1. ÇeReZFoRuM - yeni katılımcılar ve yöneticiler...
  Kendisi dışında 5 katılımcı ve kurallara uyan üye (sürekli devam eden) kazandıranlar ADMİN veya ADMİNE yetkisiyle forum yönetim kadrosunda yer alabilir. Amaç forumda hareketlilik sağlamaktır...Duyuru 31 Mart'a kadar geçerlidir.

Odatv Davasında İki Tahliye

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve Papatya tarafından 15 Eylül 2012 başlatılmıştır.

 1. Papatya

  Papatya MEN SEBETE NEBETE... Süper Moderatör

  Katılım:
  6 Ağustos 2012
  Mesajlar:
  17.118
  Beğenileri:
  6.455
  Ödül Puanları:
  11.080
  Cinsiyet:
  Kadın
  Yer:
  Seattle.
  Banka:
  178 ÇTL


  Odatv davasında tutuklu sanıklar Barış Pehlivan ve Barış Terkoğlu'nun tahliyesine karar verildi. Mahkeme ayrıca TÜBİTAK'tan, yargılama konusu belgelerin sanıkların bilgisayarlarına virüs yoluyla gönderilip gönderilmediğini daha net ifadelerle anlatan yeni bir rapor hazırlamasını istedi.

  İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi'nde bugün görülen duruşma tamamlandı. Mahkeme tutuklu sanıklardan Barış Terkoğlu ve Barış Pehlivan'ın tahliyesine karar verdi. Mahkeme başkanının tahliye kararı üzerine sanıkların yakınları göz yaşlarını tutamadı.

  YALÇIN, KÜÇÜK VE AVCI'YA TAHLİYE YOK

  Soner Yalçın, Yalçın Küçük ve Hanefi Avcı'nın tahliye talepleri ise reddedildi. Ret kararına; delil durumu ve kuvvetli suç şüphesini gerekçe gösteren mahkeme, dijital verilerle ilgili avukatların kendilerinin aldıkları ve dosyaya konan raporun bilirkişi raporu olarak değerlendirilemeyeceğini ifade etti. Mahkeme, TÜBİTAK'tan gelen raporun içeriği itibariyle kuvvetli suç şüphesinin devam ettiğini gösterdiğini belirtti. Bazı tanıkların dinlenmediğini de ifade eden mahkeme, yeni düzenleme ile getirilen adli kontrol uygulamasının da yeterli olmayacağını kaydetti.

  VİRÜS OLUP OLMADIĞI TESPİT EDİLEMEDİ

  Mahkeme, TÜBİTAK'tan gelen raporda davaya konu belgelerin virüs yoluyla gönderilip gönderilmediğinin tespit edilemediğini belirtti. Bu nedenle raporun diğer dokümanlarla birlikte tekrar bu kuruma gönderilmesine karar verdi. Yeniden inceleme yapılarak belgelerin virüsle gönderilip gönderilmediğinin tespitinin mümkün olup olmadığının net ifadelerle bildirilmesini istedi. Mahkeme, ek raporu hazırlaması için TÜBİTAK'a 20 gün süre verdi. Duruşma 16 Kasım'a ertelendi.

   
Benzer Konular
 1. Paradoks ~
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  497
 2. Papatya
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  490
 3. Papatya
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  447
 4. Paradoks ~
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  1.443
 5. Paradoks ~
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  624
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş