1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Öğrencisi Olduğu Dershaneyi Satın Aldı

Konusu 'Kişisel Gelişim' forumundadır ve arz-ı hal tarafından 16 Aralık 2011 başlatılmıştır.

1. arz-ı hal

arz-ı hal Özel Üye Özel üye

Beğenileri:
    539
    Ödül Puanları:
    5.980
    Meslek:
    İşe başlamadan tatile giren hakime
    Yer:
    yüreğinden uzaklar da...
    Banka:
    199 ÇTL
    Öğrencisi Olduğu Dershaneyi Satın Aldı

Öğrencisi olduğu Uğur Dershaneleri'ni satın alan ve sonradan da Bahçeşehir Koleji'ni kuran Enver Yücel, şimdi de ABD'de dershane açıyor. Aynı zamanda Bahçeşehir Üniversitesi'nin kurucularından olan Enver Yücel'in dershanecilikle tanışması, 1972 yılında lise öğrencisiy-ken Laleli'de bulunan Uğur Dershanesi'nde kurs almasıyla başlamış.
    Daha sonra dershanede işe de giren ve temizlik işlerinden sekre¬terliğe kadar pek çok işle İlgilenen Yücel, Haydarpaşa Lisesi'nde yatılı okumasına karşın dershane ile ilişkisini devam ettirmiş. Eğiti-me bü¬yük ilgi duyduğunu belirten Yücel, dershanede öğrenciyken, çalışanı, daha sonra öğretmeni şimdi de sahibi. Yücel, girişimciliğinin öyküsünü şöyle anlatıyor:
    "O yıllarda bizim dershane sahibi olmamız, dershaneyi kuran ki¬şinin adeta dershaneyi bırakıp gitmesiyle gerçekleşti. Biz para karşılı¬ğında bir dershaneyi almadık. Üç odalı bir yer-di. Sadece Milli Eğitim Bakanlığından izni alınmış, daha sonra da bize devredilmiş küçük bir yerdi. Hiç unutmuyorum, nişanlıydım. İlk arabamı almıştım. Maaşları Ödemek için altı ay sonra arabamı satmıştım. Bunu çok iyi hatırlıyo¬rum. Ve o gün, bu gün aşağı yukarı 30 yıla yakındır çalışanlarımızın maaşını bir saat geciktirdiğimi bilmem."

Sayfayı Paylaş