ÖSS Sınav Sistemini Nasıl Buluyorsunuz?

ÖSS Sınav Sistemi Nasıl Olsun?

• Sınav tamamen kaldırılsın,öğretmenlerin yönlendirilmesi göre yerleştirme yapılsın.

Oy sayısı: 1 33.3%
  • Eski ÖYS(ikili sınav sistemi) getirilsin.

Oy sayısı: 0 0.0%
  • Yeni SBS sistemi gibi her yıl sınav yapılsın,ortalaması alınsın.

Oy sayısı: 2 66.7%
  • Mevcut sistem güzel

• Diğer

• Toplam katılan
    3

kelebek

-ütopik-
V.I.P
sizce öss sınav sistemi nasıl olmalı?

kelebek

-ütopik-
V.I.P
Bence SBS sınavı gibi her yıl sonunda sınav yapılıp ortalamasının alınması artı sene sonu ortalamasının da hesaba katılması en mantıklısı ve uygulanabiliri gibi

kelebek

-ütopik-
V.I.P
kaldırılsın tamam hoş da neye göre yerleştirilsin? Öğretmenlerin fikirlerine göre mi sence?

sbs gibi olsun. hatta staj uygulamaları falan getirilsin direkt organize sanayi bölgelerinde prtaikle teoriğin birleştirildiği o zaman nitelikli adam yetişir hata ve hatta herkes dört senelik ünivler okumasına gerek yok myo oların nitelikleri arttırılsın yeni üniv açılacağına yeni açılan ünivlerden bir halt olmaz boşuna yazmayın orları tabela asmakla üniv olmuyo öğretim elemanı yok o yok bu yok popilist politikalar bunlar. yeni kontenjan açılacağına var olan ünivlerin nitelikleri myo ların nitelikleri artırılsın. kalifiyeli elemen yetiştirilsin saygılarımı sunarım teşekkür ederim:)

kelebek

-ütopik-
V.I.P
Çok doğru bence de öğretmen yönlendirmesş uygun olurdu ama bunu uygulamak çok zor, neden zor? Bir kere Türkiye'de torpil olayı bitmez ben asla inanmıyorum bu ülkede torpilsiz işlerin yolunda yürüyeceğine. Diyelim ki torpil yok o durumda da her öğretmen kendi öğrencisinin bir yerlere gelmesini ister, bir öğretmen kendi öğrencisini başarılı görür fakat diğer okullardaki başarıyla bunu kıyaslamak mümkün değil. Örneğin ben köy okulunda çalışıyorum okulum içinde çok başarılı öğrenciler var fakat merkezi bir okulla kıyaslarsam öğrencimin vasat kalacağını biliyorum e bu durumda nasıl davranmalı ki öğretmen? İşin özü bu sistem bizim ülkemizde yürümez

kelebek

-ütopik-
V.I.P
sbs gibi olsun. hatta staj uygulamaları falan getirilsin direkt organize sanayi bölgelerinde prtaikle teoriğin birleştirildiği o zaman nitelikli adam yetişir hata ve hatta herkes dört senelik ünivler okumasına gerek yok myo oların nitelikleri arttırılsın yeni üniv açılacağına yeni açılan ünivlerden bir halt olmaz boşuna yazmayın orları tabela asmakla üniv olmuyo öğretim elemanı yok o yok bu yok popilist politikalar bunlar. yeni kontenjan açılacağına var olan ünivlerin nitelikleri myo ların nitelikleri artırılsın. kalifiyeli elemen yetiştirilsin saygılarımı sunarım teşekkür ederim:)
evet kesinlikle yeni üniversite açmak çözüm değil, mezunlar ne iş yapıyor ki yeni mezunlar ne iş yapsın.

kelebek

-ütopik-
V.I.P
kartal sen en iyisi boşver üniversiteyi falan :P Valla o kadar sene okudum nice arkadaşım okumadan benden daha iyi işlere yerleştiler en azından maddi anlamda doyurucu. emeğimizin karşılığını alamıyoruz zoruma gidiyor. Daha dün dedim keşke okumasaydım diye :)