Opera 10.0 Build 1497 Alpha Türkçe

Durum
Konu mesaj gönderimine kapalı.

Hazangülü

Forum Onuru
Katılım
7 Hzr 2006
Mesajlar
10,245
Beğeniler
126
#1
Opera Merlin- İnternette güvenli, hızlı ve kolay surf için pazarın en yeni full aksesuar internet tarayıcısı...
Türkçe dil desteği mevcut.
İçerisinde bardındırdığı, pop-up önleyici, sekmeli pencereler, entegre arama ve Opera'nın ortalığı sarsan E-mail programı, RSS, ve IRC Chat özellikleriyle çok daha güçlü.
İnternet CSS standardını bulan kişinin liderlik ettiği bir Opera kadrosuyla hazırlanan bu tarayıcı
internet deneyiminizi arttıracak..
Program kurlum sonrası Türkçe arayüze sahip oluyor.
Yeni Opera 10'da otomatik güncellenme,
Daha performanslı çalışabilme yeteneği ve bir kaç yeni özellikle daha geliyor.

Yeni versiyonda tarayıcıya eklenen özellikler dışında
Adres kutusunun da tekrar dizayn edilmiş olması ve sürükle bırak menüsünün geliştirilmesi, ayrıca Opera Mail için yeni depolama özellikleri ve indeksleme özellikleri getirilmiştir.

Mevcut Opera Özellikleri:

Hızlı Arama
Artık favori web sitelerinize ulaşmanın çok daha kısa bir yolu var. Sadece yeni bir sekme açın ve speed dial'a bırakın gerisini. Kullanmak artık oldukça popüler ve kolaydır.

Sahtekarlık Koruması
Opera'nın oldukça gelişmiş sahtekarlık ve hile koruması sayesinde girdiğiniz sitelerde bulunan ve kişisel bilgilerinizi çalmaya çalışan yazılımlara karşı korumanız olacak.

BitTorrent
Artık sisteminizde başka bir BitTorrent uygulaması barındırmanıza gerek yok. Opera içerisinde barındırdığı BitTorrent uygulaması ile size bu rahatlığı da sağlıyor.

Favorilerinizi Arama Bölümüne Ekleyin
Site arama bölümüne sağ klik ile tıklayın. Ve Yeni arama yarata tıklayın.

İçerik Engelleyici
Reklam veya resimleri siler. Sizin insiyatifinizde olan bu uygulama sayesinde İstemediğiniz resimler veya reklamların üstüne sağ klik ile tıklayarak "Blok Kontent" özelliğini seçmeniz yeterli...

Widgets
Küçük Web uygulamaları (multimedyalar, haber kaynakları, oyunlar ve daha fazlası) masaüstünüzü kesinlikle daha da eğlenceli kılacaktır. Widget menüsünü kullanarak yeni widget'ları keşfedin ve favori widget'larınızı belirleyin. Daha fazla bilgi için widgets.opera.com adresine tıklayın.

Minik Önizleme
Opera'da kaç sekme açtığınızı öğrenmeniz oldukça kolay. Bunu diğer web tarayıcılarda da yapabilirsiniz. Ancak önemli olan istediğiniz resim veya videonun hangi sekmenin içerisinde olduğunu bulmaktır. İşte bu özelliği her web tarayıcıda bulmak biraz zordur.

Transfer Yönetimi
İndirmekte olduğunuz dosyaları isterseniz durdurun duraklatın baştan başlatın veya hangi aşamada olduklarını sadece küçük bir transfer yönetimi penceresinden takip edin.

Sekme Sistemli Tarayıcı
İnternette kolay ve daha hızlı şekilde dolaşmanız için geliştirilmiş olan sekme sistemi ile hem daha az karışık bir şekilde internette dolaşmış olucaksınız hem de tek uygulama içerisinde bir den fazla sayfayı gösterme şansınız olacak.

Şifre Yönetimi
Şifre yöneticisi sayesinde hatırlamanıza gerek olmayan şifre ve kullanıcı isimlerinizi oldukça güvenilir bir sistem ile kendi hafızasında tutar ve her üye olduğunuz bir siteye girdiğiniz de direkt olarak sizi üyelik girişinden içeri sokar.

Arama Entegreli
Google, eBay, Amazon ve daha bir çok arama motoru entegre seçenekli sistemi sayesinde istediğiniz aramanın anahtar kelimelerini hatta harflerini yazın karşınıza sonuçları hemen çıksın.

Konuşma
Opera web tarayıcınız ile belli başlı komutları ingilizce olarak okuyarak kontrol edebilirsiniz. Sadece ingilizce dil seçeneği ile çalışan bu özellik Windows 2000 ve XP için geçerlidir.

Çöp Dönüşümü
Eğer yanlışlıkla sekmenizi kapattıysanız Opera'nın içerisindeki çöp sepetinden bu sekmeyi geri çıkartabilirsiniz. Ayrıca engellediğiniz reklam veya resimleri de bu çöplükte bulabilirsiniz.

Opera mail
POP/IMAP E-mail yazılımı sayesinde başka bir program kullanmanıza gerek kalmadan email hesaplarınızı kontrol edebilirsiniz. Ayrıca RSS/Atom bazlı haberleri de takip edebilirsiniz.

Yakınlaştırmak - Zoom
Her hangi bir web sayfasının her hangi bir bölümüne ila 00 arasında yakınlaşabilirsiniz.

Küçük Ekran Modu
Bir sayfası görüntülerken Shift+F11 tuşlarına basarak mobil telefonunuzdaki boyutu gibi küçültebilirsiniz. Veya istediğiniz her hangi bir boyutta da görüntüleyebilirsiniz.

Tam Ekran Modu
F11'e basarak Opera'nın projeksiyon modundaki gösterimine geçebilirsiniz. Tam ekran modu ile daha rahat sunumlar yapabilirsiniz.

Kiosk Modu
Opera Kiosk modu sayesinde halka açık bir mekanda açık bırakmak zorunda olduğunuz ancak görünmesini istemediğiniz sayfaları korumak amaçlı olarak gizleme imkanına sahipsiniz. Bu sayede kişisel bilgilerinizi içeren siteleri de halka açık yerlerde koruyabilirsiniz. Hem de kapatmadan!

Opera'dan memnun kalırsanız ve Opera'nın ayrıcalığını paylaşmak isterseniz My Opera isimli bölüme üye olarak diğer kullanıcılar ile yazılarınızı fotoğraflarınızı paylaşabilirsiniz.

9.6 versiyonunda yeni eklenen özellikler:
* Tarayıcı geçmişi ve arama motorunun senkronize şekilde çalışarak bulmak istediğiniz sayfalara daha çabuk ulaşmanız için Opera Link özelliği.

* Besleme önizlemesi özelliği ile açılan küçük pencerede acilen açtığınız ancak sık kullanılanlara kaydetmediğiniz pencereler dahil tüm tarayıcı geçmişinizi hızlı bir şekilde tarayabileceksiniz.

* İnternet tarayıcıları arasında en hızlılarından birisi olan Opera yeni versiyonu ile eski versiyonlarından da çok daha hızlı.
 
Durum
Konu mesaj gönderimine kapalı.

Benzer konular

Top