1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

PATLICAN KEBABI (Balcan Kebabı)

Konusu 'Bugün Ne Pişirsem ? / Yemek Tarifleri' forumundadır ve starx tarafından 9 Kasım 2008 başlatılmıştır.

1. starx

starx Aktif

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    630
    Banka:
    0 ÇTL

M a l z e m e l e r
    * 1.5. kg. (5-6 tane uzun,
    iri kemer patlıcanı),
    * 1 kg. az yağlı kıyma,
    * 5-6 adet domates,
    * 5-6 adet yeşil biber,
    * Karabiber, tuz.

HAZIRLANIŞI:

Patlıcanlar yıkanıp sapları kesildikten sonra 2.5-3 cm. uzunluğunda enine kesilir. Bu arada kıyma; tuz ve karabiber ile iyice yoğrulur. Ceviz büyüklüğünde parçalara ayrılır. Şişlere bir patlıcan, bir top yuvarlanmış kıyma saplanır, elle biraz yassılaştırılır. Domatesler ve biber ayrı ayrı şişlere geçirilir. Şişlere saplanmış patlıcan, biber ve domatesler alevsiz orta harlı mangal ateşinde çevrile çevrile pişirilir. Pişirilen patlıcanlar sırası bozulmamak kaydıyla düzgün bir şekilde tepsiye çıkartılır. Üzerine pişmiş domates ve biber yerleştirilir ve ağzı bir kapakla kapatılarak ateş üzerinde demlendirilir. 5-10 dakika sonra pide ekmekle servis yapılır.

2. starx

starx Aktif

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    630
    Banka:
    0 ÇTL
    oh oh yemede anında yat

3. biz

biz Aktif

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    630
    Banka:
    0 ÇTL
    Tarifi kolayda yapması hiç de okadar kolay değil üniversitede iken bir arkadaş yapardı lavaş ekmekle yemeğe bayılırdık. Ben evde yapmaya çalışıyorum bir türlü beceremiyorum. Yapan varsa göndersinde bizde o güzel tadı birdaha hatırlasak

4. Haziran

Haziran Usta

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    630
    Yer:
    Nereye:)
    Banka:
    35 ÇTL
    off işte budur.S

Sayfayı Paylaş