1. ÇeReZFoRuM - yeni katılımcılar ve yöneticiler...
  Kendisi dışında 5 katılımcı ve kurallara uyan üye (sürekli devam eden) kazandıranlar ADMİN veya ADMİNE yetkisiyle forum yönetim kadrosunda yer alabilir. Amaç forumda hareketlilik sağlamaktır...Duyuru 31 Mart'a kadar geçerlidir.

Obeziteye karşı dev adım!

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve aslann tarafından 25 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

 1. aslann

  aslann Ülken İçin Yaşa Aşkın İçin Öl!

  Katılım:
  25 Temmuz 2009
  Mesajlar:
  6.888
  Beğenileri:
  515
  Ödül Puanları:
  6.080
  Cinsiyet:
  Erkek
  Yer:
  MAVİ
  Banka:
  844 ÇTL
  [​IMG]

  Obeziteye karşı Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı el ele verdi
  Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı’nın obeziteyle mücadele projesi kapsamında öğrencilerin boy ve kiloları yılda 2 kez ölçülecek. Risk grubundaki öğrencilerin velileriyle görüşülecek. Obez çocuklar hastaneye yönlendirilecek.

  Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ve Sağlık Bakanlığı, okullarda obeziteyi önlemek için harekete geçti. İki bakanlığın işbirliğiyle başlayan “Beslenme Dostu Okul Projesi”nin tüm okullara yayılması için illere yazı gönderildi. İl milli eğitim müdürlüklerine gönderilen yazıda öğrencilerin boy/kilo ölçümlerinin rutin aralıklarla yılda 2 kez yapılıp risk grubunda olan öğrencilerin velileriyle görüşmeler yapılması gerektiği belirtildi. Obez çocukların ise hastanelere yönlendirilmesi konusunda uyarılarda bulunuldu. MEB’in illere gönderdiği yazıda çocuğun kişiliğinin özellikle okul çağlarında şekillendiği ve yetişkin çağdaki davranışları üzerinde etkili olacak alışkanlıkların edinilmesinin yine bu yıllara dayandığı bildirildi. Okul içinde sağlıklı beslenme ve hareketli yaşamın teşvik edilmesi için öğretmenlerin örnek davranışlarının önemli olduğu ifade edildi.

  ‘ÖĞRETMENLER ÖRNEK’

  Obezite ile mücadele kapsamında okullara yönelen Sağlık Bakanlığı, öğrencilerin sürekli denetlenmesi için Beslenme Dostu Okul Projesi’ni hayata geçirdi. İl halk sağlığı müdürlüğü ve il milli eğitim müdürlüğünün oluşturduğu denetim ekipleri ziyaret ettiği okullara obeziteyle mücadele kapsamında sertifika verdi. Bu kapsamda ilk etapta 56 ilden 728 okul sertifikalarını aldı. Verilen belgelerin geçerlilik süresi ise 3 yıl olarak belirlendi.
   

Sayfayı Paylaş