

Safir ve YoRuMSuZ bunu beğendi.
  2. Safir
    No Mood

Safir Özel Üye Özel üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    3.730
    Banka:
    151 ÇTL
    Tarifin başında "negro, negro nasıl bi bisküviydi......." diye başladım düşünmeye, sonunda hatırladım :D
    Eminim güzel bir pastadır.

cemree bunu beğendi.
  3. cemree
    Eğlenceli

cemree =)=) Süper Moderatör

Beğenileri:
    3.730
    Ödül Puanları:
    11.080
    Yer:
    Ankara
    Banka:
    1.170 ÇTL
    Negro benim çaya bandırmaya bayıldığım tek bisküvidir. :D Ben çok sevdim tadını. Yabancı bir siteden buldum çat pat çevirip denedim ve çok güzel oldu. =)

Safir bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş