1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

OD- İskender Pala

Konusu 'Kitap Özetleri' forumundadır ve RUZG4R tarafından 26 Kasım 2011 başlatılmıştır.

1. RUZG4R
    Küstah

RUZG4R ÖylesinE ♔ Özel üye

Beğenileri:
    3.380
    Ödül Puanları:
    10.580
    Banka:
    561 ÇTL
    İskender Pala OD Kitabı

[Linkleri görebilmek için ÜYE olmalısınız!..]

Arka Kapak

Her yazdığı romanla yüz binlerin kalbini feth eden İskender Pala yeni romanı 'OD' ile yeniden okurlarını selamlıyor. Od bir Yunus Emre romanı. Gök kubbemizin her zaman parlayan ve hep çok sevilen, şiirleri gönülden gönüle dolup dilden dile dolaşan Yunus Emre, bu kez OD'un ana kahramanı. İskender Pala'nın ilim ve kültür adamı olmasının yanında, yazar kişiliğinin imbiğinden geçirilerek aşkın tahtına bir kez daha oturtuluyor. 13. yüzyılın her bakımdan kavruk ve yanıp yıkılan ortamına Yunus Emre'nin gelişi tarihi atmosfer içerisinde hakiki anlamına kavuşturuluyor. Yıkıntılar ve yangınlar içinden bir gönül ve bir insanlık anıtının inşa edilişi cümle cümle anlatıyor ve elbette kalbe dokuna dokuna yol alıyor. Romanın her sayfasında Yunus'un hamlıktan saflığa geçişi okunuyor.

Biliyorum,
    "Biz bu ilden gider olduk, kalanlara selam olsun," demişti…
    Yine Biliyorum,
    "Bizim için hayır dua kılanlara selam olsun." Demişti…
    Ve Sevgili'ye gittiği o geceden sonra adının dilden dile,
    Aşkının gönülden gönüle dolaştığını da biliyorum…
    Şimdilerde ona kimisi Âşık Yunus, Miskin Yunus…
    Derviş Yunus…Varsın onu da desinler.
    Ve Türk yurtlarında, onu en çok "Bizim Yunus" diye çağırırlar.
    Biliyorum…

Ten fânidir, can ölmez
    Çün, gitti geri gelmez
    Ölür ise ten ölür
    Canlar ölesi değil

2. Paradoks ~

Paradoks ~ ... Elif ...

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    2.980
    Meslek: