1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

OKS Sonuçları 11 Temmuz'da Açıklanacak

Konusu 'Öğrenci Salonu' forumundadır ve kelebek tarafından 13 Haziran 2008 başlatılmıştır.

1. kelebek

kelebek -ütopik- V.I.P

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    4.730
    Banka:
    573 ÇTL
    Ortaöğretim Kurumları Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı (OKS) Fen, Anadolu ve Sosyal Bilimler liseleri, Polis Koleji ve özel okullarda okumak isteyen öğrencilere yönelik olarak son kez düzenlendi.
    Sınav, tüm iller ve bazı ilçeler ile yurt dışında 8 şehirde olmak üzere toplam 247 merkezde, 2 bin 842 binada, 49 bin 430 salonda gerçekleştirildi. Sınav dün saat 10.00'da başladı ve tek oturumda 120 dakika sürdü. Adaylara matematik, fen bilgisi, sosyal bilgiler ve Türkçe alanında çoktan seçmeli test uygulandı.
    468 bin 905 erkek, 444 bin 707 kız olmak üzere toplam 913 bin 612 adayın ter döktüğü Sınava 1899 engelli aday katıldı. Sınav sonuçları 11 Temmuz'da açıklanacak.

2. kelebek

kelebek -ütopik- V.I.P

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    4.730
    Banka:
    573 ÇTL
    OKS tercihleri 11-18 Temmuz'da yapılacak

Ankara (AA)- Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Ortaöğretim Kurumları Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı'na (OKS) girecek öğrencilerin ''tercihlerinin veliler tarafından bireysel olarak ya da okul müdürlükleri aracılığıyla 11-18 Temmuz 2008 tarihleri arasında bir seferde 20 tercih olarak yapılacağını'' bildirdi.

Çelik, ''OKS Tercih ve Yerleştirme İşlemleri ile Seviye Belirleme Sınavı (SBS) Güvenliği'' konulu yayımladığı genelgede, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı sınavla öğrenci alan ortaöğretim kurumları ile özel okullara öğrenci seçilmesi ve Polis Koleji'ne aday belirleme amacı ile yapılan OKS'nın 8 Haziran 2008 tarihinde son kez yapılacağını hatırlattı.

Genelgede, bu öğretim yılı başında uygulamaya konulan Ortaöğretime Geçiş Sistemi çerçevesinde ilk kez bu yıl yapılacak olan 6. ve 7. sınıfların SBS'lerinin 21-22 Haziran 2008 tarihlerinde saat 10.00'da yapılacağı belirtildi. Adayların, velilerin ve okul yöneticilerinin ayrıntılı açıklamalara ''http://www.meb.gov.tr'' ile ''http://oges.meb.gov.tr'' adreslerinde 2 Temmuz 2008 tarihinde yayımlanacak ''Tercih ve Yerleştirme e-Kılavuzu''ndan ulaşabilecekleri bildirildi.

Genelgede OKS yerleştirme puanlarının geçen yıl olduğu gibi ilköğretim başarı puanı eklenmek suretiyle hesaplanacağı belirtilerek, tüm öğrencilerin diploma notlarının e-okul sistemi üzerinden otomatik olarak hesaplanacağı ifade edildi.

Sayfayı Paylaş