1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Okullar Kapanacak Dersler TRT-4'te

Konusu 'Sadece Magazin Haberleri' forumundadır ve jeriko tarafından 18 Ekim 2009 başlatılmıştır.

1. jeriko

jeriko Özel Üye Özel üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    4.480
    Meslek:
    657
    Yer:
    Anadolu (bu kadar ayrıntı iyi)
    Banka:
    314 ÇTL
    Sağlık ve Milli Eğitim Bakanlığı, Aralık ayında gelmesi beklenen H1N1 virüslü domuz gribi salgınına karşı okullar için de bir B Planı hazırladı. MEB Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı'nın koordine ettiği salgın eğitim planına göre, Sağlık Bakanlığı'nın olası bir salgın durumunda talep etmesi durumunda okullar hemen tatil edilecek. Salgının uzun sürmesi ihtimali göz önünde bulundurularak okullarda ara verilen dersler televizyondan sürdürülecek. Öğrencilerin TRT-4 televizyonu ve radyosunda halen yayını devam eden Açık Öğretim Lisesi ve Açık İlköğretim derslerini takip etmeleri sağlanacak. Okul idarecileri ve öğretmenlerin öğrencileri TRT 4'deki derslere yönlendirmeleri istenecek. Böylece grip salgınında uzaktan eğitim görecek olan öğrencilerin derslerden kopmaları ve eğitimin uzun süreli aksaması önlenmiş olacak. Salgın durumunda sınavlar da ertelenecek. Sağlık Bakanlığı'ndan gelecek olumlu haberle eğitim yeniden başlayacak.

YARIYIL TATİLİ Mİ GELİYOR?

Sağlık Bakanlığı ile eşgüdüm içinde çalıştıklarını Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu konuya ilişkin olarak "Şu anda herhangi bir salgın söz konusu olmadığı için, bir tarih, takvim açıklamak bizim açımızdan çok doğru değil. Okulların tatil edilmesi, geçici veya süreli olarak kapatılması, sömestr tatilinin erkene çekilip, ileriye alınması gibi tedbirlere yönelik çalışmalarımızı sürdürüyoruz” açıklamasını yaptı.

Sayfayı Paylaş