1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Öyle Bir Şey Söyledi ki Adam Komadan Çıktı

Konusu 'Sadece Magazin Haberleri' forumundadır ve yeşüLL tarafından 13 Şubat 2010 başlatılmıştır.

1. yeşüLL

yeşüLL limitsizsiniz...! Özel üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    2.880
    Banka:
    46 ÇTL
    Çatıdan düşüp, iki hafta boyunca komada kalan çiftçinin kulağına karısı öyle bir şey fısıldadı ki adam komadan çıktı...
    Ahırın çatısından düşüp, komaya giren çiftçi, iki hafta sonra karısının kulağına söylediği sözlerle kendine geldi.

60 yaşındaki David Russell, neredeyse dört metreden beton zemine çakılınca, beyninde oluşan kan pıhtılarının alınması için beş saatlik bir ameliyat oldu.
    Karısı 57 yaşındaki Helen'a, kocasının ciddi beyin hasarıyla uyanacağı söylendi.

Ancak ilk torunları Edie, ameliyattan iki hafta sonra doğunca, Helen, kocasının kulağına "Haydi büyükbaba, artık uyanman lazım" diye fısıldadı ve kocası gerçekten de uyandı.

Komadan çıkan David karısına göz kırpmayı başardı ve üç hafta içerisinde de torunuyla tanışabilecek kadar iyileşti.

Mutluluktan uçan karısı Helen, "Doktorlar ameliyattan bile çıkamayacağını söylüyorlardı" dedi.

"Ancak yaşamaya devam etti, iki hafta boyunca komada kaldığında da doktorları en iyi ihtimalle ciddi beyin hasarı almış olduğunu söylediler."
    "Edie doğduktan sonra hastaneye gittim ve dedim ki: 'Haydi büyükbaba, artık uyanman lazım."

"Kısa süre içerisinde komadan çıktı, gözlerini açtı ve bana göz kırptı."
    Tamamen iyileşen David'se, "Helen yanıma gelip büyükbaba olduğumu fısıldadığını söylüyor ve sonrasında gözlerimi açıp, ona göz kırpmışım ama bunları hatırlamıyorum" diyor.

Mucize denebilecek bir hızda iyileşen David, altmışıncı yaşgününü de hastanede kutladıktan sonra, artık tamamen iyileştiğini söylüyor.

ne kadar doğru bilinmez ama...:)

2. buno

buno Katılımcı

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    620
    Banka:
    0 ÇTL
    Teşekkürler

3. patik

patik Özel Üye Özel üye

Beğenileri:
    367
    Ödül Puanları:
    3.080
    Meslek:
    Hemşire
    Yer:
    Kayseri
    Banka:
    512 ÇTL
    Aslında hasta komada, hissetmez, duyamaz diye düşünmemek lazım. Bu konuda bir araştırma duymama rağmen özellikle yoğun bakım çalışanları hastanın çevrde gelişen olaylardan haberdar olduklarına inanıyorlar. Bu nedenle bu tip hastaların yanında durumlarının kötüye gittiği, öleceklerini değil de her şeyin daha güzel olacağına dair açıklama ve yorumlarda bulunmak daha hoş bir hareket olur. Pozitif düşüncenin başaramayacağı o kadar az şey var ki; bu neden olmasın.

Sayfayı Paylaş