Oyuna Daldı Bebek Öldü

yeşüLL

limitsizsiniz...!
Özel üye
Katılım
21 Tem 2009
Mesajlar
4,905
Beğeniler
53
#1
Doktor 5 aylık bebeğin ölümüne neden oldu. Görevden alınacak doktorun ihmal nedeni ise ilginç...
Çin'in doğusundaki Jiangsu eyaletinin merkezi Nanjing'de internette oyuna dalan bir doktor, 5 aylık bir bebeğin ölümüne yol açtı. Olay sonrası doktor Mao Şiaocün görevden alınacağı ve diplomasının iptal edileceği belirtildi.

China Daily gazetesinin bildirdiğine göre, bebek salı günü kafasında şişliğe yol açan ciddi bir göz enfeksiyonundan dolayı Nanjing Çocuk Hastanesine getirildi. Hastane yetkilileri, çocuğun durumunun öğleden sonra iyi olduğunu, ancak daha sonra kötüleştiğini ve çarşamba saat 01.30'da öldüğünü belirtti. Bilgisayar teknisyenleri, daha sonra göz doktoru Mao Şiaocün'ün o saatlerde bilgisayarda oyun oynadığını tespit etti.

Doktor Mao'nun görevinden alınacağı ve diplomasının iptal edileceği belirtildi. Ayrıca olayla ilgili araştırma yapan grup, aralarında hastane başkanı ve parti sekreterinin de bulunduğu 11 kişinin cezalandırılacağını açıkladı.

Olay, internette doktor Mao'nun görevi sırasında oyun oynadığını ileri süren bir yazı yayımlanmasından sonra ortaya çıktı. Hastane yönetimi, Mao'nun tezini yazdığı şeklinde bir açıklama yapmıştı. Buna rağmen sağlık birimleri, bağımsız soruşturma başlattı.

Çin'de 2002'den bu yana, hastanelerde meydana gelen olaylarla ilgili olarak yılda 10 binden fazla dava açılıyor. Uzmanlar, sağlık sisteminde hızlı reform yapılması için, çalışanların kendilerini geliştirmeleri gerektiğini savunuyor.

(Hürriyet)
 
Katılım
26 Mys 2008
Mesajlar
454
Beğeniler
19
Şehir
Ülkemin her karışı
#2
Süper.Türkiyede olsaydı,takdir böyleymiş,her dakika doktor hastanın başında duramaz ya ne yapalım. derlerdi.Görevden almak bir tarafa belki soruşturma bile geçirmezdi.
 

Benzer konular

Top