Önce Bursa, Sonra Antalya Sallandı

Papatya

Men sebete nebete...
Süper Moderatör
Katılım
6 Ags 2012
Mesajlar
22,024
Beğeniler
6,468
Şehir
Seattle.
#1


Antalya körfezinde hafif şiddette deprem yaşandı.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Deprem Dairesi Başkanlığınca Akdeniz'de saat 12.40'da 4.3 büyüklüğünde deprem kaydedildi. Depremin, yerin 52,73 kilometre derinliğinde meydana geldiği bildirildi.

BURSA'DA DA DEPREM OLMUŞTU

Bursa'nın Gemlik İlçesi'nde Richter ölçeğine göre 4 büyüklüğünde deprem oldu.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Deprem Araştırma Enstitüsü, depremin bugün saat 06.37'de kaydedildiğini açıkladı. Yerin 7.6 kilometre derinliğindeki aletsel büyüklüğü 4 olan deprem Gemlik ve çevresinde hissedildi. Deprem, hasara yol açmadı.

GEÇEN HAFTA İSTANBUL SALLANMIŞTI

Geçtiğimiz hafta da İstanbul Büyükçekmece'de 3,8 büyüklüğünde bir deprem meydana gelmişti.

Sarsıntı kısa sürmesine rağmen İstanbul ve çevresinde kuvvetlice hissedilmişti.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü'nden yapılan açıklamaya göre, saat 11.17'de merkez üssü Büyükçekmece olan bir deprem meydana gelmişti. 13.2 kilometre derinlikte meydana geldiği tahmin edilen deprem, İstanbul'un diğer ilçelerinden de hissedildi.

Depremle ilgili açıklama yapan Ulusal Deprem İzleme Merkezi Başkanı Doğal Kalafat, Büyükçekmece Gölü'nün kuzeyinde meydana gelen depremin, muhtemel İstanbul depremiyle ilgisinin olmadığını açıklamıştı.

Kalafat, "Aslında o bölgede önemli deprem üretecek aktif fay parçaları bulunmuyor. Bu bizi de şaşırtan bir olay ancak çok küçük tali faylar sık aralıklarla olmasa da zaman zaman bu büyüklükte depremlere neden olabiliyor." demişti.

 
Top