1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Pastadan Atatürk çıktı

Konusu 'Tartışma' forumundadır ve Mavi Gül tarafından 2 Kasım 2009 başlatılmıştır.

1. Mavi Gül
    Avare

Mavi Gül ѕση_¢ıqℓıк Özel üye

Beğenileri:
    375
    Ödül Puanları:
    3.730
    Yer:
    Misafir Sevmez
    Banka:
    677 ÇTL
    Maket pastadan Atatürk çıktı
    İstanbul'daki Cumhuriyet resepsiyonu unutulacak gibi değil. Maket pastadan çıkan Atatürk konukları şaşkına çevirdi.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı onuruna Dolmabahçe Sarayı'nda verilen resepsiyon şaşırtan görüntülere sahne oldu..

Havai fişek gösterilerinin ardından Hasbahçe'de kesilen pastanın içinden şapkasıyla insanları selamlayan bir Atatürk maketi çıktı.

Vali Muammer Güler butona bastı herkes merakla pastanın içinden ne çıkacağını bekledi. İçinden çok farklı kimsenin tahmin edemeyeceği bir isim çıktı.

Dev pasta maketinden çıkan Atatürk'ten başkası değildi. Atatürk'ün eğlence unsuru gibi sunulması kimi konukları kızdırdı.

CHP’li Özer, önerge verdi

CHP Bursa Milletvekili Abdullah Özer konuyla ilgili İçişleri Bakanı Beşir Atalay’ın yanıtlaması için TBMM’ye yazılı soru önergesi verdi.

CHP’li Özer, önergesinde Bakan Atalay’a şu soruları yöneltti: “İstanbul Valiliği, Cumhuriyet Resepsiyonu’nun organizasyonu için hangi firmayla anlaşmıştır? Bu organizasyon için firmaya ne kadar ücret ödenmiştir? Pastadan Atatürk maketi çıkarma fikri organizasyon firması tarafından mı önerilmiştir? Yoksa İstanbul Valisi Muammer Güler’e ait bir fikir midir? Resepsiyonda sahneye getirilen pastadan Atatürk’ ün maketinin çıkartılmasını bakanlık olarak ulu önderin manevi şahsına yapılmış bir hakaret olarak değerlendiriyor musunuz? İstanbul Valiliği tarafından düzenlenen Cumhuriyet resepsiyonu içerisindeki pastadan Atatürk maketi çıkartılmasıyla ilgili soruşturma başlatmayı düşünüyor musunuz?”

internehaber

Sarı Saçlım Mavi Gözlüm

Sana Hasret Sana Vurgun Gönlümüz

Bir Daha Gel, Gel Samsundan
    Sarı Saçlım Mavi Gözlüm

pastadan başka bişeler çıkar!

2. KaRaMBoL

KaRaMBoL Aktif

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    630
    Meslek:
    Mühendis
    Yer:
    Ankara
    Banka:
    7 ÇTL
    Ya haberi televizyonda izledim, açıkçası pastadan çıkma fikri başta çok sıcak gelmese de önemli olan niyet diyerek olaya tersinden bakmamak gerektiğini düşünüyorum. Enteresan bir fikir bulmak istemişler, tamam olmuş mu olmamış bence de ama Atatürk'ü küçük düşürücü bir durum olmadığını gözlemlediğimden eleştirel bir durum göremiyorum

3. Mavi Gül
    Avare

Mavi Gül ѕση_¢ıqℓıк Özel üye

Beğenileri:
    375
    Ödül Puanları:
    3.730
    Yer:
    Misafir Sevmez
    Banka:
    677 ÇTL
    eğlencelerde pastadan nelerin çıktığını herkez bilir iyi niyet göremedim kendi adıma

4. KaRaMBoL

KaRaMBoL Aktif

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    630
    Meslek:
    Mühendis
    Yer:
    Ankara
    Banka:
    7 ÇTL
    Eleştirinde haksız olduğunu söyleyemem neticede gördüğümde o ne öyle ne çıkıyor ordan yani yuh falan gibi tepkileri ben de verdim ama artık kondurmak istemiyorum belki de. Cumhuriyetin ilanını coşku içinde kutlayan bir toplumun gözü önünde de Atatürk'ü rencide etme cesaretini gösterebileceklerini zannetmiyorum.
    Hoş oldu mu? Olmadı. Bir daha görmek istemeyeceğim muhakkak.

5. Suskun

Suskun V.I.P V.I.P

Beğenileri:
    276
    Ödül Puanları:
    6.230
    Yer:
    Türkiye
    Banka:
    2.052 ÇTL
    Ah ATAM Ah...

6. ruhu'm