1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Ölümün Güzel Sözleri...

Konusu 'İlginç Yazılar' forumundadır ve yaren* tarafından 25 Haziran 2011 başlatılmıştır.

1. yaren*
    Neşeli

yaren* Herşey olması gerektiği gibi ;) Özel üye

Beğenileri:
    108
    Ödül Puanları:
    4.480
    Yer:
    Kimseye ihtiyacım yok ben kendime bile fazlayım...
    Banka:
    416 ÇTL
    Ölümden ne korkarsın
    Korkma ebedi varsın

YUNUS EMRE

Ölüm; doğduğum ilk andan beri alnıma yazılmış rengini bilmediğim bir yazı Nasıl oluyor da hayat akıp gidiyor avuçlarımızdan geçmez dediğimiz anlar bile yılların arasına sıkışıp gidiyor Hep bir yerlere yetişmenin peşinde koşmaktan ölüme koştuğumuzu anlayamıyoruz Boynumuza doğduğumuzda taktığımız o ipin çekilme vakti geldiğinde şaşkınlıktan alamıyoruz kendimizi Hiç aklımıza gelmeyen ölüm karşımıza dikildiğinde sanki çok uzun yıllar önce tanışmış ama yıllardır görmediğimiz biriyle karşılaşmış gibi oluruz Tabi böyle bir ölümden ALLAH muhafaza etsin…

Nice ölümler vardır ki hasretle beklenir…
    Nice ölümler vardır ki sevda ateşi gibidir…
    Nice ölümler vardır ki sevgiliye kavuşmaktır…
    Rabbine kavuşmak için geçen bir ömrün son
    hasret demlerine şahit oldum

Acaba Berat Gecesi'nde ömrümüze ne kadar vakit biçildiğini ya da biçilen o vaktin bize haber verildiğini düşünebilir misiniz? Yoksa tüyleriniz mi ürperdi?
    Bir Berat akşamı melekler etrafınıza toplansa üç Berat'ın kaldı deseler
    "Elhamdülillah Rabbim sana kavuşmaya az kaldı" mı dersiniz yoksa telaşa mı kapılırdınız ya da hiç umursamaz mıydınız

Öyle bir an gelecek ki biz daldığımız dipsiz kuyunun karanlığındayken ölümün gözleri parlayacak; o an ya çok korkacağız ya da kurtuluş en büyük sevincimiz olacak Necip Fazıl ne güzel de dillendirmiş bu hâli:

"O dem ki perdeler kalkar perdeler iner
    Azrail'e hoş geldin diyebilmek de hüner"

Böyle bir hünerimiz var mı acaba?

Ölüm ve ötesi aklıma geldiğinde bir korku düşer içime
    Üstad'ın dediği gibi:

"İşaret bekliyorum yağız atım eğerli
    Yanarım sorarlarsa ne getirdin değerli"

Ölümü unutmam diyemem; ama unutmamak için elimden geleni yapmam gerekiyor Eğer bir gün Azrail'in gelişi şaşırtırsa beni ve bu şaşkınlığın yanında eşantiyonu korkuysa eğer Eyvah! demek gelir içimden geçen ömrüme Ama şaşkınlığın yanında bir demet gül bir taş zemzem getirirse Azrail dilimde şahadet kalbimde imanım ve karşımda Resûl olursa eğer başıma taçlar takarsa dilimde ve kalbimde bir hamd DEĞMEYİN KEYFİME

alıntıdır...

Sayfayı Paylaş