Organik kremler

MeRciMeK

V.I.P
V.I.P
Katılım
20 Mys 2009
Mesajlar
14,251
Beğeniler
1,920
#1
Organik kavramı giysilerimize, kullandığımız kremlere, duş jellerine ve şampuanlara kadar uzadı. Eskiden kötü koktuğu, saçlarımızı sertleştirdiği için burun kıvırdığımız ürünler artık birçok mağazada ve SPA merkezlerinde hem satılıyor hem de uygulaması yapılıyor. Siz de çevreye saygılı, cilt dostu organik kremleri kullanabilir, kendiniz ve dünyamız için bir iyilik yapabilirsiniz. Peki bu ürünlerin özellikleri neler? Bu ürünleri kullanırken nelere dikkat etmeliyiz?


Organik ürün nedir?

Kimyasal içeriği olmayan, organik tarım yapılarak üretilen hammaddeler içeren tamamen doğal ürünlerdir. Bu ürünlerin yetiştirilmesinde yapay gübre ve tarım ilaçları gibi kansere neden olan maddeler kullanılmamaktadır. Paraben, sentetik koku maddesi sodyum lauril sülfat gibi koruyucu maddeler içermemektedirler. 'Organik' kelimesi 'ekolojik' ve 'biyolojik' kelimeleriyle aynı anlama geliyor. Organik ürünler kısaca 'bio ürünler' olarak da tanımlanabiliyor. Bunlar aslında hiç de yeni sayılmazlar: 1950'li yıllarda ürünleri korumak için tarım ilaçları kullanılana ve böylece biz toksinlerle tanışana kadar zaten her şey organikti! 1970'li yıllara gelince tekrar doğal yaşamın önemi vurgulandı, herkes tarımdaki yapaylığı sorguladı. Bu durum, gelişmiş ülkelerde 1980'li yıllarda doğal dengeyi yeniden kurmaya yönelik, insana ve çevreye dost üretim sistemlerini içeren organik tarımın uygulanmasını yeniden gündeme getirdi.

Organik ürünlerin üretiminde nelere dikkat edilmesi gerekir?

Organik ürünler üretilirken içerisindeki hammaddelerin tamamen organik tarım ile üretilmesine, kimyasal madde içermemesine, yapay koku ve katkı madde içermemesine dikkat etmemiz gerekmektedir. Organik tarımcılık çevreye saygılı, doğal kaynakları tüketmeyen, tam tersine gelişimine katkıda bulunan bir üretim şeklidir. Ürünlerimiz tamamen doğal yöntemlerle ve bitkilerden üretilmekte olup, herhangi bir sentetik kimyasal madde, koruyucu, kokulandırıcı, renklendirici maddeler, katkılar, ilaçlar kesinlikle kullanılmaz.

Organik vücut bakım ürünleri nelerdir?

Organik Aromaterapik Saf Esansiyel Yağ: Sentetik ve toksik yapıda olmayan ayurvedik harmanlardan oluşan muhteşem kokudaki esansiyel yağların, sakinleştirici, ısıtıcı, temizleyici, ferahlatıcı, serinletici ve rahatlatıcı olmak üzere 6 alternatifi bulunuyor.

Body Polish (Vücut Arındırıcısı): Organik yağlar ve kristal tuzdan oluşan Body Polish ürünleri peeling, nemlendirme ve koruma faktörleriyle cildi gençleştiriyor, canlandırıyor.

Body Oil (Vücut Yağı): Ayurvedik aromaterapi karışımlarıyla cilt fonksiyonlarını dengelemeye ve duyuları sakinleştirmeye yardımcı oluyor. Yeni duştan çıkmış veya buhar banyosu yapmış ciltlerde mükemmel sonuç veriyor.

Botanical Soup (Bitkisel Sabunlar/Duş Jeli): Nemlendirici ve temizleyici olarak görev yapan bu ürünler jel yapıda sunuluyor. Aloe Vera ve bitkisel bazlı gliserin ve Organik Guar (Guarana ağacı) sakızı içeriyor. Saf esansiyel yağlarla zenginleştirilmiş bitkisel sabun ve duş jeli, gün boyu vücutta güzel kokular bırakıyor.

Face Polish (Yüz Bakımı): Cildin doğal yapısına ve ritmine uyum göstererek kendi kendini yenilemesini sağlayan ürünler, yağlı ciltler için, günlük kullanım ve anti-aging etkili peeling alternatifleriyle sunuluyor.

Organik Shea Butter: Elde hemen eriyen, saf katı yağ içeriğiyle güçlü ve mükemmel bir nemlendirici... Sağlıklı dudaklar, bakımlı tırnaklar ve ayaklarınız için vazgeçilmez...

Organics Oils (Yağ Karışımları): Yağ karışımları egzama, akne ve 3. tip sedef sorunlarında ayrıca güneş sonrası nemlendirici olarak mükemmel sonuçlar yaratıyor. Anti-oksidanlarca zengin bir anti-aging ürünü olan yağlar, özellikle ergenlik dönemi aknelerine iyi geliyor.

Organik vücut bakım ürünlerini nerelerden temin edebiliriz?

Eczanelerden, güzellik kliniklerinden ve detoks merkezlerinden.

Organik vücut bakımı neden gerekli?

Daha sağlıklı ve daha zinde, canlı bir cilt için gereklidir. Sürülen her ürünün yüzde 60'ını cildin ya da saçların emdiğini düşünecek olursak, sağlık için organik bazlı kozmetik ürünler çok daha yararlıdır. Özellikle hassas bir cilde sahipseniz şunu unutmamalısınız; kullandığınız ürünlerde bulunan kimyasallar cildinizde herhangi bir tahrişe, dökülmeye ve zarara yol açar. Hatta çoğu madde kanserojen olduğu için kanser riski de taşır. Düzenli bir şekilde organik kozmetik ürünler kullananlar, vücutlarındaki toksinlerin de azalmasına yardımcı olur.
 

Benzer konular

Top