1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Obeziteye karşı dev adım!

Konusu 'Sadece Magazin Haberleri' forumundadır ve aslann tarafından 25 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

1. aslann
    Ruhhastasi

aslann Ülken İçin Yaşa Aşkın İçin Öl!

Beğenileri:
    499
    Ödül Puanları:
    5.330
    Yer:
    MAVİ
    Banka:
    115 ÇTL

Obeziteye karşı Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı el ele verdi
    Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı’nın obeziteyle mücadele projesi kapsamında öğrencilerin boy ve kiloları yılda 2 kez ölçülecek. Risk grubundaki öğrencilerin velileriyle görüşülecek. Obez çocuklar hastaneye yönlendirilecek.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ve Sağlık Bakanlığı, okullarda obeziteyi önlemek için harekete geçti. İki bakanlığın işbirliğiyle başlayan “Beslenme Dostu Okul Projesi”nin tüm okullara yayılması için illere yazı gönderildi. İl milli eğitim müdürlüklerine gönderilen yazıda öğrencilerin boy/kilo ölçümlerinin rutin aralıklarla yılda 2 kez yapılıp risk grubunda olan öğrencilerin velileriyle görüşmeler yapılması gerektiği belirtildi. Obez çocukların ise hastanelere yönlendirilmesi konusunda uyarılarda bulunuldu. MEB’in illere gönderdiği yazıda çocuğun kişiliğinin özellikle okul çağlarında şekillendiği ve yetişkin çağdaki davranışları üzerinde etkili olacak alışkanlıkların edinilmesinin yine bu yıllara dayandığı bildirildi. Okul içinde sağlıklı beslenme ve hareketli yaşamın teşvik edilmesi için öğretmenlerin örnek davranışlarının önemli olduğu ifade edildi.

‘ÖĞRETMENLER ÖRNEK’

Obezite ile mücadele kapsamında okullara yönelen Sağlık Bakanlığı, öğrencilerin sürekli denetlenmesi için Beslenme Dostu Okul Projesi’ni hayata geçirdi. İl halk sağlığı müdürlüğü ve il milli eğitim müdürlüğünün oluşturduğu denetim ekipleri ziyaret ettiği okullara obeziteyle mücadele kapsamında sertifika verdi. Bu kapsamda ilk etapta 56 ilden 728 okul sertifikalarını aldı. Verilen belgelerin geçerlilik süresi ise 3 yıl olarak belirlendi.

Sayfayı Paylaş