Oyunların Tam Çözümleri

Mavi Gül

ѕση_¢ıqℓıк
Özel üye
Katılım
3 Mys 2009
Mesajlar
4,847
Beğeniler
376
Yaş
33
Şehir
Misafir Sevmez
#1
Neighbours From Hell

Bu rehber sadece hangi eşyalarla, hangi tuzakların nerede kurulacağını göstermeyi amaçlamaktadır. Tuzakların burada belirtilen sırada kullanılması zorunlu değildir ve %100 başarı puanını garanti etmemektedir. Bir odada ne kadar çok tuzağı aynı anda kurarsanız ve kızgınlık derecesi düşmeden arka arkaya ne kadar çok tuzak çalışırsa o kadar ekstra puan (bonus) alacağınızı unutmayın.

1. SEZON

1. Bölüm


Holdeki konsolun çekmecesinden kauçuk torbayı alın. Oturma odasındaki koltukta kullanın.

Banyodaki ecza dolabından yapıştırıcıyı alın. Mutfaktaki dürbünün üstünde kullanın.

Oturma odasındaki televizyon antenine tıklayın.

Buzdolabından yumurtayı alın. Mikrodalgada kullanın.

2. Bölüm


Holdeki çekmeceden testereyi alıp odadaki koltukta kullanın.

Banyodaki ezca dolabından kas gevşeticiyi alın, mutfaktaki bira şişelerinin üstünde kullanın.

Tuvalet kağıdını klozette kullanın.

Televizyon antenine tıklayın.

Buzdolabından yumurtayı alıp mikrodalgada kullanın.

3. bölüm


Holdeki çekmeceden kalemi, kapanı ve havai fişeği alın. Kalemi holdeki resmin üzerinde, havai fişeği de mikrodalganın üstündeki mum kutusunda kullanın.

Kapanı posta kutusuna yerleştirin.

Banyodan sabun ve tuvalet kağıdını alın. Tuvalet kağıdını klozette, sabunu da isterseniz banyoda isterseniz mutfakta yerde kullanın.

Buzdolabından yumurtayı alıp mikrodalgada kullanın.

4. bölüm


Holdeki çekmeceden kalemi ve yapıştırıcıyı alın. Kalemi dolabın yanındaki resimde, yapıştırıcıyı banyodaki aftershave'de kullanın.

Banyodan sabunu, ezca dolabındaki traş köpüğünü ve saç güçlendiriciyi alın. Sabunu isterseniz banyoda isterseniz mutfakta yerde kullanın. Saç güçlendiriciyi deodorantın üstünde kullanın. Tuvalet kağıdını klozette kullanın.

Traş köpüğünü mutfaktaki krema kutusunda, buzdolabından alacağınız yumurtayı da mikrodalga da kullanın.

5. bölüm


Holdeki konsoldan kalemi, yanındaki çantadan bowling topunu alın. Kalemi hem dolabın yanındaki resimde hem de piyanonun üstündeki nota kağıtlarında kullanın.

Banyodan sabun ve tuvalet kağıdı alıp daha önceki bölümlerde uyguladığınız şekilde kullanın.

Oturma odasındaki duvar telefonunu alın. Çocuklar top attıklarında bu telefonu kullanarak komşunuzun aşağı kata inmesini sağlayın ve bowling topunu futbol topu üstünde kullanın.

Buzdolabından yumurta ve peyniri alın. Yumurtayı mikrodalgada, peyniri de holdeki çiçekte kullanın.

6. bölüm


Holdeki çekmeceden yapıştırıcı, kalem ve ayakkabı boyasını alın. Yapıştırıcıyı odadaki fotoğraf albümünde, ayakkabı boyasını da banyodaki havluda kullanın. Kalemle holdeki resmi karalayın.

Mufaktaki çöp kutusundan boş şişeyi ve buzdolabından yumurtayı alın. Yumurtayı mikrodalgada kullanın. Komşunuz küveti doldurduktan sonra boş şişeyi küvetteki suyla doldurun. Bunu da mutfaktaki sütte kullanın.

Banyodaki sabun ve tuvalet kağıdını önceki bölümlerde olduğu gibi kullanın.

Ezcadolabından alacağınız saç güçlendiriciyi su dolu küvette kullanın. Banyo köpüğü toplarını ise odadaki şekerlerde kullanın.

2. SEZON

1. bölüm


Holdeki çekmeceden ingiliz anahtarını alın. Mutfaktaki dizel motorda kullanın.

Mutfaktaki çöpten muzu alıp yerde kullanın.

Holdeki mantar panodan harita çivilerini alıp mutfaktaki taburede kullanın.

Ezcadolabından makas ve leke çıkarıcıyı alın. Leke çıkarıcıyı balkondaki resimde, makası da kuşun üstünde kullanın. (Oturma odasından geçerken farenizin sağ tuşunu kullanın)

Yatak odasındaki komodinin üstündeki şişeden magnezyum tozu alarak fotoğraf makinasında kullanın.

Heykelin önündeki tabureye sağ tuşla tıklayın.

2. bölüm


Holdeki çekmeceden fırçayı alıp banyodaki diş fırçasında kullanın.

Çöp kutusundan muz kabuğunu, buzdolabından bal kavanozunu alın. Muz kabuğunu mutfak zemininde kullanın. Balkondaki şemsiyeye tıklayarak kapattıktan sonra bal kavanozunu güneş kreminde kullanın.

Yatak odasındaki komodinin çekmecesinden ezcadolabının anahtarını alın. Balkonda yerde duran torbadan toprak alın ve bunu mutfaktaki kahve kutusunda kullanın.

Mantar panodan alacağınız harita çivilerini şezlongta kullanın.

Anahtarla ezcadolabını açıp bitki öldürücüyü alın ve balkondaki sulama kabında kullanın.

3. bölüm


Çöp kutusundan muz kabuğunu alıp yerde kullanın. Buzdolabından acı sosu alın ve yatak odasındaki bardakta duran takma dişlerde kullanın.

Mantar panodan harita çivilerini alıp yatakta kullanın.

Oturma odasından acı cipsleri alıp, mutfak tezgahındaki cips kutusunda kullanın.

Piyanonun yanındaki torbadan nitrogliserin alıp mutfaktaki sütte kullanın.

Balkondaki kaktüsü çalar saatin üstünde kullanın. Komşunuzun astığı anahtarları alarak domuzu serbest bırakın.

4. Bölüm


Panodan mantar çivileri alıp yemek masasının yanındaki sandalyede kullanın.

Ecza dolabından mangal gazı ile büyütme ilacını alın. Yatak odasındaki yangın söndürücüye tıklayın. Gazı balkondaki biralarda, ilacı da balkondaki spreyde kullanın.

Muz kabuğunu mutfak zemininde kullanın. Buzdolabından alacağınız sirkeyi yemek masasındaki şarap şişesinde kullanın.

3. SEZON

1. Bölüm


Holdeki çekmeceden misket torbasını alarak istediğiniz odada kullanın.

Çöpten kesik kabloyu, deterjan kutusundan da bir miktar deterjanı alın. Kabloyu çamaşırlıktaki prizde, deterjanı da çalışma odasındaki balık yemi kavanozunda kullanın.

Çamaşırlıktaki raftan alacağınız şişeyi çamaşır makinasında, masadan alacağınız kerpeteni de kurutucuda kullanın.

Oturma odasındaki tünekten kuş yemi alıp balkondaki tele serili çamaşırlarda kullanın. Balkodaki masadan küreği alın.

Çalışma masasının çekmecesinden bıçağı alın.

Kürekle oturma odasındaki saksıdan toprak alıp halıda kullanın. Bıçakla elektrik süpürgesinin torbasını kesin.
Yatak odasına gidip sıcak ütüye tıklayın.

2. Bölüm


Holdeki çantadan paten ve kayışı, çekmeceden misketleri alın. Pateni mutfakta, kayışı çamaşırlıktaki duvara takılı (adı her ne ise) alette kullanın. Misketleri istediğiniz odada kullanın.

Çöp bidonundan kesik kabloyu alıp çamaşırlıktaki prizde kullanın. Masadan kerpeteni ve yayları alıp, kerpeteni kondisyon bisikletinde, yayı da trambolinde kullanın. Holdeki dolabın önündeki ipe tıklayın.

Eczadolabından hormon ilacını alıp balık yeminde kullanın. Yatak odasındaki komodinden kitabı alıp çalışma odasındaki rafta duran mavi kitap üstünde kullanın.

Balkondan testereyi alıp çamaşırlıktaki ağırlıkta kullanın.

3. bölüm


Holdeki çekmeceden misket ve sigortayı alın. Misketleri istediğiniz odada, sigortayı da komşunuz sigorta kutusundaki sigortayı söktükten sonra kutuda kullanın.

Mutfaktaki kabloyu alın. Çamaşırlıkta borulara sarılı kumaş parçasına tıklayın. Kabloyu buradaki prizde kullanın. Kırmızı vanayı açın.

Komşunuz banyoya gidince gri vanayı açın.

Yatak odasındaki çekmeceden alacağınız kitabı oturma odasındaki kitapta kullanın. Balkondaki elektrikli zımparaya tıklayın.

Çamaşırlıktaki masadan kerpeteni alarak, çalışma odasındaki merdivende kullanın.

4. bölüm


Holdeki çekmeceden ayakkabı boyasıyla misketleri alın. Misketleri istediğiniz yerde, boyayı da mutfaktaki sprey cilada kullanın.

Çöpten kesik kabloyu ve mantar tıpaları alın. Kabloyu çamaşırlıktaki prizde kullanın. Çamaşırlıktaki masadan çiviyi, duvardaki delikten de fareyi alın.

Eczadolabından yapıştırıcıyı alın. Yapıştırıcıyı yatak odasındaki şapkada, fareyi de şapkanın altındaki madalya kutusunda kullanın. Raftaki kurşunları alın.Yatak odasındaki çekmeceden alacağınız balonu balkondaki avcı borusunda kullanın.

Çalışma odasındaki çekmeceden köpek düdüğünü ve barut tozunu alın.

Kurşun ve mantar tıpaları tüfekte kullanın.

Komşunuz gramafon dolabını açınce köpek düdüğünü çalın. Barut tozunu puro kutusunda, çiviyi de gramofonda kullanın.
 

Mavi Gül

ѕση_¢ıqℓıк
Özel üye
Katılım
3 Mys 2009
Mesajlar
4,847
Beğeniler
376
Yaş
33
Şehir
Misafir Sevmez
#2
Silent Hill 3

Oyunun ilk başında, Heather adında bir kızın kontrolünü alıyoruz. Ilk başta hemen bir silah alın elinize, ardından radyonuzun sesini açın. Kontrolleri anlatmama gerek yok sanırım, siz yapılması gerekenleri biliyorsunuzdur. Inventory ekranları ve bunun gibi şeyler, alışılagelmiş kontroller nasıl olsa. Neyse.. Ilk başta şöyle bir etrafa bakın isterseniz, ardından karşınızdaki paslanmış kapıdan girin. Önünüze garip bir köpek çıkıyor. Ya öldürün ya da kaçın, siz bilirsiniz. Sağdan ilerleyin. Mountain Coaster tabelasının yanındaki minik kapıdan girin. Içeride yaratıklar var, halledip ilerleyin. Diğer bölgeye gittiğiniz zaman soldan ilerleyin, Mountain Coaster Platform yazan yerden yukarı çıkın. Yukarıdaki kapı açılmıyor, soldan raylara inin. Ilerleyin..

Central Square Shopping Center

Tuvalettesiniz. Aynanın orada kırmızı bir nokta var. Bu nokta save noktası. Save ettikten sonra sağa dönün, pencereden dışarı çıkın. Yeşil bir kapı görene kadar sağdan ilerleyin. Ardından sağa dönüp en sondaki kapıya gidin. Sonra sola dönün, son kapıya kadar gidin.

Yerde bir silah bulacaksınız, mermisi yok. Bu odada 2 kutu da mermi var. Alıp kullanın. Yeşil kapıdan çıkın. Soldaki kapıyı açın. Asansörün oradaki haritayı alın. Gözünüz her zaman haritada olsun. Exit yazan kapıdan çıkın. Bir kat yukarı çıkın. Yukarıdaki dino benzeri yaratığa dikkat edin. Store Room yazısı görene kadar sağa ilerleyin. Içeriden Beef Jerkey alacaksınız. Ardından sondaki diğer Store Room'a gidin. Içeride 2 sağlık, 1 de tahta parçası var. Anahtarı çıkartmak için de birşeylere ihtiyacınız var. Ayrıca burada da save edebilirsiniz. Dışarı çıkın, sarı No Smoking yazılı yere gelin. Helen's bakery'ye gidin. Soldan Tongs alın. Store Room'a geri dönün. Tongs'u anahtarda kullanın. Sarı kapının orada My Bestsellers yazan yerde bu anahtarı kullanın. Sağda 2 kitap göreceksiniz. Shakespeare Anthology 1 ve 3. Kitapları alıp raflara yerleştirin. 4 haneli bir rakam göreceksiniz. Kaydedin bir yere. 2 kutu mermiyi de alın. Employees Only yazan kapıya gidin, biraz önce aldığınız rakamları buraya yazın.

Burada Claudia ile tanışıyoruz. Ardından sola ilerleyin, asansöre girin. Radyoyu alın, dışarı çıkın.

Sapa dönün. Kahverengi kapıdan girip içeriden eşyaları alın. Masadan Ampoule de alın. Save edin. Odadan çıkıp soldan ilerleyin, kahverengi kapıya gidin. Işler karışacak. Büyük kırık kapıya gidin. Yukarıda bir merdiven var ve bunu aşağıya çekmemiz gerekiyor. Dışarı çıkın, koridordan ilerleyin. Telefonları geçin, bir kapıya geleceksiniz. Içeriden flashlight ve diğer şeyleri alın. Duvarda ışıkları kapatamızı söyleyen bir not var. Ne işe yaradığını bilmiyorum ama yapsanız da olur yapmasanız da. Buradan çıkıp bir sonraki kapıdan girin, burası bayanlar tuvaleti. En son kapıya birkaç kez tıklayın ve tuvaletten çıkmaya çalışın.

Sola, kapıya kadar ilerleyin. Açıklıktan diğer kapıya gidin. Burayı da hatırladık. Bulletproff vest ve hanger alacaksınız. Bu kurşun geçirmez yelek ile yavaş hareket ediyoruz ama daha az hasar alıyoruz. Seçim size kalmış. Merdivenli odaya geri dönüp hanger'i merdivende kullanın.

Merdivenden çıkın. Açık televizyona gidin. izleyip diğer odaya geçin. Içeriden malzemeleri alın, diğer kapıdan çıkın. Sağdan ilerleyin, bir başka save noktasına geleceksiniz. Arkadaki yeşil kapıdan girin. Walnut alın. Kahverengi kapıdan girin. Ileride kilitli bir kapı var, bu kapıyı unutmayın. Televizyonlu odaya gidip yukarı çıkın. Sağdaki büyük kapıdan gidin. Burası yemek odası. Cooked Key alın buradan. Buradan çıkıp koridorun sonundaki kapıya gidin. Buradan malzemeleri alın. Ardından televizyonun oraya dönün ve kilitli kapıya gidin. Anahtarı kullanarak içeri girin. Burası bir cafe. Duvardaki steel pipe'ı alın. Öndeki büyük kapıdan çıkın, sağa dönün, kahverengi kapıdan ilerleyin. Içeride büyük bir fanın olduğu odaya gelin. Soldaki yeşil kapıdan girin. Store room'a gelene kadar ilerleyin. Içeriden malzemeleri alın. Ileri devam edin, yol ayrımından sağa dönün. Kahverengi kapıdan girin. Ilerideki büyük kapıdan devam edin. Düşmanlardan kaçarak sola gidin. Bir kapıya geliyorsunuz. Masada VISE var. Vise'da walnut kullanın. Moonstone alacaksınız. Burada save edebiliyorsunuz. Dışarı çıkıp sağdaki kapıyı açın. Dining room'un olduğu yere gidin. Moonstone ile red crescent'i kullanın, merdivenlerden inin.

Burada bir boss karakter saldırıyor. Öldürmek oldukça kolay. Herhangi bir uzun menzilli silahla kolayca işini halledebilirsiniz.

Olaylardan sonra açıklıktan ilerleyin. Dümdüz ilerleyin, sağa dönüp Happy Burger'e gelin. Içeriden malzemeleri alıp oyunu kaydedin. Çıkın ve sağdan, çift kapılardan ilerleyin.

Subway

Yolun sonuna kadar ilerleyin. Yol ayrımından sağa dönün. Kapıdan girin. Mergen Street' e giden trene binmemiz gerekli. Platform 3'de bulunuyor bu tren. Sondaki kapı kilitli. Bu arada, sakın raylara düşmeyin, düşerseniz de hemen geri çıkın. Platform 3 ile 4 arasında save noktası bulunuyor. Platform 4'e gidin. Yerdeki kağıdı okuyun. Malzemeleri toplayıp çıkın. Platform 1'e gidin. Nutcracker ile malzemeleri toplayın. Platform 2'ye gidin. Nutcracker ile zincirleri kullanın. Içeride tren var. Tüfek mermilerini alın. Bir kutu göreceksiniz. Tüfeği alın. Yeni bir düşmanla karşı karşıya kalacaksınız, merdivenlerden inin. Platform 3'e gidin. Kapıyı açın. Oyunu kaydedin. Platform 3'e gelip, raylarda kırmızı bir kapıya gitmeniz gerekli. Acele ederek bu kapıya gidin, ama kilitli. Hemen geri dönün.

Bu esnada tren geliyor. Kapı biraz uzak kalıyor bize, hemen koşarak girin. Trenin içinde oyunu kaydedin. Düz ilerlemeye devam edin. Gördüğünüz eşyaları da alın. Tren durduğunda inip oyunu kaydedin. Kapıdan ilerleyin, merdivenlerden inin. Sağdan ilerleyerek kapıdan girin. Soldan ilerleyerek mavi kapıdan girin. Ardından sağdaki mavi kapıdan gidin. Solda bir mavi kapıdan daha geçip içeriden maul ve haritayı alın. Dışarıda, sağdaki ilk kapıdan wine bottle alın. Beyaz kapıdan ilerleyin. Bir sonraki kapıdan geçin, koridordan ilerleyin. Iki kere sağa dönün, sağdaki ilk kapıdan girin. Bir makine göreceksiniz. Çıkın, bir sonraki kapıdan girin. Kerosene makinesinde wine bottle kullanın. Oil filled bottle alıyorsunuz. Diğer odadaki makinede bu şişeyi kullanın. Düğmeye basın.
Merdivenlerden aşağıya inin. Kapıdan girin. Bir merdiven daha görüyorsunuz. Inip kapıdan geçin. Sağa dönün, bir mavi bir de beyaz kapı göreceksiniz. Mavi olandan devam edin. Yukarı çıkın, suyun içindeki şeye bakın. Kapıdan girip dryer alın. Suya yeniden baktığınız zaman, o şey gitmiş. Geri dönüp beyaz kapıdan ilerleyin. Sola dönüp mavi kapıdan ilerleyin. Yerde bir işaret göreceksiniz. Kapıdan ilerleyin. Önünüzde uzun bir köprü göreceksiniz. Dryer'ı kullanın.

Köprüden geçin, odadan çıkın. Düz gidin, mavi kapıdan çıkın. Kanalizasyondan geçin, mavi kapıdan girin. Merdivenlerden yukarı çıkın. Sola dönün, ilerleyin. Oyunun kaydedin. Kapıdan girin. Malzemeleri toplayın, diğer kapıdan ilerleyin. 5. kata çıkmak için merdivenlerden ilerleyin. Sağdaki tuvalete girip sesleri dinleyin. Düz gidip yeşil kapıdan girin. Içeriden malzemeleri toplayın, delikten içeri girin.

Minik delikten çıkın. Sola ilerleyip minik bir pencereye gidin. Içeri girin. Kapıdan ilerleyin. Koridorun sonundaki kapıdan girin. Içeriden malzemeleri toplayın, Store Front Poseables yazan yerden girin. Içeride hatırlamanız gereken bir asansör var. Dans stüdyosuna girin. Önünüzdeki odaya girin. Içeriden melzemeleri ve haritayı alın. Açık çekmeceden halatı alın. Çıkın ve son kapıya gidin. Üzerinde kırmızı EXIT yazan kapıdan çıkın. 5. kata gidin. KMN auto parts'a gidin. Koridordan ilerleyip soldaki beyaz kapıdan girin. Malzemeleri toplayın, jack alın. Önünüzdeki kapıdan ilerleyin. Fine Arts galerisine girin. Sondaki kapıdan ilerleyin. Sağda, minik koridorun sonunda bir kapı var. Katana alın buradan. Ardından hatırlamanız gereken asansöre geri dönün. jack ve rope'u asansörde kullanın.

Sol tarafta oyunu kaydedin. Yol ayrımından sağa dönün. Tabela arkasındaki kapıdan ilerleyin. Beef jeckey alın ve sağdaki kapıdan çıkın. Banyoya gidene kadar ilerleyin, küveti araştırın. Içerisi karışıyor. Kapıdan çıkın. Soldan ilerleyin, oradaki kapıdan girin. Masada bir not göreceksiniz. Oyunu burada kaydedin ve hemen arkadaki kapıdan çıkın.

Vincent'le buluşuyorsunuz. Oxydol alın. Masadaki notu okuyun, kapıdan ilerleyin. Başladığınız koridora geri döndünüz. Asansöre binin, 1. kata gidin. Sağ tarafta, yolu kapatan bir yaratık var. burda etrafı iyice araştırın. 3 kere sola dönün, kahverengi kapıdan last drop cafe'ye gelin. Pork liver alın. 5. kata geri dönün. Mavi ışıklı kapıdan ilerleyin. Sola dönün, sağdaki kapıdan girin. Matchbook alın. Yolu kapatan bir cam görene dek ilerleyin. Mavi kapıdan çıkın. Gallery of fine arts'a giden yeşil kapıdan ilerleyin. Matchbook, pork liver ve oxydol'u birleştirin. Bunu pail'de kullanın.

Resme gidin, merdivenlerden inin. Masadaki notu okuyup kapıdan çıkın. Mavi kapıyı açın. Sondaki kapıdan çıkın. Diğer mavi kapıyı açın. En sondaki kapıdan devam edin. Masadan silver coin alın. Vending machine'de silver coin kullanın.

Life insurance key alacaksınız. 1. kata geri dönün. Son yol ayrımından sağa dönün. Life insurance anahtarını kullanın. Sola dönüp en sondaki kapıdan ilerleyin. Kanlı masalardaki notları okuyun. Yolu kapatan yaratığa dönün. Uzun koridordan ilerleyin. Daisa Villa Apartment yazan yere gelince, kapıdan girin. Eve döndük. Oyunu kaydedin, eve girin. Silent Hill 1'de kontrol ettiğimiz karakter ölmüş Bizim kızın babası oluyor bu. Ikinci boss geliyor. Bu sefer hafif güçlü silahlar kullanmanızda fayda var.

Artık Silent Hill'e gitme vakti geldi. SOnunda. Etraftan malzemeleri toplayın, stun gun falan. Ardından çıkın, oyunu kaydedin. Kayıt noktasının yanındaki kapıdan ilerleyin.

Silent Hill

Leonard adında birisini bulmamız gerekli. Detective'den aldığınız notları okuyun. Silenh Hill 2'deki hastaneye gideceğiz. Yol üzerinde, Heaven's Night'a uğrayın. Içeriden malzemeleri toplayıp, masadaki notları okuyun. Hastaneye gidin.
Hastane içerisinde, öncelikle ışığınızın yanık olduğna dikkat edin. Hemşireler yeniden bizlerle, dikkatli olun. Önünüzdeki kapıdan ilerleyin. Içeriden malzemeleri, haritayı alın, kaydedin. Doctor's Lounge'a gidin. Masadaki notu okuyun. Merdivenlere giden kapı kilitli. Visiting Room'a gidin. Stanley Coleman tarafından yazılan notu okuyun. Ilerideki kapıdan geçerek, C2 odasına gidin. malzemeleri toplayın. C4'e gidin. Notu okuyun. Duvarda yapıştırılmış bir anahtar var, demek ki buraya geri dönmemiz gerekecek. Asansörle 2. kata çıkın. Notu okuyun. Burada bir kapının orada, 4639 yazıyor. Women's Locker Room'a gidin. Perfume, nail polish remover ve diğer malzemeleri alın. Examining Room 3'e gidin. Buradaki notu da okuyun. M4'e gidin, saatteki sayıya bakın, 1115. Instant camera'yı alın. Notu okuyun. M5'e gidin, malzemeleri toplayın. 1. kata geri dönün. C4 odasına, duvarda anahtar yapışık olan odaya gidin. Nail polish remover'ı duvardaki yapıştırıcıda kullanın. Stairwell key alın. Daha önce kilitli olan merdiven kapısını açın. Store Room'a gidin. Instan camera'yı kanlı duvarda kullanın. Fotoğrafta bir numara göreceksiniz. Bende 1783 çıktı. 3. kata gidin merdivenlerden. Special treatment room'a girin. Duvardaki kaydı okuyun. Ayrıca notları okuyun. Store Room'a giderek oyunu kaydedebilirsiniz. Diğer tarafa giden kapıda, fotoğraftaki şifreyi kullanın. S1 odasına gidin, dergiyi okuyun. Malzemeleri toplayın. S7'ye gidin. Notu okuyun. S12'de, çalan telefona cevap verin.

2. kata gidin. M6'nın yanındaki kapıdan girin. Uzun koridordan bir kapı görene kadar ilerleyin. Save noktasına gelene kadar aynı şeyi yapın. Oyunu kaydedip yine ilerleyin, merdivenlerden çıkın. Ilerideki odaya girin. S3 odasına gidin, kaydedin. Notları okuyun, ele dikkat. Examining Room 4'e gidin. Bir kova kan bulacaksınız. Day Room'a gidin. Store Room'a gidin. Koridor kapısını açın. Asansörden doğru B3'e gidin. Delikten cremated key alın. 1. kata, examining room'a gidin. Içeridekileri alıp, notları okuyun. Day Room'a gidin. Diğer taraftaki kapıda biraz önce aldığınız anahtarı kullanın. C4 odasına gidin. Oyunu kaydedin, notu okuyun. Burada mumlar var, geri döneceğiz. Asansöre gidin, 2. kata çıkın. Pencerede birşey farkedeceksiniz. Men's locker room'a gidin. Dolabı açın. Women's locker room'a gidin, plastick bag alın. Çöpten diğer malzemeleri toplayın. Asansörden doğru 3. kata çıkın. Examining Room 4'e gidin. Plastik bag ile kanı kullanın. Içi kan ile dolmuş bir torbanız olacak. 1. kattaki C1 odasına gidin, malzemeleri toplayın ve notu okuyun. C4'e gidin, mumlarda plastik torbayı kullanın.

Oyunu kaydedip merdivenden aşağı inin. Sağlam bir boss geliyor. Güçlü bir silah, mesela tüfek ile kolayca halledebilirsiniz. Talisman aldıktan sonra, hastaneden çıkacaksınız. Jack's Inn'e gidin. Nathan Avenue'den, Kuzey Batı yönünde ilerleyin.

Lakeside Amusement Park

Ilk baştaki oyuncakçı dükkanına gidin. Souvenir Shop. Bir ses duyuyorsunuz. Roller coaster key alın. Mountain coaster'a gidin. Kapıda anahtarı kullanın. Düğmeyi kapatın, raylardan koşturun. Ilerideki kapıdan girin. Ilerlemeye devam edin. Kırmızı ışığıın sizi yakalamasına izin vermeden devamlı ilerleyin. Çıkışa geldiğiniz zaman, dar bir koridor bulacaksınız. Rocket ride'a gidin, buraya yeniden dönmemiz gerekli. Diğer kapıdan ilerleyin. Ileride red shoe bulacaksınız. Koltuklardan da chains alacaksınız. Rocket ride'a dönün. Zinciri sütunda kullanın, diğer ucunu da yeşil kapıda kullanın. malzemeleri toplayın, düğmeye basın. Açılan kapıdan girin.

Sağdaki fortune house'a gidin. Içeride oyunu kaydedin. Doll head alın. Sandalyedeki notları okuyun. Dışarı çıkıp diğer kahverengi kapıdan ilerleyin. Doll head ile snow white doll'u kullanın. Kırmızı ayakkabıyı da sindrella oyuncağında kullanın. Sola dönün, kapıdan ilerleyin. Beyaz kapıdan devam edin. Büyük kapıdan geçin. Happy Carousel'e girin.

Hareketsiz duran atın solundaki notu okuyun. Tüm atları parçalayın. Ortadaki sarı şeye gidin. Atlardan çıkan beyaz dumana dikkat edin. Size saldıranları öldürün. Yerdeki kanı okuyun. Çamurlu ve uzun koridordan, kapı bulana dek ilerleyin. Yolda, duvardaki kırmızı yazıları okuyun. Merdivenlerden yukarı çıkın, tabelayı okuyun. Kapıdan girin.

Chapel

Masadan eye of night tarot card alın. Oyunu kaydedin. Kapıdan ilerleyin. Sağdan haritayı alın. Confession room'a gidin. Içeride herhangi bir cevap verin veya vermeyin, birşey değişmiyor, sanırım. Sonda kilitli kırmızı bir kapı var. Bu kapıyı aklınızda tutun ve diğer kapıdan ilerleyin. Bir sonraki kapıdan geçip sağa gidin. cassette tape alın. Içerideki diğer malzemeleri de toplayın tabi. Diğer kapıya gidin, birisinin ağladığını duyacaksınız. Yerde kanlı ayak izleri göreceksiniz. Melek resmine bakın ve hareket ettirin. Yeni açılan kapıya gitmeden önce, son kalan kapıdan da girin. Oyunu burada kaydedip yeni kapıdan girin. Koridorun sonundaki kapıdan girip yerdekileri alın. Kitap raflarındaki notları okuyun. Masadan moon tarot card alın.

Olan bitenden sonra, kitabı okuyun. Dışarı çıkın, asansörden alt kata inin. Ilk sağdan ilerleyin. Ilerideki kapıdan girin. hanged man tarot card alın. Diğer kapıdan girin, yataktaki kitabı okuyun ve yerdekileri alın. Koridora geri dönün, diğer kapıdan girin. Sondaki kapılardan ilerleyin. Brass key alacaksınız. Etrafı inceleyin. Dışarı çıkıp girmediğiniz kapıdan ilerleyin. Bir başka kapıdan daha geçiyorsunuz. Birisi yine ağlıyor. Ayakizlerini takip edin.

Kapıdan girin. Fool tarot card alın. Şimdi, unutmamanız gereken kapıya geri dönün. Asansörden çıkmanız, kilisenin en başına dönmeniz gerekli. Brass key'i bu kapıda kullanın. Gördüğünüz ilk kapıdan girin. Etrafı inceleyin, notları okuyun. Sağdaki kapıdan ilerleyin. Solda birşey yok. cassette tape'i kaset çalarda kullanın, malzemeleri toplayın. Kapıdan ilerleyin, kitapları okuyun, yataktaki kartı inceleyin. high priestess tarot card alın. Brass anahtarını aldığınız odaya geri dönün. Burada bulmacalı bir kapı var. Elinizdeki kartları bu kapıya yerleştirmeniz gerekli. Fool yukarı sola, moon yukarı sağa, eye ortaya, hanged man sola alta, high priestess ise aşağı sağa. Bundan sonra kesinlikle oyunu kaydedin. Kapıdan ilerleyin. Koridorun sonunda bir kapı görene dek ilerleyin.

Olan bitenin ardından, Claudia üzerinde pendant kullanın. Sakın kızı vurmayın. Delikten aşağı atlayın. Son yaratık da burada. En zoru ama tüfekle öldüremeyeceğiniz yaratık yok.
 

Mavi Gül

ѕση_¢ıqℓıк
Özel üye
Katılım
3 Mys 2009
Mesajlar
4,847
Beğeniler
376
Yaş
33
Şehir
Misafir Sevmez
#3
Splinter Cell

Öncelikle hatırlatmak istediklerim var. Bir bölümde öldürdüğünüz veya bayılttığınız kişileri iyi saklamanız gerekli. Bunu sakın unutmayın. Çünkü birini öldürüp ortada bırakırsanız, bu bölümün ilerleyen kısımlarında alarm çalmasına sebep olacaktır. Birden fazla alarm çalması da bazen görevin iptal edilmesine sebep olacaktır. Dikkatli olun. Ayrıca çok fazla kurşun harcamamak için her zaman düşmanın kafasına ateş edin. Böylece tek atışta adamları indirebilirsiniz. Uzak mesafeden ateş etmek biraz saçmalayabiliyor. Bu nedenle mümkün olduğunca yaklaşmanız ve bu esnada eğilerek giderek son derece sessiz olmanız gerekli.

Tam çözüme başlamadan önce oyunun Grimsdottir gizeminden bahsetmek istiyorum. Oyunun training kısmında, ışıklara baktıktan sonra sağ taraftaki ışığa giderseniz, o duvara çift shift tuşu ile tırmanabiliyorsunuz. Bunun için biraz sağa gitmeniz gerekli. Yukarıya çıktıktan sonra en sondaki kapıdan girerek lockpick alıyorsunuz. Ardından alıştırma alanına geri dönerek, tellerden wall kick (çift shift tuşu ile yapılan duvardan sekme hareketi) yapmanız gereken yere geliyorsunuz. Sağdaki kapıyı lockpick ile açın. Içerideki bilgisayardan 5656 anahtar kodunu alın. En başa dönerek bu sefer sol araftaki yere tırmanın. Bunu yapmak biraz zor ama wall kick yöntemiyle başarabilirsiniz. Oradaki kapıda kodu kullanın. Içeride Grimsdottir var ve sizinle sohbet etmek için can atıyor. Işte böyle, şimdi tam çözüme başlama vakti.. (Training Bölümünü geçiyorum tabi )

Not: Oyunda ilerlemek için ilerlemeniz gereken sadece bir yol vardır, ancak düşmanlarla, nöbetçilerle vb. nasıl başa çıkacağınız tamamen size kalmıştır. Isterseniz hiç kimseyi öldürmeden tamamen gizlenerek ilerlersiniz, isterseniz de, aşağıdaki çözümde olduğu gibi, katliam yaparak ilerleyebilirsiniz.

T'BILISI, GEORGIA

Helikopterden indiğiniz zaman sağ tarafa gidin ve merdivenlerden çıkın. Orada bir kapak var. Açıp girin ve borudan ilerleyin. Ardından borudan tırmanın. Sonra halattan kayarak yanan binaya girmeniz gerekli. Bu yanan bina bir zamanlar Polis Merkeziydi. Hemen karşınızdaki kapıdan geçin. Koridordan ilerleyin ama heryer yandığı için koridorun diğer tarafındaki merdivenleri kullanmanız gerekli. Koridorda ilerleyip soldan girin, ardından diğer taraftan çıkmak için sağdan çıkın ve merdivenlere ulaşın. Aşağı inin, yerdeki delikten yukarıdaki boruyu kullanarak geçin. Kapıdan geçerek merdivenleri ulaşın ve ilerleyin. Içeride birisini buluyorsunuz, konuşmaların ardından sağdaki kapıdan ilerleyin. Içerisi oldukça dumanlı, burada dikkatli olmanızda fayda var. Tavandaki camı kırarak dumanın çıkmasını sağlayın. gece görüş gözlükleri önünüzü görmenizde faydalı olabilir. Duman tamamen kaybolduğundan içeri girip ilerleyin.

Balkona geldiğiniz zaman boşluğun oraya gidin. Karşı taraftaki balkona atlayın. Eğer asılı kaldıysanız boşluğa doğru yana kayarak yukarı çıkın. Ilerleyerek çalılıkların oraya gelin. Telefonla konuşan adamın arkasından görünmeden geçin. Eğer öldürmek istiyorsanız da öldürebilirsiniz. Orada bir adam daha var. Onu da haklamanız ve karanlığa taşımanız lazım. Içeri girdiğinizde sol taraftaki bilgisayara bakarak bilgileri alın. Ardından arka odaya giderek (Sağ tarafta) duvardaki tablonun arkasındaki bilgisayardan bilgi alın. Balkonun kodunu öğreniyorsunuz. 091772. Balkondan çıkarak halat yardımıyla aşağıdaki çatıya inin. kapıdan girin ve bir asansörün üstüne ulaşın. Asansörün üst kapağından içeri girin. Buradan çıkışta ilgilnmeniz gereken 3 tane polis var. Bunları kısaca hemen öldürebilirsiniz veya saklanarak da gidebilirsiniz. Sağ taraftaki çatıya tutunarak ilerlerseniz, çaktırmadan sıvışabiliyorsunuz. Buradan ilerleyerek meydana gelin. Ileride sağdaki çalılıkların oradan gizli bir odaya giriyorsunuz. Içeride bir bilgisayar var. Kullanın. Basement code, 5929.

Buradan ayrılarak sağdaki kapıdan geçin. Gölgelerden ilerleyerek kimseye gözükmeden ara sokakların sonuna gidebilirsiniz. Eğer kendinizin cengaver olduğnuu düşünüyorsanız hepsini yere sererek ve saklayarak da ilerleyebiliyorsunuz. Artık bu size kalmış. Ama tavsiyem, saklanarak gitmek. Yolun sonunda kocaman bir kapıya rastlıyorsunuz. Sola giderek çöpün üzerine tırmanın. Ardından duvara çıkarak ilerleyip polis merkezinin oraya gidin. Sağdaki kapıda biraz önce aldığınız kodu kullanın. Içerideki polisin gitmesini bekleyip yavaşça içeri yürüyün. Odaya girerek adamı halledin ve bilgisayardan bilgi alın. Ardından koridordan ilerleyerek diğer odaya girin ve diğer adamı da öldürün. Bunun kafasına silah dayayarak bilgi de alabiliyorsunuz.

Bir sonraki oda morg, içeride kamera var. Kapıdan girer girmez hemen sol üstteki kameraya ateş edin. Kameradan kurtulduğunuz zaman cesetlerin yanına gidin. Işiniz bittiğinde de dışarı çıkıp ilerleyin. Orada bir odada esprili bir olay oluyor, bu sırada yan camdan polisi halledin. Diğer adamla uğraşmanıza gerek yok. Içeriden sağlık çantasını alın. Ardından camlı yerin sağ tarafındaki karanlık yerden ilerleyip kapıdan girin ve yukarı çıkın. Odadaki çalışan 2 adamı sessizce temizleyin. Ardından bilgisayarları kontrol edin. Ilerideki 2 kapı kapalı. Sorguya çekilen ve ölmüş bir adam var. Diğer soldaki oda ise gözlem odası. Sağ taraftaki ilk odada, bilgisayarda önemli bilgiler alıyorsunuz. Asıl önemli bilgi ise sağdan ikinci odada. Oradaki adama dikkat (gölgelere de öyle ehe). Oradan çok önemli bilgiler alarak görevinizi bitirmiş oluyorsunuz. Polisle sivilin muhabbet ettiği yere gelip kapıdan çıkarak sizi almaya gelen minibüse biniyorsunuz. Bölüm bitiyor.

MINISTRY OF DEFENCE

Bu bölümde gizlilik daha önemli gibi. Bölümün başında eğilerek bir balkondan diğer balkona, aşağıdaki balkona geçin. Aşağıdaki balkona geldiğinizde, kapıdan içeri girin. Içerideki kamerayı halledin, sesi duyan adam da size yaklaştığında icabına bakıp karanlığa saklayın. Oradaki bilgisayardan yararlı bir bilgi alıyorsunuz. Termal gözlüklerle lazerleri görebildiğiniz yazıyor. Koridora çıkıp adamları öldürün. Ardından sola giderek merdivenlerden inin. Aşağıda bir araba var, şoför de yakınlarda. Kameraları hallederek ilerleyin. Şoför çişini yaparken onu halledin. Ardından yeni görevler alıyorsunuz.

Ana hole geri dönün ve sağ taraftan ilerleyin. Odalardaki bilgisayarları kontrol edin. Görevleriniz hakkında yararlı bilgiler edineceksiniz. Ben burada bilgilerden bahsetmiyorum, zaten anlattıklarım oyunun çözümünde size yeterli bilgiyi sağlıyor. Ilerideki kapının kilidini açarak ilerleyin. Duvardaki boruya atlayarak ilerleyin. Köşeyi dönerek pencereye gelin. Ardından içeri girin. Burada incelemede bahsettiğim generalin yemeğine tükürme olayı oluyor. Buradan sessizce sıyrılmanız zor olabilir. Bu nedenle birazcık cesurluk yaparak herkesi öldüre öldüre ilerleyin. Öldürdüklerinizi de saklamayı unutmayın. kafeteryayı da geçince merdivenlere gelip ilerleyin. Oradaki bilgisayarları kullanın. Bu esnada yüksek rütbeli bir adam geliyor. Onu yakalayıp oradaki retina tarayıcısında kullanın. Ardından kafasına bir tane vurarak adamı halledin ve saklayın. Açılan kapıdan ilerleyin. Buradaki maeradan kurtulmak için ışıkları halletmeniz yeterli. Diğer kapıdan çıkın ve cam asansördeki adamların konuşmasını lazerli mikrofondan dinleyin. Oyunun patch'i yüklendiğinde, bazen mikrofonun kullanılamaması sorunu çözülebiliyor. Ama çözülemeye de biliyor. Bu nedenle işiniz şansa kalmış arkadaşlar Herneyse.

Işlem bittiğinde nöbetçiler olay mahaline geliyorlar. Çaktırmadan karşı taraftaki kapıdan girip ilerleyin. Asansörün yanına geldiğinizde köşeye saklanın. Iki tane adam çıkıp oradan uzaklaşacaklar ve diğer kapının orada bekleyecekler. Siz de onlara görünmeden, çaktırmadan asansöre binin. Asansörden çıktığınız zaman hemen yandaki kilitli kapıyı açın. Içerideki bilgisayar göz atıp duvardaki delikten içeri girin. Diğer odaya geçin. Burada borudan aşağı inin ve camın içinden doğru nöbetçiyi öldürün. Içeri girin ve bilgisayarı kullanın. Bilgisayarı kullanma esnasında basılıyorsunuz. Burada el bombası kullanmak faydanıza. Ama silahınıza da güvenebilirsiniz. Herkesi hallettikten sonra tekrar aynı bilgisayarı kullanın. Ardından odadan çıkıp soldan ilerleyin. Eskiden kilitli olan bir kapı artık açık. Buradan ilerleyerek garaja ulaşın. fazla bekleme yapmayın çünkü takip ediliyorsunuz. Garaja ulaştığınızda blüm bitiyor.

GFO OIL RIG

Bölümün başında, hemen önünüzdeki merdivenlerden çıkın. Sağdaki borudan ilerleyin. Ardından büyük boruya geçin. Yukarı tırmanın ve ayaklarınızla da boruya © tutunarak ilerleyin. Bir patlama oluyor. Ardından ileriden eğilerek geçin. Sağdan ilerleyip halattan geçin. Yukarı çıkıp sola eğilerek gidin. Ilerideki boruya tırmanıp içine girin. Ilerlediğinizde diğer tarafa geçmiş olacaksınız. Odaya geldiğinizde yukarı çıkın. Teknisyeni göreceksiniz. Onu takip edin. Merdivenleri çıkın ve elektrik kaçağının olduğu yerden ilerleyerek nöbetçinin olduğu yere gelin. Onu öldürüp ilerleyin. Ileride uçak saldırısı olacak. yangının olduğu yerden sola ilerleyin. Köşedeki adamı halledin. Sağa dönen koridorda biraz beklemeniz lazım. Teknisyen ve 2 nöbetçi orada, gözükmemeniz lazım. Gittikleri zaman onların olduğu yere gidip saklanın. Geri döndükleri zaman nöbetçileri halledin. teknisyeni izlemeye devam edin. Ardından teknisyene değil de çantasına ihtiyacımız olduğunu öğreniyoruz. Teknisyen apıdan geçiyor ama biz geçemiyoruz. Geri dönerek camların olduğu yere gidin. Borunun yardımıyla camdan içeri girip korumayı öldürün. Ardından aşağı ilerleyin. Teknisyen ilk başladığı yere dönüp oraya siniyor. Siz de oraya gidip çantayı ondan alın. Bu kadar

CIA HQ

Bu bölüm oldukça uzun. Bölümün başında, tellerin oraya gidin ve nöbetçiyi halledin. Ardından havalandırmadan içeri girin. Sessiz Ardından merdvenlerin oraya gidin. Bu arada kameraya dikkat edin. Merdivenlerin oraya geldiğinizde adamı halledip data stick alın. Ardından diğer merdivenlerden aşağı inin. Bu adam sizin başınızı belaya sokabilir. Bu nedenle kesinlikle halledilmesi lazım. DIğer merdivenlerden giderek bir odaya giriyorsunuz. Içeriden cephane ve sağlık çantasını alın. Cephane için tüfeğimiz henüz olmadığından sadece almakla kalıyorsunuz.

Geri dönüp kamerayı geçin ve ilerideki odadaki adamı halledin. Ardından diğer 2 adamı da sessizce halledip metal dedektöründen geçin. Diğer konuşan adamı da sessiz ce halledip asansöre binin. Asansörle alt kata inin. Sağdaki odadan server odası kodunu alın. 2019 bu kod. Kodla içeri girin ve adamı halledin. Ondan da diğer kodu alıyorsunuz. Technician services room code 7687. Ilerlediğiniz zaman bilgisayar odasına geleceksiniz. Buradaki 2 adamı haklamanız gerekli. 2. odada bilgisayarda battery odası kodunun 110598 olduğu yazıyor. Ardından kafeteryaya gidin. Soldan ilerleyin. Bir sonraki odadan bilgileri alın. Koridordan ilerleyip şifreli kapıdan geçin. Burası server odası. Kırmızı bilgisayardan bilgi alıyorsunuz. Bu sefer de bir başka bilgisayara gitmemiz gerekli.

Uzun koridora gidin. Ileride güvenlik var. Adamı halledip pencereden içeri girin. kameralara da dikkat edin. Merdivenlerden gidin ve ışıkları halledin. Ilerideki kapıdan geçip silah test merkezine gelin. Içeriden turret'i deaktive edin. Diğer odaya geçip asansöre binin. 508 numaralı odaya gitmemiz gerekiyor. Medya odasındasınız. Çaktırmadan ilerideki kapıdan geçin. 3 kişi var odada. Görünmemeniz gerekli. Bilgisayara ulaşın. Size yardım eden hatuna birşeyler olacak. Ardından Dougherty'yi kaçırmanız gerekecek. Bunu yapmak için odasının olduğu yere gidip direk ilerleyerek onu halletmek ve onca yolu taşımak, veya izlemek ve olay mahaline yakınken halledip kısa yoldan taşımak. Hangisini isterseniz. Orada oturan adamı yaklaşıp sessizce halledin. Diğer adamı kapıp bayıltın. Işıkları patlatmak burada işinize yarayacaktır. Ardından ilerideki kapıyı açıp ilerleyin. Kapının kodu için de köşedeki odaya girip bilgisayardan bilgi alın. Sessiz olursanız başka kimseye bulaşmadan işinizi halledebilirsiniz.

Holdeki ana kapıyı açtığınız zaman, şişman (&#33 adamı taşıyarak sizi bekleyen kamyona ulaşmanız gerekiyor. Ilerledikçe bazı adamlarla uğraşmanız lazım. En sonda da sizi bekleyen kamyondaki adamlarla bir güvenlik görevlisi konuşuyor. Gidip onu da haklayın. Yukarıdan adamınızı kucaklayın ve köşeye gelip arkanızı boşluğa dönün. SIlah çıkartma tuşuna basarak adamı sırtınızdan arkaya doğru aşağı atacaksınız. Böylece onca yolu yürümek zorunda değilsiniz Merak etmeyin, adama hiçbirşey olmuyor.

KALINATEK BUILDINGS

Bölümün başındaki 2 adamı halledin. Kolay lokmalar, merak etmeyin. Ilerdeki açık pencerenin önündeki kutuya atlayın. Ardından hızla sallanan kutulara atlayın. Eğilerek hızlı gitmeniz gerekli burada. Ardından halattan yukarı tırmanıp karşıya geçin. Zemine inip ilerleyin. 2 tane adam göreceksiniz. Işığın oradan gidip odaya aşağı inin. Adamı halledip üzerinden çıkan data stick'i okuyun. Kod 97531.

Kapıdan geçip koridora ilerleyin. Ilerideki kapının kilidi açıp ilerleyin. Içeride bir akvaryum var. Buradaki adamları temizleyip asansöre gidin. Burada bazı adamları haklamanız gerekli. Size doğru gelen 2 adama da dikkat edin. Biraz ileride saklanmış 2 iyi adam var. Bunların etrafındaki duvar mayınları kapatmanız gerekli. Bunun için sessizce ve eğilerek yanlarına yaklaşıp üzerlerinde yeşil yanarken imha etmek. Eğer olmazsa siz imha oluyorsunuz zaten Size koridorun sonundaki kapının kodunun 33575 olduğunu söyleyecek kurtardığınız bu adamlar. Burada zaman sınırlaması olduğundan, umarım biraz önce bahsettiğim 2 adamı öldürmüşsünüzdür. Yoksa zaman kaybedeceksiniz.

Kapıdan geçip hızla ilerleyin. Bu bölümde hızlıca duvar mayınlarından kaçmanız ve tüm yolu koşmanız gerekli. En sonunda bir kapıya geliyorsunuz ama kilitli. Hem de 6 pin birden açmanız gerekiyor. Bu kapıdan geçip yanan yere gelin. Bomba ateşin arkasında. Rafları kullanarak ateşten kurtulun ve bombayı imha edin. Ardından dışarı çıkıp soldan ilerleyin. Konferans salonunun arka tarafına gidin. 3-4 tane adamı haklayıp en arkadaki odadaki düğmeye basın. Ardından ana odaya geri dönün. Buradaki adamı öldürerek kapı kodunun 1250 olduğunu öğrenin. Lobiye çıkın. Burada şelale olması lazım. Oradaki 3 adamı öldürün. Ardından ilerleyerek hastane kısmından medipack alabilirsiniz.

Server odası işaretini takip ederek içeri girin. Içerideki adamı halledip bilgisayarı kullanın. Fire doors açılacak. Ruslardan önce kurtarmamız gereken adama gitmemiz lazım. Üst kata çıkın. Ileride tartışan 2 adam var. Öldürün. Ileride tuvalet var. Burada Ivan'ı bulacaksınız. Ama birisi silahlı onun yanında durmakta. Onu öldürüp Ivan ile konuşun. Ivan'dan gerekeni alıp onu FBI için bırakın. Ardından asansöre giderek yukarı çıkın.

Dışarı çıktığınızda 2 adamı öldürün. Kutulara çıkarak diğer tarafa gidin ve tavan kısmına ulaşın. Burada bir dolu odadan ilerleyip 5-6 tane adamla uğraşmak zorunda kalıyorsunuz. Rahat olun. Sizi durdurmaya çalışanları öldürmekten çekinmeyin. Sona ulaştığınızda pilotunuzun öldürüldüğünü görüyorsunuz. Hemen çevredeki adamları halledin ve helikoptere ulaşmak için yandaki merdivenlere tırmanın. Bölüm burada bitiyor.

CHINESE EMBASSY

Bu bölümde saklanmak ön planda. Asla kimseyi öldürmeyin ve asla gözükmeyin. Bölümün başında, kızla konuşun ve ardından ilerleyip duvardan atlayın. Ileride iki tane nöbetçi var. Sağ taraftan şişe alarak bunu duvara atın. Adam size bakmaya geldiğinde onu halledip gölgeye saklayın. halledin derken, bayıltın anlamında diyorum Ardından diğer etrafta dolaşanı da hallederek sol taraftaki ateşin oradan, arka taraftaki merdivenlerden çıkın. Ilerleyip merdivenlerin oraya gelin. tahtalarda ilerleyerek karşıya geçmeniz gereken halata gelin. Ilerideki ışığa ateş edin ki ipten geçerken kimse sizi görmesin. Aşağıda bir ton adam var, görünürseniz işiniz biter. Duvara yaslanarak ilerleyip merdivenden inin. Ardından çöpün arkasına saklanın ve adam görmeden çöpün üzerine çıkıp çatıya çıkın. Ileri gidin, diğer taraftan aşağı inerek gölgeden doğru diğer tarafa geçin. Açıklıktan içeri girin. Soldan ilerleyerek kanalizasyona girin. Sakin olun, fazla debelenmeyin ki ses çıkmasın

Tünelde ilerleyin, soldan giderek yol ayrımına gelin. Sağdan ilerleyin ardından sola dönün. Ardından dümdüz giderek açık bir kapıya ulaşın. Buradan düz gidin, merdivenden çıkın. Ileri doğru eğilerek ilerleyin. Kutuların oraya gidin ve ışığı söndürün. Geri dönün, adam gelirse geçmesini bekleyin, ve ilerleyin. Ara yoldan ilerleyin. Ileride merdiven olacak yukarı çıkmak için. Ardından arabanın arkasına koşun. Ilerde boruya atlayın ve ilerleyin. Pencereden girin. Borudan tutunarak yukarı çıkın ve bir adamla karşılaşacaksınız. Bu sizin kontağınız. Adamla konuştuktan sonra tabelanın ardan ilerleyip aşağı inin. Artık en baştaki duvarın diğer tarafındayız.

Ileride adamlar var doğal olarak, ama bence bulaşmayın derim. Ilerideki merdivenlerden çıkın ve odaya girin. Ilerlediğinizde halletmeniz gereken bir adama rastlayacaksınız. Ardından balkona çıkın, kutuya çıkın ve halatla diğer tarafa geçin. Ilerleyip karşıya atlayın. Merdivenlerden çıkarsanız cephane bulabilirsiniz. Çıkmadan ilerlerseniz meydana geliyorsunuz. Burada kamyon geçiyor. Onun geçmesini bekleyip adamla konuşurken sol taraftan sıyrılın. Kamyon gittiğinde klübedeki adamı bayıltıp ışığı kapatın. Diğer adam olayı kontrole geldiğinde onu da halledin. Hepsini köşeye saklayın. Sonra soldan ilerleyin. Gölgelerden gitmeyi ihmal etmeyin.

Orada dolaşan adam ve köpeğini halletmemiz gerek. Özellikle köpek çok tehlikeli. Bazen kamyom köpeği eziyor. Ben buna rastladım ama adam beni öldürdüğünden bir işe yaramadı Adamı elektrik silahıyla vurmanızı tavsiye ederim. Ardından köpeğin de kafasına bir tane kurşun sıkarsanız (şakacıktan) hallolacaktır. Sonra ilerlemeye devam edin, ufak köprüden geçin ve gölgeden ilerleyin.

Çalıların oraya geldiğinizde soldaki büyük binada telefonla konuşan adamı mikrofonla dinleyin. Konuşması bittiğinde dışarı çıkıyor. Çıkış kapısına arabasıyla geldiğinde yine mikrofonla onu dinleyin. Bunu yapmak için mikrofonu arabanın camına tutmanız yeterli. Bunların ardından, artık diğer duvara ulaşmanız gerekli. Soldaki binaın, kırmızı ışığın olduğu yerden ilerleyerek gözükmeden devam edin. Artık alarm çalması sorun olmadığından adamları bayıltabilirsiniz. Dikkat, öldürmekten bahsetmiyorum. Işiniz bittiğinde karşı duvardaki dikenli tel olmayan yere gelin. Oradaki boruya tırmanıp sizi bekleyen cici şoförünüze kavuşun.

MOUKE TSOE BO MEATS

En baştaki 3 askeri vurun. Ilerleyip kapıdan geçin. Bilgisayarı kullanın. Ardından ışıkları vurarak diğer kapıdan çıkın. Dışarıda mayınlı alana gelmiş oluyorsunuz. Termal gözlük ile mayınları görebiliyorsunuz. Dikkat! Düşük sistemlerde termal görüntü biraz saçmalayabiliyor. Bu nedenle bu bölümlük oyunun detaylarını minimuma indirebilirsiniz. Işıklara görünmeden balkondaki adamları halledin. Bakondaki adamları halletmek zor diyorsanız ışıkların hareketlerini kontrol ederek ve mayınları da belirleyerek ilerlemek. Fazla zor değil, sık sık save ederek ilerleyebilirsiniz. Kutuların üzerinden geçmek en mantıklısı.

En sonunda bir çöp tankerinin içine giriyorsunuz ve diğer tarafa geçip sağ taraftan bir odaya giriyorsunuz. Çöpün yanından wall kick yaparak açıklığa tırmanıp tünelden diğer tarafa çıkıyorsunuz. Burada dehşet bir ışık kaynağı var. Sizi duyarlarsa korkmayın. Adamlar konuşmaya başlayınca silahınızı kapıya yöneltin. Geldiklerinde vurun. Ortalık sakinken gidip köşedeki anteni bozun. Ardından kapıdan girip öldürdüklerinizi saklayın. Oradaki merdiven altı gayet mantıklı.

Soldan giderseniz bir bilgisayar bulacaksınız. Ufak bombalar falan da var. Sağdaki aktif duvar mayınına dikkat. Işlerinizi yavaşça halledebilirsiniz veya direk mayını imha etmeyi deneyebilirsiniz. Siz bilirsiniz. Işiniz bitince yukarı çıkıp sağdan ilerleyin. Tuvalet kısmının yukarısındasınız. Aşağıdaki askerleri halledip atlayın, diğer gelenleri de halledip cesetleri karanlığa saklayın. Ilerleyin ve orada oturan askeri tutun. Esirlerin alt katta olduklarından bahsedecek. Biraz daha ilerleyin ve yerdeki deliğe girin. Karanlıkta ilerleyip diğer tarafa ulaşıyorsunuz.

Burada en iyisi termal gözlük kullanarak ilerlemek. Burada da performansı biraz artırmanız mantıklı. Termal gözlük açıkken performans düştüğünden düşmanı öldürmek, özellikle de head shot yapmak bir hayli zor olabiliyor. Odalarda ilerleyerek adamları öldürün. Turret olduğu zaman arkasından dolanıp deaktif edebilirsiniz. En son odada, sol taraftaki dolabın arkasındaki delikten girip diğer tarafa geçin.

Etraftaki askerleri hiç korkmadan halledin. Burada tek yönlü yollarda ilerleyerek askerleri öldürmeniz gerekiyor. Bir odaya dalmadan duvardan doğru içeri bakın. Burası bir ahır ve ineklerin olması gereken yerlerde genelde turretler var. Bu nedenle dikkat etmeniz gerekli. Askerler fazla zor değil. Ama turret olan yerde ekstra cephane ve bombalar olabiliyor. Özellikle cephane bu bölüm sonunda gelecek adam için gerekli.

Bölümün sonunda, labirentimsi odada önce sola gidip askerlerle konuşun. Burada 2 esir odası arasında 2 turret var, ortalarına gidip kapatın. Ardından sağ odaya girin ve çekik gözlülerle konuşun. Ardından saldırıya uğrayacaksınız. Gelen askerler arka odalara ulaşmadan öldürmeniz gerekli. Birkaç asker öldürdüğünüz zaman, asıl adam geliyor. Odaya girmeden 3 kapıdan doğru saklanarak ateş ediyor. Siz onun yanına gitmeyin, silahı çok güçlü. Kafasını köşelerden çıkarmasını bekleyin ve öyle ateş edin. Öldüğü zaman bölüm de bitiyor.

CHINESE EMBASSY

Elçiliğe geri döndük. Bu sefer daha özgürüz. Istediğimiz gibi adamları öldürebiliriz. Feirong dışında tabi, onu öldürmeniz görevin termine edilmsine neden oluyor. Arka taraftan doğru çin lokantasına girin. Işıkları halledin ve mutfağın arka tarafından doğru merdivenlere ulaşın. Buradan geçerek 2 tane askeri pas geçmiş olacaksınız. Ardından diğer merdivene giderek çatıya çıkın. Ileride karanlık yerin orada bir nöbetçi var. Onu halledip saklayın. Her öldürdüğünüz adamı saklayın ki ileride alarm çalmasına neden olmasınlar.

Kapıdan geçerek balkona ulaşın. Borudan tırmanın. Ardından halattan geçin. Kenardan tutunarak üste çıkın. Binanın etrafından dolaşın, arkasına geçin. Zaman kaybetmeden ilk pencereden geçin. Ardından diğer penceredeki adamı bekleyin, arkasını döndüğünde hemen onu da geçin. Sona ulaştığınız zaman aşağı inin. Ardından borudan falan tutunarak en aşağı inin. Odaya girip sağlık çantasını alın. Işıkları halledip duvardaki deliğe gidin. Duvara giderek delikten geçin. Ilerdeki borudan aşağı inin. Bir duvar deliğinden daha geçmeniz gerekecek. Duvarın oradaki ilk adama ateş edin. Merak etmeyin, onlar bilgisayarlara ateş ediyorlar. Gitti canım bilgisayarlar. Işıkları halletmek sizin için iyi olur burada. Diğer tarafa dolanarak 2 adamı da hallederseniz başınız göğe erer

Ilerideki kapıdan girdiğinizde kullanmanız gereken bir bilgisayar var ama dosyalar eksik. Burada yeni göreviniz veriliyor. Dışarı çıkıp sağdaki kapıyı açın. Içeridekileri alıp sağdan ilerleyin. Uzun koridorun ardından merdivenden çıkın ve 2 adamı halledin. Sağdan ilerleyip koridoru geçin. Sağdaki kapıdan gidip 2 adamı halledin. Diğer odadan mermi ve sağlık çantasını alın. Diğer odada, keypad'e şifre giren adamları izleyin. Gittiklerinde termal gözlüklerle keypad'e bakın ve şifrenin 1436 olduğunu öğrenin. (ilk bastığı tuş koyu mavi, ikinci bastığı yeşil, üçüncü bastığı sarı ve sonuncu kırmızı; bundan sonra keypad'lerin kodlarını aynı taktiği kullanarak öğreneceksiniz. Ancak çabuk olmak gerekiyor, yoksa keypad üzerindeki ısı kayboluyor ve görev iptal ediliyor. Keypad'i kullanacak adamı vurursanız da görev iptal olur)

Kapıdan geçin. Oradaki adamı halledin. Duvardan tutunarak diğer tarafa geçin. Merdivenlerin üzerindeki adamı öldürün ve turret'a dikkat edin. Bu odadaki cesetlerle uğraşmak yerine ışıklardan kurtulmanız daha mantıklı. Ardından kutuya atlayarak yeniden yukarı çıkın. Diğer tarafa atlayarak bir grup askerin gelmesini bekleyin. Geldiklerinde teker teker diğer tarafa gönderin adamları. Ardından yakındaki borulara tırmanın. Karşı tarafa geçin. Yıldızlı bayraktan sonra, balkona 2 tane adam geliyor. Bunların dikkatini dağıtarak yanlarına gitmeniz ve adamlardan birini retina tarayıcısına sokmanız gerekiyor. Bu nedenle adamların dikkatini çekmek için herhangi bir yol bulun. Ardından hızla yukarı çıkıp adamı tutun ve göz tarayıcıya sokun. Ilerideki pencereden çıkın ve gidebildiğiniz kadar sağa gidin. Ardından aşağı atlayın.

Aşağıda köşede 3 adam ve bir köpek var. Bunları biraz zor halledeceksiniz ama kamera kullanmanızda fayda var. Cesetleri saklamayı ihmal etmeyin. Köpek için aynı şey söz konusu değil. Onu olduğu yerde bırakın. Sorun olmuyor nasıl olsa. Ardından tünele girip ilerleyin. Ileride yukarıda bir adam var, onu öldürün. Işıkları söndürüp adamı köşeye saklayın. Merdivenlerden çıkın. Ilerlediğiniz zaman, bir adamın keypad kullanarak kapıyı açtığını görüyorsunuz. Gittikten sonra termal gözlüklerle alete bakın ve şifreyi öğrenin (9753). Ardından kodu kullanarak ilerleyin.

Ilerideki adamı öldürün. Burada cephane bolluğu var. Işıkları ve kameraları hallederseniz sorun çıkmaz. Işleriniz bittiği zaman duvar dibindeki kutulardan yukarı çıkıp ince yoldan ilerlemeniz gerekiyor. Yolun sonunda adamın birinin gaz depolarını doldurduğunu görüyorsunuz. Diğer tarafa devam edin. Aşağı inin, kamyonları bekleyip gaz tanklarına ateş edin. Kamyonlarla birlikte havaya uçuyorlar. Görev tamamlandı. Geri dönerek arkada, yerdeki kapaktan aşağı inin. Ileride bir adam var, onu halledin. Daha da ilerlediğiniz zaman bir adam daha size saldırmak için geliyor ama telsiz emri alarak olay mahalinden uzaklaşıyor. Ona dokunmayın. Sessizce takip edin.

Kapıya gelip şifreyi kullandığı zaman siz de arkasından gidip termal gözlüklerle şifreyi okuyun (1456). Bu bir asansör olduğundan adamın yukarı çıkmasını ve asansörün yeniden aşağı gelmesini bekleyin. Ardından siz de asansöre binip yukarı çıkın. Yukarıda adamın bir şifre daha kullandığını görüyorsunuz (1834). Burada hızlı olmanız gerekli çünkü bir başka keypad daha var (7921). Hızlı olmazsanız bunu kaçırıyorsunuz. Sağdan giderek generale ulaşıyorsunuz. Kısa bir konuşmanın ardından onu tutun. Bilgisayarı kullanmasını sağlayın. Işlem bittiğinde kaçmanız gerekli, ortalık karışıyor. Tek yol var kaçış için. kapıdan çıkıp ilerleyin ve sağdan ateşin içinden geçin. Merdivenlerden inerek pencerenin önüne gelin. Eğilerek pencereyi açın. Aşağı atlayarak merdivenlere koşun. Görev burada sona eriyor.

PRESIDENTIAL PALACE

Oyunun son bölümü. Oldukça eğlenceli bir bölüm. Aşağı indiğinizde duvara yaklaşın ve wall kick yaparak diğer çatıya çıkın. Ardından ilerleyip aşağı inin. Karşıdaki yere tırmanın. Ileride bir boru var. Wall kick yaparak boruya tutunun. Tırmanın ve yukarıdayken sağa atlayıp duvara tırmanın. Ardından ileri geçin, ve sağa ilerleyin. Bir kat aşağı inin. Alttaki boruya zıplayın. Ilerleyin, gong çalıyor ve siz de aşağı iniyorsunuz. Köşeyi dönerek ilerleyin. Ilerideki bloğa tırmanın.

Şimdi ileriye atlamak için koşarak zıplamanız gerekmekte. Hızınızı alıp zıplayın ve ilerideki bloğun köşesinden yakalayın. Bunu tekrarlayarak çimlerin olduğu yere gelin. Bu arada oyun direk platform oyununa döndü fark ettiyseniz Ilerleyin ve taşa tırmanın. Ardından boruya tırmanın. Ama hemen atlamayın çünkü ileride çok sayıda adam ve köpek var. Burada öncelikle köpekleri vurmanız daha mantıklı. Çünkü onların cesetleri fark edilemiyor ve sorun çıkartmıyor. Köpeklerin ardından da ışıkların altındaki askerleri öldürürseniz sorun ortadan kalkar. Gögeleri kullanarak ilerlemeniz de olası. Herhangi bir nöbetçinin size yaklaşması durumunda aşağı sarkıp saklanmanız gerekli, gitmelerini bekleyin, asla saldırmayın. Şansınız pek yok çünkü. Alanı temizledikten sonra ilerleyip yukarı gidin. 2 adamı halledin. Cesetleri saklayın ve ilerideki açıklıktan aşağı kayın.

Burada medipak ve lockpick buluyorsunuz. Ardından merdivenleri çıkın. Kapıların olduğu yere gidin. Büyük bir oda ve lazerlerle korunmakta. Odanın ortasında kalın. Sağdaki kapı sağlam bir şekilde korunmakta. Düz ilerleyin. Kilidi açıp girin. Dışarı çıktığınızda, adamların saldırısına uğruyorsunuz. Dikkatli olun ve 4 kişiyi de sırayla öldürün. Zaten birini öldürdüğünüz zaman diğerleri onun cesedinin yanına gidiyor. Bu nedenle öldürmek pek de zor değil. Bunları köşeye, karanlığa saklayın. Ardından yandaki kapıya gidin. Havalandırmaya gidip tırmanın. Ardından demirden tutunup yukarı çıkın.

Yukarıda iki tane ölmesi zor adam var. Bunları kafasından değil gözlerinin oradan vurmak zorundayız. Yoksa tek atışta ölmüyorlar. Işıkları ve cesetleri de hallettikten sonra, şifreyi kullanıp ilerleyin (70021). Ilk koridorda yavaş yavaş ileleyip 3 tane adamı sırayla öldürün. Ardından soldan ilerleyin. Kameraya dikkat ederek soldaki kapının kilidini açın. Içeride lazerler var. Alt taraftaki kaybolduğunda hemen altından koşarak ilerleyin. Ardından ayağa kalkarak diğerlerinin kaybolmasını bekleyin ve hemen üzerlerinden atlayın.

Akvaryumun yanındasınız. Şapkalı adamı halledin. Ilerideki kapıdan geçin, büyük masadaki bilgisayarı kullanın ve malzemeleri alın. Kütüphanenin kodu 66768. Ardından geri dönerek geldiğiniz lazerleri yeniden geçin ve kameranın olduğu holün diğer tarafına gidin. Buradaki adamı halledin. Oradaki kapının kodu 66768. Merkez odaya gidin ve ordaki adamları sıra taktiği ile öldürün. Yakındakinden başlayın, hepsi teker teker yem olacaktır zaten. Işlerini bitirince cesetleri saklamayı unutmayın.

Asansöre gidin.Içeri girin ve aşağı inin. Aşağıda 3 adam var, birisi uzakta olduğundan ona bomba atın. Hepsini saklayın. Merdivenlerden inip bilgisayara gidin. Data stick alıyorsunuz. Nikoladze'yi yakalayın ve kasaya götürün. Kasa açılıyor, askerler geliyor falan filan. Nikoladze'nin kaçmasına izin vermeden korumalarını öldürün. Adam yukarı kaçsa da sorun değil, siz de peşinden gidiyorsunuz. Yukarıda sağdan ilerleyin, karalığın içine girin. Sağdaki borudan tutunatarak pencerenin oraya gelin ve tırmanın. Camdan doğru Nikoladze'yi öldürüyorsunuz. Askerleri de öldürüp koridorun sonuna ilerleyin. Kapıdan geçin, yemek odasını da geçin. Birkaç adamla uğraşmak zorundasınız yine. Bu askerleri de vur kaç taktiği ile öldürmenizde fayda var. Ardından yemek odasının diğer tarafından ilerleyin. Kapıya geldiğiniz zaman açmanıza gerek kalmadan video görüntü devreye giriyor. Oyunun sonu, izleyin bakalım Telefon çalıyor, bir bakın
 

Mavi Gül

ѕση_¢ıqℓıк
Özel üye
Katılım
3 Mys 2009
Mesajlar
4,847
Beğeniler
376
Yaş
33
Şehir
Misafir Sevmez
#4
Grand Theft Auto: Vice City

Örneğin, polisin biri başka birisini kovalıyorsa, kovalanan adamı yere sererseniz, cici bir vatandaş olduğunuz için para alıyorsunuz. 10 dakika önce polislerden kaçan siz, polise yardım ederek para kazanabiliyorsunuz. Polisler, yine oyunda başınızın belası. yıldız olaylarını biliyorsunuz. Ama isterseniz bir daha bahsedeyim sizlere.

- Tek yıldız ile pek birşey olmuyor. Polis size gördüğü yerde saldırıyor. Genelde yaya olarak copla girdiğinden size, gaza bastığınız zaman ve görünmediğiniz taktirde, kısa zamanda yıldızınızdan kurtuluyorsunuz.

- Çift yıldızlı iken, başınız biraz daha fazla belada oluyor. Saklanmanız veya üzerinizi değiştirmeniz gerekiyor. Arabanızı değiştirmek de bir derece işe yarayabilir. Polisler ufak ufak peşinize düşmeye başlıyor çift yıldız ile.

- Bir general olsaydınız 3 yıldız acaip işinize yarardı. Ama burada çok bela olacak size. 3 yıldızda polis her köşeden çıkıyor. Yola barikat kuruyor, hem arabalarla hem de lastiklerinizi patlatan dikenlerle. Bundan kurtulmak için hemen arabanızı boyatmanız gerekiyor. Ama çok hızlı olmanız gerektiğinden, sağlam bir arabaya da ihtiyacınız var.

- 4 yıldız olduğunda, SWAT ekibi muteşem tüfekleriyle sahneye çıkıyor. Tek atışta sizi tahta kutu içinde eve yolluyorlar. Her köşeden zırhlı birlikler çıkıyor. Helikopterle bile biryerlerden indiriliyorlar. Yine boyama işine girerek paçanızı kurtarabilirsiniz, tabi oraya kadar dayanabilirseniz.

- 5 yıldız olduğu zaman, FBI devreye giriyor. Muhteşem hızlı ve sağlam arabalarıyla peşinize düşüyorlar. Böyle olunca, ne yapıp edip araba boyatmaya gitmeniz lazım. Load yapmak bence böyle bir durumda daha kolay bir kurtuluş yolu. FBI'dan ben çok zor kurtulabiliyorum. MP5 denen o deli tüfeklerle beni kevgire çeviriyorlar her zaman.

- "Sir Yes Sir!" denen görevi bitirdiğiniz zaman 6 yıldız alabiliyorsunuz. Çok iyi bir halt yemiş gibi, ordu devreye giriyor. Tanklar, askerler, zırhlı birlikler falan geliyor. Yapmanız gereken şey, dua etmek ve cennete gitmeyi dilemek. Ama onca yaptıklarınızdan sonra cennetin kapısının önünden bile geçeceğinizi sanmıyorum. En mantıklı şey koskoca orduyu bir punduna getirip tanklardan birini çalmak. Ondan sonra belki bir şansınız olabilir. Tanklar da patlıyor, haberiniz olsun.

Oyunda dikkat etmeniz gereken daha farkı şeyler de var. Mesela motorsikletle kaza yapmak, otomobille kaza yapmaktan daha tehlikeli. Yolda her gördüğünüz adama saldırmayın. Eğer garip görünüşlü birisiyse, kesinlikle bir mafya ailesine üyedir ve kısa zamanda sizi gördükleri yerde çivileyeceklerdir. Arkanız sağlam değilse, bulaşmayın bile. Gerçi oyunda ilerledikçe çok tanınmış birisi olacaksınız Zaman sınırlaması olan görevlerde her zaman hızlı arabalar kullanmak akıllıca olmayabilir. Hızlı araba demek güçsüz ve kolay patlayan araba demek olduğundan, aradaki dengeyi tutturmaya çalışın. Motorsiklet oldukça hızlı ve keyifli bir sürüş deneyimi yaşatıyor sizlere. Ama kullanımı kolay değil, viraj dönmek için çıldırmanız gerekebiliyor. Kaza yaptığınız zaman da ölebiliyorsunuz hemen. Uzak noktalar arasında helikopter kullanmak çok mantıklı olabiliyor. Hem hızlı hem de sokak arasındaki mermi trafiğinden uzakta oluyorsunuz.

Oyunda para kazanmanın birçok yolu var. Taksicilik yapmak, polislik falan yapmak bir derece para kazandırıyor sizlere. Biliyorsunuz bu oyunda silahlarınızı falan hep kendiniz almak zorundasınız. Hal böyle olunca, daha fazla para getiren işler yapmak durumunda kalıyorsunuz. En çok para getiren olay görevler tabi ki. Ama bu oyunda yeni olan birşey var, o da dükkanları soymak. 1000$ gibi bir para alıyorsunuz böyle olduğu zaman. Daha önceden soyduğunuz bir dükkanı bir daha soyabiliyorsunuz. Hiçbirşey değişmiyor. Bu da iyi bir para kaynağı olabilir sizin için. Genelde soygun işlerini araba boyacısının yakınında yapın. Kaçmanız, polisten kurtulmanız daha kolay olacaktır. Birkaç tane hideout aldığınız zaman da, kendinizi yol yarışlarına verin. En çok para getiren olay bu. Birkaç görev tamamladıktan sonra milyonlarca dolar kazanma şansınız oluyor.

Oyunda birbirinden değişik, çok harika silahlar var. Bunlardan bazılarını saymak gerekirse, ele takılan yumruk demiri (muşta), tornavida, çekiç, golf sopası, cop, bıçak, baseball sopası, bıçak, kasap bıçağı, osmanlı kılıcı, katana, zincir, bomba ve patlayıcılar, molotov kokteyli, göz yaşatrıcı bomba ve çeşitli bombalar, colt 45, colt python, tüfek, spas 12, çifteli tüfek, uzi, mp5, sniper rifle, mini gun, roket atar, alev silahı, M60... Bunlar silahlardan bazıları. Daha var ama şu anda aklımda yok. O yüzden onları da siz göreceksiniz.

Araçlardan da bahsedecektim ama bir an üşendim. Araba, bot, helikopter, özel araçlar ve motorsikletler olmak üzere, değişik türde araçlar var. Hepsinin kendine göre hızı, zırhı, çevikliği ve kullanımı gibi özellikleri var. Dediğim gibi, bir göreve başlamadan, göreve en uygun aracı seçin. Sadece aracı değil, gerekli ekipmanı da ayarlamayı unutmayın.

Mafya gruplarından da bahsetmezsek olmaz sanırım. En tehlikeli grup bisikletçiler. Bunlar sizi gördükleri yerde mıhlıyorlar. Şehir merkezinde dolanıyorlar. Little Havana denen yerde de Küba'lılar var. Bunlar da orta tehlikede olan adamlar. Golfçüler ise, pek tehlikeli değiller, ağaçlık alanlarda dolaşmaktalar. Saçma sapan hareketleriyle, bana biraz ¤¤¤¤¤ gibi geldiler. Haiti'liler, Little Haiti denen mekanda yaşamaktalar. O bölgede dolaştığınız taktirde sağlam bir şekilde başınıza bela olabiliyorlar. Prawn adalarındaki Köpek Balıkları, hiçbir işe yaramayan, ¤¤¤¤¤ adamlar. Kendi hallerinde dolanıp durmaktalar. Sokak bebeleri gibi, free dolanan adamlar da var. Bunların silahları var. Ne oldukları belli değil. Zaten fazla göremiyorsunuz onları. Bazen kafaları kızarsa tehlikeli olabiliyorlar. Vercetti denen mafya ailesi ise, siz neredeyseniz orada oluyor. Çünkü bu sizin aileniz. Giyinmesini bilmeseler bile, vurmamakta fayda var

Evet gelelim en çok beklenen görevlere. Artık oyun hakkında yeterli bilgiye sahipsiniz diye sayıyorum. Kontrollerden de haberiniz olduğuna göre, Ken Rosenburg denen avukatın bize verdiği görevlere başlayabiliriz.

THE PARTY

Bu bölümde, haritadaki gösterilen yerlere gidiyorsunuz. ilk olarak kıyafet olayını hallediyorsunuz ve ardından da Cortez's Yacht'a giderek hatunu klübe götürüyoruz.

BACK ALLEY BRAWL

Klübe gidin ve Kent Paul ile görüşün. O size öldürmeniz gereken birisinden bahsedecek ve gitmeniz gereken yer haritanızda gösterecek. Gidip adamı halledin, ardından cep telefonunu alın. Arkadan gelen 2 adamı da isterseniz temizleyebilirsiniz. Işiniz bittikten sonra silahçıya gidip birşeyler alabilirsiniz. Ardından otele gidip dinlenin.

JURY FURY

Bu bölümde çekicimizle jüri üyelerini duvara çivileyeceğiz. Önce güneydekine gidin. Arabasını çekiçlediğimiz zaman dışarı çıkacak. Birşeyler söyledikten sonra kuzeye gidin ve diğer jüri üyesinin arabasını çekiçleyin. Arabadan çıkana kadar çekiçle vurmaya devam edin.

RIOT
Ufak bir ayaklanma olmuş ve biz bunu cehenneme çevirmek için yola koyuluyoruz. Önce kıyafet işini halledelim ve ardından işçilerin oraya gidelim. Birkaçına ateş ettiğimiz zaman bizi kovalayacaklar. Kuytu bir köşede hepsini halledip olay mahaline geri dönelim. Araçların yakınındaki varillere ateş ederek patlamalarını sağlayalım ve görevi tamamlayalım.

Bu görevden sonra telefon çalıyor. Bu oyunda zaten zırt pırt telefon çalıyor ve birileri birşeylerden bahsediyor. Bunlar genelde kaale alınmayacak konuşmalar ama bu bahsettiğim görevden sonra arayan kişi bir albay. O yüzden fazla laubali olmayalım Telefonda, onun için çalışabileceğimizden bahsediyor. Biz de "C" yazılı yere gidiyoruz.

TREACHEROUS SWINE

Silahı alıp albayın arabasına biniyoruz. Haritada gösterilen yere giderek, oradaki Rodriguez denen adamı halletmemiz gerekiyor. Adam evindeyken öldürmeye çalışın. Eğer öldüremezseniz, adamın önüne geçip de ateş etmeyi deneyin. Işiniz bittiğinde bir boyacıya uğramak zorunda kalıyorsunuz. 2 yıldız alıyorsunuz çünkü cinayetin ardından.

MALL SHOUTOUT

Yine görevi aldıktan sonra arabaya atlıyoruz ve alışveriş merkezine gidiyoruz. Içerideki Fransız adamı öldürmemiz gerekiyor. Eğer öldüremezsek, hızlı bir arabayla kovalamaca sahnesine hazırlıklı olun. Ama içeri bir silahla girerek, direk adamı görür görmez vurabiliriz. Işiniz bittiğinde albaya geri dönün.

GUARDIAN ANGELS

Bu zor bir bölüm. Araba parkına gidip Ruger'i alın. Lance ile Diaz'ı görmeye gidiyoruz. Orada saklanıp kübalıların gelmesini bekleyin. Ardından saldırın. Işler bittiğinde 2 motorlu gelip parayı alıyorlar. Hemen bisikletlileri takibe koyulun ve sağdakini indirip paranızı geri alın. Diaz'a getirin tabi parayı, harcamayın

Bu işin ardından Diaz için çalışmaya başlıyoruz. Diaz kıl bir adam, ben pek sevmedim. Siz severmisiniz bilmiyorum. Starfish adasında oturuyor adam.

THE CHASE

Bu biraz uzun bir bölüm ama zorlanacağınızı pek sanmıyorum. Bu bölümde koşmanız gerekebilir. Oyunun en iyi özelliklerinden biri, ne kadar fazla koşarsanız, o kadar fazla yorulmadan koşma yeteneğiniz artıyor. Aynen gerçek hayattaki gibi, ciğerleri açıyoruz. Kuzeye ilerleyip, haritada gösterilen noktaya gidin. Burası bir otel. Pusuya yatıp gelecekleri bekleyin. Hedefimiz sahneye çıkıp kaçmaya başladığında hemen peşine düşün. Bir süre sonra arabasına binip kaçıyor. Arkadaşı da üzerinde turret oluyor. Tehlikeli. Siz de hemen bir arabayla peşine düşün. Düşmanı takip ederken ateşinden sakının. Gayet seri şekilde ateş ediyorlar. Patlatma olayı olmasa bile lastiklerinize ateş ederse, lastikler patlıyor ve araba değiştirmek zorunda kalıyorsunuz. Bu kovalamaca sahnesi Prawn adalarına kadar sürüyor.

PHNOM PEHN

Bu bölüm en eğlenceli ve öğretici bölümlerden biri. Helikopterden aşağıya ateş edeceksiniz. Gayet yavaş bir şekilde ada üzerinde uçarken, aşağıda size ateş edenlere günlerini göstermeniz gerekiyor. Birkaç adam öldürdükten sonfa ufak bir sinematik göreceksiniz. Bunun ardından gelen adamların silahları müthiş güçlü. Bu nedenle bunları zaman kaybetmeden öldürmeniz gerekiyor. Eğer direk adamları vuramıyorsanız yanlarındaki benzin bidonlarını vurmayı deneyin. Kısa sürede vuramazsanız, helikopterinizi düşürebilirler. Çatışma bittiğinde helikopterden iniyorsunuz ve ilerliyorsunuz. Birkaç adam öldürüp merdivenlerden çıkın. Sola dönerek duvardaki delikten geçin. Bu olayı birkaç kez tekrarlayıp bir kat daha yukarı çıkarak çantaya ulaşıyorsunuz. Büyük bir iş başardınız.

Bu görevden sonra albay yeniden arıyor ve görev verebiliyor size ama ben yine Diaz'dan devam ediyorum. Nasıl olsa sırası değişmiyor hangisini isterseniz seçin.

THE FASTEST BOAT

Bu bölümde botların olduğu yere gidip herkesi temizlemeniz lazım. Helikopterle gidip binanın çatısına inebilirsiniz. Tepeden adamları öldürmek daha mantıklı. Bu bölüm için Diaz'ın evinin arkasındaki sniper tüfeğini alabilirsiniz. Daha kolay avlanmanızı sağlar. Limandaki çatışmanın ardından duvarda bir düğmeye basıyorsunuz. Bu durumda kendinize bir siper bulup gelenleri halledin. Ardından size gösterilen bota binerek, polis botlarından da yakayı sıyırıp gitmeniz gereken yere gidin.

SUPPLY & DEMAND

Bu bölümde bota atlıyoruz. Adamlardan birisi de turret görevini üstleniyor. Bölüm hafif zor gibi. Etraftaki botlardaki adamları öldürmemiz gerekiyor. Nişan alması zor ama alıştıktan sonra sorun olacağını sanmıyorum. Size saldıranları vurmakta zorluk çekiyorsanız botlarını da havaya uçurabilirsiniz. Size fazla yakın olsalar bile, patlama pek zarar vermiyor. Bu bölümdeki asıl sorun, iskelede yatmış nişancı adamlar. Bunları vurmak zor ve eğer vuramazsanız iyi hasar veriyorlar. Dikkatli olmakta fayda var. Burada iş sizin nişancılık yeteneğinize kalıyor. Görev bittiğinde, Albay Cortez için çalışma vakti geldi.

SIR, YES SIR!

Bölüme başlamadan önce malzemelerimizi kontrol edelim. Yemek tarifi verir gibi oldu ama bahsettiğim şeyler sizde olmazsa, başınız belada demektir. Birkaç tane el bombası, sniper tüfek, araba parçalamak için sopa veya çekiç, hızlı bir araba, işler bittiğinde boya işine girmek için para. Herşey hazırsa, köprüden ilerleyerek hedefimize gidebiliriz. Diğer uçta beklerseniz, bir askeri arabanın geldiğini göreceksiniz. El bombası ile havaya uçurup hemen oradan toz olun. Kuzeydeki boyacıya giderek polis olayından kurtulun. Ardından askeri araçların oraya giderek herkesin öldüğünden emin olun, ölmeyen varsa uzak mesafeden sniper ile temizleyin. Tankın üzerindeki askeri de öldürdükten sonra, gidip yanınızdaki kısa mesafe silahıyla tankın kapısını kırın. Içeri girin. Tankı haritada gösterilen garaja koyup uzaklaşın, kısa süre sonra patlayacaktır. Bu işin sonunda, eğer tankı kendi garajına süre bitmeden ulaştırabilirseniz, patlamanın ardından yine garajda tank çıkıyor. Denemekte yarar var ama 1 saniye bile gecikme olmadan garajınıza gitmeniz gerekmekte.

Şimdi Malibu klübüne giderek Paul Kent adlı kişiden görevlerimizi alıyoruz. Hadi bakalım, bu adamı sevdim ben..

DEATH ROW

Bu görevde helikopter kullanabiliyorsunuz. Helikopterle Lance'in olduğu yere gelin, yukarıdan herkesi sniper ile temizleyin ve aşağı inip Lance'i alın ve yine helikopterle onu hastaneye götürün. Bundan sonra oldukça zor bir görev bizi bekliyor. Lance'in ölmemesi için, uzun menzilli hızlı ateş eden bir silaha, yine hızlı bir arabaya ve sniper rifle'a ihtiyacımız olacak. Köprüyü geçtikten sonra, etrafta biraz dolaşın. Ardından arabadan inerek etraftaki adamları temizleyin. Arabaya binin, yol bloğunu parçalayın. Ardından Haiti'liler geliyor, onları da öldürün. Kamyondaki adamı öldürün, çünkü o Lance'i kolayca öldürebiliyor. Lance ile kaçarken trafik oldukça karışacak, ama azimli olursanız ve biraz da dikkatle ilerlerseniz, ileride Lance'i bırakıyorsunuz ve görev sona eriyor. Ardından Diaz'dan görev almaya gidiyoruz.

RUB OUT

Bu görev, artık bir dönüm noktası niteliği taşımakta. Lance ve Tommy, Diaz'ı öldürüp kasabayı ele geçirme planları yapıyor. Bu görev için sniper gerekli yine. Favori silahım olmasının yanı sıra, uzun menzilden temiz işler yapmanıza da olanak sağlıyor. Bölümün başında, Diaz'ın adamlarını temizleyip labirentimsi yere giriyorsunuz. Burada Lance'e otomatik hedefleme yaparsanız onu kaçırmazsınız. Çünkü hemen koşmaya başlıyor. O esnada Lance vurulduğu zaman siz de hasar alıyorsunuz. Etraftaki birkaç adama dikkat edin, labirent bittiği zaman, malikaneye geliyorsunuz. Burada dikkati elden bırakmamak lazım. Lance'in ölmemesini sağlama birincil görevimiz olmalı. Saklana saklana ilerleyip, kapıdaki adamları öldürmemiz gerekli. Genelde siz onları görmeden onlar sizi görmüş oluyor. Bu nedenle dikkat.

Saklanarak merdivenlere yaklaşın ve oradaki 3 adamı da halledin. Yukarı çıktığınıda, arka tarafta da 2 adam var. Hızlıca çıkarsanız kafaya kurşunu yiyorsunuz. O yüzden uygun zamanı kollayın. Işiniz bittiğinde Diaz'ın odasına geliyorsunuz. Korumaları hızlıca öldürüp M4 ile Diaz'a ateş etmeye başlayın. Ofisine kaçtığı zaman da orada işini bitirin. Son sözlerini dinledikten sonra, artık o malikane bizim oluyor.

Bu görevden sonra Cortez sizi arıyor ve kasabadan çıkması gerektiğinden bahsediyor. Botla ayrılmak da en kullanışlı yol. Buna benzer bir görev önceki oyunda da vardı. Hadi bakalım, adamın kasabadan çıkmasına yardım edelim..

ONE MORE MISSION FOR CORTEZ

Ilk önce botun arkasından gelen adamları halledelim. Ardından öne koşup blokları halledebiliriz. Burada cephane de önemli olduğundan, fazla harcamamakta fayda var. Her gördüğünüz bloğu yoketmek zorunda değilsiniz. Çok adamla uğraşmak zorundasınız şimdi. Yata tırmanmaya çalışan kişileri vurun, helikopterler geldiğinden de pilotu vurmayı deneyin. En kolay yol bu. Birkaç adam daha vurduktan sonra, Apache helikopteri geliyor ve fena halde ateş ediyor size. Eğer Cortez'in adamlarının hepsi ölürse görev başarısız oluyor. Helikopterin pilotunu vurmak da zor ama imkansız değil. Roket atar gibi bir silahınız olsaydı 2 atışta halledebilirdiniz helikopteri. Demek ki neymiş? Her zaman yanınızda ağır silah bulundurmak yararlıymış Helikopterden kurtulduğunuz zaman, Cortez de güvenli denizlere yelken açıyor ve görev de bitiyor.

Vercetti'nin görevlerini bitirmek için, onun mekanına gidelim.

SHAKEDOWN

Bu bölümde de yavaş yavaş o kesabayı ele geçirmeye başlıyoruz. Biraz sesimini duyurmamız lazım. The North Point alışveriş merkezine gidip tüm dükkanların camını kırmamız lazım. Uygun bir sopa alıp hemen oraya gidin. Az zamanımız var, sırayla heryerin camını kırın. Ardından kaçın. Yıldızlarınızdan kıyafet değiştirerek kurtulabilirsiniz. Toplam 25 pencere var kırmak için, heryeri kırdığınız zaman bir anda tüm alışveriş merkezi polis kaynamaya başlıyor. Yeterli cephane ve zırhınız varsa kurtulmanız olası, ama ortalarda biryerdeyseniz dua etmeyebaşlasanız iyi olacak.

BAR BRAWL

Bölüme başlamadan önce el bombası alın. Bara gidin, adamları halledip patronla konuşun. Güvenlik binasından içeri el bombası sokmanız gerekiyor. Uzak değil ama 5 dakikanız var. Hemen oraya gidip birkaç el bombası sallayın. Hedefi tutturduğunuz zaman herkes havaya uçmuş olacak.

COP LAND

Bu bölümde, alışveriş merkezini havaya uçurmanız gerekiyor. Zor değil. Isterseniz helikopterle halledebiliyorsunuz. Polis kıyafetleri giyin ve hemen alışveriş merkezine gidin. Coffee Shop'a girip bombayı hazırlayın. Patlamayı izleyin ama hemen ardından sıkı bir kaçış maratonuna hazır olun. 5 yıldızınız olacak. Hemen bir araba bulup boyacıya gitmeniz gerek. Helikopterle geldiyseniz onunla da geri dönmeniz olası. Kafanıza göre takılırsınız artık.

Tüm görevleri yaptıysanız bir telefon alıyorsunuz. Earnest arıyor, Forelli'nin adamları tarafından dayak atılmış, ayrıca haraca da bağlamışlar. Vay şerefsizler. Bizim paramıza göz dikmişler, hemen olay mahaline damlıyıp asayişi sağlıyoruz tabi.

CAP THE COLLECTORS

Mafya adamlarını haraç almaya gittiklerinde temizlememiz gerekiyor. 6 tane durakta duracaklar. Oldukça kolay bir bölüm. Hızlı bir arabayla takip edin ve her seferinde rahatça 2-3 adamı öldürün. Sanchez'i öldürdüğünüz zaman zaten herşey çözülmüş olacak.

Işiniz bittiğinde Lance arıyor. Sonny geliyormuş. Hemen geri dönerek hazırlıkları başlatmanız lazım. Bu bölüm oyundaki en zor bölüm. Ilk denemede geçebilene helal olsun.

KEEP YOUR FRIENDS CLOSE

Malikaneye geri döndüğünüzde, ana ofise geldiğinizde görev başlıyor. Hemen kısa menzilli ama etkili bir tüfek ele geçirin. Size saldıran adamları temizleyin. Koridora çıktığınızda bir çok adamla karşılaşacaksınız. Lance hariç herkesi öldürdüğünüzde, enerji durumunuza göre odanına geri dönüp sağlık ve zırh alabilirsiniz. Ardından Lance'in işini bitirin. Bu esnada paranızın çalındığını söylüyorlar. Hemen kasanın oraya gidin, etrafı dağıtın. Zaten fazla birşey çalamıyorlar. Anında Sonny içeri giriyor. Işte şimdi tehlike! Mermilerden kaçmak için çok şanslı olmanız gerekli. Merdivenlerden inip, arkadan dolaşarak ön tarafa gidin. Oradaki limuzin ve diğer mafya elemanlarını halledin. Patlayan limuzini artık siper olarak kullanabilirsiniz. Sonny görüş açımız içinde, 7-8 atış yaparak onu halledebiliyorsunuz. O öldüğü zaman da oyun bitiyor, tebrikler...


Oyun bitiyor ama aslında bitmiyor, sadece hikaye modunu bitirmiş oluyorsunuz. Daha yapmanız gereken tonlarca görev var. Telefon görevleri, her silah için ayrı ve özel hazırlanmış görevler, pizza görevleri, polis ve benzeri görevler. Yapmanız gereken çok şey var. Onları teker teker anlatmak tabi ki işkence olacaktır. Aralarında taktiğe ihtiyacınız olan telefon görevleri olacaktır ama bin çeşit taktik uygulanabildiğinden, artık onları kendi başınıza da halledebilirsiniz.
 

Mavi Gül

ѕση_¢ıqℓıк
Özel üye
Katılım
3 Mys 2009
Mesajlar
4,847
Beğeniler
376
Yaş
33
Şehir
Misafir Sevmez
#5
Grand Theft Auto: Vice City Ek Görevler

AMBULANS GÖREVLERI

Oyunda ambulans görevini 12. seviyeye kadar yaptığınızda sınırsız depar atma hakkında erişiyorsunuz. Söylemesi kolay ama 12. seviyeye ulaşana kadar 100 kadar hasta taşımanız gerekiyor. Gelelim size tavsiyelerime sireni açmanız iyi olacaktır çünkü böylece araçlar size yol verirler. Ancak dikkat edin araçlar 1-2 saniyeliğine kaçıyor sonra tekrar eski yerine dönüyor yani hızlı olmazsanız siz yanlarından geçerken size çarpabilirler. Ayrıca ambulansın dengesini sağlayarak dönebilmek için el frenini kullanmalısınız. Tümsekli veya engebeli yollarda ise yavaş gitmenizde fayda var çünkü ambulans çok kolay devrilebiliyor.

POLIS GÖREVLERI

Polis görevlerini yapabilmek için tek seçeneğiniz var: Tank veya Hunter gibi patlaması kolay olmayan araçlar kullanmak. Diğer araçlarla bu görevleri yapmanız (tamamlamanız) imkansız diyebilirim. Hunter'ı kullanabilmek için ya 100 gizli paketi toplayacaksınız ya da oyunun senaryosunu bitireceksiniz. Ancak tankı bulmak çok daha kolay diyebilirim. Bunun için Sir Yes Sir! Görevindeki tankı çalıp garajınıza götürebilirsiniz tank patlasa bile garajda olduğu için eski halinde dönecektir. Diğer yol ise 6 yıldıza ulaştığınızda gönderilen tankı çalmak. Bence "mansion" bu iş için biçilmiş kaftan; silahlarınız ve zırhlarınızı mansionun en alt katındaki odadan yenileyebilirsiniz. Bir de gizli paketleri toplamışsanız bahçeden de zırh-silah alabilirsiniz. Askerler size ateş etmek için tankı kullanmıyorlar, aksine tanktan iniyorlar. Bu durumda tanktan inen iki askeri hakladıktan sonra sizi bekleyen boş bir tankınız olacak. Tankı hemen garajınıza koyun ve save edin. Daha sonra dışarı çıkıp ölmeyi bekleyin öldükten sonra save'e geri dönün işte bu kadar tankınız hazır. Zaten tankla polis görevlerini yapmak son derece kolay. Görevleri tamamladıktan sonra zırhınız 150 olacak.

PIZZA GÖREVLERI

Bu görevlerde hızlı olmalısınız. Aynı arabada ateş eder gibi pizzaları müşterilere atmalısınız. Bu arada pizza dağıtırken bize hızlı olmamızı söyleyen kişi "lazlow"dan başkası değil. Bilmem dikkatinizi çekti mi? Pizzaları aldıktan ve müşterilerin yerleri belli olduktan sonra nasıl bir güzergah izleyeceğinizi en kısa yoldan pizzaları nasıl dağıtacağınızı belirlemek için haritanıza bakmalısınız. Bu arada düşmemeniz gerektiğini ve özellikle de size gıcığı olan çetelerin bulunduğu yerlerde iki kat dikkatli olmanızı söylemekte fayda var. Pizza görevlerinde 10. level'a ulaştığınızda artık canınız 150 olacak.

ITFAIYE GÖREVLERI

Aslında bu görevleri henüz tamamlayamadım. Gerçi burada da kurallar tıpkı diğer görevlerde olduğu gibi dikkatli olmak üzerine kurulu. Ilk seviye görevlerde sadece araçları söndürmeniz gerekirken daha sonra araçların içinden çıkan ve 6-7'ye varan yanan insanı da söndürmeniz isteniyor. Birkaç, bilemediniz 3-4 denemede bu görevleri tamamlayabilirsiniz. Bundan böyle yanmayacak, molotof kokteyli gibi bombalar artık sizin için bir şey ifade etmeyecek.

GIZLI PAKETLER

Işte bir diğer önemli nokta. Oyunda gizli paketleri toplayarak konaklarınızın önüne çeşitli silahlar ekleyebiliyorsunuz. Aşağıda kaç gizli paket topladığınızda elde ettikleriniz yazılı;

10 – Çelik Yelek
20 – Elektrikli Testere
30 – Python (Magnum .357)
40 – Alev silahı
50 – Lazerli Suikast Silahı
60 - Minigun
70 - Roketatar
80 – "Deniz Dodosu" (Diaz'ın evinin arkasında)
90 – Tank (Askeri Üste)
100 – Apache Helikopter (Askeri Üste)

Soru: Işletme alamıyorum, bana bu saatte burayı alamazsın başka zaman gel yazıyor. Buraları almanın belli bir dakikası mı var? Ben nerede yanlış yapıyorum? Görev filan daha çıkmadı, mafyaların görevleri nasıl yapılıyor?
Cevap: Işletme alabilmek için senaryo görevlerini bitirmek gerekli. Senaryo görevlerini bitirdikten sonra işletme alablirisiniz.

Soru: Taksi görevleri nasıl yapılıyor?
Cevap: Taksilere bindikten sonra tab'e basın. Ve haritada noktalarla işaret edilen yolcuları alın. 100 yolcuya ulaştığınız zaman bir miktar para alıyorsunuz. Ayrıca bundan sonra taksideyken kornaya basarsanız arabanız uçacaktır.

MALIBU CLUB

Malibu'yu almak için 120.000$'a ihtiyacınız var. Görevleri tamamladıktan sonraysa günde 10.000 kazanıyorsunuz.

No Escape?

Ödülü 1.000$ olan görevde bankanın kasasını kıracak olan adamı nezarethaneden çıkarmanız gerek. Tabii bu çok da kolay değil. Polis Istasyonuna gidince kıyafetlerinizi giyin. Passcard'ı alın ve en alt kata inin. Adamı kurtardıktan sonra 4 yıldızınız olacak. Merkezden hızla çıkın. Adamla birlikte hemen bir arabaya binin ve Pay&Spray'e gidin. Daha sonra geri dönün.

The Shootist

Şimdi de attığını vuran biri lazım soygun için. Bu iş için Phil'in biçilmiş kaftan olduğunu öğreniyoruz. Daha sonra adamımız çenesini tutamayacak ve Phil ile iddialaşacak. Şimdi Phil'e atıcılıkta onun kadar iyi olduğunuzu kanıtlamak zorundasınız. Görevi tamamlamak için 60 puan almalısınız ben ilk denememde 72 alarak görevi tamamladım bol şanslar. Görevin sonunda 2000 $'ı alacaksınız.

The Driver

Bu sefer de soygundan sonra bizi alması için bir sürücü bulmamız gerek. Ancak adam görevi kabul etmek için ondan daha iyi olduğumuzu kanıtlamamızı istiyor. Gerçekten saçma olmuş. Neyse görevi tamamlamak için yarış başlar başlamaz arabanızdan inin ve arka lastiklerini patlatın ve tekrar arabınıza binip takibe başlayın. Bir süre sonra spin atacak spin attıktan sonra hemen arabadan inin ve diğer lastiklerini de patlatın işte bu kadar. Ödülünüzü (3000&#036 alın.

The Job

Tamamlamak için bolca silaha ve zırha ihtiyacınız olacağı için görevden önce bunları hazırlayın.

FILM STUDIO

Sinema dünyasına atılmamızın zamanı zaten çoktan gelmişti. Ne öyle değil mi? E o zaman biz buraya 60.000$'ı boşuna mı saydık yani? Hay Allah. Aaa görevleri bitirince de günde 9.000$ mı alıyoruz? Eee tamam o zaman sorun yok görevlere başlayalım.

Recruitment Drive

Candy Suxxx'ı nam-ı diğer Şeker Emer'i bulup getirmeniz lazım. Pembe noktaya gelin ve Şeker'i bekleyin. Şimdi Şeker'in menejeriyle konuşmanız lazım. O ve adamlarıyla konuştuktan sonra bayan Emer'i alıp Mercedes'le buluşmanız lazım. Daha sonra peşinizdeki polisleri atlatıp stüdyo'ya gidin.

Dildo Dodo

Steve filmi bitirmiş ancak gerekli reklamı yapamadığını çünkü bunun kanunlara aykırı olduğunu söylüyor. O zaman ben de uçağımı alıp gerekli dağıtımı yaparım. Ama çok dikkatli olup binalara çarpmaz ve özellikle de çakılmasam iyi olacak çünkü bir daha havalanamayabilirim. Ne de olsa bu bir deniz uçağı.

Martha's Mug Shot

Şimdi filmin yayınlanmasına karşı muhafazakar tavır alan senatör adayının seçimleri kazanmamasını sağlayacağız, nasıl mı? Tabii ki Bayan Emer'in yardımıyla. Helikopterle aracı takip edin, otelin çatısına çıkın, fotoğrafları çekin ve aşağı inip helikoptere binin. Film stüdyosunun üstüne gelip yere inmeyi beklemeden direk aşağı atlayın ve pembe noktaya ulaşın.

G-Spotlight

Bence görevi helikopterle yapın ve sinirlerinizi fazla zorlamayın . Kolay gelsin.

KAUFMAN CABS

Taksi görevlerini yapmak için 40.000$ verip burayı almanız gerekli. Neyse görevlere geçelim.

V.I.P.

Starfish adasından çok zengin birini almamız gerekli. Pembe noktaya gelince kornanıza basın ancak o da ne rakip taksi firması müşterimizi çalıyor. Eğer Uziniz varsa işiniz biraz daha kolay olacak. Taksiye ateş edin ve araba patlayacak noktaya gelince V.I.P. taksiden iniyor ve bizim taksimize biniyor. Şimdi havaalanına gidin ve görevi bitirin. 1000$ ödül alacaksınız.

Friendly Rivalry

Bu görevi tamamlamak için rakip taksi firmasının 3 arabasını patlatmamız gerekli. Bence "mitralyöz" yada "roketatar" alın ve görevi zorlanmadan bitirin. Ödülünüz 2000$.

Cabmaggedon

Mercedes bizi çağırıyor. Sanki bu işte bir iş var değil mi? Evet var. Doğru bildiniz. Pembe noktaya ulaşınca rakip firma arabalarıyla bizi sıkıştıracak. Nascar arabası gibi çevreden dolaşarak tur atmaya başlayın. Süre bitince zebra taksi gelecek ve onu yok edeceksiniz. Arabadan çıkıp ona ateş edebilirsiniz. Mitralyözünüz varsa görev çok kolay olacak. Ancak yoksa biraz uğraşacaksınız. Görevi tamamladıktan sonra 5000$ alacaksınız ve artık taksi binasından her gün 5000$ alabilirsiniz.


CHERRY POPPER ICE CREAM FACTORY

Burayı aldıktan sonra aslında dondurma değil, uyuşturucu sattığımızı öğreniyoruz. Buranın görevlerini tamamlamak için 50 kadar dondurma satmalısınız. Dondurmaları satabilmek için plaj gibi kalabalık yerlere gidin ve tab tuşuna basın. Arabanın müziği açılınca dondurma satmaya başlayabilirsiniz. Görevi tamamladıktan sonra günde 3000$ alabilirsiniz. Unutmadan fabrikanın fiyatı 20.000$.

SUNSHINE AUTOS

50.000$ değerindeki galeriyi aldıktan sonra şehir yarışlarını ve garaj görevlerini tamamlamanız gerekli. Biz ilk olarak listeleri tamamlayacağız. Daha sonra yarışlara nascar arabasıyla başlayacağız.

1. Liste

Ödül olarak Deluxo adlı arabayı alıyorsunuz.

a-) Landstalker
b-) Idaho
c-) Esperanto
d-) Stallion
e-) Rancher
f-) Blista Compact

2. Liste

Ödül olarak Sabre Turbo alıyorsunuz. Hillary'nin kullandığı araba.

a-) Sabre
b-) Virgo
c-) Sentinel
d-) Stretch: Bu araba malikanenin yanındaki beyaz limuzin.
e-) Washington
f-) Admiral

3. Liste

Ödül olarak Sandking. Bu listedeki arabalar spor arabalar. Listeyi tamamlarken bunu göz önünde bulundurun.

a-) Cheetah
b-) Infernus
c-) Banshee
d-) Phoenix
e-) Comet: Porsche'a çok benzeyen araba
f-) Stinger

4. Liste

Işte yarışlarda kullanacağımız Nascar arabasını bu görevde alıyorsunuz.

a-) Voodoo: Bize sürekli çay ikram eden şişman kadını hatırladınız mı? Peki ya evinin önündeki arabayı?
b-) Cuban Hermes
c-) Caddy: Golf arabası
d-) Baggage Handler: Hava alanındaki bagaj arabası
e-) Mr. Whoopee
f-) Pizza Boy

Sokak Yarışları

Bu yarışları yapmak için Nascar arabasını açığa çıkartırsanız işiniz kolaylaşır. Benim tavsiyem Phil'den uzaktan kumandayla patlatılan bombaları alıp 3 arabanın tam ortasına koymanız. Böylece arabalar patlayacaktır. Eğer bombayı yeterince iyi koyarsanız benim gibi arabaların 3'ünü de patlatabilirsiniz.

PRINT WORKS

Işte senaryoyu tamamlamak için mutlaka almanız gereken yer. 70.000$'a alıyorsunuz ve görevleri tamamlayınca günde 8.000$ kazanma imkanınız var.

Spilling The Beans
Gemiye helikopterle gidin ve etrafı temizleyin. Bilgiyi aldıktan sonra helikoptere binip basımevine geri dönün.

Hit The Courier

Göreve başlamadan önce zırhınızın ve canınızın tam olduğundan emin olun. Silah almayı da unutmayın. Daha sonra helikopteri alın ve görev yerine gidin ve kadınları öldürün. Plate'leri alın ve basımevine dönün. Işte bu kadar.


THE SHIPYARD

10.000$ veriyorsunuz almak için. Görevleri tamamalyınca da günde 2000$ alıyorsunuz. Göreviniz botla checkpointlerden geçmek. Hızlı olmalısınız.


THE POLE POSITION CLUB

Burayı da 30.000$'a alıyorsunuz. Görevi yapınca günde 4.000$ alacaksınız. Arkadaki odaya gidin ve 600$ verene kadar seyredin. Daha sonra bir oda daha açılacak ve görevleri tamamlayacaksınız
 

Mavi Gül

ѕση_¢ıqℓıк
Özel üye
Katılım
3 Mys 2009
Mesajlar
4,847
Beğeniler
376
Yaş
33
Şehir
Misafir Sevmez
#6
Mafia: The City Of Lost Heaven

Ilk olarak bazı konulara değinmek istiyorum. Öncelikle her zaman hız limitini kullanın (F5). Yetişmeniz gereken yerlere her zaman yetişiyorsunuz. Bu hız size yetiyor yani. Çünkü bazı görevleri tam bitirmeye yakınken polis tarafından kovalanmak pek hoş olmuyor. Ayrıca görevlerin aralarında Bertone gibi araba tamircilerine uğrayın, size ekstra görevler vererek yeni arabalara kavuşacaksınız. Ayrıca bazı yerlerde gizli karakterlerden de ekstra görevler alabiliyorsunuz, ben bir kez rastladım, ödül olarak araba kazandım. Belki siz de rastlarsınız, özellikle aşırı ıssız mekanlarda, garip tipler bunlar. Her zaman benzininizi kontrol edin, görevlere başlamadan önce, giderken, benzininizi kontrol edin, azsa gidip depoyu doldurun.

Her zaman göreve gitmeden Vincenzo ile Ralph'e uğrayın, gerekli bilgileri alın. Kovalamaca sahnelerinde sizin peşinize düşmüşlerse durun ve sizi kovalayanlar arabalarından indiklerinde siz inmeyip sadece onları ezin. Bu onları öldürmenin en kolay yolu. Kovaladığınız kişileri de öldürmek için önlerini kesin veya arabadan inmelerini bekleyin, siz inmeyip onları ezerseniz daha kolay öldürürsünüz. Artık oyunun çözümüne geçebiliriz.


01 - An Offer You Can't Refuse

1930 yılı. Taksimizle etrafta takılırken, bir mafya kovalamacasına şahit oluyoruz. Adamlar yakınımızda kaza yapıyorlar, ardından bizden yardım istiyorlar. Zorla. Onları kaçırmamız gerekiyor burada. Diğer elemanlardan yeterince uzaklaştığımızda haritada gitmeniz gereken yer belirecek. Adamlardan uzaklaşmak için keskin dönüşler yapın, ara sokaklara girin. Devamlı soldan yanaştıklarından karşıdan gelen arabaları da çarptırmak için kullanabilirsiniz.

02 - The Running Man

Burada GTA'da olduğu gibi müşteriler alıp istedikleri yerlere götüreceğiz. 5 adet müşteri taşımamız gerekiyor. Istediğimiz kişileri seçemiyoruz, birini bıraktığımız zaman diğeri biniyor. Müşterileri yerlerine bıraktıktan sonra mola veriyoruz. Arabamızda otururken saldırıya uğruyoruz. Oyunun başındaki adamlar plakamızdan bizi tanımış. Koşarak kaçmamız gerekiyor. Devamlı zig-zag çizerek ilerleyin, ara sokaklardan gitmeyi unutmayın. Haritada gözükmese bile, bazı dar yollardan istediğiniz yerlere daha kolay ulaşabiliyorsunuz.


03 - Molotov Party

Artık mafya ailesinden oluyoruz. Aile bireyleriyle tanışmanın ardından, bize saldıranlardan intikam alma zamanı geliyor. Ayrıca kendimizi de kanıtlamamız gerekiyor. Garajın çıkış kapısının oradaki merdivenden çıkarak Vincenzo'dan silah alabilirsiniz. Ayrıca garajın oralarda dolanan kekeme Ralph ise, arabalardan sorumlu şahıs. Ondan da kilit açmayı ve buna benzer detayları öğreneceksiniz. Ardından yola koyuluyorsunuz. Mekana ulaştıktan sonra, arabayı biraz uzakta bırakın ve arka kapıdan girin. kapının orada bekleyen elemanın ensesize beyzbol sopası ile vurduğunuzda bayılıyor ve patlama esnasında ortalık fazla ayağa kalkmıyor. Eğer isterseniz direk bombaları fırlatın, ekstra olarak diğer elemanlarla da ilgileneceksiniz. Kokteyllerin sayısı yetmeyebilir, arkadaki benzin varillerine atarsanız yeterli zararı verebilirsiniz. Arabalar bir süre yandıktan sonra patlayacaklar.


04 - Ordinary Routine

Bu bölümde, adı üstünde, sıradan işlerle uğraşıyoruz. Bir mafyanın da sıradan işleri tabi ki haraç toplamak olacaktır. Sıra ile gitmemiz gereken yerlere gidiyoruz, paraları alıyoruz. En son benzinlikte saldırıya uğruyoruz. Adamımızın teki vurulup dışarı çıkıyor, diğeri yukarıda, onu kurtarmamız gerekiyor. Yavaş ilerleyin, tek vuruşta ölmeniz olası. Adamı kurtardıktan sonra haracımızı sahiplenen adamların peşinden gideceğiz. Hızlı olup önlerini kesin, fazla beklerseniz kaçıyorlar ve baştan başlıyorsunuz. Oyunda kovalamaca sahnelerinde bir tek bu bölümde hemen yakalamanız gerek, diğerlerinde kesinlikle biryerde duruyorlar.


05 - Fairplay

1932 yılı. Iyi bir sürücü olmamız yüzünden bize bu yeteneğimizi sonuna kadar kullanmamız gereken bir görev veriliyor. Şehirde düzenlenecek bir yarış için birşeyler yapmamız gerek. Ralph'den gerekli detayları alıyoruz. Yarış pistine gidip, kapıdaki adamı arabaya alıyoruz ve içeriye ilerliyoruz. Oradaki yarış arabasını alıp Bertone'ye gideceğiz. Ama arabaya zarar gelmemesi lazım. Hız sınırını açmayı unutmayın. Bertone'ye giderek işi bitirmesini bekleyin. Ardından arabayı aldığınız yere bırakacaksınız. Tek çizik olursa, bölüm baştan başlıyor. Polislerden uzak durun.

06 - Fairplay

Asıl pilot sorun çıkardığından, yarışa bizim katılmamız gerekiyor. Yarış oldukça zor. El frenini iyi kullanırsanız birinci olabilirsiniz. Bir süre deneyerek alışmanız gerek, uzun bir zamanınız burada geçebilir, benden söylemesi Yarışın ardından Bertone'ye gidiyoruz. Bize araba çalmamız için adres veriyor. Böylece yeni arabamız oluyor.


07 - Sarah

Bizim barmenin kızına askıntılık eden serseriler yüzünen onu eve bırakmamız gerekiyor. Yolda sohbet ederek yürüyoruz. Ara sokağa girdiğimizde serseriler saldırıyorlar. Onlarla ilgilenirken kadın panik yapıp kaçacak, hemen sağ taraftaki balkonlu yerden girip onu kurtarın. Dayanıksız olduğundan, enerjisi hemen tükeniyor. Onu arkanıza alıp diğer adamlarla ilgilenirseniz daha iyi olur.


07 - Better Get Used To It

Sarah'nın başına gelenler yüzünden, olaya el atmamız gerekiyor. Patron kendi mıntıkasında böyle olayların olmasına sinirleniyor. Gerekli ekipmanı alıp Çin Mahallesi'ne gidiyoruz. Burada mekandaki herşeyden haberi olan Biff adında bir eleman var. Arada sırada ondan bilgi almaya geleceksiniz. Ondan gerekli bilgiyi aldıktan sonra serserilerin mekanına gidiyoruz. Ateş etmemiz gerekiyor ilk başta. Sopalar konuşacak yani. Serserilerle ilgilenirken araya gansterler giriyor. Silahların konuşmasının ardından da onları kovalayıp halletmemiz gerekiyor.


08 - The Whore

Bu bölümde kaka bir kadını halletmemiz gerek. Otele gidiyoruz. Resepsiyona iki kez soru sorduğumuzda, otel müdürü hakkında bilgi alıyoruz. Ama kadın hakkında bilgi vermiyor. Üstüne üstlük başka bir kadın öneriyor bize. Neyse, öncelikle en üst kata çıkıp sağ tarafa gidin, ara kapının hemen karşısındaki kapıdan girin. Orada banyo yapan kadını bulacaksınız. Konuşmanın ardından resepsiyonun oraya inin, sağ taraftan girip, yine sağ tarafta ilerideki masada oturan beyazlı adamla konuşun. Ardından onu gebertin. Anahtarını alın, diğer adamlarla ilgilenin.

En üst kattaki adamın odasına gidin, dökümanları alıp bombayı yerleştirin. Çatıdan kaçıyoruz. Ilerlediğimizde polislerle ilgilenmemiz gerek. Çatı köşelerinden zıplayarak ilerleyin. Yol düz olduğundan kaybolmanız imkansız. Kilisenin üzerine geldiğimizde karşıya geçiyoruz. Aşağı indiğimizde öldürdüğümüz bir adamın cenaze töreni ile karşılaşıyoruz. Bizi görüp saldırıyorlar. cenaze törenindeki ceset sayısını artırıyoruz. Ayrıca burada Rahip Efendi'nin para ile olan dostluğuna şahit oluyoruz. Kiliseden çıktığımızda, polis bizi arıyor olacak. Kaçarken ara sokaklardan birine sığınıp, wanted leveli düşürmemiz gerek. Ardından rahat rahat merkeze dönebiliriz.

09 - A Trip To The Country

Alışveriş olayımız var. Depoya gidip Paulie ile buluşuyoruz. Birlikte yola çıkıp alışveriş mekanına gidiyoruz. Sam'in bizi karşılaması gerekiyor ama mekan oldukça sessiz. Bizim de araştırmamız gerekiyor. Ahırın oradaki yoldan ilerlediğimizde, en sondaki evin önünde kamyonu görüyoruz. Yanına gittiğimizde şoförün öldüğünü görüyoruz. O an saldırıya uğruyoruz. Geri kaçıp Paulie ile gelen adamları öldürün. Ardından ahırdan Sam'i kurtarmamız gerekiyor. Crowbar buluyoruz ve kapısını açıyoruz. Dışarı çıktığımızda kamyona biniyoruz ve bir arka taraftan, peşimizdekilere ateş ediyoruz. Oyun oldukça gerçekçi olduğundan, burada ya şoföre ateş edin, ya da tekerleklere. tekerleklere ateş etmek daha kolay bir yol. Hemen yoldan çıkıveriyorlar. 3 arabadan sonra iş bitiyor.


10 - Omerta

Frank bize yamuk yapıyor. Onu bulmamız lazım. Şehirde 2 kişiden bilgi almamız gerek. Ardından hava alanına kadar onu takip ediyoruz. Havaalanı kapısında iniyoruz ve adamlarla ilgilenmemiz gerekiyor. Burada yine herhangi bir arabaya binerek size ateş edenleri ezerseniz daha rahat oluyor. Çünkü çok fazla adam geliyor. Arkadaki binada, uzun koridorun orada Frank'i buluyoruz. Bize işin gerçeğini anlatıyor. Ardından onun ailesini bulmamız gerekiyor. Sağ taraftaki, en uçtaki binada bir kadın ve çocuk var. Onlarla konuşuyoruz ve gidip Frank'i buraya getiriyoruz. Hemen ardından havaalanı girişindeki beyaz binadan, tezgahın üzerinden biletleri alıyoruz. Frank'e vererek onu yolluyoruz. Öldürmemiz gerekiyordu ama, çaktirmadan bir iyilik yapıveriyoruz. Burada geri dönüş yolunda Bertone'ye uğrayabilirsiniz.


11 - Visiting Rich People

Bu bölümde azıcık hırsızlık yapmamız gerekiyor. Gerekli ekipmanları aldıktan sonra, kasa uzmanımızı yoldan alıyoruz. Bu adamla şehirde açamayacağımız kasa yok. Malikaneye gittiğimizde, ufak kapıdan içeri giriyoruz. Burada yanımızdaki adama bekle veya peşimizden gel komutları verebiliyoruz. Ilk girişte onu bekletip bahçedeki adamları halledin. Ardından binanın sol taraftaki kapısından girin. Direk girerseniz, oradaki kadın ortalığı ayağa kaldırıyor. Sol taraftan girip bir üst kata çıkın, koridordan ilerleyip kasanın olduğu odaya girin. Kasayı açarken ev sahibinin eve geldiğini göreceğiz. Hemen geldiğiniz yerden çıkın, bahçenin etrafında dolanırsanız, sizi görmeyecekler. Çünkü onlar diğer taraftan, garajın olduğu yerden geliyorlar. Herşeyden sonra, yine kaçış zamanı...


12 - A Great Deal

Otogarda bir alışveriş. En üst katta adamlarla alışverişi tamamlıyoruz ama başkaları tarafından saldırıya uğruyoruz. Herkes bir güzel ölüyor. Bizim de en alt kata kadar inerek herkesi temizlememiz gerekiyor. Burada arabaları kendinize siper olarak kullanmanız gerek. Ama fazla kullanmayın çünkü çok isabet alan araba patlayabiliyor. En alt katta, yol arabalarla kapanmış, bunlara yaklaşmayın, hemen molotov kokteyli atıyorlar. Arkadan merdivenlerden gidin. Herkesi temizledikten sonra, en üst kattan kamyonu alın. Salieri'nin deposuna gideceksiniz. Ardından işler bitince de, merkeze döneceksiniz.

13 - Bon Appétit

Patronun karnı acıkmış. Pizza yemeye gidiyoruz. O ısmarlıyor. Ama tadını çıkartamada yine saldırıya uğruyoruz. Garibim pizzacının mekanı darmadağın oluyor. Arka kapıdan çıkıp herkesi temizlemeniz lazım. Ama direk dışarı çıkarsanız muhtemelen ölürsünüz. Arka kapının oradan merdivenden üst kata çıkarsanız pencereden daha rahat öldürürsünüz düşmanları. Herkesi öldürünce bizi ispiyonlayan Carlos'un evine gidiyoruz. Kapıyı kırıp içeri girin. Pencereden kaçıyor adam. Kovalayıp aşağı inin. Barakaların arasından çıkacak. Onu öldürdükten sonra 3 adam daha saldırıyor bize, öldürdüğümüzde bu bölümden de kurtulmuş olacağız.


14 - Happy Birthday

Bir gemi partisine gitmemiz gerek. Gemiye üzerimizdeki kıyafetle alınmadığımızdan, geminin karşısındaki kapıdan giriyoruz. Alt kattan gemici kıyafeti alıyoruz. Gemiye bindiğimizde üst kattaki tuvaletten silah almamız lazım. Silah kilitli olan tuvalette. Gemicilerin bulunduğu bölüme gidin, çizgili kıyafetli adamdan anahtarı isteyin. Vermeyecek. Bir tuvalette kova var, onu alıp yine anahtarı istediğimizde, o tuvaleti temizlemek şartıyla anahtarı bize veriyor. Tuvalete girdiğimizde leş gibi ortamı tertemiz yapıyoruz. Silahı alıp çıkıyoruz. Sahnede konuşma oluyor, o esnada oldukça uzaktan kafaya tek kurşunla öldürmeye bakın. Hemen ardından en alttan, hız motoruyla bizi bekleyen arkadaşımıza gidip kaçıyoruz.


15 - You Lucky Bastard

Restoran görevi. Mekana ulaştığınızda telefonu kullanıyorsunuz. Telefonla konuşan adamı vuruyor Paulie. Ardından araba bmbalama işimiz oluyor. Evin önüne gittiğimizde, şoförün içeri girmesini bekleyin. O gittiğinde hemen arabaya bombayı yerleştirin. Ardından yine kovalamaca sahnesi. Kaçmamız ve kurtulmamız gerek. Tren yoluna geldiğimizde, klasik trenin önüne itme olayına giriyoruz ama başarısız oluyoruz. Ardından adamlar limana kaçıyorlar. Limanda adamları teker teker arabayla temizleyebiliyoruz. Ardından en arkada arka arkaya duran vagonlar var. Yollardaki makaslarla oynayarak, rayları depo binalarına doğru çevirin. Ardından vagonlardaki takozları çekin. Sol taraftaki binaya çarpan vagondan benzin akacak. Sigara atarak patlatacağız, kapısı açılacak. Içeridekileri temizleyeceğiz. Ama asıl hedef mekandan kaçıyor.


16 - Créme de La Créme

Bu sefer tiyatroya gidip hedefi temizlememiz gerek. Ama gittiğimizde adam dışarı çıkıyor ve kaçıyor. Havaalanına gidiyoruz. Tam girişte araba bozuluyor. Biz adamların peşlerinden kalkış pistine gidiyoruz. Herkesi öldürünce arkadaşlarımız arabayı tamir etmiş geliyorlar. Yan tarafa biniyoruz. Uçağın peşinden gidiyoruz, kalkmadan vurmamız gerek. Enerjisi bitse bile kalkıyor ve ardından çakılıyor.

17 - Election Campaign

Oyunda seçim zamanı, politikacı öldürmemiz gerek. Hmm. Eski hapishane binasına gidiyoruz. Kanalizasyondan giriyoruz. Arka taraftan ilerleyip karanlık merdivenden yukarı çıkıyoruz. Bu arada serserilerle de ilgilenmemiz gerekiyor. En tepeye çıktığımızda, sniper ile adadaki konuşma yapan adamı vuruyoruz. Tek atışta vurmaya bakın, yoksa arabaya atlayıp kaçıyor. Ardından karanlık merdivenden en aşağı inerek, arka kapıdan kaçmamız gerekiyor. Köpeklerle ilgilenin, yoksa ısırırlar Dışarı çıkıp, polislerden kurtulup merkeze dönüyoruz.


18 - Just for Relaxation

Yine bir alışveriş zamanı. Taşıma kamyonunu çalmamız gerek. Köşede bekleyerek onun geçmesini bekleyin. Ardından kamyonu takip ederek gittiği yere gidin. Durduğunda, şoförü biraz hırpalayıp giriş belgelerini alın. Kamyondan teker teker kutuları indirip kamyonun çıktığı limana dönün. Dümdüz ilerlediğinizde, ikinci depoda kutuları göreceksiniz. Kapısında bir nöbetçi var, ona gittiğinizde size iş verip gidiyor. Kutuları taşımaya bakın. Adam dönecek ve size saldıracak. Herkesi ayaklandırdığından, büyük bir mafya ordusuyla ilgilenmemiz gerek. Kamyonla hepsini ezebilirsiniz. Başka kamyon kullanın, çünkü asıl kamyonun hasar almaması lazım. Kutuları alıp buluşma noktasına gidin.


19 - Moonlightning

Paulie ile banka soyma işine gireceğiz. Önce onun evinde buluşuyoruz. Çıkıp tren ile bankaya gidiyoruz. Orada planı dinliyoruz. Çıkıp ekipman almaya gerekli yerlere gitmemiz gerek. Silahları kendimiz seçiyoruz. Makinalı tüfek almayı unutmayın, gerisi size kalmış. Hızlı bir araba çalmamız da lazım. Ardından Paulie'nin evinin oraya gidip kornaya basın. Geldiğinde bankaya girin. Paulie ortamı oyalarken siz hemen soygun yapmanız lazım. Bankanın arka tarafına girin, sol taraftan servis kısmına girin. Orada kasa dairesinin kapı anahtarı asılı. onu aldıktan sonra arka taraftan üst kata müdür odasına çıkın. Kasa anahtarlarının dolapta olduğunu öğreniyoruz. Ne saçma! Onları da alıp en alt kata inin. Kasa dairesine girip en sona doğru ilerleyin. Yolsa polisleri temizleyin. Oradaki minik kapılarla ilgilenip zaman kaybetmeyin. En sondaki büyük kapıdan girin. Fena halde para var içeride ama biz minik bir torba dolduruyoruz. Of! Paraları alıp oradan toz olun.


20 - Paulie's Flat

Paraları bölüşmek için Paulie'nin eve gidiyoruz ama onu ölü buluyoruz. Ardından gelen telefonla bir yere gitmemiz gerek. Aileden birisinin yamuğuna uğruyoruz. Ama kim olduğunu söylemem. Bu bölümde çok fazla kişinin saldırısına uğrayacağız. Yol düz, ilerleye ilerleye asıl karaktere ulaşacaksınız ama yolda çok kişiyi temizlemek gerekecek. Mermi yetersiz. Öldürdüklerinizin mermilerini alın. Sütunları siper olarak kullanırsanız sorun yaşamazsınız. En son, asıl adama gelince, balkodan balkona onu iyice yaralayın. Sonra arka tarafa, koridora kaçacak. Orada biraz daha vurursanız yaralanacak. Bizi de vurduktan sonra mermisi bitiyor. Buranın ardından, oyunun son demosunu izleyeceksiniz. Oyunun sonunda, çok iğrenç birşey oluyor. Yıllar sonra, yaptıklarınız...
 

Mavi Gül

ѕση_¢ıqℓıк
Özel üye
Katılım
3 Mys 2009
Mesajlar
4,847
Beğeniler
376
Yaş
33
Şehir
Misafir Sevmez
#7
James Bond 007: Nightfire

1. BÖLÜM

Evet şimdi oyuna başlayabiliriz. Burada size 2 tane yol önereceğim. Isterseniz tamamen yola inin ve kendiniz ilerleyin, isterseniz hemen sağınızdaki adamı vurun ve bir kat aşağıya atlayıp kamyonun tam altınıza geldiğini görünce üzerine atlayın ve o sizi götürsün. Evet içeride güzelce bir temizlik yapın. Daha sonra ortalıkta bir gezinin. Büyük bir jeneratör göreceksiniz. Yanına yaklaşıp "E" tuşu ile onu aktif hale getirin. Daha sonra geri gelip hemen solunuzdaki araya geçip, kapıdan girin. Sağa dönün ve duvarda duran kolu hareket ettirin. Buradan çıkıp jeneratörün yanından devam eden yola girin ve tam karşınızdaki kapıdan içeri girin. Karşınızda duran elektronik kontrol paneli bulunan kapıdan da geçin ve karşınızdaki merdivenleri tırmanın; Ara Demo.

Şimdi sağa dönüp karşınızdaki kapıdan girin; Ara demo. Aşağıya inip aşağıdaki bütün kadınların fotoğraflarını çekin. Bu işi bitirince üstte duran kapıdan girin ve aşağıya inin; Ara demo. Evet tekrar üst kata çıkın kapılardan ilerleyerek devam edin. Karşıya geçmek için önünüzde duran askıların üstüne çıkın ve karşıya geçin. Biraz daha ilerleyin ve Ara demo. Daha sonra merdivenlerden aşağıya inin yoldan devam edin ve soldaki kapıdan mahzen merdivenlerine varın. Aşağıya inince kolu hareket ettirin. Gelen vagona binmeden önce cephanenizi fulleyin. Helikopter size ateş etmeye başlayınca sizde ateş edin. Bazukayla vurmak biraz zor. Bazuka merminiz biterse üzülmeyin, normal mermiyle de halledebilirsiniz. Size tavsiyem silahınızla helikopterden ateş eden adamı avlamanız. Bunu birkaç kez tekrarlayınca otomatik olarak helikopterde patlayacaktır.

2. BÖLÜM

Evet biraz zor bir bölüm. Kimseyi öldürmeyin. Biraz sağınıza dönünce kızın gidip duvara yapıştığını göreceksiniz. Siz onun yanından geçip binanın arkasından ilerleyin. Biraz gidince bir jeneratör göreceksiniz. Onu pasif hale getirip tekrar kızın yanına dönün. Siz biraz ileri doğru atılın ama tabiki çömelerek, sessizce. Daha sonra kız yapacağı birkaç artistik hareketle binaya girecek. Sizde hemen kızın biraz önce durduğu yere gelin ve jeneratörün arkasına saklanın. Yanınıza biraz sonra bir asker gelecek. Onu öldürün ve kapıları açmanıza yarayacak olan anahtarı alın. Ve oyuna ilk başladığınız binanın yanına gidip kapısından içeri girin. Kameralara dikkat ederek üst kata çıkın. Orada güzel bir temizlik yapın ve diğer anahtarı da alıp (secret key) çıktığınız merdivenlerin hemen karşısındaki merdivenlerden inin. Kapıdan geçip en üst kata çıkın ve güzel bir temizlik yapın. Bir alt kata inip oradakileri de temizleyin. Elinize sniper tüfeğinizi alıp mermisini fulleyin. Daha sonra bir üst kata çıkıp taramalınızla bilgisayarları patlatın; Ara demo.

Hemen elinize sniper tüfeğinizi alın ve kızı koruyun. Ayrıca bina üstlerinde bulunan sniper'ları da unutmayın. Daha sonra aşağıya inin. Kamyonun arkasından hediyelerinizi alın. Hangara girin ve iyi bir temizlikten sonra kutuların yardımıyla cephanelerinizi fulleyin ve ters kapıdan dışarı çıkıp, tekrar karşınızdaki kapıdan girin; Ara demo. Hemen sağınızdakileri halledin. Ve orta katına çıkıp mermilerinizi fulleyin. Hem kızı koruyun hem de kendinizi. Daha sonra uçak hareket edecek, siz hala orada durun. Uçak "U" dönüşü yapıp gelmeden aşağıya inin. Uçak yanınıza doğru gelince üzerine doğru ilerleyin, korkmayın uçak sizi ezmeyecek.


3. BÖLÜM

Evet oyunun en hantal bölümü. Bu bölümde çok zorlanacaksınız. Çünkü her bir bölmeden, diğer bir bölmeye geçmek en azından 4 dakikanızı alıyor. Çünkü bilgisayar o kadar sık loading alıyor ki bu da oyunu soğutuyor. Oyuna başlar başlamaz adamımızı koruyun. Siz onun önünde durduğu kapıdan içeri girip temizlik yapacaksınız ve böylece bir iki oda geçince sizi gizli bölmeye indirecek; Ara demo. Siz tekrar geldiğiniz yoldan geri dönün. Gizli bölmenin olduğu odadan çıkar çıkmaz direk karşınıza yönelin ve karşı kapıdan içeri girin. Evet bu bölüm boyunca yapmanız gereken birkaç kişiyi kurtarmak ve bu bölümde göreceğiniz tek bilgisayarı da imha etmek.

Evet şimdi yol boyunca ilerleyin ve odalar arasında geçiş yapmayın (yani yeşil bir ışıkla ileri gösteren ok işareti çıkan kapılara girmeyin). Burada kütüphaneye gelince buradaki 2 kişiyi kurtarın ve gene burada bulunan bilgisayarı silahınızla imha edin. Daha sonra ana yolu takip edin ve televizyon izleme odasını geçince bir yatak odasına geleceksiniz. Hemen yatağın yanı başında duran ejderha heykeline dokunun ve açılacak olan gizli bölmeden şifreyi alın. Daha sonra bahçeye açılan bütün kapıları açın. Dışarı çıkın. Açılmayan tek bir kapı göreceksiniz (zaten kapının önüne gelince sizi yeşil ok işaretiyle uyaracak) ki o kapıya girin. Burayı hatırlayacaksınız çünkü burası oyuna ilk başladığınız yer. Hemen en sağdaki dipte bulunan kapıya girin.

Içeri girer girmez yol boyunca ilerleyin ve sağdaki en dipte bulanan kapıdan tekrar girin. Yol boyunca ilerleyin ve bir kişiyi daha kurtarın. Daha sonra bahçeye atlayın. Suyun içinde gezinin ve bir delik göreceksiniz. Oradan ilerleyin bilgisayar loading almayı bırakınca hemen sağdaki yerden çıkın. Kızı kurtarın; Ara demo.

Tekrar bahçeye ilk atladığınız yere gelin. Burada bir ağacın dibinde duran birkaç tane taş göreceksiniz. Oradaki taşların üzerine çıkın. Ve hemen tepenizdeki elektrik kablosunun üzerinde bulunan 2 tane kırmızı renkteki lambayı patlatın. Ipe tırmanın (ki bilgisayar gene tırmanmanız için uyarı verecek) ve elektrik kaçağına yakalanmadan karşıya geçin. Ve oyuna ilk başladığınız yere geri dönün. Adamımızı korurken geçtiğiniz küçük bahçe gibi yerden geçin ve bu sefer sağa dönmeyip tam karşınızdaki kapıya girin. Telefona dokunun ve kayıtı alın. Bu odadan çıkın ve hemen solunuza dönün. Şimdi burada girmediğiniz tek kapı olan ve solunuzda duran deri döşemeli büyük kahve renkli kapıyı açın ve kızı kurtarın. Ve gizli bölmeye geri dönün; Ara demo. Ninjayı öldürün. Kolay gelsin.


4. BÖLÜM

Evet, uzun bir bölüm. Soldaki kapıya ulaşmaya çalışın. Merdivenlerden çıkın ve tekrar üstteki kapıdan girin. Biraz ilerleyince binanın çıkış kapısı olan alana geleceksiniz. Burada girişteki adam uyuyor. Onu uyandırmadın masanın üstünde duran elektronik anahtarı alın ve soldan devam edin. Anahtarla açılacak olan kapıyı açın ve içeri dalın. Bilgisayardan işleminizi yapın.

Asansörlerin olduğu yere gelip asansöre binin. Burada işimiz daha da zor. Evet koridorun yanlarında üzerinde 3 tane delik olan yerlere girmeyin. Hemen soldan devam edin. Ince koridora girmeden devam edin. Kapıdan içeri girin ve diğerinden çıkın. Sola dönüp sağdaki ilk kapıya (kıtchen-mutfak) girin. Ve tekrar arka kapıdan çıkın. Biraz ilerleyin ve sağdaki ilk kapıdan girin ve gene diğerinden çıkın. Hemen sağdan devam edin ve karşınızdaki kapıya (accountıng exec) girin. CD'yi bilgisayara yerleştirip çıkın. Ilerideki kapıya girin (security) ve harekete duyarlı kilitleri pasif hale getirin. Artık rahatça gezebileceksiniz.

Çıkınca soldan devam edin ve sağdaki biraz önce giremediğiniz kapıya girip buradaki bilgisayara da CD'yi yerleştirip ilerideki masanın üstünden elektronik anahtarı alın ve buradan çıkın. Kilitleri kapattığınız yere gidin ve soldaki kapıdan (işaretlerle çıkış kapısı olduğu zaten gösterilmiş durumda) girin. Aşağıya inince sağa dönüp, karşı kapıya girin. Cephaneyi alın ve ilerleyin, buradaki bilgisayara da CD'yi yerleştirip çıkın. Biraz ilerleyin; Ara demo.

Evet adamımızı yukarıya çıkartacağız. Sağ, sol yapmadan direkt çıkartın; Ara demo. Evet artık şov başlıyor. Soldan girin ve buradaki bilgisayarı da kullanıp çıkın ve yolunuza devam edin. Soldaki kapıya girin ve esas disketi alın. Temizlikten sonra odadan çıkın ve yolunuza devam edip soldaki kapıya gidin; Ara demo. Çıkınca hemen diğer kapıya girin; Ara demo.

Evet içeri girin ve sağdaki kapıyı açın. Üzülmeyin o cephaneleri birazdan alacağız. Içeride, ortada bulunan masaya doğru yönelin. Arkanızı dönün büyük sürpriz. Hemen oradan kaçın. Birkaç atışına dayanın. O demir parmaklıkları kıracak ve siz böylece de cephaneye kavuşacaksınız. Daha sonra onun işini bitirin. Kolay gelsin.

5. BÖLÜM

Evet soldan devam edin. "F" tuşu ile gözlükten yardım alabilirsiniz. Burada hiçbir pencereyi kullanmayın. Yolun bir bölümünde bir kat daha aşağıya düşeceksiniz, oradan bir kat aşağıya düşün. Ve karşılaşacağınız ilk mazgalı açıp, aşağıya düşün. Sağdan cephaneliğe ulaşın. Geri gelip diğer kapıdan çıkın. Aşağıya inip diğer merdivenlerden çıkın. Generatör yazısını takip edip odaya ulaşın ve jeneratörü aktif hale getirin. Tekrar ilk düştüğünüz yere gelip asansöre binin. Aşağıya inince hemen sağdaki kırmızı bidonu patlatın ve yolunuza devam edin. Kapıyı açıp geri dönün. Ve bu sefer de diğer tarafa yönelin.

Soldaki yoldan devam edin. Soldaki panelden 1 ve 2 nolu tribünlerin çalıştırılması gerektiğini göreceksiniz. Bu odadan çıkın ve asansörün karşısındaki kapıya girin. Kolu aktif hale getirin. Bir üst kata çıkıp alanda bulunan ve daha önce giremediğiniz 2 kapıya da girip tribünleri aktif hale getirin ve tekrar alt kata inin. Soldan devam edip elbisenizi giyin ve karşınızda açılacak olan kapıdan girin. Evet şimdi uzay mekinin olduğu alandayız. Temizlikten sonra kapıyı açın ve ilerleyin. Lazerleri atlatarak devam edin. Evet zor bir bölüm. Adamımızı öldürmeliyiz. Korkmayın aşağıya düşünce ölmüyorsunuz.


6. BÖLÜM

Asansör bayağı bir aşağıya inecek. Tam karşınızda bir duvarla aynı mesafeye geleceksiniz ki hatırlayacağınız üzere bu duvardan geçip vakumlu tutacaklarla yukarıya tırmanmıştık. Asansör burada biraz daha duracak ve gene aşağıya doğru inecek. Hemen tam karşınızda sniper'ın teki camı kırıp size ateş edecek. Onu seri bir şekilde öldürün ve hemen tepesinin üstünde duran kanca tutacağına telefonu elinize alarak ateş tuşuna basmak suretiyle kendinizi oraya çekin. Burada yolunuz belli, ilerleyin.

Ortasında iki tane asılı şeklin olduğu alana gelince sağdaki karanlık cama ateş açın ve içeri girerek kilitleri pasif konuma alın. El bombasına sahip olduktan sonra "server room" a girin. Ve bu odanın ortasında duran şekilleri hafızanıza yerleştirin ve daha sonra bir el bombası atın ve çıkın. Merdivenlere yönelin ve 29 numaraya inip çantayı alın. Bu çanta çok işinize yarayacak. Çarpışmayı göze alamayacağınız yerlerde kullanın. Siz 19 nolu kapının önüne gelince patlama olacak ve merdivenler çökecek. Soldaki kenarı kullanarak 18 numaraya atlayın. Burada biraz gezinin ve tabanın delik olduğunu göreceksiniz oradan bir kat daha aşağıya atlayın. Burada biraz gezinin ve tekrar merdivenlere ulaşan bir kapıya geleceksiniz ve tekrar inmeye devam edin. Fakat bu sefer büyük kapıları yoklayarak inin. Biri açılacak içine girin.

Evet şimdi lazerlere dikkat ederek ilerleyin. Gene ortasında 2 şeklin asılı olduğu alana gelince sizi tuzağa düşürecekler. Uzun bir süre temizlik yapacaksınız. Daha sonra açılacak olan kapıya girin ve el bombasını alın. Dışarı çıkın ve yolunuza devam edin. Her tarafı temizledikten sonra tekrar el bombanızı tamamlayın. Ve birkaç satır önce size söylediğim "server room" da imha ettiğiniz o şeylerden bu katta ne kadar varsa patlatın. El bombasını tam önüne atmaya çalışın. Hepsini temizleyince yolun sonuna gidin ve asansöre binin. Aşağıda işimiz kolay. Ortada gezinen siyah arabayı ve onun şeklinde fakat beyaz renkte olan park halindeki 4 aracıda imha edin. Tekrar merdivenlerden yukarı çıkın ve binanın çıkış kapısına gelince gene sağdaki karanlık camı kırın ve kapıları açın. Biraz daha ilerleyin ve bu bölümü de böylece bitirin.

7. BÖLÜM

Evet soldan ilerleyin. Kulübenin içindeki bilgisayara CD'yi yerleştirin ve yolunuza devam edin. Biraz daha ilerleyince elinizdeki küçük bilgisayarla açmanız gerekecek olan bir kapıya geleceksiniz. Içeride temizliği yapın ve hemen bu odadan çıkıp yandaki merdivenlerden yukarı çıkın. Sağa dönün ilerleyin ve tekrar merdivenlerden çıkın ve füzeye şöyle bir göz atın. Buradan çıkın ve hemen tekrar sağa dönüp ilerleyin. Suya atlayın ve en dibe varıp alttaki yere girin ve bombayı yerleştirdikten sonra (üzerine doğru yönelin bilgisayar kendisi otomatik olarak yerleştirecek) soldaki platforma tırmanın. Temizlikten sonra bilgisayara cd'yi yerleştirin. Tekrar suya atladığınız platforma çıkıp ter yönden geri gelin.

Füzenin bulunduğu yere çıkıp karşıdaki alana atlayın. Merdivenler yardımıyla 2 kat çıkınca telefonun yardımıyla da 1 kat daha yukarı çıkın ve karşıya geçin; Ara demo. Yoldan ilerleyin kulübenin içinden kızı kurtarın. Yol boyunca ilerleyin. Kız geride kalsa da onu beklemeyin, çünkü o size yetişecek. Kızdan ayrıldıktan sonra kulübelerin içinde bilgisayarlar yardımıyla hangar kapısındaki girişleri açarak ilerleyin. Daha sonra suya atlayın. Köprü ayaklarının üstüne çıkın. Gene bilgisayar otomatik olarak bombaları kendisi koyacak. 3 ayağa da yerleştirdikten sonra bölüm bitecek.


8. BÖLÜM

Evet burada son hangara kadar gidin. Sağdaki dipte duran merdivenden yukarı çıkın ve tam karşınıza dönün. Oraya telefon yardımıyla geçip sağdaki havalandırma kapağından geçin ve ilerleyin. Aşağıya düşünce kapıyı açın ve asansöre binin. Iner inmez karşı kapıya girin ve masanın üstünde duran mavi renkteki kağıtların (planların) fotoğrafını çekin. Daha sonra dışarı çıkıp sağdaki kapıdan ilerleyin. Biraz gidince vagona binin. Vagona binince tren hareket edecek. Tren durduğunda sizde trenden inin ve aşağıdaki kapıyı açıp içeri girin. Sağdaki bilgisayara cd'yi yerleştirip, soldaki düğmeye basın. Hemen platformun arkasına geçin ve asansör kapağı açılır açılmaz içeri girin. Aşağıya indiğinizde yol tek. Yapacağınız yol boyunca ilerlemek. En son bir alana geldiğinizde bilgisayarla kapıyı açın. Asansöre yazıların altından eğilip geçerek (closed) girin. Telefon ve gözlük yardımıyla en üst kata kadar ulaşın. Biraz ilerleyin; Ara demo. Burada aşağıda özellikle hızlı olun. Ortadaki platformda bulunan kız yukarıya çıkınca sizde onun arkasından yukarı çıkın. Geçtiği kapının önüne gelin; Ara demo.


9. BÖLÜM

Evet burada elbisenizin yakıtını aldıktan sonra ilerleyin. Ortada 4 tane füze olan bir alana geleceksiniz. Yapacağınız ilk başta aşağıdaki tuşlara basarak füze kapaklarını açmak. Daha sonra füzelerin üzerine uçup ilk başta sağdaki, sonra soldaki kolu hareket ettirip açılacak olan düğmeye basmak. Bunu 4 füzede de uygulayın. Eğer uçmak için yakıtınız biterse aşağıdan temin edin. Daha sonra size bir kapı açılacak ve o kapıdan girin. Temizliği yapın ve böylece de oyunu komplece bitirmiş olun.


Yazının da başında belirttiğim gibi oyunumuz klasik FPS'lerden. Özellikle şu aralar piyasada FPS diye yutturulan o oyunlar arasında böyle bir oyun oynamak gene de güzeldi. Oyun gerçekten de çok kısa. Ben oyunu toplam 10 saatlik bir oynamayla bitirdim ki bu oldukça kısa bir süre. Çünkü oyunda çok sık loading alınıyor. Bu kadar kötü grafikli bir oyunda, neden bu kadar sıklıkla loading alıyor doğrusu ben daha çözemedim. Neyse, artık her şeyimizi yeni gelecek oyunlara adapte ettik. Inşallah bundan sonra gelecekler hayal kırıklığı yaşatmaz.
 

Mavi Gül

ѕση_¢ıqℓıк
Özel üye
Katılım
3 Mys 2009
Mesajlar
4,847
Beğeniler
376
Yaş
33
Şehir
Misafir Sevmez
#8
Prince of Persia - The Sands of Time


The Maharajah's Treasure Vault (%2)

Oyun başladığında sarayın içindesiniz. Tepeye ulaşana kadar, duvarın kenarında bulunan taşlara tırmanın. Boşluktan atlayın. Sağdaki taşlardan ilerleyin, onunuze gelecek olarak duvara tırmanın, ilerlerken açılan boşluklardan atlayın, kapıdan içen girin. Heyecan yapmadan ilerleyin ve karşılaşacağınız düşmanı oldurun. Pek sorun olmaz çunku tek başına kendisi. Akrobatik hareketlerle öldürdükten sonra hemen sağdaki merdivenden tırmanın.Bu sefer ıkı kişiler, ama yine sız onları da oldurun.Kapıdan içen girip suyunuzu için,şifanızı alın. Dışarı çıkıp, aşağıya inin ve karşınıza çıkan dört kişiyi de oldurun. Kapıdan tekrar içeri girip koridorları geçin, dışarı çıkıp boşluklardan atlayarak merdivenden çıkın, içeri girip,devam edip, dışarı çıktığınızda göreceğiniz dört genci oldurun. Hemen karşıda duvarın çıkıntısından, köşesine doğru ilerleyin. Yıne çıkıntıları takıp ederek açılmış deliğin içine girin. Oradakileri de öldürdükten sonra kolona tırmanın. Sırayla kolanlardan atlayarak, ust kata ulaşın. Oradan içeriye girin ve oyununuzu saklayın ki, bir daha kaldığınız yerden başlayabılesınız.

Hemen boşluktan atlayın. Sonraki boşluktan atlarken, duvardayken "boşluk" tuşuna basın ki, oradanda karşıya atlayabilsin prensiniz. 3. boşluktan da atladıktan sonra, o arada bekleyin takı diğer cümleyi okuyana kadar. O aradan duvara zıplayın karşı tarafa çıkın. Yeşıl peştemalın arkasından geçin ve gozunuz aydın, aradığınız orada duruyor. Hemen sağdaki ıkı boşluğu aşıp, karşısındaki platformdan araya girin ve sola çıkın. Vıne güzel hareketlerle heyecan yapmadan ıkı boşluğu aşıp kapının onune gelin, içen girin ve ilerledikten sonra aşağıya inip, donen ıvır zıvırlara çarpmadan karşıya geçin. Buraya dikkat. Yıne aynı şekilde sol duvardan atlayacaksınız ama sonlarına doğru yaklaşınca "boşluk" tuşuna basıp karşıya atlayın, ilkinde olarnayabılır deneyip, yapın. Sonra yine karşılıklı çıkıntılardan atlıya atlıya donen 2 ıvır zıvırın olduğu platforma gelin. Oradan da karşıya atlayıp, tabı çıkıntıyı kullanarak, kenara doğru yaklaşın. Aşağıya sarkın ve kenarlardan ilerlemeye devam edin. Burada bazı kenar kısımları yıkılacaktır. Ama unutmayın ki, ya aşağınızda yada yukarınızda sızı sağa doğru ilerletebilecek bir kenar vardır.(PoP atasözü) Sonra kolana atlayıp, sarılın. Kolonlardan teker teker ilerledikten sonra, sonuncusuna gelince aşağıya inin. Hemen bir basamak yukarı çıkıp heykelin önündeki ıkı sandığı kı rıp, ortasından yukarı doru çıkın, heykelin başına geldiğinizde, yukarı doğru çıkmak için karşılıklı duvarlardan sekerek gideceksiniz bunun içinde her sıçrayışta yeni bir sıçrayış için "boşluk" tuşuna basmalısınız. Heykelin tepesindeki kamanızı alın. Artık zamanı gen çevirebilirsiniz. Hemen karşıdaki kapıya girin ve yıkılan yerlere aldırmadan karşıya geçin, sola döndükten sonra bir suru donen ıvır zıvır sızı bekliyor olacak. Onlara çarpmadan karşıya geçin ve aşağıya inin. Oradakılere de dokunmadan geçin, işte babanız karşınızda. Olanları izleyin. Sonra çıkan adamları oldurun. Bunlar devamlı tekrardan doğuyorlar, o yüzden sız devamlı oldurun ve sonunda bitiyorlar ve oyununuzu saklamaya hak kazanıyorsunuz.


You Have Unleashed the Sands of Time (%5)

Farah'ın göründüğü kapının yanındaki delikten geçin ve yukarı çıkın. Evet, o esmer güzelin adı Farah. Yolunuzu taşlar kesince sağa donun. Merdivenden aşağıya ölmeden atlayın. Hemen aşağıdaki, en alçakta olan normalde barfiks çekmek yada bayrak asmak için kullanılan demire tutunun. Sırayla demirlerden atlayarak yukarıdaki çıkıntıya kadar gıdın. Sonra platformlardan atlayarak kapının yanındaki demiri tutup, kapının olduğu balkona ulaşın, içen girin. Farah yine görünecek ve yine onunuzu taşlar kesecek. Sizde kapıdan devam edip, demirlerden bir bir atlayarak karşıya geçin. Sağa donup gördüğünüz kapıdan içen girin. Burada sağdaki duvardan demire tutunun ve onu takıp edenleri izleyerek ilerleyin. 3 tane ust üste olan demirlerden aşağıya inin ve gördüğünüz gençleri katledin. Sonra deliğin altındaki köşede ıkı demir var. Onlara duvardan sekerek tırmanacaksınız ve çıkıntıya tutunup deliğe gireceksiniz. Sonra sarı ışığın altına girip oyununuzu saklayın.


Had I Really Seen Her? (%7)

Duz ilerleyin, kapının ağzındaki kutuları kırıp geçin. Soldaki duvarın çıkıntısından zıplayıp, demire tutunun, sonrada karşıya, ust kata çıkın. Hemen orada göreceğiniz delikten aşağıya inin. Koridordan karanlığa doğru ilerleyin. Kopruyu geçip, mavi sudan için. Karşıya zıplayıp, oradan aşağıya doğru inin. Sonra boşluktan inip Farah'ı bulun. Yaratıkları oldurun. Koridordan sağa donun. Oradaki kapıdan içen girip, balkondaki boşluktan atlayıp, odanın diğer tarafına çıkın. Kolona tırmanıp, diğerlerine atlayın ve böylelikle balkon gibi olan çıkının üzerine kadar gelin. Çıkıntıdan, duvarı kullanarak diğer kolona sarılın ve aşağıya inin. Oradan en yakın olan kolona duvarı kullanarak atlayın. Sonraki kolana atlayıp zemine ulaşın. Köşeye en yakın kolonun yardımı ile taşların üzerine çıkın. Yine duvarı kullanıp zıplayın ve bir ust kata çıkın. Kolonlar ve duvar yardımıyla, balkon parçasın gibi duran yere ulaşın. Sonra çıkıntılar yardımı ile aşağıya inip öldürmeniz gerekenleri oldurun. Demirlen kullanıp bulunduğunuz yerin karşısına geçin. Oradan kolona atlayıp aşağıya inin. Herkesi oldurun. Eğer oldurebıldıysenız, sarı ışığa gidip oyunu saklayın.

A Secret passage (%10)

Sarı ışığın sağındaki ve solundaki dolapları itin ve arkasındaki geçide girin. Aşağıya doğru gıdın ve boşluktan duvarı kullanıp atlayın. Düğmeye basın ve hemen kapıdan geçin. Kopru yıkılacak. Sağdaki duvardan koşun, hatta atlayın. Yeterli mesafeye gelince köprünün karşı tarafına geçin. Sandığı düğmenin üzerine itin ve kapıdan geçin. Girişin sağındaki kolu çekin. Hızlıca açılan köprüden ortadaki platforma atlayın. Ortadaki ıkı koldan birisi aşağı yukarı hareketi, diğeri kendi etrafında dönmeyi sağlıyor. Burası çok güzel bir bulmaca. 4 farklı sembol var. Bunlar dolunay, hilal, yarımay ve boş. Her birini doğru kombinasyonla yerlerinize oturtmanız lazım, ilk başladığınızda duvarda bir harita var. Bu haritaya bakarak kolaylıkla hangi sıra ve ne yapmanız gerektiğini anlıyorsunuz. Başlar başlamaz dolun ay sembolünün üzerine basın ve ilk adımı bitirmiş olun. Sonra zaten size oradaki adam doğru yapıp yapmadığınızı söylüyor. Eğer sız haritaya bakıp doğru kombinasyonları bulursanız "o şimdi 1 oldu, 2 oldu..." gibi sayıyor. Sadece haritaya doğru bakın ve biraz duşunun. 4 tane kolu da yerine koyduktan sonra son bir ışınız kalıyor oda soldaki merdivenden çıkıp oradaki demire tutunun. Sız tutunduğunuzda aşağıya iniyor ve güvenlik sistemi çalışır hale geliyor. Aşağıya inip adamları oldurun ve oyununuzu saklayın.

The Palaces Defense System (%12)

Koridoru takıp edin. Edin ayrıca yerdeki tuzakları geçerken yuruyun. Göreceğiniz kolu çekerek hızlıca ilerleyin. Boşluklardan atlayın ve kenarlardan sarkarak testerelerden kurtulup, doğru zamanda karşıya atlayın. Devam edip kapıdan geçin. Zorlu gençleri katledin. Karşı köşede oyunu kaydedin.

A Booby-Trapped Courtyard (%14)

Duvardaki beyaz ışıklı yere doğru koşup zıplayın. Ona bastığınızda merkezdeki yükselen taştan demire tutunun. Duvardan karşıya atlayın. Bıçaklar sızı kesmeden sarı işarete kadar ilerleyin. En son geldiğiniz yerde yukarıda bir merdiven göreceksiniz. Taşlara çıkıp duvardan koşup onun üzerine atlayın. Tırmandıktan sonra boşlukları geçip, tuzakların üzerindeki deliğe karşısındaki taştan atlayarak ulaşın. Aşağıya inip, koridoru karanlığa kadar takıp edin. Kopruyu geçip mavi sudan için. ilerideki demirlerden karşı köşeye kadar gelin. Testereler sızı kesmeden en köşeye kadar gıdın ve duvardan zıplayarak çıkıntısına tutunun. Oradan demir yardımıyla en ust kata çıkın. Testereler sızı kesmeden karşı taraftaki çıkıntıya gıdın. En uçta göreceğiniz sarı işarete basarak, hemen açılan kapıya girin. Kolu çektikten sonra, koridorun sonundaki beyaz işarete basın ve karşısında çıkacak olan duvardan yukarıdaki çıkıntıya atlayın. Bunları yaparken olabildiğince hızlı olun, lakın kapı kapanacak.Testereler sızı kesmeden karşıdan kapıya kadar ulaşın. Sonra karşınıza çıkacak guçlu orduyu yok edin. Oyunu saklayın.

Death of a Sand King (%17)

Farah’ı takıp edin. Boşluklardan atlayın ve düşmanların olduğu alana gelin orada hepsini oldurun ki, oyunu saklayabılesınız.

III Try and Find a Way in (%19)

Merdivenlerden yukarı doğru çıkın. Soldan takıp edin, kapıyı geçtikten sonra duvar yuruyuşu yaparak devam edin. Basabileceğiniz yerler yıkılacak ve sız aşağıdaki yeşil tenteye tutunacaksınız, sonra onları kullanarak devam edin. Demirlerden atlayıp en son tenteye gelince, geldiğiniz yöndeki çıkıntıya, oradan da balkona çıkın. Balkondaki manivela kolunu bir kez kendi etrafında dondurun sonra, aşağıda açılan kapılar geçerek, adamları oldurun. Sonra oyunu saklayın.

Climbing the Tower (%21)

Odanın ortasına yakın yerinde duran taşlara tırmanın ve üzerlerindeki demin tutun. Onlardan atlayarak en sonuncusuna kadar gelin. Şimdi üzerinizde sadece bir demir bulunuyor olmalı. Ona da duvardan destek alarak zıplayıp, tutunuz sonra peşi sıra gelecek demirler sızı hiç stres yapmadan, en tepeye ulaştıracak. Hemen görecek olduğunuz san işarete, testereler sızı kesmeden basın. Hiç durmadan devam edin ki, kapı kapanmadan yetişin. Kapıdan girin. Aşağıdan Farah'ı kurtarıp, tekrar yukarı çıkın, bırakın o ışını yapsın. Sonra onun açtığı kapıdan geçin, ilerleyin en son kapıdan sonra çok karışı bir ortam göreceksiniz. Orada duvardan yürüyerek atlayın, ama zamanlamanız o kadar iyi olsun ki, kapanmadan hemen platformun kenarına gelin. Sonra yine iyi bir zamanlama ile, duvardan zıplayıp yukarıdaki demire tutunun. O köprüleri açacak. Köprüden yukarıya çıkın ve göreceğiniz kolu çekin. Acele edip bınbır akrobasi ile kapıdan geçin. Sonra yine koridorlardan ilerleyip, Farah'ın olduğu yere gelin. Oradan kapana kısılrnayıp, karşıya geçip yukarıdaki demire tutunup, köprülerin uygun hale gelmesini sağlayın. Sırayla aynı işlemleri yapıp, Farah1 la aynı platforma gelin. Aşağıya inip gençleri katledin. Sonra yerde ıkı tane beyaz işaret göreceksiniz. Bunlara basmanız gerek. Bunun için ıkı tane sandık kullanacaksınız. Ikısı de köşelerde. Birisi sandıkların arkasında, diğeri, diğer köşedeki sandıkların üstünde. Bunlara bastırdıktan sonra yukarı çıkın ve oyunu saklayın. Sonra yukarıdaki sarı işarete basarak açılan kapıdan geçin.

The Warehouse (%24)

Koridordan ilerleyin, boşluklardan atlayarak açık alana kadar gelin. Düşmanları oldurun ve oyunu saklayın.

The Sultans Zoo (%28)

Uzerı yeşillik olan tepeye çıkın oradan ağaca sarılın, tırmanın. Sonra diğer tepeden karşıda duran ağacın dalına atlayıp, kapının diğer tarafına geçin. Oradan kapıyı açın ki Farah gelsin. Kuşları oldurun ve kapıdan içen girip, sandığı kenara çekin. Farah oradan girip, kuş kafesinin kapısını açacak. Oradan içen girin ve demire tutunun sonra duvar yardımıyla, bir ust demire, oradan da ilk kata çıkın. Oradan yine diğer demire tutunabıleceğınız platforma atlayın. Oradan merdivenin olduğu kata kadar çıkın. Merdivenden çıkıp, ust kattaki duvardan koşup demire tutunun ve sonrada deliğin olduğu platforma atlayın. Delikten geçip ulaştığınız taş yerdeki, üzerinizde duran dala tutunup, manivela kolunu göreceğiniz yere atlayın. Onu bir kez çevirip açılacak kapıyı gorun ve üzerinde saklama noktası olan yere atlayın. Sonra oradan aşağıya inip, demirler yardımıyla kapının olduğu balkona gelin.

Atop a Birdcage (%28)

Hemen karşıdaki işarete basarak Farah1 in gelmesini sağlayın.Kapıdan içen girip ilerleyin. Karışınıza çıkacak böcekleri oldurun. Sonra odanın köşesine tırmanın ve oradan duvardan yuruyup yukarıdaki demire asılın ki kapı açılsın. Açılan yerdeki sandığı çekin ki Farah geçsin. Sonra o basınca kapı açılacak, ama onun için aşağıya inin ve oradan geçin. Ardınızdan hemen kapanacak. Varilleri kırın ve oradaki demin çekin. Sonra hızlı bir şekilde engellen aşarak kapıdan geçip Farah1 a ulaşın. Köprüden geçip oyunu saklayın.

Cliffs and Waterfalls (%33)

Farah1 in olduğu yere tekrar gıdın. Soldan duvardan atlayıp, ağaçlara tutunarak en yükseğe çıkın. Kuşlar saldıracak, sizde oldurun. Sonra yine ağaçları kullanarak şelalenin olduğu yere gelin. Orada bir suru kuş saldıracak, yine oldurun. Hemen köşeden tutunup köprünün olduğu yere gelin. Ve köprüden geçip manivela kolunu çevirin. Sonra ağaçtan ağaca atlayıp devam edin ve kapıya gelince içen girin. Koridoru takıp edin, bu arada böcekleri unutmayın. Karanlık ve sisli koridordan ilerleyin ve düşmanların hepsini oldurun sonra oyununuzu saklayın.

The Baths (%33)

Merdivenlerden çıkıp, yolu izleyin. Sarı işarete geldiğinizde ona basın ve kapı açılsın. Hemen kapının solundaki cismi çekin ve Farah oradan girsin. Sonra hızla kapıdan girip aşağıya inin. Sonra karşıdan demirlere zıplayıp, karşıya geçin. Duvardan bir sağ bir sol atlayarak yukarı çıkıp kapıdan geçin. Adamları oldurup oyunu saklayın.

There's Something Glotving Up There (%33)

Duvarın kenarındaki heykeli duvara doğru itin ki işarete bassın. Diğer taraftakıne de duvarda yürüyerek basın, kapı açılsın. Oradan içen girip, manivela kolunu çevirin, su aşağıya dökülsün. Sonra odanın köşesinden zıplayarak demirlerden atlaya atlaya, en sondaki demin çekin. Aynı olayları odanın diğer tarafında da yapın, ve tahta kapı tamamen açılsın. Kapının onunde duran kup şeklindeki taşı aşağıya atın. Sonra ilk geldiğiniz kapıdan geçerek koridorun obur ucundaki kapıdan girin. Attığınız taşı göreceksiniz. Taşı çekerek su akan yerden aşağıya atın ve merdivenin altına surukleyın sonra merdivene çıkıp, ust kata ulaşın. Ust katta boşluktan çıkıp, gireceğiniz yerde duvarı ve demirlen kullanarak, köşedeki kapıya ulaşın. Kapıdan geçip demirlen kullanarak karşıya geçin. Köşeden girin. Varilleri kırıp içen girin adamları oldurup oyunu saklayın.

Aboue The Baths (%33)

Merdivenlerden yukarıya çıkın. Göreceğiniz kitaplığı balkona doğru itin, onun tepesinden kolonlara atlayın ve ilerleyin. En son kolondan demire atlayıp yere inin. Ve boşluğu geçip kılıcınızı alın. Sonra gen donup kılıçla tahta kapıyı kırın ve aşağıya inin. ilerleyip mavi suyunuzu için. Merdivenlerden inip geniş odaya gelin. Heykellerin solundaki kapıyı kırın ve içen devam edin. Girdiğiniz yerdeki taşı ortaya çekin, Farah geçsin. Sonra sizde onun üzerinden demirlere atlayın. En son yere indiğinizde, soldaki platforma atlayın. Oradan çıkıntılara tutunun ve gidebildiğiniz kadar uca gıdın, sonra ıkı çıkıntı aşağıya inin ve yine en ucuna gıdın. Sağa ve sola duvarlardan atlayarak en üste çıkın oradan da platforma ulaşın. Üzerinde bulunduğunuz yerden aşağıya sarkıp bir alttaki çıkıntıya tutunun ve oradan karşıya atlayın. En son olarak Farah1 in olduğu yere gelin, içendeki kolu yarım çevirin ve kapı açılsın, içen girip böcekleri oldurun. En sonra taşı kenara çekin, Farah içen girsin. Volun ucunda görünecek ve size yol açacak. Sız oradan gıdın ve ilerleyin. Orduyu öldürdükten sonra oyunu saklayın.

Day Break(%43)

Köşedeki duvardan kapıyı kırın ve ilerleyin. Sonrada sandıkları kırıp, sarı işarete basın. Açılan kapıdan geçin. Bir suru genç sızı bekliyor olacak. Onları oldurun ve oyunu saklayın.

A Soldiers Mess Hail (%46)

Merdivenden aşağıya inin ve taşların üzerine çıkın. Oradan demire tutunup en tepeye kadar çıkın. Sonra duvardaki çıkıntıyı kullanıp en yüksekteki demin tutup, balkona çıkın. Boşluktan atlayıp diğer balkona geçin. Oradan düğmeye basıp kapıdan içen girin. Kapıyı onunuze aldığınızda, sağ tarafa gıdın. Kırık kısımdan atlayıp ve demirlen kullanıp en tepeye çıkın. Burada bınbır çeşit alı cengiz oyununa dikkat edin ki olrneyesınız. işaretin üzerindeki demire tutunarak kapıyı açın. içen girip aşağıya doğru ilerleyin. Aşağıda, beyaz işaretin üzerindeki demin tutup, Farah'ın yanınıza gelmesini sağlayın. Merdivenlerden yukarı çıkıp kapının altından Farah'ın girip size kapıyı açmasına izin verin. Vukarıdakı kolu çekip köprünün açılmasını sağlayın. Aynen geldiğiniz alengirli yerlerden gen donup köprüden geçin. Orduyu oldurup oyunu saklayın.

The Dravvbridge (%46)

Şatonun solundaki kapıdan girin. Manivelayı çevirin ve kapı açılsın. Devam edip, taş ve merdivenden çıkıp yukarıdaki demirlere tutunup diğer taraftaki beyaz işaretin üzerindeki, demire tutunup çekin ki kopru donsun. Sonra Farah görevini yaptıktan sonra size bir daha "çek" diyecek. Sizde kırrnayıp çekin sonra, oda karşı taraftan çekip köprüye gelecek. Bir daha çekin, kopru yükselsin ve oda kopruyu açsın. Taşın üzerine çıkıp çıkıntıları kullanarak ilerleyin. En üstten köprüye atlayın. Köprüden boşluğa çıkın. Balkonun solundan ilerleyip, duvardan yürüyerek diğer balkona çıkın. Oradaki kolu çekin. Köprüden geçip, demirlerden atlayın, diğer balkon parçasının solundaki kolu da çekin ve Farah yanınıza gelsin o delikten girip kapıyı açsın. Kapıdan geçin hemen köprünün karşına koşun. Kuşlarla uğraşmayın zaten onlar oluyor kopru yıkılınca. Oyunu saklayın.

A Broken Bridge (%50)

Tahta yapıya tırmanın sonra oradan aşağıdaki çıkıntıya duşun, çıkıntıları takıp edip ıkı duvar arasına kadar gelin. Vere sağa sola atlayarak aşağıya inin. Acele ile sola doğru koşun sonra yukarıdaki demirden tutunup, yukarı çıkın. Diğer taraftan aşağıya inin. Sonra karşıya yine aynı şekilde kolondan zıplayıp, diğer kolondan karşıya geçin. Çıkıntıdan devam ederek yukarı balkona ulaşın, ince köprüden geçip içen girin. Hemen kapının sağındaki duvardan yürüyerek, demirlerden atlayın. En köşeye geldiğinizde oyunu saklayın.

III Meet You at the Baths (%52)

Bulunduğunuz yerden aşağıya inin ve ince duvar yollarından devam edin. Birbirlerinden atlayıp, ortada bulunana kadar gelin. Kuşlar size saldıracak, bu esnada yere düşebilirsiniz. O zaman, saklama noktasının olduğu köşeden tekrar yukarı çıkmanız gerekecek. Oradan arkanızdaki duvara atlayıp, saklama noktasından karşı köşesindeki balkona gelin. Oradaki demin çekin ve ortaya çıkacak merdivenden aşağıya inin. Açılan kapıdan geçin ve oradaki demin de çekin. Bazı böcekler dışarı çıkacak. Onları oldurup, onların geldiği yere girin. Oradaki kolu kendinize doğru çekin. Buyuk bir kapı açılacak ve yavaş yavaş kapanmaya başlayacak. Hala asıl geçmeniz gereken kapı açılmamış olacak. Sız hemen geriye donup merdivenin olduğu yerdeki duvara koşun. Sağa atlayın. Tekrar sağa atlayın. Oradan geniş kapının olduğu yere atlayın. En yükseğe çıkın. Saklama noktasının olduğu yerde olacaksınız. Duvardan koşun. Eğer yeten kadar hızlıysanız, kapı hala açık olacak ve sız tünelin olduğu bölgeye geçebileceksiniz. Tünelden devam edin. Karşınıza gelecek duvardan kapıyı, kılıcınızla kırın ve geçin, ilerleyip, tahta köprüden geçin. Sandıkları kırıp, arkasındaki çıkıntılardan devam edin. Çıkıntıların gidebileceğiniz en uç noktasına geldiğinizde, arkaya atlayın, oradan diğer tarafa atlayıp, böcekleri oldurun. Oradan taşa tırmanıp karşınıza gelecek yola devam edin. Çıkıntılardan, yine platforma ulaşın. Tahta köprüden geçip, kuşları oldurun. Sonra şelaleye gen donup, tahta köprüden geçin ve duvardan koşarak geleceğiniz yerde oyunu saklayın.

Waterfall (%55)

Tahta köprüden geçin ve taştan kapıyı kırın. Tahtalardan atlayarak, platforma kadar gelin. Oradan yine taş kapıyı kırıp, yeteneğinizi konuşturup, tahtalar yıkılmadan birinden diğerine atlayıp karşıdaki çıkıntıya çıkın. Kuşlara dikkat edin. Sonra oradan yine çıkıntıları takıp ederek. Devam edin. En uca ulaştığınızda, sarkıta zıplayın, yıkılmadan diğerine oradan tahta platforma varın. Vıne sarkıtları kullanarak, en sonunda çıkıntılara gelin. Sonra yine sarkıtlardan atlayarak, en sondaki balkona ulaşıp oyunu saklayın.

A Cavern of Ladders(%57)

Vıne aynı şey, sarkıtlardan sarkıtlara atlayarak en sondaki platforma kadar gelin. Buradan sonra hiçbir problem yok. Dikkat etmeniz gereken uç şey var: merdivenler, tahta platformlar, ve kuşlar. Onunuze gelen yoldan ilerleyin en sonraki tahtadan aşağıya uzanan en uzun merdiveni kullanarak, aşağı kapıya inin ve oradan girin. Buyuk yeşilimsi bir odaya gireceksiniz. Soldaki taşlardan yukarı çıkıp, lambanın ipine tutunun. Ve oradan diğer köşeye atlayıp oyunu saklayın.

An Underground Reservoir(%58)

Sakladığınız yerin hemen üstündeki çıkıntılara yükselin. Orada çıkıntıları izleyin ve aynı şeyi devem ettirerek ıkı kolon ilerleyin. Sonra uzerı hafif kırık olan kolondan yukarı çıkıp en uca varın. Metalden olan yere ipten zıplayın. Oradan en uca gidip, yolun yarınsında ipe atlayın. Bu ipten, biraz ilerisindeki ipe geçin. Bu atlayışta dikkatli olun, atladığınız yer önemli, yoksa diğer ıpı tutamazsınız. Duvardaki kapıya atlayın ve içen girin. Bir suru bıçak ve tuzağı geçi diğer tarafa ulaşın. Demin çekin, yarasaları oldurun ve içen girin. En son yerdeki kutuyu aşağıya atın. Sonra kum bulutunun bulunduğu bölmenin altına itin. Oradan yukarı çıkıp, çıkıntıları kafese doğru takıp edin. Kafesin üzerinden ince köprüye çıkın ve ipe atlayın, ipten, ipe atlayarak devam edin. En sondaki ipten kapıya girin. Tuzakları aşıp, yukarıdaki demirlerden bir ust platformdaki girişe ulaşın. Duvarı kırıp, sihirli sudan için. Sonra hemen gen donup geldiğiniz ipten yukarı çıkın. Size saldıran gençleri oldurup, oyunu saklayın.

Out of the Well (%62)

Kapıdan girin ve ilerleyin. Burası ciddi manada alengirli bir yer. ipe tutunup, önce beyaz düğmeye basın ve ipe tekrar atlayın. Aynı şekilde sarıya da basıp, hemen kapıdan geçin. Sonra sarı işaretin bulunduğu yerdeki kolu çekin. Beyaza basın. Burada çok hızlı olmalısınız.Tuzaklara dikkat edip karşıya geçin. Vukarı çıkıp kapıdan ilerleyin. Karşınıza çıkacak düşmanlara dersini verdikten sonra, oyununuzu saklayın.

The Sultans Harem(%65)

Perdeden geçip, duvarları kırarak ilerleyin. En uçta, yukarıdaki kolu çekin. Gen donun ve açılan kapıdan geçin. Soldan duvardan yuruyup, sona geldiğinizde karşıya atlayın. Duvarı kırıp, Farahun olduğu yere gelin. Ona savaşında yardım edin, herkes olunce oyun kendiliğinden saklanacak.

What Did You Cali Me? (%65)

Heykeli çekin ve Farah arkasından çıkacak deliğe girip size kapıyı açsın. Sonra kapıdan girip, kolu çevirin ve içen girin. Size bir ordu saldıracak. Onları öldürdükten sonra oyunu saklayın.

The Hail of Learning (%69)

Kütüphaneye ilk girdiğiniz yerdeki, geniş aynayı, kütüphaneye bakacak şekilde saat yönünde çevirin. Oradan yansıyan ışınlan takıp ederek aynaları da uygun şekilde çekin. Buradaki ip ucu, bir aynayı çekmeniz gereken yerin, tabanda koyu bir dokuya sahip olması. En son ışığın girdiği yen, kılıçla kırın. Aynayı çekip olanları seyredin. Işığın duştuğu noktadan heykele tırmanın, en yukarıdan duvara atlayın. Oradan devam edin ve demirlerden atlayarak kütüphanenin en ust katına gelin. Beyaz işarete basın. Bir raf hareket edecek. Raf ve duvarı kullanarak en tepeye çıkın. Duvardan yuruyup diğer çıkıntıya ulaşın. Merdivene çıkıp, en yukarıdaki tahta kolonlara gelin. Kuşları başınızdan def edip, karşıdaki beyaz bir kristal göreceksiniz. Duvardan koşup onun bulunduğu balkona çıkın. Kristalin arkasındaki duvarı kırıp, suyunuzu içiniz. Şimdi donen testereleri tekrar geçip odanın ortasına gıdın. Oradaki aynayı odanın en uzak duvarına doğru bir kez saat yönünde çevirin. Sağdan, ıkı aynanın olduğu balkona geçin. Aynaları ayarlayıp, ışıklan kristale düşecek şekle getirin. Olanları izleyin, Farah'ın olduğu yere gelin. Sonra en uzun açılmış olan köprünün ucundan ipe, oradan da kaşıya atlayıp, merdivenden çıkın ve kırılacak duvarları kırın. Oradaki demin çekin. Sonra bir kristal birde ayna bulacaksınız. Aynayı merdivenin olduğu yere kadar surukleyın. Sonra ilk size yardımı dokunun aynalara doğru yönelin. Oradaki ikinci aynayı çekip, yerine birinci aynayı koyun. Böylece, ışık, yeni bulduğunuz kristale doğru gelecek. Sonrada kapı açılacak. Kristalin olduğu yerden, duvara çıkıp aşağıya kapıya inin. içendeki kılıcı alıp, kolu çekin. Sonra açılan kapıdan geçin. Merdivenleri takıp edin ve canavarları oldurup oyunu saklayın.

Observatory (%71)

Farah merdiveni yükseltecek. Sız karşıya atlayıp, demirlen kullanarak kristalin olduğu balkona kadar çıkın. Kolu uç kez saat yönünde çevirin. Sonra kenardaki demirden ortadaki sarkaca, oradan da karşıya atlayın. Kolu 3 kez saat yönünde çevirip, aynı sarkaçtan beyaz işarete basıp, hızlıca duvardan yuruyup demin tutun. Sonra asansörün bulunduğu platformdan aşağı inip, Farah'ın olduğu kapıdan girin. Tuzaklara dikkat ederek, kapıdan girin. Sonra işarete basıp kapıdan geçin. Kolu çekip, hızlıca, tuzaklara takılmadan kapıdan girin. Gençleri oldurup, oyunu saklayın.

Hail of Learning Courtyards (%75)

Merdivenden çıkıp, kırık olan duvarlardan yuruyun. Kuşları oldurup, ipe tutunun oradan demirlen kullanıp, balkona çıkın. Kuşları oldurup, duvardan yürüyerek, platforma çıkın, iplerden atlayıp karşı köşeye gıdın. Alt katta inip, kolu çevirin. Açılan kapıdan geçin. Koridoru takıp edip, tuzaklara yakalanmayın. Böcekleri oldurup, en sondaki balkona kadar gelin. Adamları oldurup saklayın.

On The Ramparts (%75)

Kapının olduğu taraftan ilerleyin. Demir tutunup, diğer tarafa tahtadan geçin. Yıkılan taşlardan sonra yere düşeceksiniz. Merdivenden inin ve garip arena gibi yere gelin. Burası zor. Duvardan düğmelere basıp, açılan kopru kapanmadan bir diğerine gitmeniz lazım. Demirlen ve asansörleri de kullanıp en aşağıya inin. Adamları oldurup oyunu saklayın.

A Prisoner Seeking Escape (%79)

Sandıklan kırıp, san işaretin üzerine kafesi çekin. Sonra tuzakları aşıp, ıkı beyaz işaretin olduğu yere gelin. Ikısınıde çekip, açılan duvarlardan yukarı çıkın. Tahtada kuşları kovup, karşıya geçin. Vıne ıkı beyaz işrete basıp, duvarların arasından, demire tutunun. Sonra demir ve duvarları kullanıp kuyunun tepesine çıkın düşmanları oldurup oyunu saklayın.

At Last We're Here (%81)

Merdivenlerden yukarı çıkın. Düğmeye basıp acele ile açılan yerden karşıya geçin. Aynı şeyi diğer taraf içinde yapın. Diğer tarafta kutuyu merdivenlerin olduğu tarafa itin. Sonra sarı işaretin altına koyun. Kapıyı açıp, karşıya geçin kuşlar saldıracak, onları püskürtüp içen girin. Devam edip, suyunuzu için. Sonra yukarı çıkan platforma Farah'la birlikte binin, işte burada en buyuk savaş oluyor. Burada dikkat etmeniz gereken Farah'ın ölmemesi. En uca ulaştığınızda, yukarıdaki kolu çekin ve asansörle çıkın. Oyunu saklayın.

The Hourglass (%83)

Platformun kenarından en yükseğe, oradan da duvar yürüyüşleriyle kum saatinin üzerine atlayın. Sonra olacakları seyredin. Devamlı aşağıya inin ve havuzlu ortama gelin. Burası biraz saçma. Farah yıkanıyor ve size kopyalar veriyor. Kapılardan dolaşırken su sesi duyduğunuz kapıya girin. Bunu bir kaç kez tekrarladıktan sonra ust katta da devam edin ve olanları izleyin. Sonra silahsız uyanacaksınız. Gençlerden kaçın ve aynaların olduğu yere gelin. Eğer bu bolümden zevk almak istiyorsanız bir sonraki satırları okumayın ve ayna problemini kendiniz çozun. Ama ben yine söyleyeyim aynaları koymanız gereken yer, tabandaki eskimiş izlerinden belli oluyor. Bunu yaptıktan sonra, kılıcı alın. Geldiğiniz yere donun ve adamları oldurun. Bu arada bana da teşekkür edin öyle guçlu bir kılıcı size verdiğim için. Oyunu saklayın.

TheTomb (%90)

Geldiğiniz aynalı odaya donun. Tahta kapıyı kırın. Duvardan yuruyup merdivenleri kullanarak en üste çıkın. Adamları oldurup oyunu saklayın.

Farah Come Back!(%90)

Unutmayın, kamanız olmadığı için zamanı gen alamazsınız. Platformun kenarından aşağıya duşun, ilerleyip tahtaya ulaşın. Oradan demin kullanıp yukarıya çıkın. Tahta kapıyı kırın, ilerleyip, suyunuzu için. Taşlara tırmanın. Çimenlik kaplı platforma kadar gelin. Hemen arkadaki tahtaya tutunup ilerleyin. Oradan diğer tarafa kadar ulaşın. Volda karşılaşacağınız yarasaları oldurun. En son noktada biraz zor olan duvardan duvara atlayışı yaparak en üste gelin. Adamları oldurup oyunu saklayın.


Climbing the Tower of Dawn (%93)

Duvarı kullanarak demire tutunun. Sonra en tepeden, çıkıntıları takıp ederek, kolona zıplayın. Diğer kolona zıplayıp, duvarı kullanarak en tepeye çıkın. Soldaki çıkıntıdan donun ve yarasalarla savaşın. Oradan ıkı duvarı kullanıp en tepeye ulaşın, yine yarsalar var. Devam edip demire doğru sarkın ve tutunun. Demirin En sağına gıdın. Duvardan zıplayıp, hemen üsteki tahtayı tutun. Varasaları oldurun. Kenardan devam edip atlayın, duvarları kullanarak yukarı çıkın, çıkıntılardan geçin. En sonunda gidecek bir yer olmayan kulenin kırık tepesine geleceksiniz. Dıştan sarkıp, kırılmış olan yerden, kulenin dışına doğru atlayın ve karşısındaki duvarı kullanarak aşağıya inin. Burada ölürseniz, kabus başlıyor çunku en baştan tekrar oynamalısınız. Bilgisayarınızı sınırlenıpte kırmayın. Açılan kapıdan geçin, merdivenlerden karşılıklı olarak çıkıp, en üstteki adamları oldurun. Oyunu saklayın.

The Setting Sun (%95)

Taşlardan yukarı çıkın. Demirlere tutunup, en sonuncuya kadar gelin, duvardaki açılacak deliğe zıplayın. Oradan arkadaki ince yola atlayın ve ilerleyin. En uçtan, kırık kuleye yuruyun. Onun iç tarafından karşıya atlayarak, duvarlardan sekerek, en ustune çıkın. Soldan devam edin. Volan takıp edin ve kuşları oldurun. Duvardan yuruyup en uçtan karşıya atlayıp, kolona tutunun. Oradan hemen arkasındaki kubbeye, atlayın. Sonra yukarı tırmanıp, karşıdaki demirlere atlayın. Demirden yukarıdaki platforma atlayın ve merdivenlerden yukarı çıkın, olacakları izleyip adamları oldurun, oyun otomatik olarak saklanacak.

Honor and Glory (%98)

Bu kadar olaydan sonra, hala vezirin sızı öldürme umudu var, hatta bunun için size 3 tane kopyasını yolluyor. Onları oldurun. Vezir balkona yıkılıyor. Oyunun sonra darbesini yapın, onu oldurun. Olanları izleyin.
 

Mavi Gül

ѕση_¢ıqℓıк
Özel üye
Katılım
3 Mys 2009
Mesajlar
4,847
Beğeniler
376
Yaş
33
Şehir
Misafir Sevmez
#9
Neighbours From Hell

Bu rehber sadece hangi eşyalarla, hangi tuzakların nerede kurulacağını göstermeyi amaçlamaktadır. Tuzakların burada belirtilen sırada kullanılması zorunlu değildir ve %100 başarı puanını garanti etmemektedir. Bir odada ne kadar çok tuzağı aynı anda kurarsanız ve kızgınlık derecesi düşmeden arka arkaya ne kadar çok tuzak çalışırsa o kadar ekstra puan (bonus) alacağınızı unutmayın.

1. SEZON

1. Bölüm


Holdeki konsolun çekmecesinden kauçuk torbayı alın. Oturma odasındaki koltukta kullanın.

Banyodaki ecza dolabından yapıştırıcıyı alın. Mutfaktaki dürbünün üstünde kullanın.

Oturma odasındaki televizyon antenine tıklayın.

Buzdolabından yumurtayı alın. Mikrodalgada kullanın.

2. Bölüm


Holdeki çekmeceden testereyi alıp odadaki koltukta kullanın.

Banyodaki ezca dolabından kas gevşeticiyi alın, mutfaktaki bira şişelerinin üstünde kullanın.

Tuvalet kağıdını klozette kullanın.

Televizyon antenine tıklayın.

Buzdolabından yumurtayı alıp mikrodalgada kullanın.

3. bölüm


Holdeki çekmeceden kalemi, kapanı ve havai fişeği alın. Kalemi holdeki resmin üzerinde, havai fişeği de mikrodalganın üstündeki mum kutusunda kullanın.

Kapanı posta kutusuna yerleştirin.

Banyodan sabun ve tuvalet kağıdını alın. Tuvalet kağıdını klozette, sabunu da isterseniz banyoda isterseniz mutfakta yerde kullanın.

Buzdolabından yumurtayı alıp mikrodalgada kullanın.

4. bölüm


Holdeki çekmeceden kalemi ve yapıştırıcıyı alın. Kalemi dolabın yanındaki resimde, yapıştırıcıyı banyodaki aftershave'de kullanın.

Banyodan sabunu, ezca dolabındaki traş köpüğünü ve saç güçlendiriciyi alın. Sabunu isterseniz banyoda isterseniz mutfakta yerde kullanın. Saç güçlendiriciyi deodorantın üstünde kullanın. Tuvalet kağıdını klozette kullanın.

Traş köpüğünü mutfaktaki krema kutusunda, buzdolabından alacağınız yumurtayı da mikrodalga da kullanın.

5. bölüm


Holdeki konsoldan kalemi, yanındaki çantadan bowling topunu alın. Kalemi hem dolabın yanındaki resimde hem de piyanonun üstündeki nota kağıtlarında kullanın.

Banyodan sabun ve tuvalet kağıdı alıp daha önceki bölümlerde uyguladığınız şekilde kullanın.

Oturma odasındaki duvar telefonunu alın. Çocuklar top attıklarında bu telefonu kullanarak komşunuzun aşağı kata inmesini sağlayın ve bowling topunu futbol topu üstünde kullanın.

Buzdolabından yumurta ve peyniri alın. Yumurtayı mikrodalgada, peyniri de holdeki çiçekte kullanın.

6. bölüm


Holdeki çekmeceden yapıştırıcı, kalem ve ayakkabı boyasını alın. Yapıştırıcıyı odadaki fotoğraf albümünde, ayakkabı boyasını da banyodaki havluda kullanın. Kalemle holdeki resmi karalayın.

Mufaktaki çöp kutusundan boş şişeyi ve buzdolabından yumurtayı alın. Yumurtayı mikrodalgada kullanın. Komşunuz küveti doldurduktan sonra boş şişeyi küvetteki suyla doldurun. Bunu da mutfaktaki sütte kullanın.

Banyodaki sabun ve tuvalet kağıdını önceki bölümlerde olduğu gibi kullanın.

Ezcadolabından alacağınız saç güçlendiriciyi su dolu küvette kullanın. Banyo köpüğü toplarını ise odadaki şekerlerde kullanın.

2. SEZON

1. bölüm


Holdeki çekmeceden ingiliz anahtarını alın. Mutfaktaki dizel motorda kullanın.

Mutfaktaki çöpten muzu alıp yerde kullanın.

Holdeki mantar panodan harita çivilerini alıp mutfaktaki taburede kullanın.

Ezcadolabından makas ve leke çıkarıcıyı alın. Leke çıkarıcıyı balkondaki resimde, makası da kuşun üstünde kullanın. (Oturma odasından geçerken farenizin sağ tuşunu kullanın)

Yatak odasındaki komodinin üstündeki şişeden magnezyum tozu alarak fotoğraf makinasında kullanın.

Heykelin önündeki tabureye sağ tuşla tıklayın.

2. bölüm


Holdeki çekmeceden fırçayı alıp banyodaki diş fırçasında kullanın.

Çöp kutusundan muz kabuğunu, buzdolabından bal kavanozunu alın. Muz kabuğunu mutfak zemininde kullanın. Balkondaki şemsiyeye tıklayarak kapattıktan sonra bal kavanozunu güneş kreminde kullanın.

Yatak odasındaki komodinin çekmecesinden ezcadolabının anahtarını alın. Balkonda yerde duran torbadan toprak alın ve bunu mutfaktaki kahve kutusunda kullanın.

Mantar panodan alacağınız harita çivilerini şezlongta kullanın.

Anahtarla ezcadolabını açıp bitki öldürücüyü alın ve balkondaki sulama kabında kullanın.

3. bölüm


Çöp kutusundan muz kabuğunu alıp yerde kullanın. Buzdolabından acı sosu alın ve yatak odasındaki bardakta duran takma dişlerde kullanın.

Mantar panodan harita çivilerini alıp yatakta kullanın.

Oturma odasından acı cipsleri alıp, mutfak tezgahındaki cips kutusunda kullanın.

Piyanonun yanındaki torbadan nitrogliserin alıp mutfaktaki sütte kullanın.

Balkondaki kaktüsü çalar saatin üstünde kullanın. Komşunuzun astığı anahtarları alarak domuzu serbest bırakın.

4. Bölüm


Panodan mantar çivileri alıp yemek masasının yanındaki sandalyede kullanın.

Ecza dolabından mangal gazı ile büyütme ilacını alın. Yatak odasındaki yangın söndürücüye tıklayın. Gazı balkondaki biralarda, ilacı da balkondaki spreyde kullanın.

Muz kabuğunu mutfak zemininde kullanın. Buzdolabından alacağınız sirkeyi yemek masasındaki şarap şişesinde kullanın.

3. SEZON

1. Bölüm


Holdeki çekmeceden misket torbasını alarak istediğiniz odada kullanın.

Çöpten kesik kabloyu, deterjan kutusundan da bir miktar deterjanı alın. Kabloyu çamaşırlıktaki prizde, deterjanı da çalışma odasındaki balık yemi kavanozunda kullanın.

Çamaşırlıktaki raftan alacağınız şişeyi çamaşır makinasında, masadan alacağınız kerpeteni de kurutucuda kullanın.

Oturma odasındaki tünekten kuş yemi alıp balkondaki tele serili çamaşırlarda kullanın. Balkodaki masadan küreği alın.

Çalışma masasının çekmecesinden bıçağı alın.

Kürekle oturma odasındaki saksıdan toprak alıp halıda kullanın. Bıçakla elektrik süpürgesinin torbasını kesin.
Yatak odasına gidip sıcak ütüye tıklayın.

2. Bölüm


Holdeki çantadan paten ve kayışı, çekmeceden misketleri alın. Pateni mutfakta, kayışı çamaşırlıktaki duvara takılı (adı her ne ise) alette kullanın. Misketleri istediğiniz odada kullanın.

Çöp bidonundan kesik kabloyu alıp çamaşırlıktaki prizde kullanın. Masadan kerpeteni ve yayları alıp, kerpeteni kondisyon bisikletinde, yayı da trambolinde kullanın. Holdeki dolabın önündeki ipe tıklayın.

Eczadolabından hormon ilacını alıp balık yeminde kullanın. Yatak odasındaki komodinden kitabı alıp çalışma odasındaki rafta duran mavi kitap üstünde kullanın.

Balkondan testereyi alıp çamaşırlıktaki ağırlıkta kullanın.

3. bölüm


Holdeki çekmeceden misket ve sigortayı alın. Misketleri istediğiniz odada, sigortayı da komşunuz sigorta kutusundaki sigortayı söktükten sonra kutuda kullanın.

Mutfaktaki kabloyu alın. Çamaşırlıkta borulara sarılı kumaş parçasına tıklayın. Kabloyu buradaki prizde kullanın. Kırmızı vanayı açın.

Komşunuz banyoya gidince gri vanayı açın.

Yatak odasındaki çekmeceden alacağınız kitabı oturma odasındaki kitapta kullanın. Balkondaki elektrikli zımparaya tıklayın.

Çamaşırlıktaki masadan kerpeteni alarak, çalışma odasındaki merdivende kullanın.

4. bölüm


Holdeki çekmeceden ayakkabı boyasıyla misketleri alın. Misketleri istediğiniz yerde, boyayı da mutfaktaki sprey cilada kullanın.

Çöpten kesik kabloyu ve mantar tıpaları alın. Kabloyu çamaşırlıktaki prizde kullanın. Çamaşırlıktaki masadan çiviyi, duvardaki delikten de fareyi alın.

Eczadolabından yapıştırıcıyı alın. Yapıştırıcıyı yatak odasındaki şapkada, fareyi de şapkanın altındaki madalya kutusunda kullanın. Raftaki kurşunları alın.Yatak odasındaki çekmeceden alacağınız balonu balkondaki avcı borusunda kullanın.

Çalışma odasındaki çekmeceden köpek düdüğünü ve barut tozunu alın.

Kurşun ve mantar tıpaları tüfekte kullanın.

Komşunuz gramafon dolabını açınce köpek düdüğünü çalın. Barut tozunu puro kutusunda, çiviyi de gramofonda kullanın.
 

Mavi Gül

ѕση_¢ıqℓıк
Özel üye
Katılım
3 Mys 2009
Mesajlar
4,847
Beğeniler
376
Yaş
33
Şehir
Misafir Sevmez
#10
ALIAS


Faydalı Bilgiler


Oyun boyunca gitmeniz gereken yönü kestirebilmek için haritanızdan veya ekranın üst tarafındaki kırmızı yön oklarından faydalanın.

Inventory'deki bir eşyayı kullanabilmek için yapmanız gereken sol ok tuşuyla inventory'i açtıktan sonra aşağı – yukarı ok tuşlarıyla istediğiniz nesneye gelip space tuşuna basmak.

Özellikle nöbetçilerin bol olduğu yerlerde aşağı ok tuşuyla "enhanced vision"a geçtiğinizde ekranınızda beliren kırmızı oklar sayesinde nöbetçilerin nerede olduğunu anlayabilirsiniz.

Varmak istediğiniz yer haritanızda yeşil bir noktayla gösterildiğinden sık sık haritanıza bakmayı unutmayın.

Dövüşlerde veya kimi tehditkar durumlarda sağlık durumunuzu sağ üst köşedeki mavi çizgilerden takip edebilirsiniz. Bu çizgilerde azalma olduğunda ilerlemek yerine biraz beklerseniz durumunuz yavaş yavaş artıya doğru düzelecektir.

Birden fazla adamla aynı anda dövüşmeniz gerektiğinde sabit durup hepsiyle birden uğraşmak yerine sağa sola kaçarsanız çoğunlukla adamlar tek tek saldırmaya başlayacağından daha az darbeyle işi halledebilirsiniz.


MONTE CARLO

1. Mr. Sark'ın şöförünü takip edebilmek için iz sürücü serumu kullanmak ve Ajan Dixon'dan aletlerinizi almak.

Kumarhaneye girdiğinizde hemen sağdaki koltuklu bölmede Dixon'ı içkisini yudumlarken bulabilirsiniz. Kısa bir konuşmanın ardından aletleri alın. Odanın diğer ucundaki bölmede ise Sark'ın şöförünü bir kadınla laflarken görüyorsunuz. Yanına gittiğinizde sizden bir bloody mary getirmenizi isteyecek. Bara giderek barmen kadınla konuşun ve içkiyi isteyin. Kadın arkasını döndüğünde tezgahta duran bardağa inventory'nizdeki serumu katın ve tepsiyi alarak şöföre götürün. Adam içkisini içtikten sonra oradan uzaklaştığınızda merkezle aranızda geçen dialog sonucu yeni hedefinizi öğrenin.

2. Mutfaktaki soğuk hava deposundan diski almak.

Mutfağa gitmek için barın arkasına geçerek tezgah boyunca ilerleyin. Sağdaki kapıdan girin ve "Save Point"te oyunu kaydedip merdivenlerden çıkın. Kapının önünde "stealth mode"da ilerlemenizi ve eşyaların arkasına saklanarak yürümenizi tavsiye eden mesajı dinleyin. Bu arada garson kılığınızı inventory'nizdeki stealth giysinizle değiştirin. Buradaki amacınız iki korumaya yakalanmadan soldaki buzluğa gitmek. Eğer yakalanırsanız adamları bir temiz dövün.

Ipucu: Ben önce düz ilerleyip buzluk hizasına gelince sola dönmeyi denedim. Ama her seferinde yakalandım ve oyun adamlarla dövüşmeme izin vermeden otomatik olarak lobiye geri yolladı beni. Daha sonra mutfağa girer girmez önce sola sonra ileri yürüdüğümde yine yakalanmama rağmen hemen yanıbaşımda duran kepçeyi kaparak adamları eşek sudan gelinceye kadar dövdüm

Soğuk hava deposuna girdikten sonra düz ilerleyip sola döndüğünüzde büyük bir buz kalıbının içinde diski (daha doğrusu disketi) göreceksiniz. Eğer kepçe hala elinizdeyse bunu kullanarak buzu kırın ve diski alın. Değilse etrafta işinize yarayacak bir kaç şey bulabilirsiniz. Merkezle konuşun ve yeni hedefinizi öğrenin.
3. "Gersh Room" denilen odaya sızıp "Makina" hakkında bilgi edinmek.

Haritanızı incelediğinizde 3.katın çiziminde hedefinizin yeşil bir noktayla belirtildiğini göreceksiniz. Buzluktan çıkıp ileri yürüdüğünüzde ev bölümüne geçen kapıları göreceksiniz. 3. kata çıkabilmek için asansörü kullanmanız gerekiyor ki burada 2 seçeneğiniz var. Eğer hemen karşınıza çıkan "save point"i kullanırsanız ve o sırada nöbetçi sizden tarafa bakıyorsa diğerlerini de alarma geçireceğinden yolunuza devam edebilmek için önce adamları alt etmeniz gerekecek. Ikinci seçeneğiniz ise kameralara yakalanmadan soldaki duvar boyunca ilerleyip önünüze çıkan kutunun arkasına saklanmak. Sonra koşarak koridoru geçip, asansörün düğmesine basarak asansöre binmek. Siz içeri girer girmez asansör kendiliğinden hareket edecek ve Marshall'la aranızda kısa bir konuşma geçecek.

Asansör durup da kapılar açıldığında anında karşınıza çıkacak 2 adamı dövdükten sonra yolunuza devam edin. Önünüze çıkan kapıyı açmadan önce oyunu kaydedin. Kapıyı açar açmaz karşınıza çıkacak olan adama da haddini bildirin. Hemen solunuzdaki bardan silah olarak kullanabileceğiniz boş içki şişelerini alın. (tedarikli olmakta her zaman fayda vardır). Odanın ortasındaki masanın sağ tarafında bir telefon solunda ise bir notebook var. Notebook'un yanına geldiğinizde bunu hacklemeniz gerektiğini öğreniyorsunuz. Inventory'nizdeki modemi kullanarak bilgisayara bağlanın. Bilgileri aktarabilmeniz için doğru şifreyi girmeniz gerekiyor. Deneme yanılma metoduyla şifreyi kolayca bulabilirsiniz. (ilginçtir hem CAB hem de BAC şifre olarak işe yaryor). Bilgileri aktardıktan sonra geçen konuşmada kumarhanenin altında bir silah yeri olduğunu öğreniyorsunuz ve bir sonraki hedefinize yöneliyorsunuz.

4. Kumarhanenin bodrum katındaki silah bölümünü araştırmak.

Tekrar asansöre binerek 0 yazan butona basın. Asansörden çıkınca bir koridora geliyorsunuz. Kameraya yakalanmadan ilerleyin. Koridorun sonunda bir başka asansör var ancak ne yazık ki bozuk. Yukarı doğru bakarsanız bir havalandırma penceresi göreceksiniz. Sağ taraftaki dolabı (koliye de benziyor ama) çekerek asansörün önüne yerleştirin. Üstüne çıkıp pencereden içeri girin. Sağa doğru ilerleyip köşeye geldiğinizde kendinizi aşağıdaki çıkıntıya bırakın. Tekrar sağa ilerleyip merdivenden aşağı inin. Oyunu kaydedip ekranın alt tarafına kalan kahverengi bölüme yöneldiğinizde bodruma varmış olacaksınız. Ara videoyu izleyin. Videoda gitmeniz gereken yönü kestiremezseniz haritanızdan veya ekranın sağ üst köşesindeki yön oklarından yararlanın. Bulunduğunuz yerden sağa doğru ilerleyin. Buradaki nöbetçiyi haklamanız gerekiyor. Bu arada adam alarmı çalıştırsa bile paniklemeyin çünkü diğerleri gelene kadar kapıyı geçecek vaktiniz var. Içeri girerek ilerleyin ve oyunu kaydedin.

Bir sonraki odada karşınıza yine iki adam çıkıyor. Adamlardan önce yerdeki metal sopayı almaya çalışın ve doğal olarak adamların işini bitirdikten sonra bir sürü monitörün bir arada olduğu konsola gidin. Marshall size güvenlik koridorunu nasıl geçeceğinizi anlatacak. Öncelikle inventory'nizdeki "razor prism" i kullanmanız gerek. Bunun için de güvenli bir yere ihtiyacınız var. Tekrar bir önceki odaya dönün. Haritanıza bakarak gitmeniz gereken yeri tespit edin. Yakalanıp dayak atarak veya yakalanmadan kapıya ulaştığınızda kilitli olduğunu göreceksiniz. Inventory'nizden maymuncuğu alarak kilidi açın. Bunun için bir kaç kez sağ ok tuşuna ve space'e basarak sağdaki dişliyi düşürün. Aynı şeyi soldaki dişli için sol ok tuşunu kullanarak tekrarlayın. Içeri girip odanın sonuna ilerleyin ve prizmayı kablo kutusuna (sigorta kutusuna da benziyor) yerleştirin. Kutudan uzaklaşır uzaklaşmaz içeri giren nöbetçiyi eğer daha önceden ele geçirdiğiniz ve silah olarak kullanabileceğiniz herhangi bir şey varsa bununla yoksa kenarda duran tahta saplı fırçayla dövün. Dışarı çıkıp haritanızı ya da kırmızı yön oklarını takip ederek güvenlik koridoruna gelin. Oyunu kaydedin. Marshall size üç kameranın hangi sırayla nereyi gösterdiğini anlatacak ve ekranın sağ üst köşesinde her kameranın o anda nereyi gösterdiğini izleyebileceksiniz.
Kameralara ve nöbetçilere yakalanmadan odanın sonundaki kapıya gidin. (Bu bölümü epey uğraşarak geçtim. Üstelik nasıl becerdiğimi de hiç bilmiyorum). Oyunu kaydedin. Kapı açılır açılmaz bir kişiyle daha dövüşmeniz gerekecek. Daha sonra merdivenlerden aşağı inin ve yerdeki sopayı alın. Tam bu sırada razor prismin adamlar tarafından bulunduğunu ve geri almanız gerektiğini öğreneceksiniz. Aynı anda da merdivenlerden aşağı inen nöbetçi sizi fark edip bağırmaya başlayacak. Adamın işini bitirdiğinizde beliren search yazısı uyarınca üstünü aradığınızda prizmayı bulacaksınız. Bundan sonra kırmızı yön oklarını takip ederek ilerleyin ve olabildiğince az yara alarak önünüze çıkan adamlardan kurtulun. Oyunu kaydederek merdivenlerde silah değiştirin. Kimseye çaktırmadan güvenlik odasını geçin. Her tarafı basınç sensörleriyle donatılmış yere geldiğinizde bir sonraki görevinizi öğreneceksiniz.

5. Araştırma (Science Lab) Laboratuarına sızmak.

Ara video ve dialoglardan sonra, daha önce geçtiğiniz güvenlik odasına dönüp adamı dövün ve köşede duran silahla masanın üstündeki güvenlik kartını alın. Modemi kullanarak şifreyi girin. (CA veya DC, her ikisi de uyuyor) ve notebook'unuza yeni bir harita yükleyin. Haritadaki yeşil nokta yeni hedefiniz. Buraya ulaştığınızda kapıyı açmak için güvenlik kartını kullanın. Içerideki adamları hallettikten sonra oyunu kaydedin. Sağdaki düğmeye basarak arka taraflardaki bir yerde bir kapıyı açmış olacaksınız. Geri dönüp hedefinize doğru ilerleyin. Ister durmadan koşarak ister dövüşerek girişe vardığınızda soldaki cihazı kullanarak (kontrol paneli gibi bir şey) içeri girin. Içeride aynısından bir tane daha var. Bunu da kullandığınızda bulunduğunuz yerin bir asansör olduğunu göreceksiniz. Ikinci kata çıkın ve oyunu kaydedin. Kırmızı yön oklarını ya da haritayı kullanarak duvara doğru koştuğunuzda yine bir havalandırma olduğunu göreceksiniz. Ne yapmanız gerektiğini biliyorsunuz oyunu kaydedip ilerleyin, ara videoyu seyredin.tam kurtuldum diye sevinip yeni bir save pointe geldiğinizde Marshall size hareket algılayıcı sensörlerden bahsedecek. Olabildiğince hızlı koşup kimseye ve özellikle de sensörlere bağlı olarak harekete geçen duvara monte edilmiş makinalıya yakalanmadan ilerideki kamyona ulaşıp arkasına atlayın. Tekrar bodruma geri dönüyoruz.

Haritanıza baktığınızda yeşil dikdörtgenlerle işaretlenmiş 2 pencere göreceksiniz. Amacınız bunlardan üstünde bir merdiven olanına ulaşmak. Merdivene ulaşmayı başarınca oyunu kaydedin ve iskeleye (köprüye) tutunarak ilerleyin, düşmemeye dikkat edin. Havalandırmadan içeri girerek tekrar oyunu kaydedin. Ileriye doğru yürüyün ve merdivenden aşağı inin. Sensörlerle korunan bilgisayar odasına gidebilmek için boruların altından sağa doğru ilerleyip ızgarayı çıkartın. Zıplayıp boruyu kullanarak sonuna kadar ilerleyin ve buradaki bilgisayarı hack'leyin. (Umarım daha önce kullandığınız 3 harfli şifreyi hala hatırlıyorsunuzdur). Böylece hem sensörleri etkisizleştirecek hem de notebook'unuza yeni bir harita yükleyeceksiniz. Kırmızı yön oklarını takip ederek ilerleyin ve oyunu kaydedin.
6. Lazer prototipini ele geçirmek.

Koridorları takip ederek prototipin bulunduğu odaya kadar ilerleyin. Buraya girebilmek için geçerli bir parmak izine ihtiyacınız olduğunu öğreneceksiniz. Ekranınızda yeşil üçgenlerle yerleri belirtilen bilimadamlarından herhangi iki tanesini yakalayın ve inventory'nizdeki aleti kullanarak her ikisinin de parmak izini alın. Tekrar geri dönüp parmak izlerini kullanmak istediğinizde bunun hiç de kolay olmadığını göreceksiniz. Burada da Marshall imdadınıza yetişecek. Ilk cihazda modeminizi kullandıktan sonra 50 saniye içinde ikinci cihaza gidip parmak izini kullanmanız gerekiyor. Aynı zamanda sizi yolunuzdan alıkoymak isteyen kötü adamlardan da kurtulmanız lazım. Eğer zamanında yapabilirseniz odanın kapısını açmayı başaracaksınız. Içeri girip prototipi aldığınızda bu görev de tamamlanmış olacak. Bu esnada Dixon'dan Mr. Sark'ın "Gersh Room"a (ilk bilgisayarı hacklediğimiz oda) gittiğini öğreniyorsunuz.

Ipucu: Parmak izini kullanmanız gerektiğinde eğer ilk seferinde başarılı olamazsanız oyunu yeniden yüklemek yerine tekrar ilk bilgisayarı hackleyip başarana kadar deneyebilirsiniz.

7. Gersh Room'a gidip Anna ve Mr. Sark'ı gözetlemek.

Gersh Room'a gidebilmek için asansöre yöneldiğinizde alarm sistemini etksiz hale getirmeden yukarı çıkamayacağınızı öğreniyorsunuz. Sistemi çalıştıran 3 tane alarm kutusu var. Birincisi hemen sağınızda, ikincisi bilim adamının odasında, üçüncüsü ise daire şeklindeki koridorda. Lazer prototipini kullanarak bunları imha ettikten sonra asansöre binip yukarı çıkın.

Kata geldiğinizde yine bir karşılama komitesi ile cebelleşmeniz gerekiyor. Işlerini bitirdikten sonra Gersh Room'a giderek barın arkasına saklanın ve ara videoyu seyredin. Bu noktada tez vakitte odadan çıkmanız gerektiğini anlıyorsunuz. Önünüze çıkan adamları alt ederek asansörle aşağı inin ve oyunu kaydedin. Burada tekrar 3 nöbetçiyle başa çıkmanız gerekecek ve sonunda Sark'la karşı karşıya kalacaksınız. Sark'la hesabınızı gördükten sonra kumarhane kısmına gidin ancak kapılar kilitli olduğundan her zamanki gibi haritanıza bakarak hedefinizi gösteren yeşil noktaya doğru ilerlemeniz gerekecek. Bir miktar daha dövüşün ardından pencereden dışarı kendinizi atarak Dixon'ın arabasına atlayın.

CIA merkezinde lazer incelendiğinde iki parçasının eksik olduğunu ve bunları ele geçirebilmek için Suudi Arabistan'a gitmeniz gerektiğini öğreniyorsunuz.
SUUDI ARABISTAN

Sahte kimliğinizle kendinizi tanıtıp görevliyle biraz lafladıktan sonra giriş için bir güvenlik kartına ihtiyacınız olduğunu öğreniyorsunuz. Tabii daha çok güvenlik sistemlerini tahrip etmeye alışık biri olarak bu amaçla üst kata çıkıyorsunuz. Bu arada sahte bir kimlikle dolaştığınızdan kimse size bulaşmıyor. Sağdaki merdivenlerden çıkıp kapıdan geçtiğinizde üst kata çıkmış oluyorsunuz. Bundan sonraki hedefiniz güvenlik terminalini bulmak. Bu esnada etrafın lazer ışınlı bir sistemle korunduğunu ve bunları etkisizleştirebilmek için inventory'nizdeki ışın kesiciyi (beam interruptor) kullanmanız gerektiğini öğreniyorsunuz. Bu aşamada isterseniz kostümünüzü de değiştirebilirsiniz. Basitçe kesicileri ışınların çıktığı noktaya yerleştirerek ilerleyin. Sadece iki kesiciniz olduğundan geçtiğiniz her noktada kesicileri yerinden alıp bir sonraki noktada kullanmanız gerekiyor. (Kesicileri yerinden almak için tekrar inventory'den beam interruptor'ı seçin. Hedefe yerleştirdiğinizde bu kez halka kırmızı olunca space'e basarak geri alın). En sona geldiğinizde terminalin biraz daha ileride, diğer tarafta olduğunu görüyorsunuz. Işın kesicileri kullanarak terminale ulaşın ve modemle hackleyin. Böylece ana bilgisayar (mainframe) odasına giriş izni sağlamış olacaksınız.

Balkonun kenarına giderek aşağıdaki kapıdan içeri girin ve oyunu kaydedin. Yine modemi kullanarak mainframe'i hackleyin. Bu esnada yakıt hücrelerinin saklanmış olabileceği 6 tane kemik olduğunu öğreniyorsunuz. Kemiklerin yerleri şöyle zemin katın kuzeybatı tarafında ve köşede, zemin katın güneybatı tarafında kalan odada, yine zemin kattaki ortadaki odada. Son olarak da birinci katın kuzeybatı köşesinde (bazı noktalarda birden fazla kemik var). Neşenize göre, istediğiniz sırada kemikleri toplayın. Yalnız bol bol dövüşmeniz gerekeceğini unutmayın. Bazı kemikler kutularda ya da dolaplarda olduğundan ister maymuncuğunuzla kilitleri açabilir, isterseniz muhafazaları kırabilirsiniz. Tam da işinizin bittiğini düşündüğünüz sırada hem Anna'nın geldiğini hem de kasa dairesinde bir başka kemik daha olduğunu öğreniyorsunuz.

Birinci kat haritasında kasa dairesi yine yeşil bir noktayla işaretlenmiş durumda. Kasaya açılan odaya geldiğinizde nöbetçi sizi tanıyacağından dövüşmeniz gerekecek. Burada epey sayıda adamla boğuşacağınızdan etrafta gördüğünüz ve silah yerine geçebilecek her şeyi kullanın. Öldürdüğünüz adamların silahlarından faydalanmayı da unutmayın. Işiniz bitince kapıya gidin ve oyunu kaydedin. Sağdaki merdivenlerden aşağı inerek ulaştığınız her katta yine merdiveni bulup aşağı inmeye devam edin. Kasa katına geldiğinizde oyunu kaydedin, kapıyı inceleyerek dialogları dinleyin. Kasaya açılan güvenlik kapısını kapadıklarını öğreniyorsunuz. Duvardaki Rambaldi sanateserlerinin tamamını taşıyamayacağınızdan inventory'nizdeki fotoğraf makinanızla 30 saniye içerisinde fotoğraflarını çekmeniz gerekiyor. Süre dolduğunda Sydney kasanın dışına kaçacak. Bu noktada merkezle aranızda uzun bir konuşma geçecek. Dışarı çıkabilmek için tek çareniz zemin katın arka tarafındaki yangın çıkışını kullanmak. Aşağı indiğiniz merdivenleri kullanarak yukarı çıkın. Birinci merdivenden sonra dinleyeceğiniz dialogla birlikte Anna'nın kaçmaya başladığını öğreniyorsunuz. Ekranda beliren ve Anna'nın yerini gösteren yeşil bipleri takibe başlayın. Bu arada Marshall'ın yakalandığını da öğreniyorsunuz.
Ipucu: Anna'yı takip ederken önünüze çıkan korumalarla dövüşmek yerine sürekli yeşil bipi takip edin. Çünkü dövüşerek vakit kaybeder ve yeşil bipi kaybederseniz Anna'yı da kaybedeceğinizden mission fail olacak ve son kayıt noktasından başlamanız gerekecek. Sonuçta çatıya ulaştığınızda Anna helikopterine binerek gözden kaybolacak ve sizde kendinizi müzenin dışında, bir takın yıkıntıların arasında bulacaksınız. Ilerideki save pointte oyunu kaydedin. Ortam çok karanlık olduğundan termal veya gece görüşüne geçin. Nöbetçilere yakalanmadan bütün mekanı araştırın. Sonunda bir kapıya geldiğinizde içeri girerek sağa dönün ve yukarı çıkın. Koridorun ortasına geldiğinizde sol tarafa ışık olan kapıdan içeri girin. Tel çiti takip ederek etrafı araştırın. (Haritanızda da siyah ince bir çizgiyle işaretlenmiş.) önünüze çıkan save pointlerde oyunu kaydederek yolunuza devam edin. Bir noktada nöbetçiler sizi fark etse de siz yolunuza devam edin sonunda yolunuza çıkan çıkıntıya tırmanarak merdivenlerden çıkın ve kapıdan içeri girin. Ara videodan sonra Marshall'la başbaşa kalıp durum değerlendirmesi yaptıktan sonra 45 saniye içerisinde maymuncuğunuzu kullanarak kilitleri açın ve şifreyi girerek bombayı etkisiz hale getirin. Ara videodan sonra CIA merkezinde Budapeşte'ye giderek bir akıl hastahanesinde kapalı tutulan Ajan Jacobs ve Caplan ismindeki bir bilim adamını kurtarmanız ve yakıt hücresini bulmanız gerektiğini öğreneceksiniz. Ayrıca eğer yakıt hücresini bulamazsanız bedeli ne olursa olsun onu imha etmeniz gerekecek.

Akıl hastahanesine girebilmek için çalışanların kullandığı bir güvenlik kartına ve biometrik bir koda ihtiyacınız olduğundan lokal bir dövmecide işe başlıyorsunuz.


ROMANYA

Hemen karşınıza çıkan adamı hakladıktan sonra üstünü arayarak anahtarı alın ve duvardan bir ıstaka alarak , anahtarı kullanıp kapıdan çıkın. Adamların işini bitirdikten sonra güvenlik kartını bulmak için adamların üstünü aradığınızda birinin kolundaki dövmenin tam da bulmaya çalıştığınız şey olduğunu öğreneceksiniz. Merkezle konuştuktan sonra kendinize bir dövme yapın. Artık hastahaneye gitmeye hazırsınız.

Binaya girebilmek için sağ tarafınızda bulunan parmaklığı aşmanız gerektiğinden çöp kutusunu parmaklığa doğru iterek üstüne çıkın. Çöp kutusunu itmenize mani olabilecek sandık ve eski sandalyeden onları parçalayarak kurtulabilirsiniz. Parmaklığa tırmandıktan sonra tek bir nöbetçiyle karşılaştığınızda adamı öldürerek silahını alın. Dümdüz koşarak çöp bidonlarının arkasına daha sonra da ilerideki araçların arkasına saklanarak giriş kapısının hizasına gelin. Buradaki nöbetçileri arkaları dönükken vurabilirsiniz. Olur da sizi fark ederlerse dövüşmek yerine hızla kapıya koşun, sağdaki düğmeye basarak açılan kapıdan içeri girin ve merkezle konuşun. Oyunu kaydettikten sonra soldaki demir kapıdan içeri girin. Tek başına olan nöbetçiyi sinsi bir hamleyle hakladıktan sonra silahını alın. Dümdüz ilerideki kapıya koşun. Önünüze çıkan nöbetçileri haklayıp, silahınızı sürekli yenisiyle değiştirmeyi unutmayın. Adamlarla işiniz bitince bir tanesinin üstünden Dr. Caplan'ı hücreden çıkarmakta işinize yarayacak anahtarı alın. Dr. Caplan'ın hücresi ileride solda. Uzun bir dialoğun ardından adamı ana giriş kapısına götürmeniz gerektiğini öğreneceksiniz. Sizi takip etmesini söyleyerek yola koyulun. Bu arada ön kapıya gelene kadar adamın arkanızda olduğuna emin olun. Çok hızlı giderseniz size yetişemeyeceğinden game over olma durumu var. Ana kapıya ulaşıp adamı sağ sağlim teslim ettikten sonra yeni hedefiniz morga girmek olacak.
Dr. Caplan'ın hücresinin bulunduğu koridordaki asansöre binmeniz gerekeceğinden oraya gidin. Bu arada koridordaki güvenlik kameralarını EMP'inizle etkisiz hale getirebilirsiniz. Asansöre binince 1.kata çıkın. Morga ulaştığınızda kapının kilitli olduğunu ve başka bir giriş kartına ihtiyacınız olduğunu anlayacaksınız. Koridor boyunca koşarak ve adamlardan hiçbiriyle dövüşmek riskine girmeden sonuna kadar ilerlediğinizde (sanki çıkmaz bir koridora girmiş gibi karşınıza duvar çıktığında) yolun sonundan sola dönerek merdivenden yukarı çıkın. Eğilerek havalandırma ızgarasından içeri girin. Demir iskelede önce sağa, sonra sola, sonra tekrar iki kez sağa dönerek ilerleyin. Tam da gazetesini okuyan nöbetçinin üstüne geldiğinizde parmaklığın bir kısmı düşerek adamın dikkatini dağıtacak. Adamın hareketlerine dikkat ederek ona çaktırmadan aşağı inin ve sinsice işini bitirdikten sonra silahını alın. Bu arada diğerleri tarafından da fark edilmiş olacağınızdan silahlı adamlardan başlayarak hepsini haklayın.

Kurşununuz bittiğinde silah değiştirmeyi unutmayın. Son olarak silahsız adamları da ıstakaları kullanarak pataklayın. Işiniz bitince oyunu kaydedin ve hedef seçmiş olduğunuz nöbetçinin üstünü arayarak anahtarı alın. Odadan çıkabilmenizin tek yolu kuzey tarafta kalan kapıyı kullanmak. Maymuncuğunuzla kilidi açtıktan sonra stealth mode'a girin ve olabildiğince çabuk iki nöbetçiyi öldürdükten sonra son sürat morg kapısına koşun. Karşınıza çıkan adamlardan kurtulup anahtarı kullanarak içeri girin. Içerideki adamları da etrafta gördüğünüz ve silah olarak kullanabileceğiniz nesnelerle hakladıktan sonra merkezle konuşun. Aradığınız dövme odanın sağ tarafındaki dolaplarda. Soldan ikincisini açarak DNA tarayıcınızı kullanın ve dövme örneğini alın. Marshall'la konuştuktan sonra sağ taraftaki x-ray makinasını (ayaklı abuk şey) sürükleyerek cesedin yanına getirin ve kullanın.

Yine Marshall'la aranızda geçen dialog sonucu morgun deposuna gitmeniz gerektiğini ve iki tane kimyasala ihtiyacınız olduğunu öğreniyorsunuz. Depo ileride kilitli bulunan oda. Burada ister maymuncukla kilidi açabilir ister senin arkanızda kalan camlı odadaki görevliyi etkisiz hale getirerek odanın anahtarını alabilirsiniz. Depoya girdiğinizde iç tarafın telle çevrili olduğunu göreceksiniz.

Nöbetçiye yakalanmadan sağınızda kalan kutunun ve dolabın üstüne çıkarak boruya tırmanın ve boruda ilerleyerek odanın diğer tarafına geçin. Nöbetçiyi hakladıktan sonra süründüğünüz borunun altında kalan rafa zıplayın ve rafta yürüyün. Önünüze bir eşya çıktığında rafa tutunarak yürümeye devam edin. Böylece birinci şişeyi alın. Son şişenin bulunduğu rafla ilkini aldığınızın arasında epey bir boşluk olsa da yürümeye devam ettiğinizde Sydney otomatik olarak ilerideki rafa atlayacak. Ikinci şişeyi de alın ve oyunu kaydedin. Bu odadan geldiğiniz gibi çıkarak labaratuara gitmemiz gerekiyor.

Ele geçirdiğimiz yeni dövme sayesinde bu kattaki her odaya rahatça girebildiğinizden etrafı araştırmak iyi bir fikir olabilir. Haritanın en altındaki küçük odaya gitmemiz gerekiyor. Bu odada doktor ablayı ve yanındaki salakları hakladıktan sonra kadının giysilerini alarak kılık değiştirin. Yön oklarına göre bir kat yukarı gitmeniz gerektiğinden morgtan üst kata çıkan merdivenleri kullanarak üst kata çıkın. Oyunu kaydedin. Koridorda hemen ilk sağda gitmek istediğiniz labaratuar var. Bu arada kılık değiştirmiş olduğunuzdan güvenlik kameralarınca görülmek gibi bir derdiniz yok ama hala nöbetçilerle dövüşmeniz gerekiyor. Odaya girdiğinizde yeni lazer prototipinin de orada olduğunu göreceksiniz. Merkezle konuştuğunuzda prototipin içinde prizma ve yakıt hücresinin olması gerektiğini öğreniyorsunuz. Ancak her ikisi de orada olmadığından yeni hedefiniz bunları bulmak.
Prizmalar aynı odada 3 tane büyük beyaz muhafazanın içindeler. Ancak bunları incelediğinizde kilitli olduklarını ve kilidi açabilmek için hacklemeniz gereken bir bilgisayar olması gerektiğini öğreniyorsunuz. Bilgisayar labaratuarın ikinci katında ancak odadaki merdiveni kullanarak çıkmak isterseniz otomatik bir silah yerleştirilmiş olduğundan hiç şansınız yok. Kahverengi kutunun üstüne çıkarak boruya zıplayın ve ilerleyerek diğer kata geçin. Bilgisayarı hackledikten sonra prizmaları alabilirsiniz. Bu arada Sark oraya doğru geldiğinden prizmaları prototipin içine yerleştirmeniz ve o gelmeden saklanmanız gerekecek. Prizmaları yerleştirdikten sonra üst kata çıkmak için kullandığınız kutunun içine saklanın.

Sark etrafı inceledikten sonra son testler için Jacobs'ı getiriyor. Bu arada prizmaların son dakikada oraya yerleştirildiğini de keşfettiğinden daha fazla adam getirmek için gidiyor. Sark gider gitmez 60 saniye içinde hemşireleri halletmeniz, lazeri etkisiz hale getirerek Jacobs'ı kurtarmanız gerekiyor. Jacobs'la konuştuktan sonra lazer prototipini duvardaki iki panel üzerinde kullanın. Merkezle konuştuktan sonra tekrar prizmları alın ve ekranda op-tech yazısı belirince (sol tarafa dönün) inventory'nizdeki nitrogliserini yakıt hücresinde kullanın. Biraz önce patlattığınız paneller sayesinde açılan yolda ilerleyerek oyunu kaydedin. Rafların üstüne çıkarak stealth mode'a geçin ve çaktırmadan kapıdan çıkın. Yeni hedefiniz için merkezle konuşun. Şimdi Sark'ı bulmanız ve bir DNA örneği almanız gerekiyor.

Hemen stealth mode'da Sark'ı takip etmeye başlayın. Zaman zaman Sark durup arkasına bakacağından etraftaki eşyaların arkasına saklanmayı unutmayın. DNA örneği takibin bir noktasında tamamlanmış olacak ve Vaughn Marshall bu örneği incelerken sizin Sark üzerinde kullanılmak üzere sakinleştirici bulmanız gerektiğini söyleyecek. Haritanıza bakarsanız gitmeniz gerekenin hangi oda olduğunu göreceksiniz. Depoya vardığınızda hemşireyi hallettikten sonra üstünü arayarak şırıngayı alın.

Tekrar haritanıza bakın. Almanız gereken uyuşturucuların bulunduğu ecza deposu haritada işaretli. Mümkün olduğunca az dövüşüp bolca koşarak depoya vardığınızda tezgahın üstüne atlayın. Oyunu kaydederek uyuşturucuları alın. Bundan sonraki hedefiniz Sark'ı bulmak. Bu katta gitmediğimiz tek oda var, Sark da bu odada. Kısa bir konuşmanın ardından Sark'la dövüşeceksiniz. Yere düştüğünde şırıngayı kullanın ve onu etkisiz hale getirin. Adamı dışarı çıkarmak için bir tekerlekli koltuğa ihtiyacınız olacağından hemşireyi hakladığınız ecza deposuna giderek oradaki sandalyeyi alın. Geri getirip Sark'ın koltuğa yerleşmesini izleyin ve oyunu kaydedin.

Binadan dışarı çıkabilmek için öncelikle bu kattaki asansöre gitmeniz gerekiyor. Eğer arabayı hızla iterseniz alarmı çalıştıracağınızdan sakin sakin yürüyün. Maalesef bu şekilde nöbetçileri sorunsuzca geçseniz bile ecza deposunun orada bir doktor sizi fark edip alarmı çalıştırarak arkasında kapıyı kapatacak. Asansöre girdiğinizde elektrik olmadığını ve manuel olarak çalıştırmanız gerektiğini fark edeceksiniz. Üstteki havalandırmadan dışarı çıkın. Asansörün tam karşısına denk düşen odadaki ameliyat masasını kullanın. Oyunu kaydedin. Tekrar havalandırmayı kullanarak kontrol panelini inceleyin. Bu esnada yakıt hücresinin patlamak üzere olduğunu öğreniyorsunuz. Asansör katta durduğunda havalandırmadan aşağı atlayarak dövüşmeye başlayın. Elinizi çabuk tutun. Sark'ı şimdilik orada bırakarak ilerideki bütün adamlardan kurtulun. En sonunda geri dönüp Sark'ı alarak ön kapıdan teslim edin ve CIA merkezinde yeni görevinizle ilgili videoyu seyredin.

.
 

Benzer konular

Top