1. ÇeReZFoRuM - yeni katılımcılar ve yöneticiler...
  Kendisi dışında 5 katılımcı ve kurallara uyan üye (sürekli devam eden) kazandıranlar ADMİN veya ADMİNE yetkisiyle forum yönetim kadrosunda yer alabilir. Amaç forumda hareketlilik sağlamaktır...Duyuru 31 Mart'a kadar geçerlidir.

Okul, çocuk yuvası, huzur evi vb. yerlere yapılan bağış ve yardımlarla ilgili indirim

Konusu 'Muhasebe' forumundadır ve ZeyNoO tarafından 9 Ocak 2013 başlatılmıştır.

 1. ZeyNoO

  ZeyNoO ٠•●♥ KuŞ YüreKLi ♥●•٠ V.I.P

  Katılım:
  5 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  54.319
  Beğenileri:
  6.211
  Ödül Puanları:
  12.080
  Cinsiyet:
  Kadın
  Meslek:
  Muhasebe
  Banka:
  26.503 ÇTL
  Okul, sağlık tesisi, öğrenci yurdu, çocuk yuvası, huzur evi vb. yerlere yapılan bağış ve yardımlar ile ilgili indirim (Md. 89/5)

  Genel ve özel bütçeli kamu idareleri, il özel idarelerine, belediyelere ve köylere bağışlanan okul, sağlık tesisi ve yüz yatak kapasitesinden az olmamak üzere (kalkınmada öncelikli yörelerde elli yatak) öğrenci yurdu ile çocuk yuvası, yetiştirme yurdu, huzur evi, bakım ve rehabilitasyon merkezi inşası dolayısıyla yapılan harcamalar veya bu tesislerin inşası için anılan kuruluşlara yapılan her türlü bağış ve yardımlar ile, mevcut tesislerin faaliyetlerini devam ettirebilmeleri için yapılan her türlü nakdi veya ayni bağış ve yardımların tamamı indirim konusu yapılır.
  Bir önceki bentte hüküm altına alınan bağış ve yardımlar tutarı beyan edilecek gelirin % 5’i ile sınırlandırılmış iken, yukarıda sözü edilen kuruluşlar ile ilgili bağış ve yardımlar için bir sınırlandırma getirilmemiştir.
   
  katip bunu beğendi.
 2. Katip

  Katip Özel Üye Özel üye

  Katılım:
  31 Ağustos 2013
  Mesajlar:
  1.870
  Beğenileri:
  2.497
  Ödül Puanları:
  5.580
  Cinsiyet:
  Erkek
  Meslek:
  ?
  Yer:
  Uzaklarda ...
  Banka:
  412 ÇTL
  Hayır yapmak isteyen için değişik seçenekler. Ne oldum değil ne olacam diye düşünmeli o huzur evi dedikleri hiç birimize uzak değil.
   

Sayfayı Paylaş