1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Oxford Profesörleri Dondurulacak

Konusu 'Sadece Magazin Haberleri' forumundadır ve _nehir_ tarafından 9 Haziran 2013 başlatılmıştır.

1. _nehir_
    Avare

_nehir_ Schrödinger'in Kedisi ♕ Özel üye

Beğenileri:
    4.243
    Ödül Puanları:
    8.980
    Banka:
    827 ÇTL
    Dünyanın en eski ve saygın üniversitelerinden Oxford’un önemli küresel problemlere çözüm arayan İnsanlığın Geleceği Enstitüsü’nden üç bilim insanı, gelecekte canlandırılabilecekleri umuduyla öldüklerinde dondurulmak üzere bir ABD firmasıyla anlaştıklarını açıkladı.

Felsefe Profesörü Nick Bolstom ve meslektaşı Anders Sandberg’in ölümlerinden sonra başlarını keserek dondurması için firmaya 50 bin sterlin ödemeyi kabul ederken, araştırmacı Stuart Armstrong ise 130 bin sterline tüm bedenini dondurmayı seçti.

Bilim insanlarının vücutları özel kimyasallar içinde dondurulduktan sonra, eksi 196 derece sıcaklığındaki bir sıvı nitrojen havuzunda saklanacak.

Sandberg “100, 200 yıl sonra insanlık beni öldüren hastalığı iyileştirmenin bir yolunu bulacak ve ben de yepyeni bir dünyaya gözlerimi açacağım. Bu gerçekten inanılmaz bir düşünce” dedi.

Sandberg “Sadece bir kafa olarak hayat zor olabilir. Ancak o noktada bilincimi bir bilgisayara aktarabilecek teknolojinin geliştirilmiş olacağını umuyorum” diyerek sözlerine devam etti.

Anders Sandberg ve meslektaşları vücutlarının dondurulması için bu alanda önde gelen bir şirket olan Arizona merkezli Alcor ile anlaştı. Şu anda 117 dondurulmuş “hasta”nın bakımını sağlayan şirketin ayrıca 974 yaşayan ancak öldüğünde dondurulmak üzere tüm düzenlemeleri tamamlamış müşterisi bulunuyor.

Kaynak: Hürriyet Planet

2. felsefe_mi

felsefe_mi ...!... Özel üye

Beğenileri:
    416
    Ödül Puanları:
    3.730
    Banka:
    40 ÇTL
    Vay bee, ben buna çok ütopik derim :)

3. _nehir_
    Avare

Beğenileri:
    4.243
    Ödül Puanları:
    8.980
    Banka:
    827 ÇTL
    Fazlasıyla :) Maalesef biz uyanıp uyanmadıklarını göremeyeceğiz..

4. felsefe_mi

Beğenileri:
    416
    Ödül Puanları:
    3.730
    Banka:
    40 ÇTL
    Belli olmaz. Belki biz ölmeden, insan ömrü uzar. Dünya ilginç sonuçta.
    Türkiye'de bile 12-13 gündür neler değişti :)

5. _nehir_
    Avare

Beğenileri:
    4.243
    Ödül Puanları:
    8.980
    Banka:
    827 ÇTL
    Doğru söylüyorsun :) Zaten koskoca profesörler bu kadar parayı peşin verdiyse bir bildikleri vardır :) İlginç olurdu ama bilimkurgu filmi gibi :)

6. felsefe_mi

Beğenileri:
    416
    Ödül Puanları:
    3.730
    Banka:
    40 ÇTL
    Aslında uzun yaşamanın dolaylı bir yolu var. Siyasete atılmak :)
    90dan önce ölen çok nadir :)

7. _nehir_
    Avare

Beğenileri:
    4.243
    Ödül Puanları:
    8.980
    Banka:
    827 ÇTL
    Nasıl rahatlarsa artık :) Bir tek Atam yaşayamadı..
    Ama siyasette hep aynı şeyler ya, hiçbir değişiklik yok yüzyıllardır :) Uzun yaşayıp ne yapacağız sıkılırım ben :)

Sayfayı Paylaş