Pazar günü Sendromu

dderya

kOkOşŞ
AdminE
Katılım
29 Tem 2013
Mesajlar
15,536
Beğeniler
8,003
Şehir
izmir :)
#1
Sanırım insanların %80’e yakın kısmı Pazar gününü sevmez hatta nefret ederler. Her ne kadar Pazar günü tatil olsa da haftanın en sıkıcı, en boş ve en monoton günüdür. Bu yüzden insanların bir çoğu Pazar günleri dışarı bile çıkmamayı tercih ederler.

Pazar günü denince insanın ilk aklına gelen tatil olmasıdır. Fakat aslında iş öyle değildir. Pazar gününün tatil olduğu tamamen yalandır. Tam tersi insanların en çok yorulduğu günlerden biridir. Çünkü 6 gündür biriken özel işlerini 1 güne sığdırmak zorundadırlar. Özellikle kadınlar için Pazar günleri büyük bir işkencedir. Hele ki çalışan kadınlar için. 1 hafta biriken ev temizliği, çamaşırların yıkanması ve tabi ki ütü hep bugüne kalır. Çalışmayan ev kadınları bu konuda daha rahattır. İstedikleri gün bu işleri yapabilirler. Ve Pazar gününün ailecek keyfini çıkartırlar. Erkekler Pazar günleri kadınlara göre daha rahattır. Ev işleri ile ilgileri olmadığından genelde ayaklarını uzatır keyiflerine bakarlar.

Pazar gününün öğrenciler ve çalışanlar için bir kötü yanı da ertesi gün yani pazartesi iş başı yapacak olmaları ve okul olması.

Pazar günlerini eğlenceli bir gün haline getirmek sizlerin elinde. Güne ailece güzel bir kahvaltı ile başlaya bilirsiniz. Sonrasında isterseniz hava da müsaitse ailece, komşularla ya da arkadaşlarınızla gezmeye, piknik yapmaya gidebilirsiniz. Pazar gecelerinin favori eğlencesinden biride mısırınızı patlatıp güzel bir film izlemektir.
 
Top