Öcalan'ın odası kağıt kaplandı

Katılım
16 Arl 2009
Mesajlar
259
Beğeniler
3
#1
İmralı Adası’nda çarptırıldığı ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasını çeken Abdullah Öcalan, nakledildiği yeni koğuşunu beğenmeyince, bir dizi ‘iyileştirme’ yapıldı.

Adalet Bakanlığı, yeterince nefes alamamaktan yakınan Öcalan’ın, havalandırmaya açılan kapısını değiştirerek, içeriye daha fazla hava girmesini sağlayacak özel sürgülü kapı monte ettirdi. Öcalan'ın rutubetten etkilenmemesi için de tek kişilik koğuşu yurtdışından getirilen ve boyanabilen özel duvar kağıtları ile kaplanarak yeniden boyandı.

'Ölüm çukuru' demişti

e-kolay'ın haberine göre Öcalan, Kenya’da yakalandıktan sonra getirildiği İmralı Adası’ndaki Yüksek Güvenlikli Özel Tip Cezaevi'nde 10 yılı aşkın süre tek başına kaldı. Tecrit iddialarıyla Öcalan'ın Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne yaptığı başvuru sonucu, Adalet Bakanlığı’nca 5 milyon dolar harcanarak, İmralı'da 9 mahkumun kalabileceği Yüksek Güvenlikli F Tipi Cezaevi yaptırıldı.

Öcalan, adaya getirilen 5 mahkum ile 14 Kasım günü yeni cezaevine nakledildi. Ancak Öcalan, kaldığı koğuşun küçüklüğünden ve yeterince hava alamamaktan yakınarak, koğuşunu ‘ölüm çukuruna’ benzetti. Öcalan’ın şikayetlerini avukatları aracılığı ile duyurması üzerine, PKK yandaşları yurdun çeşitli yerlerinde protesto eylemleri gerçekleştirdi. Yasa dışı gösterilerin bazıları ölüm ve yaralanmalarla sonuçlandı.

Ankara'da özel kapı yaptırıldı

Adalet Bakanlığı, son gelişmelerin ardından Öcalan’ın yeni koğuşunda iyileştirme çalışmaları başlattı. Öcalan'ın günlük havalandırma saatini 1 saatten 2 saate çıkartan, koğuşunda bulunan ve cezaevi koridoruna bakan sinekliği daha fazla hava girmesi için kaldıran Adalet Bakanlığı, bu kez de koğuştaki, Öcalan'ın havalandırmaya çıktığı avluya açılan kapıyı değiştirdi.

Bakanlık özel olarak dizayn ettirdiği, havanın daha fazla gireceği bölümler bulunan gri renk sürgülü kapıyı Ankara’da yaptırıp, İmralı’ya getirterek Öcalan’ın koğuşuna monte etti. Öcalan böylece istediği zaman kapıdaki bölmenin sürgüsünü çekerek koğuşuna daha fazla hava girmesini sağlayacak.

Öcalan'ın koğuşuna bu sürgülü kapının, cezaevi doktorunun görüşü ve oluru alınarak takıldığı belirtildi.

İyileştirmelerden memnun kaldı

Abdullah Öcalan’ın rutubetten etkilenmemesi için de, kaldığı koğuşun duvarları yurtdışından getirilen boyanabilen özel kağıt ile kaplandı. Duvarların tamamını kağıt ile kaplayan cezaevi yetkilileri, bu kağıdın üzerini de boya ile kapattı.

Cezaevinde yapılan bu iyileştirmelerden Öcalan’ın memnun kaldığı, bunu da görevlilere ilettiği kaydedildi.


cumhuriyet.com
 

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Katılım
7 Hzr 2006
Mesajlar
37,464
Beğeniler
8,983
Takım
GALATASARAY
#2
En son teklif Öcalan cezasını evinde çeksin ev haksine dönüştürülsün idi. Demek odasınıdüzeltip olayı kapatacaklarını sanıyorlar olmaz kardeşim evine göndericez biz onu :D Evini de kağıtlarla kaplarız hiç sorun değil, hatta plazma tvde koyarız :P
 

ZeyNoO

٠•●♥ KuŞ YüreKLi ♥●•٠
V.I.P
Katılım
5 Ags 2008
Mesajlar
61,909
Beğeniler
6,248
Takım
GALATASARAY
#3
En son teklif Öcalan cezasını evinde çeksin ev haksine dönüştürülsün idi. Demek odasınıdüzeltip olayı kapatacaklarını sanıyorlar olmaz kardeşim evine göndericez biz onu :D Evini de kağıtlarla kaplarız hiç sorun değil, hatta plazma tvde koyarız :P
Oda bişeymi yılbaşı tatiline bile yollarız onu hapis stresini atar
Neme lazım onun canına bişi olmasın canı sıkılmıştır hapis köşelerinde :D
 

Suskun

V.I.P
V.I.P
Katılım
16 Mrt 2009
Mesajlar
23,145
Beğeniler
322
Şehir
Türkiye
#4
Şeker hastası uzunda yaşar , rahat etmesi için yenilikler düşünsünler bari:@
 

Benzer konular

Top