Paypal Kullanıcıları Dikkat

sherry

V.I.P
V.I.P
Katılım
20 Arl 2006
Mesajlar
2,645
Beğeniler
43
#1
Şu günlerde paypal hesabınızın aktif olmadığını ve bunun için hesabınızı aktifleştirmeniz gerektiğine dair bir mail alabilirsiniz. İlginç olan mail değil, sizi yönlendirdikleri site. url adresine bakmadan giriş yapmışsanız büyük ihtimalle kişisel paypal bilgilerinizi kaptıracağınız aşikardır. zira site, orjinal paypal sitesinin bir klonu. Paypal kullanıcıları şunlara dikkat etmelidir.

  1. kimden mail aldığını kontrol et ve PaypalSecurity Paypal@online.net, adresinden gelecek maillere itibar etme!
  2. daha sonra bu maili kime gönderdiklerini açıkça belirtecekli kısma bakın. normalde paypal size yollamışsa açık isim veya size ait olan id'i kullanarak size hitap eder. ancak bu olayda bcc denilen, alıcısı bilinmeyen tipte bir tanım var.
  3. bir diğer önemli nokta şüphesiz tarayıcının adres satırıdır. ordaki adresi mutlaka kontrol edin. dikkatli olanlar bilirki kredi kartı geçerli sitelerin adres başlangıcı https (s harfi sitenin güvenlik sertifikasına sahip olduğunu belirtir) şeklindedir. ayrıca paypal adresi tarayıcınızda https://www.paypal.com şeklinde olmalıdır.
  4. son önemli telkinimiz de, eğer kredikartı veya paypal kullanacağın bir durum varsa, ilili siteyi adres çubuğuna elle girin.
 

Benzer konular

Top