1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Özleme dair...

Konusu 'Okunası Yazılar' forumundadır ve ÇağanCan tarafından 4 Kasım 2012 başlatılmıştır.

1. ÇağanCan

ÇağanCan Aktif

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    830
    Meslek:
    Turizm
    Yer:
    Ankara-Antalya
    Banka:
    32 ÇTL
    [FONT=Arial,Helvetica,Verdana, Sans Serif]Yüreğimi sıkıştıran bu kesif hüzün, belki de terketmişlere özgü gizli bir terkedilme duygusudur.[/FONT]

[FONT=Arial,Helvetica,Verdana, Sans Serif]Özledim seni... [/FONT]
    [FONT=Arial,Helvetica,Verdana, Sans Serif]Ayrılık yüreğimi karıncalandırıyor nicedir...[/FONT]
    [FONT=Arial,Helvetica,Verdana, Sans Serif]Beynimi uyuşturu*yor özlemin...[/FONT]
    [FONT=Arial,Helvetica,Verdana, Sans Serif]Çok sık birlikte olamasak bile benimle olduğunu bilmenin bunca yıl içimi nasıl ısıttığını yeni yeni anlı*yorum.[/FONT]
    [FONT=Arial,Helvetica,Verdana, Sans Serif]Yokluğun, hatırlandıkça yüreğime sapla*nan bir sızı olmaktan çıkıp mütemadi bir boşluğa dönüşüyor.[/FONT]
    [FONT=Arial,Helvetica,Verdana, Sans Serif]Sabahlara seni ok*şayarak başlamaları akşamları, her işi bir kenara koyup seninle başbaşa karşılamaları özlüyorum; oynaşmalarımızı, hırlaşmalarımızı, yürüyüşlerimizi, se*vimli ha*şarılığını, çocuksu küskünlüğünü...[/FONT]
    [FONT=Arial,Helvetica,Verdana, Sans Serif]Nasıl da serttin başkalarına karşı be*ni savunurken; ve ne yumuşak, bir çift kısık gözle kendini ellerimin okşayışına bırakırken... ya da kolyeni çözdüğümde kollarıma atlarken...[/FONT]
    [FONT=Arial,Helvetica,Verdana, Sans Serif]Hasta olduğunda, o korkunç kriz ge*celerinde günler, geceler boyu nöbet tuttuk başında... o şen kahkahalarına yeniden kavuşabilmek için sessiz dualar ederek...[/FONT]
    [FONT=Arial,Helvetica,Verdana, Sans Serif]"Atlattı" müjdesini kutlarken yor*gun bedenindeki yaraları okşayarak, doktorun böldü sevincimizi:[/FONT]
    [FONT=Arial,Helvetica,Verdana, Sans Serif]"Yaşayamaz artık bu evde... yüksek binalar ve be*ton duvarların gri kentinde" dedi, "O gitmeli... ve kendine yeni bir hayat çizmeli..."[/FONT]
    [FONT=Arial,Helvetica,Verdana, Sans Serif]Bilsen, ne zor gitmen gerektiğini bile bile "Kal" demek sana...[/FONT]
    [FONT=Arial,Helvetica,Verdana, Sans Serif]Ne zor, senin için ebedi mutluluğun beni unut*mandan geçtiğini bilmek...[/FONT]
    [FONT=Arial,Helvetica,Verdana, Sans Serif]Gitmeni asla istemediğim halde, buna mecbur olduğumuzu görmek ve sana bunları söyleyemeden "Git artık" de*mek...[/FONT]
    [FONT=Arial,Helvetica,Verdana, Sans Serif]"Beni ne kadar ça*buk unutursan, o kadar çabuk kavuşacaksın mutluluğa" demek sa*na ne zor...[/FONT]
    [FONT=Arial,Helvetica,Verdana, Sans Serif]Sesimi, kokumu çe*kip alıvermek beynin*den, sesin, kokun hâlâ beynimdeyken...[/FONT]
    [FONT=Arial,Helvetica,Verdana, Sans Serif]... seni görmemek ve belki yıllar sonra karşılaştığımızda bana bir yabancı gibi bakma*nı istemek senden...[/FONT]
    [FONT=Arial,Helvetica,Verdana, Sans Serif]... yeni bir sevdayı yasakladığım kalbime söz geçirmek...[/FONT]
    [FONT=Arial,Helvetica,Verdana, Sans Serif]... ve sonra kendi ellerimle bindirip seni yabancı bir arabanın arka koltuğuna, birlik*te güneşlendiğimiz on*ca yazı, yanyana titreş*tiğimiz onca kışı, pay*laştığımız bunca acıyı, onca kahkahayı ve bütün o uzak yeşillikleri katıp yorgun bedeninin yanına, ar*kandan pişmanlık gözyaşları dökmek ne zor...[/FONT]
    [FONT=Arial,Helvetica,Verdana, Sans Serif]... ne zor hiç tanımadan seni emanet ettiğim bir şoföre "Hızla uzaklaş buradan ve gidebileceğin kadar uzağa git" demek...[/FONT]
    [FONT=Arial,Helvetica,Verdana, Sans Serif]... yokluğunu beklemek, ne zor...[/FONT]

[FONT=Arial,Helvetica,Verdana, Sans Serif]* * *[/FONT]​
    [FONT=Arial,Helvetica,Verdana, Sans Serif]Bunları düşündükçe, şu anda uzakta bir yerlerde üşüdüğünü sezinleyerek panikliyorum. Bütün engel*leri aşıp terkedilmiş caddeleri, kimsesiz sokakları. yalnız bulvarları arşınlayarak sana ulaşmak, sessizce başını okşamak, kulağına sevgi sözcükleri fısıldamak ve yavaşça üzerini örtmek geçiyor içimden...[/FONT]
    [FONT=Arial,Helvetica,Verdana, Sans Serif]Paylaştığımız bir mazinin, yitirdiğimiz bir geleceğe dönüşmesinden hicran duyuyorum.[/FONT]
    [FONT=Arial,Helvetica,Verdana, Sans Serif]Gizli gizli hüzünlendiğim akşamlardan birinde, terketmişlere özgü bir terkedilme korkusunu da yüre*ğimin derinlerinde duyarak sana koşmak, yaptıklarım ve daha çok da yapamadıklarım için özür dilemek ve [/FONT]
    [FONT=Arial,Helvetica,Verdana, Sans Serif]"Geri dön bebeğim" demek istiyorum:[/FONT]
    [FONT=Arial,Helvetica,Verdana, Sans Serif]"Geri dön... kulüben seni bekliyor..."

Can Dündar.
    [/FONT]

Sayfayı Paylaş