'Ölü gelin' sapıklığı

arzum

Forum Gururu
Katılım
8 Mys 2008
Mesajlar
2,350
Beğeniler
16
Şehir
İstanbulll
#1
'Ölü gelin' sapıklığı

Çin'de akla zarar bir olay yaşandı. Beş kişi, araba kazasında ölen bir adama 'öbür tarafta' eşlik etmesi için bir 'ölü gelin' bulmaya kalkınca, tutuklandı.

Tuhaf olay, oğlunun ölümüyle sarsılan yaşlı bir adamın, diğer dört kişiye 'öteki hayatta' oğluna eşlik etmesi için bir 'ölü gelin' bulmak üzere yaklaşık 5 bin dolar vermesiyle başladı.Çin'in Shaanxi bölgesinde gerçekleşen olayda, beş adam, geçen yıl üniversiteye giriş sınavında başarılı olamayınca zehir içerek intihar eden genç bir kıza ait mezarı açıp, kalıntıları çıkardı.
Beş adam olayın anlaşılması üzerine yakalanarak tutuklandı. Çin'in kırsal kesimlerinde yaşayan köylülerin yüzyıllardır süregelen batıl inançları nedeniyle bu tür olaylar yaşanabiliyor.Bekar ölen erkeklere öbür dünyada eşlik etmesi için, yakın zaman önce ölmüş genç kızlar 'ölü gelin' adayı olarak aranıyor.Daha sonra iki ceset için düğün töreni yapılıyor ve gelin, kocasıyla aynı mezara gömülüyor.

Mao döneminde, batıl inançlardan kaynaklanan bu tür uygulamalar karşı sıkı bir mücadele verilmişti. Ancak bazı kırsal kesimlerde bu gelenekler hala sürdürülüyor. Geçen yıl, genç bir kadını 'ölü gelin' olarak satmak üzere boğarak öldüren bir çete yakalanmıştı. Olay, Tim Burton'un animasyon filmi 'Corpse Bride'ı (Ölü Gelin) anımsattı.
 

arzum

Forum Gururu
Katılım
8 Mys 2008
Mesajlar
2,350
Beğeniler
16
Şehir
İstanbulll
#3
tapmak hadi neysede sonuçta başka şeylere tapanlarda varda bu çok saçmalık yaa ölü bir genç kızı eş yapıyolar ve yanına gömüyolar töbe töbee mezarda rahat bırakın bari kardeşim.ne günlere kaldık yarabbim.
 

Benzer konular

Top