Olumlu Düşünce Tekniği

ZeyNoO

٠•●♥ KuŞ YüreKLi ♥●•٠
V.I.P
Katılım
5 Ags 2008
Mesajlar
61,909
Beğeniler
6,253
Takım
GALATASARAY
#1
Olumlu düşüncenin gücü her isteğimizin temelinde yatar. Nasıl düşünürsek onu çekeriz artık bunu söylemeye bile gerek yok herkes biliyor. Aşağıdaki olumlu düşünmeyi sağlayacak bir teknik tabii üşenilmez ve uygulanırsa

Metafizik Şifa Kitabından...

Yüksek benlik sınırsız bir enerji deposudur. Bu sınırsız enerjiyi şuurlu olarak kontrolünüz altına alabilmeniz için yapmanız gereken tek şeyyüksek benliğinizle ilişki kurmanın yolunu bilmektir.
Aşağıda okuyacağınız teknik bunun yolunu size gösterecektir. Şimdi başlayın ve günde en azından üç kez bu tekniğin uygulamasını yapın. Metafizik şifanın sırrına sizi götürecek ilk adım bu olacaktır.

Yüksek Benliğe Ulaşmanın Tekniği

1- Her hangi bir şekilde rahatsız edilmeyeceğiniz sakin sessiz bir yer seçin. Arka kısmı başınızı dayayabileceğiniz kadar yüksekçe olan arkalıklı bir iskemleye rahatça oturun. (Eğer mümkünse uzanın. Bir başlangıç tekniği olan bu çalışma için uzanmak daha iyidir.)

2- Ellerinizi kollarınızı ya da ayaklarınızı çapraz olmayacak şekilde ya da üst üste koymadan oturun (ya da uzanın). Gözlerinizi sıkmadan kapayın. Göz kapaklarınız gevşek olsun. Ağır ağır derin bir nefes alın. Ciğerlerinizi dolduran havanın tüm vücudunuzu dolaştığını oradan gelip bir enerji yığını olarak kafanızın içinde toplandığını hayal edin. Bu şekilde solumayı ve imajinasyonu üç kez ağır ağır tekrarlayın. Hava ile aldığınız enerjinin kafanızda toplandığını her soluk alışta bunun artmakta oluğunu düşünün.

3- İçinizden sessizce şu cümleleri tekrarlayın: "Görkemli bir insanım. Yaratılmış olan hiç bir şeyle bir ayniyetim yok. Zihnim ve bedenim o derece görkemli bir şekilde inşa edilmiş ki hiç bir mühendislik tekniğiyle bir benzeri yapılamaz. Tüm alelade düşüncelerin ötesinde yüksek benliğime geçeceğim".

4- Burnunuzdan derin ve ağır ağır bir nefes alın. Bu aldığınız havanın tüm bedeninizi dolaştığını ve taşıdığı enerjinin beyninizin ortasında odaklandığını hayal edin. Bunu üç kez tekrarlayın.

5- Şu cümleleri üç kez tekrarlayın: "Yüksek benliğimin verdiği uyanıklıkla hiç bir sınır tanımıyorum. Tüm yaratılanın içinde benim arzum en güçlüsü. Şu andan itibaren yüksek benliğimle olan bağlantımı gitgide güçlenecek tarzda geliştiriyorum."

Bu teknik sayesinde hayatınızın sonuna kadar yüksek benliğinizle olan bağlantınızı devam ettirmiş olacaksınız. Bu bağlantıyla aynı zamanda güçlendirilmiş zihninizin tüm gücünü iktidarınız altına toplamış olacaksınız. Bu güçle ve bu kitapta öğretilen tekniklerle kendinizi ve sevdiklerinizi; tasa endişe hastalık acı sızı gibi hayatın istenmeyen yanlarından kurtarabileceksiniz.

Olumsuz Düşünceleri Reddetmenin Önemi

Ne yazık ki çevremiz olumsuz düşünceleri taşıyan dolayısıyla ister istemez bunların olumsuz sonuçlarıyla karşılaşan insanlarla dolu. Daha da kötüsü bu kimselerden bir kısmı kendi olumsuz düşüncelerini çevresindekilere empoze etmeye kalkarlar. Fakat bu gibilere karşı sizin de elinizde bunları etkisiz hale getirebilecek iyi bir silah bulunmaktadır. Bu olumsuz düşünceleri isterseniz reddedebilirsiniz. Aslında olumsuz düşüncenin kendisi bir tür hastalıktır ki onun ardından acı tasa endişe ortaya çıkar. Sizin yapacağınız bunların size bulaşmamasına özen göstermektir. Olumsuz düşüncelerle savaşmada atacağınız ilk adım olumsuz düşünceler üzerinde durmamaktır.

Dünyada her şeyin başlangıcının düşünce olduğunu hatırlayalım. Düşünce öyle güçlü bir enerji formudur ki onsuz hiç bir şey varlık haline dönüşemez yine onsuz hiç bir şey onun gelişim sürecinden geçmeden varlığını sürdüremez. Hayatınız bugünkü yaşamınız büyük ölçüde düşüncelerinizle oluşmuş vaziyette. Hayatınızın temelinde bulunan bu düşünceler eğer büyük ölçüde olumsuz nitelik taşıyorlarsa büyük olasılıkla hayatınız da olumsuzluklarla dolu olacaktır.

Olumsuz Düşünceleri İyileştirecek 7 Mucizevi Adım

Aşağıdaki yöntemi günde 3 kez uygulayın.

1- Rahatsız edilmeyeceğiniz bir yer seçin kendinize. Uzanıp yatın ya da başınızı arkaya doğru rahatça dayayabileceğiniz bir iskemleye oturun.

2- Gözlerinizi kapayın ve bir süre kontrol altına almaya çalışmadan soluk alıp verişinizi izleyin. Zihninize ve tüm vücudunuza doğru yayılmaya başlayan gevşemeyi gittikçe artarak hissedin.

3- Diyaframınızı aşağıya doğru iterek burundan derin bir nefes alın. Aldığınız solukla mide kaslarınızın gevşediğini hissederken şuurunuzun bu rahatlığı kafanızda da hissetmesine izin verin. Bunu üç kez tekrarlayın ve her seferinde bırakın şuurunuz vücudunuza ve zihninize doğru yayılıp giden gevşemeyi hissetsin.

4- Zihinsel olarak şunları kendi kendinize tekrarlayın: "Düşüncelerimden sorumluyum. Artık anlıyorum ki hayatsal çevrem düşünce tohumlarım için bir tarladır. Yüksek benliğim tüm olumsuzlukları düşüncelerimden alacaktır. Zihnim tüm şuur düzeylerimde her türlü olumsuz düşünceye karşı uyanık bulunacaktır. Bu andan itibaren olumsuz düşünce benim için bir yabancıdır."

5- Derin bir nefes alın. Bunu yaparken diyaframınızı mümkün olduğu kadar aşağıya doğru itmeye çalışın. Soluğunuzu kısa bir süre tutarken mide kaslarınızın geşediğini bu gevşemenin tüm vücudunuza ve zihninize yayıldığını algılamaya çalışın. Zihninizdeki ve vücudunuzdaki gevşemeyi gittikçe daha fazla hissetmeye çalışarak bu soluk alışı 3 kez tekrarlayın.

6- Zihinsel olarak şu ifadeyi kendi kendinize tekrarlayın: "Yüksek benliğimin hakimiyeti altında olumsuz düşünmekten korunacağım. Bu olumsuz düşünceler bireylerden gelsin ya da bir gruptan gelsin beni etkileyemez. Yüksek benliğimin kudreti beni saracak ve bir daha asla olumsuz düşüncelerden etkilenmeyeceğim."

7- Bir süre havanın ciğerlerinize yavaş yavaş dolup boşalışını izleyin. Bırakın şuurunuz vücudunuza ve zihninize yayılan gevşemenin farkına varsın. Bu tatlı gevşemenin farkında olarak gözlerinizi açın ve günlük işlerinize bakın.

Beş Mucizevi Cümle

1- Ben görkemli bir yaratığım. Tüm evrenin enerji kaynağı olan yaratıcı kudret bende de var.

2- Her insanda her insanın bir yansıması vardır. Her şeyi meydana getirmiş olan en yüksek gücün yansımasıyım ben.

3- Tüm yaratılmış olanlarda bulunan sınırsız potansiyel bende de var. Düşüncelerim geleceğimin yapı bloklarıdır.

4- Zihnimin güzelliği gün başının güzelliğinden daha aşağı durumda değildir. Bir tek kötü düşünceyle bile zihnimin bu ihtişamlı halini bozmayacağım.

5- Düşüncelerim benim dünyamın yapıldığı yapı bloklarıdır. Dünyamı sınırsız güzelliklerle doldurmak için sadece güzel düşünceler üreteceğim.

Bu cümlelerden birini ya da istediğinizi zamanınız elverdiği ölçüde aklınıza getirin tekrarlayın.
Bu mucizevi teknikleri bugün kullanmaya başlayın olumsuzlukları kovun sağlıklı ve olumlu düşünme alışkanlığını tüm yaşamınıza yayın.
 

Benzer konular

Top