1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

ÖZGECAN CİNAYETİ DETAYLARI

Konusu 'Sadece Magazin Haberleri' forumundadır ve kAşİf tarafından 18 Şubat 2015 başlatılmıştır.

1. kAşİf
    Cesur

kAşİf Düşünmek lazım.. Moderatör

Beğenileri:
    6.750
    Ödül Puanları:
    9.080
    Meslek:
    kaşif
    Banka:
    2.463 ÇTL
    Özgecan Aslan'ın katilinin eşi vahşet gecesini anlattı

Özgecan Aslan cinayetinde tutuklanan 26 yaşındaki Suphi Altındöken’in aynı yaştaki eşi Neslihan Altındöken ilk kez konuştu.
    Eşi Suphi’nin hayatı kendisine zehir ettiğini, açtığı boşanma davasını tehditle geri çektirdiğini anlatan Neslihan Altındöken, "Allah onun belasını versin, onun en ağır cezaya çarptırılmasını istiyorum. Asıl üzüldüğüm, Özgecan’ın ailesi... Onların acılarını paylaşıyorum" dedi.
    Kamuoyunda infiale yol açan cinayetin ardından 3 yaşındaki oğlu ile yakınlarının yanına sığınan Neslihan Altındöken, kendisine telefonla ulaşan DHA muhabiriyle panik içinde konuşurken önce, "Benim telefonumu nasıl, nereden buldunuz?’ diye de tepki gösterdi.
    ''BİRKAÇ AY ÖNCE BOŞANMA DAVASI AÇTIM''
    Olayın şokunu yaşayan bir çocuk annesi genç kadın, Suphi Altındöken ile ortaokulda okurken bir süre arkadaşlık ettiğini, 5 yıl önce de evlendiğini belirtti. Neslihan Altındöken, "Severek evlendik, ancak bana hayatı zehir etti. Evlendiğim güne lanetler olsun, bir gün yüzü görmedim. Sürekli şiddet uyguluyordu, artık dayanacak gücüm kalmamıştı. Bir kaç ay önce boşanma davası açtım. Ancak, beni ve oğlumu ölümle tehdit ettiği için davayı geri çektim" diye konuştu.
    O GECEYİ ANLATTI
    Neslihan Altındöken, eşi Suphi’nin üniversiteli Özgecan Aslan’ın öldürdükten sonra eve gece telaşlı bir durumda geldiğini anlattı.

Neslihan Altındöken, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Eve girer girmez lavaboya giderek elini yüzünü yıkadı. Yüzünde tırnak izleri ve sıyrıklar vardı. Ne olduğunu sorduğumda, kavga ettiğini söyleyip geçiştirdi. Kıyafetini değiştirip hemen evden çıktı. Yakalandığı gece jandarma ekibi gelerek beni de ifadeye götürdü. Allah onun belasını versin, onun en ağır cezaya çarptırılmasını istiyorum. Ona kesinlikle üzülmüyorum, çünkü hem Özgecan’ın hayatını, hem de bizim hayatımızı bitirdi. Lanetler olsun ona."
    Katil zanlısı Suphi Altındöken'in annesi konuştu
    Mersin'de acımasızca öldürülen Özgecan Aslan'ın katil zanlısı Suphi Altındöken'in annesi Naciye Tan "Babası yüzünden böyle oldu" dedi.
    Özgecan Aslan'ın katil zanlısı minibüs sürücüsü 26 yaşındaki Suphi Altındöken'in annesi yaşadıklarını anlattı. Suphi Altındöken'in annesi Naciye Tan Show Ana Haber'e oğluyla ilgili gerçekleri açıkladı. Anne Naciye Tan, şunları söyledi;
    "Kimse hırsız, katil doğmaz herkes melek doğar. Benim çocuğumun sağlığı bozuk. Babasıyla beraber büyüdü, o yüzden böyle. Bir insan o ya, benim oğlumun bir insanın canını almaya hakkı yok"

Son düzenleme: 18 Şubat 2015
    nsrn3426 bunu beğendi.
  2. kAşİf
    Cesur

Beğenileri:
    6.750
    Ödül Puanları:
    9.080
    Meslek:
    kaşif
    Banka:
    2.463 ÇTL
    Katil zanlılarından Fatih Gökçe'nin avukatı konuştu
    Özgecan'ın katil zanlısı Suphi Altındöken'e yardım edenler arasında bulunan Fatih Gökçe'nin avukatı "Savunma hakkı diye bir şey var" dedi
    Mersin'in Tarsus ilçesinde tecavüz girişimine direndikten sonra öldürülen 20 yaşındaki Özgecan Aslan'ın katil zanlısı Suphi Altındöken'e yardım edenler arasında bulunan Fatih Gökçe'nin avukatı Evrensel gazetesine çarpıcı açıklamalarda bulundu.
    "AVUKATLIĞIN NE OLDUĞUNU BİLMİYORUZ"
    Avukat Nazmi Karataylı, Baro'nun "zanlıları savunmayacağız" kararıyla ilgili "Benim kendime göre sebeplerim var, savunma hakkı diye bir şey var ve ben bir savunma yapmaya çalışıyorum. Avukatlığın ne olduğunu bilmemek gibi bir sorunumuz var" dedi.
    "BU SİZİ İLGİLENDİRMEZ"
    "Nasıl bir savunma yapmayı düşünüyorsunuz" sorusuna sinirlenen Karataylı "Bu sizi ilgilendirmez" yanıtını verdi. Baro tarafından görevlendirilmeyen Avukat Nazmi Karataylı kişisel olarak Gökçe'nin avukatlığını üstlendi.
    1600 AVUKAT İSTEMEDİ
    Mersin Baro Başkanı Antmen Özgecan'ın ailesine dava sürecinde destek vereceklerini belirterek, " Mersin Barosu'nun 1600 avukatı böyle bir caninin yanında olmak istemediklerini beyan etti" açıklamasını yapmıştı.

nsrn3426 bunu beğendi.
  3. kAşİf
    Cesur

Beğenileri:
    6.750
    Ödül Puanları:
    9.080
    Meslek:
    kaşif
    Banka:
    2.463 ÇTL
    Özgecan Aslan'ın katili ifade değiştirdi
    Özgecan Aslan'ın katil zanlıları olayı soğuk kanlılıkla anlattı ancak ifadeleri birbirini tutmadı.
    Türkiye vahşice işlenen Özgecan Aslan cinayetiyle ayağa kalktı. Tarsus Sulh Ceza Hakimliği üç zanlının canavarca hisle ve eziyet çektirerek öldürme suçundan tutuklanmasına karar verdi. Zanlılar, güvenlik gerekçesiyle adliyeye getirilen cezaevi aracı ile Tarsus dışında 3 ayrı cezaevine gönderildi.
    Yakalanan zanlılardan minibüs Şoförü Suphi Altındöken ve Arkadaşı Fatih Gökçe'nin ifadesi ise vahşetin boyutlarını gözler önüne serdi. Zanlıların ifadeleri birbirini tutmazken minibüs şoförü Altındöken tecavüze kalkıştığı iddialarını reddetti, "Öldürme niyetim yoktu pişmanım" dedi.

nsrn3426 bunu beğendi.
  4. kAşİf
    Cesur

Beğenileri:
    6.750
    Ödül Puanları:
    9.080
    Meslek:
    kaşif
    Banka:
    2.463 ÇTL
    100 LİRAYA MERSİN'E GÖTÜRECEĞİNİ SÖYLEDİ
    Şoför Suphi Altındöken mahkemede Tarsus ilçe Jandarma Komutanlığı'nda verdiği ifadesini tekrarladı. İfadede, Özgecan Aslan'ı yolda duraktan aldığını, araca almasındaki sebebin ise Mersin'e gidecek nöbetçi araca teslim etmek olduğunu söyledi. İfadesine göre, minibüsle nöbetçi araca doğru giderken Özgecan Aslan acelesi olduğunu söyledi. Suphi Altındöken de 100 lira vermesi karşılığında Aslan'ı Mersin'e götüreceğini söyledi, Aslan da kabul etti.
    "BAĞIRARAK KONUŞMAYA BAŞLADI"
    Ancak Altındöken yolda giderken güzergah değiştirdi. Sorguda kendisine sorulan "Neden güzergahı değiştirdin?" sorusuna ise "daha hızlı gitmek için" yanıtını verdi. Ardından anlattıkları ise vahşeti ortaya koydu: "Bayan ben yol güzergahımı değiştirdiğimi görünce bana 'Ne oldu bir terslik mi var?' diye sordu ben de 'Hem erken hem hızlı gideriz hem de aşağı yoldan gitmemiz yasak gören olursa şikayet eder o yüzden otobanı kullanacağım' dedim, otoban bağlantılı yolda giderken 'Senin niyetin ne de bu yola girdin?' dedi. Ben de 'Ben size otobandan gideceğimi söyledim az ileride gişeler var' dedim daha sonra bağırarak konuşmaya başladı.

Özgecan'ın Katil Zanlıları, Güvenlik Nedeniyle 3 Ayrı Cezaevine Gönderildi

"ARKADAN BAŞIMA DOĞRU ELİYLE VURDU"

Bu esnada arkadan başıma doğru eliyle vurdu. İlk vurduğunda karşılık vermedim. Bağırmaya devam edince 'Tamam sus' diyerek köprü üzerindeki kavşaktan geldiğim yola geri döndüm yolda yüksek sesle neden hala burdan gidiyoruz dedi ben de 'Gıcıklandın sen normal yola iniyoruz' dedim. Daha sonra bana ikinci defa vurdu ve boynumu tırnaklarıyla cırmaladı, dikiz aynasından biber gazı çıkardığını ve sıktığını gördüm. Eğildim ve bana denk gelmedi. Aracı yolun kenarında durdurdum ve arka tarafa geçtim içeri girer girmez yüzümü cırmaladı buna çok sinirlendim ve ben de iki elimle saçından tutarak itekledim, ikinci koltuk ve üçüncü koltuk arasına düştü. Sonra bana saldırmak için geri kalkarken ayağımın tabanı ile karın ve göğüs bölgesine iki üç defa vurdum tekrar yerden kalkmak isterken boyun bölgesinde kan gördüm bunun üzerine tekrar bir tekme vurdum."
    "CİNSEL İLİŞKİ GİBİ BİR AMACIM YOKTU"
    Zanlı arkaya geçişindeki amacının ise konuşmak olduğunu iddia etti; "Arkaya geçmemdeki amacım bana vurduğundan dolayı arabadan indirecektim ya da konuşmaktı. Bayan ile cinsel ilişki gibi bir amacım yoktu otopsi raporunda çıkacaktır" dedi.
    İfadenin devamında araçta baygın yatan Özgecan Aslan'ın o halinden sonra panikleyip arkadaşı Fatih Gökçe'yi aradığını söyledi; "O zamana kadar öldürmeye niyetim yoktu ölü olup olmadığını da bilmiyordum" dedi. Genç kızı yakma fikrini ise Fatih Gökçe'nin verdiğini iddia etti ve Gökçe'nin başka bir arkadaşından benzin isteyip o kişinin de benzini getirdiğini, ardından babasından yardım istedi.
    "BOĞAZI FALAN KESİKSE İŞİNİ BİTİR"
    Altındöken'in ifadesine göre o saatten sonra üç zanlı beraber hareket etti. "Üçümüz bir aradayken ben "ne diyorsunuz, ne yapalım" dedim, babam 'Fazla geç olmadan hastaneye götürelim' dedi. Fatih de 'ölmüşse veya hastaneye giderken ölürse başımıza bela olur git bak yaşıyor mu yaşamıyor mu yaşıyorsa ortadan kaldıralım' dedi. Yaşayıp yaşamadığına baktım hızlı bir şekilde nefes aldığını gördüm Fatih 'Boğazı falan kesikse işini bitir şimdi ölsün ortadan kaldıralım' dedi. Otobüste bulunan bıçağı sol kapı gözünden alarak araç içerisine girdim. O panikle bi iki defa boğaz tarafına soktum çıkardım. Fatih 'Oğlum madem yaptın yüzünü cırmalamış kızın tırnaklarında kimliğini bırakmış gibisin' dedi 'Ne yapayım?' diye sordum 'Ellerini kes' dedi."
    Ardından ormanlık yola gittiklerini ve yanında baba Necmettin Altındöken ve arkadaşı Fatih Gökçe varken Özgecan'ın cansız bedenini yaktığını itiraf etti. Katil zanlısı Suphi Altındöken ifadesinin sonunda ise öldürmek gibi bir niyetinin olmadığını ve pişman olduğunu söyledi.
    İFADELERİ BİRBİRİNİ TUTMUYOR
    Vahşi cinayete yardım ettiği iddia edilen arkadaş Fatih Gökçe ile Suphi Altındöken'in ifadeleri ise birbirini tutmuyor. Fatih Gökçe ifadesinde Altındöken'in kendisini arayıp başının belada olduğunu söylediğini, kendisinden benzin istediğini o da bir arkadaşından benzin getirmesini istediğini söyledi.
    İfadede "Ne olduğunu sorduğumda 'geminin ordan bir cono aldım beni soymaya çalıştı, yüzüme biber gazı sıktı ben de konsolumdaki bıçağı salladım biraz boğmuştuk arkada yatıyor öldü' dedi. 'Ben de götür hastaneye bırak kaç' dedim" sözleri yer aldı.
    SUÇLAMALARI KABUL ETMEDİ
    "Öldürme işine karıştığımı bilmiyordum" dedi. Neden polise haber vermedin sorusuna ise "Yoldan gelmiştim, bira içmiştim kendimde değildim" diye cevap verdi.
    Baba Necmettin Altındöken ise hiç bir şeyden haberi olmadığını iddia etti.

nsrn3426 bunu beğendi.
  5. kAşİf
    Cesur

Beğenileri:
    6.750
    Ödül Puanları:
    9.080
    Meslek:
    kaşif
    Banka:
    2.463 ÇTL
    İşte Özgecan'ın katillerinin alacağı en ağır ceza
    Özgecan'ın katilleri üzerinden başlatılan ''İdam'' ve ''Hadım'' tartışmaları sürerken zanlıların alacağı en ağır ceza da belli oldu.
    Mersin'in Tarsus ilçesinde üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ı vahşice öldürdükleri iddiasıyla adliyeye sevk edilen 3 zanlı tutuklandı.

Mahkemeye çıkartılan zanlılardan Ahmet Suphi A, "canavarca hisle öldürme", Necmettin A. ile Fatih G. ise "suça iştirak, yardım ve yataklık" suçlarından tutuklandı.

Tüm Türkiye'yi ayağa kaldıran bu cinayet sonrası ''İdam geri gelsin'' diyenler de oldu, hadım isteyenler de... Peki normal şartlarda bu tarz bir durumda zanlıların alacağı en ağır ceza ne?

Özgecan Aslan’ın öğrenim gördüğü Çağ Üniversitesi’nin Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yücel Ertekin, yargılama süreciyle ilgili şu değerlendirmeyi yaparak zanlıların alabileceği en ağır cezayı açıkladı...
    “Zanlı ’hunharca hislerle öldürme’ ile yargılanacak. Cezası ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasıdır. Hukukumuzdaki en ağır ceza budur. Ağırlaştırılmış hapis cezasının ömür boyu hapis cezasına göre en belirgin farkı, aflardan yararlanamayacak olmasıdır. Aftan yararlanabilmesi için 30-39 yıl hapis yatmış olması gerekir. Hükümlü, tek kişilik odada barındırılır. [Linkleri görebilmek için ÜYE olmalısınız!..] ve iyileştirme faaliyetine katılamaz. Cezasının infazına, hiçbir surette ara verilemez.”

nsrn3426 bunu beğendi.
  6. kAşİf
    Cesur

Beğenileri:
    6.750
    Ödül Puanları:
    9.080
    Meslek:
    kaşif
    Banka:
    2.463 ÇTL

nsrn3426 bunu beğendi.
  7. kAşİf
    Cesur

Beğenileri:
    6.750
    Ödül Puanları:
    9.080
    Meslek:
    kaşif
    Banka:
    2.463 ÇTL
    Umudum gerçekten kader mahkumu olmuş olanlardan bu şerefsizlere gerekli dersi tüm insanlık adına vermeleri,nedense hiç insan gibi yargılansınlar hissine kapılamadım ,içimde hep linç edilsinler işkence yapılsın, herangi bir aletle bunlara tecavüz edilsin,gibi düşündüğümde hırsımı bir kat daha arttıran bu insanlık dışı hisler var..o baba bende olabilirdim diye düşündüğümde yüreğim şıkışıyor sadece içimden küfürler ediyorum,sonra ölümün acı soğukluğu..nefesim kesiliyor,o kız kardeşime bunu yapana insan gibi ölümü layık göremiyorum..bu işi Allah"a havale edemiyorum..malukatlar en pis ve aşağılık bir şekilde öldürülmeli,çocuk katilleri.sapıklar ağır cezalandırılmalı,son fotoğraflarına cinsel organı kesilerek ağzına koyulup,yaşarken bir sapıktı sonu bu oldu diye yazıp öldükten sonra bile aşağılanmaya devam etmeli,
    ALLAH"ım böyle şeyleri bizlere bir daha yaşatmasın..ŞEHİDİME ALLAH rahmet etsin..

alemdar, nestling_ ve nsrn3426 bunu beğendi.
  8. nestling_
    Haylaz

nestling_ NESTY-nest Özel üye

Beğenileri:
    678
    Ödül Puanları:
    2.330
    Banka:
    3 ÇTL
    İdamın bile O canilere tatlı bir ölüm Olacağını düşünüyorum.Allah Korkusu sevgisindenyoksun caniler...Kadına şiddete HAYIR.

kAşİf ve alemdar bunu beğendi.
  9. Sentinus
    No Mood

Sentinus Tengri Biz Menen!.. Özel üye

Beğenileri:
    3.777
    Ödül Puanları:
    8.080
    Yer:
    İstanbul
    Sedat Peker'in bir yazısına denk geldim dün. Onu okuduğumda aynılarını keşke bu adamlara yapsa diye dua etmeye başladım. Bunlara verilecek en güzel ceza işkence olur ama oda ülkemizde yasak malesef ki.

kAşİf, nestling_ ve alemdar bunu beğendi.
  10. alemdar
    Cesur

alemdar Öyle bir geçer zaman ki! V.I.P

Beğenileri:
    2.533
    Ödül Puanları:
    6.330
    Yer:
    ATAMIZIN ŞEHRİNDEN
    Banka:
    3.898 ÇTL
    O kadar öfke doluyum, doluyuz...
    Öyle şeyler yazasım var ki...
    ALLAH ın emanetlerine böylemi sahip çıkılıyor...
    Ninemiz, annemiz, kardeşimiz, eşimiz, evladımız olan canlara...
    Şerefsizlere gerekenlerin yapılacağına inanıyorum. Aslında inanmaktan da öteye gitmek istiyorum...
    Nurlar içinde yatsın. Ailesine ve tüm sevenlerine ALLAH sabır versin...
    Elbetteki ateş düştüğü yeri yakar biliyorum. Ama bu ateş öyle büyük ki !
    Hepimizi yaktı geçti...
    Artık parmaklarım yüreğimden gelen sitemlerin ağırlığına dayanamıyor...
    Çok üzgünüm, üzgünüz... Hepimizin başı sağ olsun...

kAşİf bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş