Okullarda kıyafet serbest mi oluyor ?

RUZG4R

ÖylesinE ♔
Özel üye
Katılım
8 Ekm 2011
Mesajlar
10,084
Beğeniler
3,355
#1
Okullarda Serbest Kıyafet Uygulaması

Resmi Gazete'de yayınlanan yeni yönetmelik "Okullarda kıyafet serbest mi oldu?" sorusuna net cevabı verdi. Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liselerde öğrencilerin giyeceği kıyafetler artık serbest. Belli sınırlamalar hariç öğrenciler istedikleri kıyafetleri giyebilecek ve öğrencilere tek tip kıyafet zorlaması yapılmayacak.

Bakanlığa bağlı özel kurumlarda ise öğrenci velilerinin yüzde 60'nın isteğine bağlı olarak okul yönetimi öğrencilere yönelik kıyafet belirleyebileceği ifade edildi.
 

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Katılım
7 Hzr 2006
Mesajlar
37,854
Beğeniler
9,509
Şehir
Antalya
Takım
GALATASARAY
#2
Biz şimdiden sıkıntısını emarelerini yaşamaya başladık. Söylenecek şey çok ama şimdiden Allah kolaylık versin ailelere. Bir başörtüsü uğruna bu kadar aileyi bu kadar zor durumda bırakmaya değer miydi artık kamuoyu vicdanı cevap verecek buna. Göründüğü gibi saıradan bir haber değil bu. Sancılı bir süreç başlıyor...
 

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Katılım
7 Hzr 2006
Mesajlar
37,854
Beğeniler
9,509
Şehir
Antalya
Takım
GALATASARAY
#6
Her yaz sakal bırakırım ben okulda da serbest olmasını talep ediyorum :) Artık öğrenciler öğretmenlerinin kıyafetleri ile dalga geçecekler :)
 

Çağlayağmur

👪🤗
Süper Moderatör
Katılım
15 Arl 2010
Mesajlar
21,889
Beğeniler
5,289
Şehir
Ankara
Takım
GALATASARAY
#9
Önlükler,beyaz yakalar,formalar tarih oluyor demekki,bundan sonra çocukları yarın ne giysem telaşı başlar .
Hadi başlamasındada birşey demedik ablacığım ama herkes her kıyafeti alabilecekmi? Şimdi bile çocuklar marka giysi ayakkabı peşinde iken, bu yürürlüğe girdiğinde. Alabilenlere alamayanlar özenmeyecekmi? Bu çocukların psıkolojisine etki etmeyecekmi bu düzenleme yapılırken bunlar hesaba katıldımı acaba diye düşünmekteyim.
 
Top Bottom