1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Öğretmen rotasyonuna ertelenme ihtimali

Konusu 'Öğretmenler Odası' forumundadır ve YoRuMSuZ tarafından 23 Haziran 2015 başlatılmıştır.

1. YoRuMSuZ
    Avare

YoRuMSuZ Biz işimize bakalım!

Beğenileri:
    7.358
    Ödül Puanları:
    11.330
    Banka:
    8.820 ÇTL
    Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı aynı okulda 12 yılı dolduran öğretmene rotasyon uygulamasını erteleyebiliriz dedi.

Bakan Avcı TBMM’de kayıt yapmaya geldiğinde öğretmenlere rotasyon uygulaması ile ilgili AKP’nin seçimlerde sıkıntı yaşadığını ve öğretmene rotasyonu kaldırmayı düşündüklerini vurguladı.

Bakanı Nabi Avcı Rotasyon konusunda sıkıntı yaşadıklarını söyledi.

Bakan Avcı “12 yılını aynı okulda dolduran öğretmene bu yıl rotasyon uygulaması yapmaya biliriz.

Milli Eğitim Bakanlığının rotasyon için almış olduğu kararı erteleyebiliriz” dedi.

Eğitim sendikaları da rotasyonun ertelenmesini istiyor.

EĞİTİM-BİR SEN İSTANBUL 4 NOLU ŞUBE BAŞKANI TALAT YAVUZ’UN ”ROTASYON ERTELENMELİDİR”

Öğretmene rotasyon konusu, “Rotasyon Bu Hali İle Can Yakar” diyerek gündeme taşındı. Bakanlığın, üst üste gelen köklü değişimlerin olumsuz etkilerini göremediğini, eğitim alanını doğru okuyamadığı uzmanlar tarafından ileri sürüldü. Bu hafta sonu okulların bir çoğunda veli toplantıları vardı. Durumun daha da vahim olduğu gözler önüne serildi.

Anadolu Liselerinde başarılı öğrencilerin okuldan ayrılacak olması, yapılacak öğretmen rotasyonunun verdiği sıkıntı, öğretmenleri okullarıyla ilgili hayal kuramaz hale getirmiş. Başarılarıyla isim yapmış, dereceye girmiş, ekol oluşturmuş okullar, bütün iddialarını kaybetmiş durumda. İdarecisinden öğretmenine herkes bir şeylerin yanlış gittiğini anlatmaya çalışıyor.

Öğretmeni ve öğrencisi belli bir süreçten geçerek gelen bu okullar, önümüzdeki temel lise belasından ve rotasyon sürecinden en büyük zararla çıkacaktır. Önünü göremeden çalışmak, belirsizlikler içinde velisinin karşısına çıkmak bir idareci için hiç tercih etmeyeceği bir durum olsa gerek. Gelecek yılla ilgili hiçbir hayalini planlayamayan bir okul müdürü düşünün. Kaç öğrencisi gidecek, rotasyondan sonra öğretmen kadrosu nasıl oluşacak, yeni öğretmen kadrosuyla kurs açabilecek mi?

Eğitim sendikalarından sonra CHP, MHP, HDP ve AKP’li Milletvekilleri de rotasyona tepki gösteriyor.

MİLLETVEKİLLERİ ROTASYONU KALDIRMAK İÇİN ELİMZDEN GELENİ YAPACAĞIZ

Muhalefet milletvekilleri koalisyon hükümetinde ilk işlerinin öğretmene rotasyonu kaldırmak olduğunu söylüyorlar.

Eğitim sendikaları rotasyon ertelenmese uygulanırsa Danıştaya iptal davası açacaklarını söylediler.

Öğrenci velilerininde tepkisini çeken rotasyon öğretmenleri de tedirgin etmişti.

Şimdi Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın aynı okulda 12 yılı dolduran öğretmenlere rotasyonu ertelemesi eğitim camiası tarafından merakla bekleniyor.

Seçimlerde AKP’nin oy kaybına neden olan ve milletvekillerinin en çok tepki aldığı konulardan birisi öğretmene rotasyondu.

Mazbatasını meclise getiren bir çok vekiller bölgelerinde bu sıkıntılarla karşılaştıklarını ve 25. dönemde rotasyonun iptali için her türlü çabayı göstereceklerini ifade ettiler.

Çağlayağmur bunu beğendi.
  2. Çağlayağmur
    Hoşgörülü

Çağlayağmur ... Süper Moderatör

Beğenileri:
    4.417
    Ödül Puanları:
    11.080
    Yer:
    Ankara
    Banka:
    811 ÇTL
    Yer değişimleri belli oldu, acaba bu rotasyondan vazgeçince,değişimleri yapılan öğretmenler tekrar eski okullarına dönebilecekmi?

3. YoRuMSuZ
    Avare

Beğenileri:
    7.358
    Ödül Puanları:
    11.330
    Banka:
    8.820 ÇTL
    Rotasyon nedeniyle yer değişimi henüz yapılmadı. İsteğe bağlı yer değiştirmeler yapıldı mayıs ayının son haftasında tayin talepleri alınmıştı zaten.

4. Çağlayağmur
    Hoşgörülü

Beğenileri:
    4.417
    Ödül Puanları:
    11.080
    Yer:
    Ankara
    Banka:
    811 ÇTL
    Evet ya sonradan öğrendim abim kendi isteğiyle tayin yaptırmış.

YoRuMSuZ bunu beğendi.
  5. YoRuMSuZ
    Avare

Beğenileri:
    7.358
    Ödül Puanları:
    11.330
    Banka:
    8.820 ÇTL
    Hayırlı olsun yeni okulu. Böylece rotasyon ihtimalini de tamamen bertaraf etmiş oluyor.

6. Çağlayağmur
    Hoşgörülü

Beğenileri:
    4.417
    Ödül Puanları:
    11.080
    Yer:
    Ankara
    Banka:
    811 ÇTL
    Teşekkür ederim canom. Akıllıca bir tayin olmuş oldu. En azından istediği bir başka okulda olacak. Rotasyonda yerler uygun olmayabilirdi. Ayrıca umarım bu rotasyondan vazgeçerler inşallah.
    Sağlıktada belirli bir süredir aynı yerde olanlar için rotasyon olacakt ama henüz uygulama yok. Sendikada olmayacak dedi bakalım.

Sayfayı Paylaş