1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
  * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
  E-posta adresimiz

ÖSYS başvuruları bugün sona erdi

Konusu 'Öğrenci Salonu' forumundadır ve dderya tarafından 16 Ocak 2014 başlatılmıştır.

 1. dderya

  dderya kOkOşŞ AdminE

  Katılım:
  29 Temmuz 2013
  Mesajlar:
  12.179
  Beğenileri:
  7.981
  Ödül Puanları:
  11.080
  Cinsiyet:
  Kadın
  Meslek:
  Öğrenci
  Yer:
  izmir :)
  Banka:
  83 ÇTL
  2 Ocak 2014 tarihinde başlayan 2014 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi’ne (ÖSYS) başvuru işlemleri bugün sona eriyor.
  2 Ocak 2014 tarihinde başlayan 2014 (ÖSYS) YGS ve sınavsız geçiş başvuruları bugün sona eriyor. ÖSYM, başvuru merkezlerinden başvuru yapacakların mesai bitimine kadar, internetten başvuru yapacak adayların başvurularının ise 23:59’a kadar yapılabileceğini duyurdu.
  ÖSYM'den yapılan duyuruda, 1 milyon 846 bin 425 adayın başvuru ve sınav ücretini yatırdığı, başvuru ve sınav ücretini yatırdığı halde başvurusunu henüz tamamlamayan 150 bin 368 adayın olduğu belirtildi. Yapılan açıklamada, başvuru/sınav ücretini yatırmış olduğu halde başvurusunu henüz tamamlamayan bu adayların başvuru işlemini 15 Ocak 2014 tarihine kadar tamamlamaları hatırlatılırken, başvuru/sınav ücretini yatırdığı halde 2014-ÖSYS başvuru işlemini kılavuzda belirtildiği şekilde tamamlamayanların, 2014-YGS’ye girmeleri ve/veya sınavsız geçişten yararlanmalarının mümkün olmadığı ifade edildi. Ücret yatırdığı halde başvurusunu yapmayan adayların ödedikleri ücretlerin de ÖSYM tarafından geri ödenmeyeceği açıklaması yapıldı.
  ÖSYM'den yapılan 2014 ÖSYS başvuru duyurusu şöyle;
  2014-ÖSYS’ye, 2014-YGS’ye girmek için 1.642.901 aday; sadece sınavsız geçiş için ise 53.156 aday başvuru yapmıştır.
  1.846.425 aday başvuru/sınav ücretini yatırmış bulunmaktadır. Başvuru/sınav ücretini yatırmış olduğu halde başvurusunu henüz tamamlamayan 150.368 aday bulunmaktadır. Başvuru/sınav ücretini yatırmış olduğu halde başvurusunu henüz tamamlamayan bu adayların başvuru işlemini 15 Ocak 2014 tarihine kadar tamamlamaları önemle hatırlatılır. Başvuru/sınav ücretini yatırdığı halde 2014-ÖSYS başvuru işlemini kılavuzda belirtildiği şekilde tamamlamayanların, 2014-YGS’ye girmeleri ve/veya sınavsız geçişten yararlanmaları mümkün değildir. Ücret yatırdığı halde başvurusunu yapmayan adayların ödedikleri ücretler geri ödenmez.
  Adaylar başvurudan önce sınav ya da sınavsız geçiş ücretini yatırmış olmalıdır. Sınav ya da sınavsız geçiş ücretini yatırmak ÖSYS’ye başvuru için yeterli değildir. ÖSYS başvuru işlemi, 2014 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) Kılavuzunda belirtildiği şekilde tamamlanmalıdır. İnternet’ten bireysel başvuru yapacak adayların başvurularının tamamlanabilmesi için başvuru ekranında “Başvuru işlemi başarıyla tamamlandı.” açıklamasını mutlaka görmeleri ve aday başvuru kayıt bilgilerinin bir dökümünü yazıcıdan edinmeleri gerekmektedir.
  Bir başvuru merkezinden başvuru yapacak adayların, ÖSYM’nin İnternet adresinden edinecekleri Aday Başvuru Formunu, engelli/sağlık sorunu olan adayların ise Aday Başvuru Formu ile birlikte Sağlık Durumu/Engel Bilgi Formunu eksiksiz ve doğru olarak doldurarak başvuru yapacakları başvuru merkezine gitmeleri gerekmektedir. Formlar üzerindeki aday bilgilerinin, kısa süre içinde, doğru ve eksik olarak sisteme girişlerinin yapılabilmesi için bu durum önem arz etmektedir.
  2014-ÖSYS, YGS/LYS ile birlikte yükseköğretim programlarına sınavsız geçiş işlemlerini de kapsamaktadır. 2014-ÖSYS’de sadece kendi alanları ile ilgili sınavsız geçiş hakkından yararlanmak isteyen mesleki ve teknik eğitim kurumları öğrencileri ve mezunları ile TÜBİTAK’ın katıldığı kılavuzda belirtilen bazı uluslararası yarışmalarda birincilik, ikincilik veya üçüncülük elde ederek kendi alanları ile ilgili sınavsız yerleştirme hakkından yararlanmak isteyen adayların da başvuru süresi içinde sınavsız geçiş ücretini ödeyerek 2014-ÖSYS başvurularını, kılavuzda belirtildiği şekilde tamamlamaları gerekmektedir. Bu adaylardan başvuru süresi içinde 2014-ÖSYS başvuru işlemini tamamlamayanlar, başvuru/sınav ücretini yatırmış olsalar dâhi, 2014-ÖSYS yerleştirme işlemine alınmazlar.
  Sınavsız geçiş hakkı bulunan adaylardan YGS’ye girmek istemeyip sadece sınavsız geçiş için 2014-ÖSYS’ye başvuru yapan adaylar da, istedikleri takdirde başvuru süresi içinde YGS sınav ücretini yatırarak kılavuzda belirtilen kurallar doğrultusunda YGS’ye girmek için başvuru yapabileceklerdir.
  Başvuru merkezlerinde yapılan başvuru işlemi sonrası adaya verilen şifre, adayın geçici şifresidir. Adaylar, kendilerine verilen geçici şifreyi 2014-ÖSYS başvuru süresi içinde ÖSYM’nin (Aday İşlemleri Sistemi) İnternet adresinden değiştirmeli ve başvuru bilgilerini başvuru süresi içinde ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemi’nden kontrol etmelidir. Şifre, hem bu sınavın bütün aşamalarında hem de adayın sonraki yıllarda ÖSYM ile ilgili elektronik ortamda yapacağı bütün işlemlerde gerekli olacağından aday tarafından özenle korunmalı ve kesinlikle kimseyle paylaşılmamalıdır.
  Başvurusunu tamamlayan adaylar, başvuru süresi içinde ÖSYM’nin İnternet sayfasında bulunan Aday İşlemleri Sisteminden (ais.osym.gov.tr) başvuru bilgilerini mutlaka kontrol etmeli ve sınavın diğer aşamalarında gerekebileceğinden aday başvuru kayıt bilgilerinin yazıcıdan bir dökümünü edinerek özenle korumalıdır.
  İnternet üzerinden başvurular, 15 Ocak 2014 tarihinde saat 23.59’da, başvuru merkezlerinden başvuru alma işlemi ise 15 Ocak 2014 tarihinde mesai saati bitiminde sona erecektir. 23 Mart 2014 tarihinde yapılacak YGS için başvuru kayıt bilgilerine bağlı diğer hazırlık çalışmalarının hemen başlaması zorunlu olduğundan 2014-ÖSYS başvuru süresi uzatılmayacaktır.
   
Benzer Konular
 1. eFSaNe_KaRTaL
  Mesaj:
  1
  Görüntüleme:
  620
 2. kelebek
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  582
 3. kelebek
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  624
 4. aslann
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  525
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş