1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
  * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
  E-posta adresimiz

özyeğin üniversitesi

Konusu 'Üniversiteler' forumundadır ve yeşüLL tarafından 23 Eylül 2009 başlatılmıştır.

 1. yeşüLL

  yeşüLL limitsizsiniz...! Özel üye

  Katılım:
  21 Temmuz 2009
  Mesajlar:
  4.303
  Beğenileri:
  54
  Ödül Puanları:
  2.880
  Banka:
  647 ÇTL
  Kuruluş: 18 Mayıs 2007

  İlk Akademik Yıl: 2008 - 2009

  Eğitim Dili: İngilizce

  Fakülte Sayısı: 3

  Yüksek Okul Sayısı: 2

  Meslek Yüksekokulu Sayısı: 0

  Enstitü Sayısı: 2

  Konservatuar Sayısı: 0

  Araştırma Merkezi Sayısı: 3

  Toplam Akademik Personel Sayısı: 55

  Toplam Öğrenci Sayısı: 205

  Yurt Kapasitesi: 300

  Yerleşim: Altunizade kampüsümüzün İstanbul Anadolu yakasında merkezi ve ulaşımı rahat bir konumu bulunmaktadır.

  Profil

  Özyeğin Üniversitesi, 18 Mayıs 2007 tarihinde Hüsnü M. Özyeğin Vakfı tarafından İstanbul Altunizade Kampüsünde kurulmuş bir vakıf üniversitesidir.

  Özyeğin Üniversitesi, yaşamla iç içe, yenilikçi, yaratıcı ve girişimci bir öğrenim merkezi olarak topluma hizmet vermeyi amaçlamaktadır.

  Özyeğin Üniversitesi, vizyonu olan, ahlaki değerlere sahip, bireysel sorumluluk alabilen, ilkelerine bağlı, sonuç odaklı, teorik bilgi, uygulama deneyimi ve gelişmiş yetkinliklerle donatılmış, sürekli öğrenmeyi bilen ve toplumun en aranılan bireyleri olacak mezunları sayesinde sahip olduğu vizyonu gerçekleştirecektir.

  Gerek yurt içinde gerekse yurt dışındaki bütün öğrenciler için maddi yönden erişilebilir olmayı hedefleyen Özyeğin Üniversitesi, diğer kurumlarla işbirliği yaparak maddi yönden erişilebilirliğini arttırmak için bursları, muafiyetleri ve kredileri kendi içinde birleştiren bir finansal destek modeli geliştirip uygulamaya koymuştur.

  Özyeğin Üniversitesi, Türkiye ortamında olduğu kadar bölgesel ve küresel ölçekte de geçerli olacak yaratıcı, özgün, faydalı ve uygulanabilir bilgiler üretecek ve üretilen bilginin uygulamaya geçirilmesi sürecinde aktif bir rol oynayacaktır.

  Toplumu geliştirmek üniversitenin itici gücü olduğundan, Üniversite öğrencilerini, öğretim üyelerini, araştırmacılarını, mezunlarını ve işbirliği içinde olduğu kurumları toplumun farklı ihtiyaçlarını karşılamak için harekete geçirecektir.

  Özgürlük, Esneklik, Çok Boyutluluk ve Erişilebilirlik gibi temel değerler ışığında, Özyeğin Üniversitesi, yenilikçi eğitimi ve yaratıcı araştırma faaliyetleri ile gerek Türkiye?de gerekse bölgede örnek teşkil eden lider bir üniversite olmayı hedeflemektedir.

  AKADEMİK PROGRAMLAR

  İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi

  · İşletme Lisans Programı

  Mühendislik Fakültesi (Eylül 2009)

  · Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Lisans Programı

  · Endüstri ve Sistem Mühendisliği Lisans Programı

  Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu (Eylül 2009)

  · Otel Yöneticiliği Lisans Programı

  İşletme Enstitüsü (Eylül 2009)

  Yönetim Yüksek Lisans Programı (MBA)


  Mühendislik Fakültesi (Eylül 2009)

  Makina Mühendisliği Yüksek Lisans Programı
  Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Yüksek Lisans Programı

  Üniversite hakkında ayrıntılı bilgiye [Linkleri görebilmek için ÜYE olmalısınız!..] web sitesinden ulaşılabilir.

  İLETİŞİM BİLGİLERİ

  Altunizade Kampüsü

  Adres: Kuşbakışı Cad. No:2,

  34662 Altunizade / Üsküdar

  İstanbul

  Tel: 0216 559 20 00

  Faks: 0216 651 15 71

  E-posta: info@ozyegin.edu.tr

  Web: [Linkleri görebilmek için ÜYE olmalısınız!..]

  BURS KAPSAMLARI
  ÖSYM'nin Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu'nda belirtilen Özyeğin Üniversitesinin burslu programlarından birine 2009-2010 Akademik Yılında kayıt yaptıran öğrenciler, yerleştirildikleri programa göre üniversiteye ilk girişte sağlanan Onur, Başarı, Destek ve Katkı burslarından yararlanırlar.

  Ayrıca üniversitenin burslu programlarına yerleştirilen öğrencilere aşağıda belirtilen koşullarda yurt desteği sağlanacaktır.

  Açıklamalar:

  (IB) International Baccalaurate: Uluslararası Bakalorya, İngiltere, Kuzey Amerika (ABD ve Kanada) ve bazı Avrupa ülkelerinde de öğrencilerin Üniversiteye kabulünde etkili olan uluslararası bir diploma programıdır.

  ABITUR: Almanya'da öğrencilerin Üniversiteye kabulü için gerekli olan uluslararası bir diploma programıdır.


  MATURA: Avusturya, İsviçre gibi bazı ülkelerde öğrencilerin Üniversiteye kabulü için gerekli olan uluslararası bir diploma programıdır.  Yukarıda bahsedilen uluslararası diploma programlarını, ülkemizde bazı özel liseler sunmaktadır.  AKADEMİK BAŞARI BURSLARI  Üniversiteye girişte sağlanan bursların yanı sıra öğrenime devam ederken gösterilen üstün akademik başarılar da burslarla takdir edilir. Burslardan yararlanacak öğrenciler, her akademik yılın ilkbahar dönemi sonunda Üniversitemizce yapılacak akademik başarı değerlendirmesi sonucunda saptanır.

  İzleyen akademik yılda öğrenime devam ederken sağlanacak lisans akademik başarı bursları, her akademik yıl ders kayıtları başlamadan önce, Mütevelli Heyeti tarafından yeniden değerlendirilebilir; yeni kontenjanlar, olanaklar ve koşullar saptanabilir.  ÖĞRENİM DİLİ

  Üniversitemizde öğrenim dili İngilizce'dir. Lisans programlarına kabul edilen öğrencilerden yeterli İngilizce dil bilgi ve becerilerine sahip olanlar lisans programlarına doğrudan başlarlar; diğerleri ise normal süresi bir akademik yıl olan İngilizce Dil Hazırlık Programına kayıt yaptırırlar. Öğrencilerin yerleştirildikleri programa göre sunulan burslar, İngilizce Dil Hazırlık Programında geçirilecek süreleri de kapsar.

  HER ÖĞRENCİYE DİZÜSTÜ BİLGİSAYAR  Her öğrencimizin kullanımına, içinde standart yazılım seti olan bir dizüstü bilgisayar tahsis edilir; öğrencilerimize donanım ve standart yazılım setleri ile ilgili soru ve sorunlarda kampüs içinden teknik destek sağlanır. Öğrencilerimize mezun olduktan sonra da kullanabilecekleri bir e-posta hesabı açılır. Bu olanak öğrencilerimize ücretsiz olarak sağlanmaktadır.

  YURT ÜCRETLERİ  Üniversitenin yurtlarında kalmak isteyenler için 2009-2010 Akademik Yılında her tip yurt odası için aylık yurt ücreti kişi başına KDV dahil 400 TL?dir. Yurt ücretleri, dönem başlarında peşin ödenir.   
Benzer Konular
 1. yeşüLL
  Mesaj:
  1
  Görüntüleme:
  991
 2. yeşüLL
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  807
 3. yeşüLL
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  867
 4. yeşüLL
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  888
 5. yeşüLL
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  1.157
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş