Nokia Drop Nedir ?

aslann

Ülken İçin Yaşa Aşkın İçin Öl!
Katılım
25 Tem 2009
Mesajlar
7,662
Beğeniler
515
Şehir
MAVİ
#1


Web tarayıcınızı ile akıllı telefonunuz arasında bir köprü kurmaya ne dersiniz? Gittikçe daha fazla internete bağımlı hale gelmeye başlayan akıllı telefonlar, ister istemez internet üzerinden bilgisayarımız ile etkileşimi bir gereklilik haline getirdi. Hal böyle olunca da bu işi kolay hale getiren üçüncü şahıs yazılımların önemi bir hayli arttı.
Bu işi gören en yaratıcı uygulamalardan birisi ise Google'dan gelmişti. Google, Android'li akıllı telefonlarda, Chrome'a yüklenen özel bir eklenti ile bilgisayarlar ile telefonlar arasında bir çeşit köprü oluşturmuş, kullanıcıların bu yolla örneğin beğendikleri bir web sitesini tek bir tıklama ile telefonları ile paylaşabilmesine olanak tanımıştı.
Bu uygulamadan yalnıza Android kullanıcıları faydalanabilirken, Nokia cephesinden de bu işi yapan daha da gelişmiş bir yazılım geldi. Nokia Drop adı verilen yazılım sayesinde, bilgisayarınızda kullandığız web tarayıcısı aracılığı ile örneğin webde gördüğünüz bir resmi, telefonunuzda tek tıklama ile arkaplan olarak ayarlayabilmeniz olanaklı hale gelmiş.
Üstelik yapabilecekleriniz bununla da sınırlı değil. Herhangi bir sitede gördüğünüz resmi, telefonunuza resim dosyası olarak gönderebilir veya bir web sitesini doğrudan telefonunuzun tarayıcısında açabilirsiniz. 

Benzer konular

Top