1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Patates Diyeti

Konusu 'Diyet / Mutfak' forumundadır ve cemree tarafından 8 Şubat 2013 başlatılmıştır.

1. cemree
    Eğlenceli

cemree =)=) Süper Moderatör

Beğenileri:
    3.730
    Ödül Puanları:
    11.080
    Yer:
    Ankara
    Banka:
    1.170 ÇTL

Patates diyetini uygulamak için ilk olarak belli başlı patateslere ihtiyaçlarımız vardır. Şok patates diyeti için yapılan yorumlar, genellikle olumlu yönde olduğu saptanmıştır. Diyet ve patates aslında yan yana nasıl gelebilir ? ilk duyduğumda ben de şaşırmıştım, fakat kızarmış olarak değil haşlanmış olarak tüketeceğiz patetesi. ilk olarak hedefimiz haftada ortalama 6-7 kilo verme, eğer diyete sadık kalırsak olmayacak diye bir şey yoktur.

Günlük kalori: 610 Kcal, bu diyeti nasıl uygulayacağımız gelirsek, menü olarak tarif edelim.

1. GüN : Sabah : 3 orta boy patates (haşlanmış), öğle : 3 orta boy patates (haşlanmış), Akşam : 3 orta boy patates (haşlanmış)

2. GüN : Sabah : 3 orta boy patates (haşlanmış), öğle : 2 orta boy patates (haşlanmış), Akşam : 3 orta boy patates (haşlanmış)

3. GüN : Sabah : 1 orta boy patates (haşlanmış), öğle : 2 orta boy patates (haşlanmış), Akşam : 3 orta boy patates (haşlanmış)

4. GüN : Sabah : 1 elma, 2 mandalina, öğle : 2 orta boy patates (haşlanmış), Akşam : 2 but tavuk haşlama, yeşil salata (1 tatlı kaşığı sıvı yağ)

5. GüN : Sabah : 1 elma, 2 mandalina, öğle : 1 elma 2 mandalina, Akşam : 2 porsiyon balık ya da bonfile, karışık salata

6. GüN : Sabah : 1 elma, 2 mandalina, öğle : 1 elma 1 portakal, Akşam : 2 porsiyon balık veya bonfile (karışık salata, 1 tatlı kaşığı sıvı yağ)

7. GüN : Sabah : 1 elma, 2 mandalina, öğle : Patates salatası, yeşil soğan ve 1 tatlı kaşığı sıvı yağ
    Akşam : 3 yumurta haşlanmış, yeşil salata

Patates diyeti ile birlikte, kilolarına son veren ve bu diyet programını uygulayan, bir çok bayan bulunuyor. Genel olarak yorumlara baktığımızda, kilolarından gerçekten kurtulanlar var ? Peki kilo veremeyenler ? Neden veremiyorlar ?

Yanlış yaptığınız, bazı hususlar var. Bütün diyet programlarını çeşitli spor faaliyetleri desteklemeniz, diyet listelerinden daha iyi sonuç almanıza yardımcı olacaktır. Patates diyetini, uygularken haftalık olarak çeşitli spor aktivetelerinde bulunmalısınız. Yürüyüş yapabilirsiniz, koşu bandında koşabilirsiniz. Bölgesel zayıflama hareketlerini uygulayabilirsiniz.

En çok kilonuz neredeyse, o bölgeye yoğunlaşarak, kilolarınızın daha hızlı kaybolmasına yardım edebilirsiniz. Bitkisel zayıflatıcı çaylar ile metabolizmanızı hızlandırarak, patates diyetine destek olabilirsiniz.

Not : Unutmayın bu diyet size göre olmayabilir. Bu diyeti uygulamak için ilgili, diyetisyen doktorlarına başvurabilir kendinize uyan diyet reçetesini alabilirsiniz. Sağlıklı zayıflamalar dileriz.

2. cemree
    Eğlenceli

Beğenileri:
    3.730
    Ödül Puanları:
    11.080
    Yer:
    Ankara
    Banka:
    1.170 ÇTL
    Hadi bakalım yarın başlıyorum :kiki bir diyet denemesinde daha sizlerle birlikteyim :kik

3. -araz-
    Ayyaş

-araz- EYVALLAH... V.I.P

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    3.980
    Banka:
    439 ÇTL
    ben artık her duyduğum diyet denemelerini bıraktım cıkss olmuyo:)
    doğal yollara başvurdum canım:)

4. cemree
    Eğlenceli

Beğenileri:
    3.730
    Ödül Puanları:
    11.080
    Yer:
    Ankara
    Banka:
    1.170 ÇTL
    Bunuda deniyelim bakalım canım neler olcak :kik araştırdım yapanlar 6 kilo verip 1 2 kilosunu gerı aldıklarını devamındada dikkat ettiklerinde gercekten zayıfladıkları söylemişler. Birçok kişi böyle yazınca bir de ben yapym dedim :kik sonrasındada sporla desteklerim =)

5. -araz-
    Ayyaş

-araz- EYVALLAH... V.I.P

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    3.980
    Banka:
    439 ÇTL

listeyi döktüm canım pazartesi uygulamaya başlayayım o zaman:)
    ben dailyform çayı içiyorum en azından bitkisel dün başladım bakalım sonuç ne olacak

6. Papatya
    Meşgul

Papatya Sözlerimi Geri Alamam.* Süper Moderatör

Beğenileri:
    5.772
    Ödül Puanları:
    10.980
    Yer:
    Seattle.
    Banka:
    4.919 ÇTL
    Ben bu havalarda kilo falan veremiyorum nedense nisandan sonra görüşürüz :kik

7. -araz-
    Ayyaş

-araz- EYVALLAH... V.I.P

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    3.980
    Banka:
    439 ÇTL
    seni sağlıklı yaşama davet ediyorum canım:)

8. Papatya
    Meşgul

Papatya Sözlerimi Geri Alamam.* Süper Moderatör

Beğenileri:
    5.772
    Ödül Puanları:
    10.980
    Yer:
    Seattle.
    Banka:
    4.919 ÇTL
    Bi süre daha sağlıksız yaşayayım doyamadım tadına :)

9. cemree
    Eğlenceli

Beğenileri:
    3.730
    Ödül Puanları:
    11.080
    Yer:
    Ankara
    Banka:
    1.170 ÇTL
    Başlayamadım bir türlü :kik pazartesi benimde miladım olsun bakalım :kik

10. arz-ı hal

arz-ı hal Özel Üye Özel üye

Beğenileri:
    539
    Ödül Puanları:
    5.980
    Meslek:
    İşe başlamadan tatile giren hakime
    Yer:
    yüreğinden uzaklar da...
    Banka:
    199 ÇTL
    bu tür diyetler kişiye fayda yerine zarar verir,beslenme şeklinizi tamamen değiştirmeden kilo vermezsiniz...bir diyetisyene gidip,bir kaç tahlil yaptırıp,iki kilo fazlanız bile varsa,bunu vücudunuzun yapısına göre planlayarak yapınız,bu alanda kendimi fazlasıyla geliştirdiğime inanıyorum...sağlıklı beslenme ile bir çok sağlık sorunumdan kurtuldum...size yardımcı olabilirim :)

bir diyeti nasıl planlıyoruz? hemen anlatayım :)

kişinin; yaş, cinsiyet, boy, kilo, bazal metabolizma hızı, yaşam tarzı-kültür, sağlık durumu, varsa tıbbi tedavisi, ekonomik durumu, iş-öğrencilik durumu, medeni durumu, sosyal statüsü, psikososyal durumu, psikolojisi, beslenme alışkanlıkları, aile öyküsü gibi faktörleri göz önüne alarak kişiye özgü diyetini planlıyoruz. Kişi bu programı uygularken sosyal yaşantısından uzaklaşmadan fazla kilolarından kurtuluyor. ve kişiyi bir süre düzenli olarak takip ediyoruz. böylece kişide sağlıklı beslenmeyi alışkanlık haline getirmiş oluyoruz.

Sayfayı Paylaş