Öğretmenlere rotasyon esaslı bölge uygulanacak

MeRciMeK

V.I.P
V.I.P
Katılım
20 Mys 2009
Mesajlar
14,940
Beğeniler
1,932
#1
Milli Eğitim Bakanlığı il müdürlerine yönelik 3 günlük eğitim ve istişare toplantısı gerçekleştirdi. Toplantı Başkent öğretmenevinde gerçekleşti.İl müdürlerinin Bakanlık nezdinde soru ve sorunlarımız için muhatap bulamıyoruz tepkisi ve sitemine DİNÇER kayıtsız kalmadı. Toplantıya konuşmacı olarak katılan tüm genel müdürler ve bağımsız grup başkanları il müdürlerine sorunların çözümü noktasında kendilerine rahatlıkla ulaşabilecekleri mesajını verdi.
İl müdürlerinin Bakanlık nezdinde soru ve sorunlarımız için muhatap bulamıyoruz tepkisi ve sitemine DİNÇER kayıtsız kalmadı. Toplantıya konuşmacı olarak katılan tüm genel müdürler ve bağımsız grup başkanları il müdürlerine sorunların çözümü noktasında kendilerine rahatlıkla ulaşabilecekleri mesajını verdi.
İl müdürleri toplantısında her ile en az 13 tane şube müdürü norm kadrosunun verileceği müjdesi verilirken, 950 şube müdürü norm kadrosunun Bakanlığa tahsis edildiğini ve önümüzde ki süreçte bu kadrolara atama yapılacağı dile getirildi. Atamanın her ne kadar sınavsız yapılması istensede mevcut yönetmelikle bunun mümkün olmayacağı ve yeni yönetmelik düzenlemesinin yolda olduğu mesajları verildi. Yeni yönetmelikte sınav+mülakat olması bekleniyor.
Öğretmenlere Kariyer Basamakları ile ilgili çalışmanın bitirildiği ve Maliye Bakanlığının bütçe üzerinden onay vereceği ve Maliye’nin görüşünün beklenildiği bilgileri verildi. Stajyer öğretmen, öğretmen , uzman öğretmen, kıdemli uzman öğretmen ve baş öğretmen olmak üzere öğretmenlik mesleğinin 5 kariyer basamağa ayrılması ve her kariyerde ki öğretmenin özlük haklarının farklı olması planlanıyor.
İl Müdür Yardımcıları ve İlçe Müdürlerine yönelik yapılması planlanan rotasyonun 4+4+4 eğitim sistemi nedeniyle ertelendiği, 2013 yılında bölge esaslı bir rotasyon uygulamasının yapılacağı hakkında net mesaj verildi.
l müdürlerinin en büyük sorununun ekonomik kaynak ve özellikle yardımcı personel olduğu dile getirildi.
Ayrıca yine vekaleten görevlerini uzun bir süredir devam ettiren il müdürlerimizin ekonomik olarakta büyük kayıplarının olduğu , asaleten atama yapılmaması sebebiyle moral ve motivasyonlarının düşük olduğu gözlemlendi.
İl Müdürleri toplantısında Bakan Bey ve Müsteşar il müdürleri onuruna bir yemek verdi.
 

felsefe_mi

...!...
Özel üye
Katılım
14 Ksm 2011
Mesajlar
6,268
Beğeniler
427
#2
Stajyer MEB bakanı, MEB bakanı, Uzman MEB Bakanı, Kıdemli Uzman Meb bakanı veee sonunda meb bakanı olabildi gibi 5 farklı kariyer basamağı düşünüyoruz bizlerde....
 
Top Bottom