ÖSS Sonuçları En Erken Şekilde Açıklanacak

kelebek

-ütopik-
V.I.P
Katılım
9 Hzr 2006
Mesajlar
9,858
Beğeniler
136
#1
Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Ünal Yarımağan, liselerdeki sorumluluk sınavları nedeniyle 10-15 Temmuz 2008 tarihleri arasında açıklanması beklenen ÖSS sonuçlarının bu tarihten sonra açıklanacağını söyledi. Yarımağan, Milli Eğitim Bakanlığı ile görüşmelerin sürdüğünü belirtirken gecikmenin en azda tutulacağını ve kısa zamanda tarihin açıklanacağını bildirdi.


Prof. Dr. Yarımağın yaptığı açıklamada, Ortaöğretim Kurumlarında Sınıf Geçme ve Sınav Yönetmeliği’nin yeni açıklandığını belirterek bu yönetmelik gereği yükseltme ve sorumluluk sınavları 23 Haziran-11 Temmuz arasında olacağını belirtti. Yarımağan, sınavların 11 Temmuz’a kadar sürmesi nedeniyle ÖSS sonuçlarının 15 Temmuz’a kadar açıklanamayacağını söyledi. Yarımağan, “11 Temmuz olursa bizim işlerimiz aksayacak. Milli Eğitim Bakanlığı ile Cuma gönü bu konu hakkında görüştük. Son sınıfların sınavlarının ilk günlere alınması planlanıyor. Eğer böyle bir şey olursa gecikme çok az olacak. Sınav sonuçlarının Temmuz ayı içerisinde açıklanmasını planlıyoruz. Üniversitelerin açılmasını da geciktirmememiz gerekiyor” dedi. Yarımağan, MEB’in son sınıfların sorumluluk sınav tarihleri ile ilgili bir iki gün içerisinde açıklama yapmasını beklediğini söyleyerek, bu açıklamaya göre ÖSS sonuçlarının ne zaman açıklanacağını bildireceklerini anlattı.

YERİNE BAŞKASINI SOKANLAR YAKALANDI

ÖSS ile ilgili onun üzerinde sorun bildirildiğini belirten Yarımağan, sınava cep telefonu sokan, yerine başkasını sokmak isteyen ve başkalarını rahatsız eden kişilerle ilgili kendisine bilgi geldiğini söyledi. Yarımağan, Yozgat’ta ÖSS’y katılacak olan öğrencileri taşıyan bir minibüsün de özel bir araçla çarpıştığını ve kaza sonucunda da özel araçtakilerin yaşamını yitirdiğini kaydetti. Minibüsteki gençlerin ise yaralanarak hastaneye kaldırıldığını belirten Yarımağan, ÖSS ile ilgili bazı haberleri de televizyonlardan öğrendiğini söyledi. Yarımağan, ÖSS’de yaşanan bazı sıkıntıların ise kendilerine bir iki gün içerisinde tutanakla bildirileceğini açıkladı.
 
Katılım
9 Ekm 2006
Mesajlar
604
Beğeniler
3
#2
sonuçların en hayırlısı olması dileğiyle herkes inşallah aldığı sonuçtan memnun olur. olamayanlarda inşallah depresyona girmezler. hayatın zor bir dönemi çünkü. Allah yardımcıları olsun.
 

kelebek

-ütopik-
V.I.P
Katılım
9 Hzr 2006
Mesajlar
9,858
Beğeniler
136
#3
ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ünal Yarımağan, ÖSS sonuçlarının 15-17 Temmuz tarihleri arasında açıklanacağını bildirdi.


ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Yarımağan ANKA’ya yaptığı açıklamada ÖSS sonuçlarının öngörülen tarihe göre sadece 5 gün gecikerek açıklanacağını söyleyerek, “Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileriyle görüştük ve son sınıf öğrencilerinin ortalama yükseltme ve sorumluluk sınavları 23-25 Haziran tarihlerinde yapılarak bitirilmesine karar verdi. Böylece ÖSS sonuçlarının açıklanma tarihi 5 gün kadar gecikecek. Sonuçları 15-17 Temmuz tarihleri arasında açıklayabileceğiz” dedi. Yarımağan, ÖSS sonuçlarının 15-17 Temmuz tarihlerinde açıklanabilmesi ile üniversitelerin kayıt ve açılış tarihlerini değiştirmesi gibi bir durumun da yaşanmayacağını söyledi.

YANLIŞ OLDUĞU İDDİA EDİLEN SORULAR MASAYA YATIRILACAK
ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Yarımağan, yanlış olduğu iddia edilen birkaç soru bulunduğunu belirterek, iki hafta içerisinde bu sorularla ilgili çalışmaları yapacaklarını bildirdi. Yarımağan, “Bize söz konusu durumdaki sorularla ilgili şikayetler gelecek ve biz bunları önümüzdeki günlerde sakin sakin inceleyeceğiz. Daha şu ana kadar bir çalışma yapmadık. Ama gençlerimizi en az şekilde etkileyecektir. En fazla bir veya iki soru iptal edilebilir. Belki de hiçbir soru iptal edilmez” dedi.
 

Benzer konular

Top