1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Netten Para Kazanmak İstiyorum Diyenlere!

Konusu 'Duyurular / Yardım' forumundadır ve YoRuMSuZ tarafından 22 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

1. YoRuMSuZ
    Avare

YoRuMSuZ Biz işimize bakalım!

Beğenileri:
    7.327
    Ödül Puanları:
    11.330
    Banka:
    8.717 ÇTL
    Net'te uzun süre harcıyorsanız, artık benim de harcadığım zaman karşılığında bir kazancım olsun diyorsanız ve konu beni ilgilendiriyor diyorsanız kendinize bir blog sayfası açarak işe başlayabilirsiniz.

Tabiiki blog açmak kazanç için yeterli değildir. Son dönemlerde birçok spam mail almaktasınız veya çeşitli web sitelerinde kazanç yöntemleri gösterilmektedir. Genellikle içerikleri şu siteye gir, şu kadar tıklama yap, her gün şu kadar mail oku vs tarzlarda spam maillere kesinlikle kanmayın. Eğer kazanmak istiyorsanız emeğinizi ortaya koymalı mantığınızla hareket etmelisiniz.

Bu konu ile ile ilgilenen arkadaşlar;
    • Nasıl blog açılır?
    • Adsense kaydı nasıl yapılır?
    • Adsense'den kazanç nasıl elde edilir?
    vs konularda bir bölüm açıp sorularınızı cevaplandırabiliriz. Bugün ev hanımlarından bile bu yolla aylık bir memur maaşını (ki bazıları binlerce dolar) kazananlar olduğunu unutmayalım :) Özgün içeriğim var, hergün bir-iki konu ekleyebilirim, nette çok zaman geçiriyorum diyorsanız neden siz de kazanmayasanız?

Hemen hatırlatayım forum hiç düşünmeyin :) Evet forumların da kazancı var ancak bizimki gibi bir forumun kazancı ancak kendi masraflarını karşılayacak kadardır. Eğer açmayı düşündüğünüz forumda tek ve özgün bir konu işlemeyecekseniz, hele ki eğlence ağırlıklı bir forumsa hiç düşünmeyin.

Kazanç mantığı şu: Google reklamları konu içeriğine uygun olarak çıkıyor. Bu durumda siz açtığınız konuda örneğin online oynanan oyunlardan bahsettiniz. Bu durumda sizin konunuzda oyun sitelerinin reklamı çıkacaktır. Bunların da size tıklama başına kazandıracağı yaklaşık 0,01~0,05 $ arasında olacaktır. Bu demektir ki 70-80 tıklamanın size 1 $ getirisi olacaktır.

Bunun yerine içerik olarak seçtiğiniz lükx arabalar, tıbbi malzemeler, tıp konuları, otel tanıtımları, tatil yöreleri, arabalar (lüx markalar), teknolojik ürünler vs tabiiki paranın da çok döndüğü alanlar olduğu için bu konularda reklam verenler elbette tıklama başına çok daha fazla verecektir. Sitenizde ferrari arabalarının reklamlarının çıktığını düşünün, ferrari satışı yapan bir firmanın tıklama başına 1~5 $ vermesinden daha doğal bişey olamaz heralde :) Hata bu konuda 25 $ dan bahsedildiğini bile duydum ama ben yaşamadım böyle bir şey.

Reklama Tıklama Mantığı: Reklamlara tıklanması için reklam yerleşimleri çok iyi olmalı. Sanki konunun devamı izlenimi uyandırmalı gelen ziyaretçide. Konuyu okumak için giren bir ziyaretçi zaten konu ile ilgili bir reklam gördüğünde başlık ilgisini çekiyorsa merak edip tıklayacaktır. Bu yüksek bir rakam olmaz yaklaşık tıklama oranı 1~10/100 gibi bir oran olmalıdır. Zaten % 10 dan fazla tıklama oranı[Linkleri görebilmek için ÜYE olmalısınız!..] dikkat çeker ve tıklamaya teşvik olarak değerlendirilip hesabınızın kapanmasına neden olabilir. Kendi hesabınıza ait reklamlara asla tıklayamazsınız. Hatta hiçbir arkadaşınıza tavsiyede de bulunamazsınız. Günlük reklam gelirlerinize bakmak için sadece bir bilgisayar ve bir konum kullanabilirsiniz.

Bu uzun vadeli bir iş. Benim zamanım var, bu konu için çaba gösterebilirim diyorsanız bildiklerim bildiklerinizdir :)

İlgi durumuna göre ayrı bir bölüm açıp konuyu irdeleyebiliriz :)

2. YeNi_ÇeRi

YeNi_ÇeRi Usta

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    630
    Yer:
    eL-MaHSuRa...!!
    Banka:
    36 ÇTL
    Aslında Hiç Fena Fikir Değil...
    Dediğin Gibi Uzun Vadede İşe yarabilir..
    Şahsen Bu işlerle Uğraşmak İsterim..

3. YoRuMSuZ
    Avare

Beğenileri:
    7.327
    Ödül Puanları:
    11.330
    Banka:
    8.717 ÇTL
    Bu konuda istekli en az 10 üye bulduğumuzda bölüm açıp ilgili makaleleri yazmaya başlıyorum. :)

4. Gizemli Cadi

Gizemli Cadi Forum Gururu

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    1.880
    Meslek:
    Öğretmen diyolar bana sıradışı olsamda
    Yer:
    Cadilar FAN Klüp
    Banka:
    7 ÇTL
    İlgim var..irdeleyebilir misiniz..2 :D

5. YoRuMSuZ
    Avare

Beğenileri:
    7.327
    Ödül Puanları:
    11.330
    Banka:
    8.717 ÇTL
    Daha 2 kişideyiz en az 10 :)

Vaadedilen uzun vadede sıfır masrafsız kazançtır :)

Sayfayı Paylaş