odadaki nem nasıl alınır

-araz-

EYVALLAH...
V.I.P
Katılım
24 Arl 2011
Mesajlar
7,681
Beğeniler
1,591
#1
Ortamlardaki nem sorunu çoğu zaman insanları nahoş bir durumda bırakır. Günümüz teknolojisinin nimetlerinden biri olan nem alma cihazları nem sorunun üstesinden gelmede birebir çözüm sunuyorlar.Peki “Nem Alma Cihazlarının Mantığı Ne?” Nasıl çalışırkullanımı nasıldırne kadar süreli kullanılmalıhangi durumlarda nem alma cihazına gerek duyulur? İşte Nem alma cihazları hakkında merak edilenler:Nem Alma Cihazı Nasıl Çalışır?

Nem alma cihazı soğuk cam üzerinde havanın yoğunlaşması mantığına benzer bir mantıkla çalışır.Nem alma cihazı içinde küçük bir dondurucu ünite vardır ve bu da evinizde en soğuk bölgeyi oluşturur. Evde ki nem burada yoğunlaştırılır ve su haznesine boşaltılarak evden uzaklaştırılmış olur.

Ne Kadar Su Toplanmasını Beklemeliyim?

Evler genellikle 25-30 litre nem oluşturur. Bu ortama göre değişiklik gösterebilen bir durumdur. Evde ki birey sayısı nem yapabilen etkenlerin çokluğu vb. sebepler bu sayıyı değiştirir. Fakat her durumda bir nem alma cihazının farkını ortamda ki nem azalmasını gözlemleyerek fark edebilirsiniz. Next nem alma cihazı ahşap mobilyalarınızı kumaştan imal edilmiş eşyalarınızı duvarlarınızı vb. nemin yıpratıcı etkisinden korurken alerjiyi tetikleyen ve astım hastaları için sorun olan ev toz akarlarının oluşumunu engeller. Ayni zaman da evde ki yıkanmış çamaşırlarınızın da daha hızlı kurumasını sağlayacak olan nem alma cihazları pek çok konuda size yardımcı olacaktır.

Tüm Yıl Boyunca Nem Alma Cihazına İhtiyaç Duyacak mıyım?


Nem Alma cihazınızı Ekim ayı baslarında çalıştırmak ve kış boyunca da çalışmasını sağlamak en etkili çözümü getirecektir. Böylece kış aylarının yoğun nemli geçen zamanlarında evinizi ve ortamdaki eşyaları korumuş olacaksınız. Eğer ara sıra çalıştırmayı düşünecekseniz en azından 2 haftalık kesintisiz çalıştırma tavsiye ederiz.

Pencerelerin Çift Cam Olması Nem Sorununu Çözmede Yetersiz Mi Kalıyor?

Hayır. Gerçekte çift camlı pencereler aşırı nemin etkilerini daha da artırır. Çünkü çift camlar genelde bulunduğu ortamın havalanmasına çok az imkan verir hatta bazı durumlarda hava giriş çıkışını tamamen keser. Her ne kadar tek camlı pencerelerde ki yoğunlaşma daha net görülse de çift camda ki yoğunlaşma cam üzerinde gözlenmez ancak evin başka bir kösesinde rutubetlenmeye sebep olur.

Soğutucu Üniteler (Klimalar Vantilatörler vb.) Nem Sorununu Çözer mi?

Klimalar belli değerlerde nem alır ancak bu ortamda ki nem oranını düşürmeye yetecek kapasitede olmaz. Zaten klimaların katalogları incelendiğinde genellikle nem alma ibaresi bulunur fakat bununla ilgili ciddi verilere yer verilmez; dolayısı ile hiç bir soğutucu ünite nem alma cihazlarının sağlıklı nefes almamızı sağlayacak eşyalarımızı nemin yıpratıcı etkisinden koruyacak kadar etkili değildir. Kaldı ki soğutucu üniteler bir çok insanda sağlık sorunlarının oluşmasına sebep olur.

Nem Alma Cihazını Çalışır Durumda Bırakıp Evden Ayrılmak veya Yatarken Çalışır Bırakmanın Herhangi Bir Riski Var mıdır?

Hayır. Nem alma cihazları yüksek güvenlik standartlarında çalışacak şekilde üretilmiştir ve çalışma için size ihtiyaç duymayacaktır. Çünkü nem alma cihazları Smart Kontrol sayesinde sizi ve evinizi tanır ve hangi şartlar altında çalışması gerektiğini belleğine kaydeder diğer koşullarda otomatik olarak çalışmasını durdurur.
 
Katılım
25 Ksm 2017
Mesajlar
9
Beğeniler
0
Yaş
38
#2
Nem özellikle endüstriyel alanda en sık karşılatığımız sorunların başında gelmektedir. Nem alma konusunda profesyonel çözümler mevcut.
 
Top Bottom