Oryantal yaparak zayıflama

MeRciMeK

V.I.P
V.I.P
Katılım
20 Mys 2009
Mesajlar
14,872
Beğeniler
1,920
#1
Belinizdeki yağlar yüzünden her ayna önüne geçtiğinizde nefesinizi tutuyor ve karnınızı içeri mi çekiyorsunuz? Belinizi oryantal yaparak inceltebilirsiniz !
Herkes aynı tepkiyi veriyor. Kadınlar yaşlandıkça, ekstra kilolar karna doğru kayar. Ancak aşağıda okuyabileceğiniz basit egzersizleri düzenli uygulayarak bu yağları eritebilirsiniz.

Isının

A. Bu karın yağları egzersizlerinde karın kaslarını birbiriyle bağlantıya geçirmek için dik durun, ayağınız kalçanızdan önde olsun, omuzlar gevşek, başınız ise dik olmalı. Karnınızın alt tarafına bir elinizi koyun, baş parmağınız göbek deliğinizde olsun ve diğer kolunuz boşta kalsın, dinlensin. Derin bir nefes alın, böylece göğüs kafesiniz ve karnınız şişer. Kısa bir süre böyle durun.

B. Tüm nefesinizi verin. Karnınızın düzleştiğini ve belinizin daraldığını hissedeceksiniz. Bu ısınma hareketini beş kere tekrarlayın.

Bükme

Ayaklarınız birbirinden bir kaç santim açık olarak şekilde dik durun ve bacaklarınızı hafifçe kırın. Kollarınızı dışa doğru açın ve omuzlarınızı rahatlatın.

Göğüs kafesinizi sabit tutarak soldan sağa doğru kalçanızı oynatın. Daha sonra da sağdan sola doğru hareket ettirin. Bir dakika boyunca çamaşır makinası gibi ileri ve geri hareket etmeyi sürdürün.

İpucu: Yaptığınız hergün bu alıştırmaların hızını artırın.

Tek bacak germe

Sırtınız üzerine yatın, sağ bacağınızı kendinize doğru bükün ve kalçanızın sağ tarafını kavrayın. Göbek deliğinizi omurganıza doğru çekin ancak deliğe basmadan yapın bunu. Yani kaslarınızı oynatın. Böylece doğak bir kavis yakalayacaksınız.

Sol bacağınızı zemine 45 derecelik açıyla kırın, topuğunuz dik olsun. Kafanızı ve omuzlarınızı yerden kaldırın. Nefes alın ve öyle bekleyin. Nefes verin ve diğer bacağınıza da aynı işlemleri uygulayın. 10-15 tekrar yapın.

Makas

Sırtınız üzerine uzanın. Ayak ucunuz tavanı göstersin ve bacağınızı da havaya kaldırın. Hiçbir harici etken kullanmadan göbek deliğinizi omurganıza doğru bastırın.

Omuzlarınızı ve başınızı zeminden kaldırın ve kalçanızın sağ tarafını ellerinizle tutun. Ayak ucunuz dik şekilde bacaklarınızı 6-18cm arası kaldırın.

Nefes alın ve tutun. Nefes verip bacaklarınızı değiştirin. 10-15 kere bacaklarınızı değiştirerek bu egzersizi tekrarlayın.

Biraz hareket!

A. Bacaklarınız düz bir şekilde sırtınız üzerine yatın. Kollarınızı kafanızdan yukarı kaldırın. Nefes alın ve kollarınızı göğüs hizasına getirin. Bir anda yavaşça nefes veriken kafanızı ve omuzlarınızı kaldırın.

B. Oturma pozisyonuna gelirken kollarınız havada olsun.

Nefes alın ve durun

Nefes verin ve yavaşça ilk pozisyona gelin. 10 kere tekrarlayın.
İsteğe bağlı olarak 2 kilodan fazla olmamak koşuluyla elinizde ağırlıklar taşıyabilirsiniz. Sırt ağrınız varsa bunu düşünmeyin bile.

Kalça yuvarlakları

Ayaklarınız birbirinden biraz açık bir şekilde dik durun ve ellerinizi kalçanızın yanlarına yerleştirin.

Göğüs kafesinizi sabit tutarak kalçalarınızı sola, arkaya, sağa ve sonra da öne doğru hareket ettirin. Yani bir daire çizin. 30 saniye boyunca devam edin.
 

Benzer konular

Top