1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

ÖSS Sınav Sistemini Nasıl Buluyorsunuz?

Konusu 'Anketlerimiz !' forumundadır ve kelebek tarafından 18 Haziran 2008 başlatılmıştır.

?

ÖSS Sınav Sistemi Nasıl Olsun?

1. Sınav tamamen kaldırılsın,öğretmenlerin yönlendirilmesi göre yerleştirme yapılsın.

oy sayısı 1
    33,3%
  2. Eski ÖYS(ikili sınav sistemi) getirilsin.

oy sayısı 0
    0,0%
  3. Yeni SBS sistemi gibi her yıl sınav yapılsın,ortalaması alınsın.

oy sayısı 2
    66,7%
  4. Mevcut sistem güzel

oy sayısı 0
    0,0%
  5. Diğer

oy sayısı 0
    0,0%
  1. kelebek

kelebek -ütopik- V.I.P

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    4.730
    Banka:
    573 ÇTL
    sizce öss sınav sistemi nasıl olmalı?

2. kelebek

kelebek -ütopik- V.I.P

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    4.730
    Banka:
    573 ÇTL
    Bence SBS sınavı gibi her yıl sonunda sınav yapılıp ortalamasının alınması artı sene sonu ortalamasının da hesaba katılması en mantıklısı ve uygulanabiliri gibi

3. eFSaNe_KaRTaL

eFSaNe_KaRTaL | çArŞı | Özel üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    4.480
    Yer:
    Yaşanıp da bitenden daha acıdır yaşanmadan bitenle
    Banka:
    44 ÇTL
    Hayatımızı 3 Saatin BeLirLemesi AdiL DeğiL Bence..KaLdırıLsın..

4. kelebek

kelebek -ütopik- V.I.P

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    4.730
    Banka:
    573 ÇTL
    kaldırılsın tamam hoş da neye göre yerleştirilsin? Öğretmenlerin fikirlerine göre mi sence?

5. eFSaNe_KaRTaL

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    4.480
    Yer:
    Banka:
    44 ÇTL
    Neden oLmasın Ki..Ama ÖnceLikLe oKuLLardaKi TorpiL Vb. ŞeyLeri Ortadan KaLdırMak Lzm..Sonra ÖğRetMenLerin FikirLeriNe Göre HareKet EdiLebiLir..Çünkü ÖğREnCiLerin iLgi aLanLarını HanGi MesLeği YapmaK isTediĞini en İyi ÖğRetMenLer AnLar..Diye Düşünüyorum ..:)

6. Misafir Üye

Misafir Üye Usta

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    630
    Banka:
    30 ÇTL
    sbs gibi olsun. hatta staj uygulamaları falan getirilsin direkt organize sanayi bölgelerinde prtaikle teoriğin birleştirildiği o zaman nitelikli adam yetişir hata ve hatta herkes dört senelik ünivler okumasına gerek yok myo oların nitelikleri arttırılsın yeni üniv açılacağına yeni açılan ünivlerden bir halt olmaz boşuna yazmayın orları tabela asmakla üniv olmuyo öğretim elemanı yok o yok bu yok popilist politikalar bunlar. yeni kontenjan açılacağına var olan ünivlerin nitelikleri myo ların nitelikleri artırılsın. kalifiyeli elemen yetiştirilsin saygılarımı sunarım teşekkür ederim:)

7. kelebek

kelebek -ütopik- V.I.P

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    4.730
    Banka:
    573 ÇTL
    Çok doğru bence de öğretmen yönlendirmesş uygun olurdu ama bunu uygulamak çok zor, neden zor? Bir kere Türkiye'de torpil olayı bitmez ben asla inanmıyorum bu ülkede torpilsiz işlerin yolunda yürüyeceğine. Diyelim ki torpil yok o durumda da her öğretmen kendi öğrencisinin bir yerlere gelmesini ister, bir öğretmen kendi öğrencisini başarılı görür fakat diğer okullardaki başarıyla bunu kıyaslamak mümkün değil. Örneğin ben köy okulunda çalışıyorum okulum içinde çok başarılı öğrenciler var fakat merkezi bir okulla kıyaslarsam öğrencimin vasat kalacağını biliyorum e bu durumda nasıl davranmalı ki öğretmen? İşin özü bu sistem bizim ülkemizde yürümez

8. kelebek

kelebek -ütopik- V.I.P

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    4.730
    Banka:
    573 ÇTL
    evet kesinlikle yeni üniversite açmak çözüm değil, mezunlar ne iş yapıyor ki yeni mezunlar ne iş yapsın.

9. eFSaNe_KaRTaL

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    4.480
    Yer:
    Banka:
    44 ÇTL
    Sende HakLısın..Her oKuLda AYnı SEviyede Öğretim oLması Lzm Bunun İçin..oda Pek Mümkün DeğiL..
    Nese Bence Üni yi KaLdıraLım Direk..:D:P

10. kelebek

kelebek -ütopik- V.I.P

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    4.730
    Banka:
    573 ÇTL
    kartal sen en iyisi boşver üniversiteyi falan :P Valla o kadar sene okudum nice arkadaşım okumadan benden daha iyi işlere yerleştiler en azından maddi anlamda doyurucu. emeğimizin karşılığını alamıyoruz zoruma gidiyor. Daha dün dedim keşke okumasaydım diye :)

Sayfayı Paylaş