NeLer oluyor cerezforum

Hazangülü

Forum Onuru
Katılım
7 Hzr 2006
Mesajlar
10,280
Beğeniler
127
#1
NELER OLUYOR CEREZFORUM

Neler oluyor? Hayatın, yaşamanın ne kadar anlamlı olduğunu ve her yeni güne umutla gülümseyerek başlamanın daha çok mutluluk getirdiğini anladığımız bu zamanlarda olanlar sanki bizleri sınar gibi. Duyduğumuz her olumsuz haber duygularımızı, umutlarımızı hallaç pamuğu gibi oradan oraya savururken durup düşünme molalarımız çoğaldı bu aralar.

Neler oluyor?


Haydi ne duruyorsunuz, size uzatılan eli sımsıkı kavrayın artık. Çevrenizde öyle bir el yoksa, ilk sevgi dolu eli uzatan siz olun. Biz yapmazsak, siz yapmazsanız, kimler yapacak

Güzeliklere yelken acalim


Her yeni gün doğumuyla birlikte, sabahın ilk ışıkları bize öyle hoş güzellikler sunar ki aslında. Önemli olan bunun değerini bilmekte galiba. Eğer önemsemezseniz, her yeni başlayan günün sizin için bir nimet olduğunun farkına varamazsanız bu yazıların size birşey ifade etmesi çok zor. Ama birgün için, yepyeni güne herşeyi sil baştan yaparak, gülerek ve tüm güzellikleri hissederek başlarsanız eğer; diğer günlerin bunu izlememesi için hiçbir sebep yok inanın buna.

Bir çoğumuzun yaptığı gibi pişmanlıklarla, keşkelerle ve dünle yaşamak yerine, yeni sabahlarınızın kıymetini bilin. Her yeni sabahı güzelliklerin başlangıcı olarak kabul edin. Hatta bu güzelliğin kalıcı olması adına, tüm güzel sabahlarınızı, bir öpücük kadar yumuşacık sabah aydınlığınızı sevdiklerinize armağan edin. Bu öylesine güzel bir armağandır ki aslında, kıymetini ancak çok sevenler bilir. Çünkü bu içi güzelliklerle, yoğrulmuş sevgilerle dopdolu içiçe geçmiş kocaman bir hediye paketidir. Her bir paketin açılışı ile ortaya saçılan güzellikler sizle sevdikleriniz arasında asla yıkılmayacak köprüler oluşturur; unutulmazı yaşattırır, günler ve geceler boyu.
 

Hazangülü

Forum Onuru
Katılım
7 Hzr 2006
Mesajlar
10,280
Beğeniler
127
#2
NELER OLUYOR CEREZFORUMPeki yazık değil mi size? Yaşayabileceğiniz onca güzellik, onca heyecan varken hiç birini tadamadan bu dünyadaki rolünüzü bitirmenize. Aslında dünü dünde bırakabilseydiniz, bugünü daha gelmeden heyecanla, umutla beklemeyi becerebilseydiniz; yarınlar size kucak açacaktı. Yaşayıp bitirdiğiniz her mutlu günse dün olduğunda güzel hatıralarla size gülümseyecek, içinizi ısıtacaktı her hatırladığınızda. Keşke yerine iyi ki yapmışım diyerek sizde göz kırpacaktınız tüm dünlerinize belli belirsiz.

Hayat koşusunda özgürce koşmayı seçin her zaman; yanınıza dünü, dünle ilgili hatıraları almadan. Bırakın kollarınız boş kalsın. Boş kalsın ki bugüne heyecanla sarılmasını bilin. Ne kadar zor şartlarda yaşarsanız yaşayın yine de yarına umutla bakanlardan olun. Geçmişinizden pişmanlık duyacağınıza onu bir yol göstericisi olarak kabul edin. Zor olsa da en azından deneyin.

söz olarak elveda dün, merhaba bugün ve gelecek tüm yarınlar… Siz de bana katılır mısınız?
 

Hazangülü

Forum Onuru
Katılım
7 Hzr 2006
Mesajlar
10,280
Beğeniler
127
#3


Hayatımızın hayallere kaldığını Ve hayallarin de namlularla ürkütüldüğünü... Konuş yüreğim ! Bu dünyayı,suskun bırakılmış kuşları, Paletlerle ezilmiş gülleri, Bir de ölümleri,ölüm mahkumlarını Azrail'i her gün düşünde görmeyi, Ve her gün ölmeyi....

NELER OLUYOR CEREZFORUM
 
Düzenleyen yönetici:

Hazangülü

Forum Onuru
Katılım
7 Hzr 2006
Mesajlar
10,280
Beğeniler
127
#4
NELER OLUYOR CEREZFORUM

Öyle bir hayat yaşadım ki;Cenneti de gördüm cehennemideÖyle bir sevda yaşadım ki;Tutkuyuda gördüm,pes etmeyideBazıları seyrederken hayatı en öndenKendime bir sahne buldum oynadım.Öyle bir sahne vermişler ki;Okudum,okudum anlamadım.Kendi kendime konuştum bazenHem kızdım,hem güldüm halime.Sonra dedim söz ver kendine;Denizleri seviyorsan dalgalarıda seveceksin ....
 

Hazangülü

Forum Onuru
Katılım
7 Hzr 2006
Mesajlar
10,280
Beğeniler
127
#5
NELER OLUYOR CEREZFORUM

Düşünüyorum..
Düşünüyorum... Ama gereksiz düşünüyorum! Gereksiz şeyleri düşünüyorum hayatıma bakamıyorum!. Geçmişe takılıyorum.. Evet geçmişten ders almak gerekir geçmişe bağlanmak değil!
Ben geçmişe bağlanıyorum.. Hayır yanlış! Bağlanmamam lazım..

İşte bu yüzden hayatıma bakamıyorum neler oluyor neler geçiyor acaba ?. Biliyorum ama bilmiyorum. Adını biliyorum ama detaylarını değil..! Yakınlaşamıyorum ! Giremiyorum konunun içine.. Hele hele bu son zamanlarda etrafımda o kadar olay başlayıp bitiyorki
 

Hazangülü

Forum Onuru
Katılım
7 Hzr 2006
Mesajlar
10,280
Beğeniler
127
#7
NELER OLUYOR CEREZFORUMBenim hayallerim:
Belki yıldızlarla beraber gezmek


Engellilerin hayalleri gibi;

Tekerlekli sandalyeye mahkum iken umutlarıyla, hayalleriyle ayağı kalkmış gibi yaşamak <3

Yaşamak bu değilmidir ?. Hayal etmeden yaşayabilirmiyiz ?. Ben yaşayamam. Çünkü bilgisayara baktığımda bile hayal ediyorum. Bunların daha büyükelri varmıdır 3 metre falan diye kendi kendime gülüyorum. Hayal bi bakım hülya demektir. Fakat günümüz Hülya yı kadın ismi olarak algılamaktadır.

Hayaller. Herkezin hayali farklıdır. Benim kendi dünyam hayallerden oluşuyor. Hayalsiz yaşayabilirmiyiz. Hayal kurmadan.

Bir de düşlerim var benim. Kimsenin göremediği ama yanımda olduklarını her zaman bildiğim düşlerim. Mesela birisi vardır. Sizinle konuşmaz. Ama siz düşünürsünüz bir gün benimle konuşacak diye.
Yada bir sınavda ben bunu hatırlıyorum bu soruyu çözmüştüm deyip hatırlamaya çalışırızya hatırladığımızda ne kadar mutlu oluruz.

Gece uyumadan önce tüm günü gözümden geçiririm. Sabahtan itibaren. Bir arkadaşımla kavga ettiysem etmemişim gibi düşünüri hayal ederim.

Hayaller ah hayaller,
İnsanı oyalamaktan başka ne işe yarar,
Hayal kurmak bana göre aptalca ve boştur.

Hayallerle yaşanmaz,
Hayaller insanı daha çok üzer,
Hayaller bir çürük yapıya benzer.

Hayal kurarsın
Beklenmedik anda yıkılır,
Deprem misali ne olduğunu anlayamazsın.

Diye devam eden bir şiir var. Ben bu şiiri hiç sevmiyorum. Hayalsiz hayata başlayan umutları olmayan birisinden böyle bir şiir beklenir bence.

Hayaller vardır bazen seni götürür başka yerlere.
Hayaller vardır bazen yaşayamazsın onsuz.

Benim hayallerimde öyle yaşayamıyorum onsuz.
 

Hazangülü

Forum Onuru
Katılım
7 Hzr 2006
Mesajlar
10,280
Beğeniler
127
#8


İyilik dünyadaki her şeyden daha güzeldir ve tabi ki mutluluk ta..
Zaten mutluluk iyilikle bağlıdır. Yani kötülük yaptığımız zaman nasıl mutlu olabiliriz ki?
İyilik her zaman bizim en çok yapmamız gereken şeydir.

İnsan iyilik yaptığında mutlu olur. Peki nasıl iyilik yapabiliriz?
Bir yaşlıyı karşıdan karşıya geçirebiliriz.
Bir arkadaşımız zor durumda iken ona yardım edebiliriz.(borç vermek gibi)

O kadar çok iyilik yapmamız için seçenek var ki yaz yaz bitmez =) Dünyada insanlara kötü niyetle bakmamalıyız. Mesela kapıcı kızı diyelim. O kız kapıcı kızı olabilir. Peki neyi değiştirir! Bazı arkadaşlarım kapıcı kızı ve bu arkadaşlarımı dışlayan arkadaşlarım var! Ne olmuş kapıcı kızıysa! Belki o büyüyünce bizden daha zengin olacak!

Ama unutmamamız gereken bir şey var! ZENGİNLİK ÖNEMLİ DEĞİL! Ne kadar zengin olursan ol huzurun yoksa veya yanlızsan ne işe yarar! Neyi değiştirir!

Ben iyilik yapmayı çok seviyorum. Evet bende bazen kötülük yapıyorum fakat bunu anladığım zaman hemen özür dileyerek telafi ediyorum.

Ben yanımda bir arkadaşımı küçümsüyorlarsa veya onunla dalga geçiyorlarsa ben arkadaşımın yanında olurum. Bunu yapmaya hakkınız yok derim. Çünkü o da insan onlarla aynı kapasiteye mevcut!

Ama bunu bilmiyorlar işte. Bi bilseler bu dışladıkları küçük gördükleri kişi belkide büyüyüp büyük işler başaracak! Hem kapıcı kızıysa neyi değiştirir!

Dünya da hiç kimseyi küçük görmemeliyiz buda kötülüktür! Lütfen insanları dışlamayın onlarla iyi geçinin =) Bakın nasıl mutlu olacaksınız!
 

Hazangülü

Forum Onuru
Katılım
7 Hzr 2006
Mesajlar
10,280
Beğeniler
127
#9
İsteyerek ve istemeyerek yapılan herşey

Tüm kız çocukları bende dahil olmak üzere büyüyünce başörtülü olmak istiyoruz. Ama bazı çocukları zorluyorlar, bu yaştan olacaksın diye. Ama kız bu sefer kendisini zorlanmış hissediyor ve başörtülü olmaktan vazgeçiyor. Sonra büyüyünce hayatında namaz kılmamış,oruç tutmamış kişiliklere benziyorlar.

Bir aile, çocuğunu küçük yaştan alıştırmalı ama zorlayarak değil! Hayatından örnekler vererek mesela. Kendisinin yapamadığı her şeyi çocuğuna yüklemek çocuğa ağır gelir. Ve çocuk yine zorlanmaya teşvik edilir.

İşte püf noktası bu önemli olan isteyerek yapılan şeylerlerdir. Ama bir ailede çocuğunu önceden yetiştirmelidir. Yoksa çocuk mutsuz ve hiçbirşeyi isteyerek yapmaz.

Büyüklerin yaptığı şöyle bir hatayı görüyorum ben başı bedenden daha önemli bir hale getiriyorlar. Halbuki beden baştan daha büyük ve önemli bir parça..
Bu yüzden bedenden başlayarak alıştırmaya çalışmalı çocukları.Nasıl giyineceğinin çizgileri yavaş yavaş belirlenmeli.Çok görüyorum dışarda tişörtlü kotlu üstünde başörtülü çocuklar.Ben böyle kapatılma kesinlikle akrşıyım.Bu; Şu izlenimi veriyor.Bizim kafamız karışık nasıl olmalı bilemiyoruz ayrıca mühim olan sadece başı örtmek.. İşte hal böyle olunca tema yanlış,zemin ise inşaa ise desteksiz kalıyor...
 

Hazangülü

Forum Onuru
Katılım
7 Hzr 2006
Mesajlar
10,280
Beğeniler
127
#10
Feysbuk’da herkes mutlu,gerçek hayatta değil.

Feysbuk’da herkes herkesle arkadaş,herkes birbirini seviyor,gerçek hayatta büyük bir çoğunluk birbirinden nefret ediyor.

Feysbuk’da herkes paylaşımcı,gerçek hayatta kimse günahını bile kimseye vermiyor.
Feysbuk’ta her gördüğümüzle arkadaşız,gerçek hayatta en yakın arkadaşlarımızı bile göremiyoruz.
Feysbuk’da herkes güzel,gerçek hayatta insanlar güzelleşmek için sağlıklarını bile tehlikeye atıyor.

Feysbuk’da herkes zengin,gerçek hayatta insanlar ayın sonunu zor getiriyor.

Feysbuk’da herkes kibar,düşünceli,gerçek hayatta kibarlıktan nasibini alan insanlar parmakla sayılıyor.

Feysbuk’da herkes birbirini beğeniyor,gerçek hayatta insanlar genelde birbirini küçük görüyor.

Feysbuk’da herkesin çocuğu sevimli,dünya tatlısı,gerçek hayatta yaramaz,huysuz.

Feysbuk’da pişmanlıklar,hayal kırıklıkları,korkular yok,gerçek hayatta bolca var.

Feysbuk’da görmek istemediğimiz,gıcık olduğumuz insanları hemen engelleyebiliyoruz,gerçek hayatta onlara katlanmak zorundayız.

Feysbuk’da kuyruklar yok,trafik yok,sinir bozucu patronlar yok,gerçek hayatta hepsi var.

Feysbuk’da övgü,beğeni var,gerçek hayatta yergi, çekememezlik, haset var.

Feysbuk’da hiç hiç görüşmediğiniz insanların aileleri ve arkadaşlarıyla neler yapıp ettiklerini,nereye ne zaman gittiklerini,ne yiyip içtiklerini görebiliyorsunuz,gerçek hayatta bunlar umrunuzda değil.
Feysbuk bugün ne düşündüğünüzü biliyor,gerçek hayatta kimse bilmiyor ve herkes sizin ne düşündüğünüzden ziyade,kendisi hakkında ne düşünüldüğünü umursuyor.

Feysbuk’da herkes birbirinin canı,ciğeri,tatlısı,gerçek hayatta çoğunlukla insanlar birbirlerinin kuyusunu kazıyor.

Feysbuk’da çiftler inanılmaz mutlu,gerçek hayatta çoğunlukla kavga ediyorlar.
Feysbuk’da çocuklar çok seviliyor,gerçek hayatta dövülüyor.

Feysbuk’da herkes birbirine hediye alıyor,gerçek hayatta nadiren hediye alıyorsunuz.
Feysbuk’da doğum günleri asla unutulmuyor,gerçek hayatta hatırlanmıyor.
 
Top