Normal Dışı İlişkiler

arz-ı hal

şşşşştttttttt
Özel üye
Katılım
29 Ksm 2011
Mesajlar
11,740
Beğeniler
559
Şehir
Beşitaş'ın tam ortası
#1
Normalin kesinlikle belirlenemediği her konuda olduğu gibi cinsel davranışlarda da yozlaşmanın sının belirsiz normalle normal dışı arasındaki çizgi kolayca aşılacak türdendir. Telefonda uçakta ve su altında seks yapanlar ve ancak böyle doyuma ulaşanlar vardır. Uçakta oksijen azlığı söz konusudur ki seks sırasında karşıdakinin boyun damarları sıkılarak beyne az kanla birlikte az oksijen gitmesi sağlanarak arttırılan cinsel istek ve zevklerde de aynı mekanizma rol oynamaktadır.

Yüzyıllardan beri bilinen bu gerçek bazen karşı tarafın boğularak ölmesine de yol açabilir.
Bir çiftten çok erkek ve kadının bir araya gelmesiyle grup seksi denilen âlemler yapanlar da vardır. Bu grup sekslerinin arasında eşcinsellerin kadın kadına ilişkilerin birbiriyle karmakarışık olduğu çeşitler de vardır ki buradaki ilişkiler büsbütün rastgeledir. Bütün bu grup sekslerinde zührevi hastalık kapma olasılığı büyüktür.

Anal ve oral seks birtakım sağlık sorunlarını ilgilendirmektedir. Anüsteki mikropların sonradan vajinaya taşınması oral seksteyse zührevi hastalıkların ağıza bulaştırılması olasılığı vardır.


Gözetleme: Başkalarını çıplak olarak erotik sahneler içinde ya da seks yaparken seyretmektir. İlkel toplumlarda çıplaklık normal olup eski Yunan heykelleri çıplak eski Mısır'da kadın modası göğüsleri tümüyle çıplak bırakmaktaykensonradan dinsel görüşler kapalılığı getirmiştir.

Teşhircilik: Bunun öbür yüzüdür. Böyleleri vücudunun başkalarına kapalı kalması gereken yerlerini göstererek cinsel zevk duyarlar. Çoğunlukla iktidarsızlık çeken ve karşısındakine daha fazla bir saldırıda bulunamayacak kişilerdir. Gözetleme yapanlarsa tersine kadını gözetlemekten o kadar çok cinsel bir tahrike kapılırlar ki gittikçe daha saldırgan olup kadına tecavüz etmeye kalkarlar.Gözetleme ve teşhircilik halen yasaktır ve bunlara kalkışanlar cezalandırılmakta fakat ne yazık ki tedavi edilmemektedir. Bunların çözümü belki sorunlar açık ve dürüst bir biçimde ele alınacağı zaman gerçekleşecektir.
Cinsel ilişki normal örneğin ölülerle ilişki (nekrofili) anormal seks olarak alındığında ikisinin arasındaki sınırda yerleri belirsiz olan ilişkiler de vardır. Seyretmek ve kendini teşhir etmek bunların arasında sayılabilir. Normal ve sapık olan şeyler zamana geleneklere göre değişiklikler göstermektedir. Eşcinsellik bunlardan biridir. Öbür seks biçimleri hafif ya da ileri derecelerde olduklarına göre normal ya da sapıklık sayılırlar. Bu arada aşırı bazı eğilimleri sıralayabiliriz:

Fetişizm: Başkalarının saçından ayaklarından ayakkabılarından bazı giysilerinden kokusundan cinsel zevk almaktır. Bazı erkek ve kadınların seks sırasında karşısındakinin üzerinde bazı belirli giysilerin bulunmasından Özel bir zevk alışları da bu aradadır.

Sadizm: Marki dö Sad tarafından tanımlandığı için bu adı almıştır. Dövmekten acı çektirmekten cinsel bir zevk almak söz konusudur. Çocukken girdiği orduda her türlü şiddet sahnesine tanık olan bu kişi daha sonra parayla tuttuğu hayat kadınlarına eziyet ederek cinsel tatminler duymaya başlamış sonra hapishaneye en sonra da akıl hastanesine düşmüştür. Birçok sosyal olayda Romalıların gladyatör eğlencelerinde gözlemlenen de sadizmden başka bir şey değildir. Özel olarak düzenlenen ve seyircilere seyrettirilen sadizm partileri vardır.

Mazoşizm: Sadizmin temelde saldırganlığa dayanması gibi mazoşizm de boyun eğme üzerine kuruludur. Avusturyalı yazar Masoch'tan adını almıştır. Bu adam yazdığı kitaplarda güzel bir kadının elinde eziyet çekmenin zevklerini anlatmıştır. Mazoşizm sadizmin tam tersidir bir aşağılanma isteğiyle birliktedir. Birçok genç kız ve kadın bağlanarak tecavüz edilmeyi hayal ederler. Bağlanıp dövülmekten. zevk alan birçok yüksek öğrenimli son derece nüfuzlu erkekler de derin bir suçluluk ve güvensizlik duygusu içinde olup bu isteklerini kendi eşlerine açıklayamayarak bu işi parayla tuttukları hayat kadınlarına yaptırırlar.

Saliromani: Birbirinin idrar ve dışkısından ve hatta bunlara bulaşmaktan zevk almaktır.

Nekrofili: ölmüş bir kişiyle cinsel ilişkide bulunmaktır.

Zoofili: Hayvanlarla cinsel ilişkide bulunmak olup çoğunlukla normal ilişki olanaklarının bulunamadığı kırsal bölgelerde köpek eşek domuz gibi hayvanlarla yapılır. Ne bir kadının ne de bir erkeğin bir hayvanla ilişkisinde döllenme söz konusu olabilir.
Açık saçık konuşmalar: Koprolalia denilir. Özellikle telefonda kadınlara açık saçık çirkin sözler söylemekten tatmin duyan bu erkekler genellikle iktidarsızlık çeken kimselerdir.

Kleptomani: Bir şeyler çalma zevkinin içinde cinsel bir dürtü bulunduğu anlaşılmıştır. Nitekim kadınlarda bu isteğin kendini gösterdiği zamanlar daha çok ayhali ya da menopoz öncesi hormon düzeyinde değişiklik olduğu sıralara rastlamaktadır.
 
Top