1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Oktay Sinanoğlu - Büyük Uyanış

Konusu 'Kitap Özetleri' forumundadır ve YoRuMSuZ tarafından 9 Temmuz 2006 başlatılmıştır.

1. YoRuMSuZ
    Avare

YoRuMSuZ Biz işimize bakalım!

Beğenileri:
    7.360
    Ödül Puanları:
    11.330
    Banka:
    8.871 ÇTL
    Oktay Sinanoğlu - Büyük Uyanış
    Oktay Sinanoğlu'nun harika kitaplarından biri daha. Büyük Uyanış. Millet, ülkesinin, dilinin, tarihinin elinden alınmasına, Türk adının tarihten silinmesine müsaade etmeyecektir...

Kitap Adı: Büyük Uyanış
    Kitap Yazarı: Prof. Dr. Oktay SİNANOĞLU
    Yayınevi: 2006 Alfa Yayınevi
    Basım Yılı: 12. Basım, Ekim 2004
    13. Basım, Haziran 2006
    14. Basım, ağustos 2006

"Derin bir uykudan uyandım. Rüya kafamda hala taptazeydi; yeni görülmüş renkli bir flim gibi. Nasıl derin bir uyku idi ki o öyle. Sanki elli yıldır uyumaktaymışım.

Rüyamda, halk Türkiye'nin her bir köşesine kadar uyanmış. Herkesin gözünde bir parlaklık; yüzlerinden kendine güwen fışkırıyor.

Kadıköy'deydim, Beyoğlu'ndaydım, Ankara'da Meşrutiyet Caddesi'ndeydim, Amasya'da, Antalya'da, Tekirdağ'da, Van'daydım. Sokaklarda insanlar hızlı hızlı işlerinin güçlerinin peşinde koşturuyor, ama yüzleirnde telaştan, endişeden eser yok; mutlu bir tebessüm, birbirleriyle sevecen selamlaşmalar. Gençlerde azimli, zeki bakışlar. Bazıları düşünceli düşünceli yürüyor; sanki kafalarında çetin matematik meseleleri çözüyorlar. Dolaşırken baktım ki, hayret her yerde kahveler, iş saati, nerdeyse boş. Tek tük müşterili masalarda kağıt ya da tavla oynayan görünmüyor. Düşünüyorum: Atatürk'ün Türkiye Cumhuriyeti'ni emanet ettiği gençler nihayet yetiştimi

PROF. DR. OKTAY SİNANOĞLU

2. BIYIKLI

BIYIKLI V.I.P V.I.P

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    1.130
    Banka:
    16 ÇTL
    helal sana ben de düşündüm ama yapamadımdı

3. creade

creade Üyecik